PDA

View Full Version : Постоянно усещане за студ



YSL
12-10-2013, 17:03
Здравейте,
имам едно запитване. С настъпването на зимния сезон и резките температурни промени идва време за настинките, вирусите и т.н. Та такам значи не знам защо, но колкото и да се обличам, навличам,палто, ботуши, чорапи, шалове, шапки пак имам постоянно чувство че ми е студено и ме втриса... Гледам мой познати приятелки - носят се с къси кожени якенца, полички, или пък познати приятели които си излизат само по един суитчър.
била съм на места с много студени климати, да кажеш да не съм свикнала. Ям плодове, не е като да ми липсват витамини, спортувам, храня се здравословно. Не знам... на какво би се дължало това постоянно усещане за студ??

DisappointedDreamer
12-10-2013, 17:52
И аз съм така. Обяснение не мога да си дам.

.Wonder
12-10-2013, 17:52
Просто си зиморничава. Всеки човек усеща времето индивидуално и докато ти замръзваш, може на някого да му се струва наистина топло :D
Вярвам, че няма място за притеснение. Просто наистина бъди сигурна, че се обличаш топло и се храниш добре. (:

ps пък и сега се сетих, че ръцете на баща ми ВИНАГИ са топли, независимо от времето и температурите :D

SonataArctica
12-10-2013, 17:55
Пийвай по нещо загряващо преди да излезеш. Това ще те държи доста време. Можеш дори да си носиш в термусче чай/кафе :)

LipSy
12-10-2013, 18:53
Ако крайниците ти са студени е нормално да ти е студено на цялото тяло. Аз също съм малко зиморничива. Ако ми замръзнат ръцете и започвам цялата да треперя. Затова винаги гледам да нося ръкавици или гети, когато излизам. Ако ли не, си обличам пухкав суитчър с по-дълги ръкави и дори и да съм с потник отдолу ми е много топло. Отностно краката - дебели чорапи вкъщи, евентуално пантофки, а навън съм редовно с ботуши, независимо дали има сняг или не. При мен всичкото това помага! :)

heartshapedbox
12-10-2013, 18:59
И на мен винаги ми е студено, особено на стъпалата. :Д

baby_baby
12-10-2013, 21:15
Просто си зиморничава и аз съм така спокойно пий нещо топло

YSL
12-11-2013, 10:04
Благодаря ви за отговорите. Значи не съм единствената. То човек не може да излезе без да се увие като шушулка :D

strawberry88
12-11-2013, 12:38
И аз съм така. :(

baby_baby
12-11-2013, 13:18
Благодаря ви за отговорите. Значи не съм единствената. То човек не може да излезе без да се увие като шушулка :D

На мен ръцете винаги са ми студени дори и да е много жега в нас :D ама просто съм зиморничава

YSL
12-11-2013, 14:16
сега ако някой ми сподели техники за каляване, няма да е зле...писна ми нон-стоп да съм с някакви настинки, болки в гърлото и болезнени синуси.

magneticfields
12-11-2013, 15:57
Може да е точно, защото се обличаш. Изнежваш се по този начин.И аз, ако се облека, ми вечно студено. Но ходя ли си по къс ръкав, нямам проблеми.

YSL
12-11-2013, 16:24
Е добре, пробвала съм да излизам по-"леко" облечена...смисъл още по-зле става, направо ми тракат зъбите...Не че ми се ходи постоянно навлечена, но просто няма начин. не знам и аз вече, може би просто да си изстивам пък каквото ще да става :D

Auriss
12-11-2013, 18:03
Един горещ душ сутринта преди да излезеш ти решава проблемите.

Докато бях ученик ми правеше впечатление, че доста хора около мен се къпят вечерно време и сутрин мрънкат какъв студ било. Аз си взимам един врял душ, обличам се и си перя навън без изобщо да ми прави впечатление студът.

Имало е случаи обаче да се оспя зверски или просто да съм си легнал късно и да ме мързи да вляза да се изкъпя сутринта - няма да ти обяснявам колко гадно е чувството като прекрача входната врата.

Та аз това бих те посъветвал - изплацикваш се набързо преди да излезеш и така.

Ivaaaaa
12-11-2013, 18:23
Един горещ душ сутринта преди да излезеш ти решава проблемите.

Докато бях ученик ми правеше впечатление, че доста хора около мен се къпят вечерно време и сутрин мрънкат какъв студ било. Аз си взимам един врял душ, обличам се и си перя навън без изобщо да ми прави впечатление студът.

Имало е случаи обаче да се оспя зверски или просто да съм си легнал късно и да ме мързи да вляза да се изкъпя сутринта - няма да ти обяснявам колко гадно е чувството като прекрача входната врата.

Та аз това бих те посъветвал - изплацикваш се набързо преди да излезеш и така.

това изобщо не е добър съвет
да излезеш с току-що мита коса навън си е направо опасно
сешоара не помага
ние сме с дълги коси и колкото и да се сушиш, все си е влажно


п.т. аз съм и лете и зиме с ледени крака и ръце, свикнала съм със студа :Д
съветът ми е да се движиш повече, да подобриш кръвообращението, да спортуваш
това е начина да се калиш :Д

an7raks
12-11-2013, 18:36
това изобщо не е добър съвет
да излезеш с току-що мита коса навън си е направо опасно
сешоара не помага
ние сме с дълги коси и колкото и да се сушиш, все си е влажно

Напълно съм съгласен!
Настинката е най-малкото, което може да ти се случи, ако си по-кекав.
Иначе, кажи на колко си... Мен зимата на село ми е най-добре с червеното винце. :D

tori
12-11-2013, 18:49
Бахти историческото вино. Иначе да, и аз съм все на шушулка. Не сме свикнали все още на студа, нормално е. Намери си някой да те топли, пийвай си топло чайче или кафе и продължавай да се обличаш добре.

DisappointedDreamer
12-11-2013, 19:14
Всъщност, един по-силен алкохол згрява доста по-бързо и продължително отколкото чай или кафе 8-)

tori
12-11-2013, 19:22
Хах, вероятно знае мацката.

anonymous908491
12-11-2013, 21:30
Всъщност, един по-силен алкохол згрява доста по-бързо и продължително отколкото чай или кафе 8-)

Нищо не сгрява алкохола, това е заблуда, която след това се плаща.

Alcohol consumption increases the risk of hypothermia via its action as a vasodilator. It increases blood flow to the body's skin and extremities, making a person feel warm, while increasing heat loss. Between 33 to 73% of cases of hypothermia are complicated by alcohol.

YSL
12-11-2013, 22:02
Мне, горещия душ сутрин също не помага...това да излизаш с мокра коса и влажен, и ако се и движиш пеш особено, направо си е гарантирана настинка на следващия ден. @tori трудно се намира такъв който да те стопли хах... ;)

Ivaaaaa
12-11-2013, 22:11
харесвам ника ти 8-)

както казах движи се повече
а и колкото повече се шубиш и завиваш, толкова повече ще ти е студено, защото не оставяш тялото ти да свикне

shades
12-12-2013, 01:20
харесвам ника ти 8-)

както казах движи се повече
а и колкото повече се шубиш и завиваш, толкова повече ще ти е студено, защото не оставяш тялото ти да свикне

бейби ти върна ли се от село вече :?: значи ти там не се шубиш , ходиш голичка или :?:
явно отоплението ви е много модерно , какво ползваш и аз да си взема :?: сериозен съм :smt023

Ivaaaaa
12-12-2013, 06:41
ko

AliceSw
12-12-2013, 08:07
Mne, goreshtiqr dush ne pomaga, mnogo toplite napitki syshto, daje obratnoto - useshtash poveche stud

...ne trqbva da spish/stoish na mnogo toplo, do 20-22 gradusa vytre e okay max, inache ot golqmata razlika ti se struva oshte po-studeno...dushyt trqbva da e kontrasten i da zavyrshi sys studen...napitkite da sa sys staina temperatura...rycete u krakata da sa zashtiteni -razbirai rykavici i topli obuvki...ne trqbva da stoish s poveche drehi, otkolkoto ti e komfortno - razbirai qketa vytre, puloveri i tn, kogato temperaturata e nad 15 gradusa...ako eventualno ti e chaaak tolkova studeno chorapogashtnik pod pantalonite stoplq po-srabilno ot povecheto neshta...

an7raks
12-12-2013, 13:45
Нищо не сгрява алкохола, това е заблуда, която след това се плаща.

Alcohol consumption increases the risk of hypothermia via its action as a vasodilator. It increases blood flow to the body's skin and extremities, making a person feel warm, while increasing heat loss. Between 33 to 73% of cases of hypothermia are complicated by alcohol.
Да, ако е по потниче при минус 5 градуса, има шанс за хипотермия...

tori
12-12-2013, 14:29
@tori трудно се намира такъв който да те стопли хах... ;)
Не е невъзможно обаче.

YSL
12-12-2013, 17:32
харесвам ника ти 8-)

Тенкю!

Ще гледам да не се "шубя" толкова де, макар и с едно палто шал и шапка не е кой знае какво навличане