PDA

View Full Version : А вие какво мислите?



never_back_down_
12-10-2013, 20:14
Може би за някои проблемът ми няма да се види сериозен, но на мен вече ми омръзна.
Имам си приятел от две години. Наистина ми е доказвал по всевъзможни начини, че ме обича. Вярно е, че се изнервя много бързо и понякога с думите си без да иска ме обижда, но това няма значение сега.

Той много обича да забавлява хората, да говори, да се смеят и понякога без да осъзнава казва неща (на шега), които всички други приемат за истина. И просто всички тези шеги стигат до моите уши, защото все пак живеем в малък град и . . сещате се.

Няма как да са истина аз знам, познавам го добре, а и не е реално, ако наистина прави неща, които биха ме наранили, да ги разказва на хора, които знае, че ще ми кажат по някакъв начин.

И целият проблем се крие в това, че хората си мислят, че той ме лъже, мами, прави ме на глупачка, защото той се изразява така и се шегува по начин, по който явно на тях не им прозвучава като шега. И всеки говори, обсъждат ме и това ме побърква. . .

Питала съм го също дали е казвал тези неща, той не отрича и казва, че е на майтап.
Вие какво мислите?

xoxi
12-10-2013, 20:16
Защо се интересуваш толкова от това, което говорят хората? Сама казваш, че си го познаваш. Ако вярваш на собствените си думи, няма никакъв смисъл да се съобразяваш с това дали останалите приемат думите му за истина или не. Нека обсъждат, нека говорят, теб това не трябва да те засяга.

never_back_down_
12-10-2013, 20:21
Защо се интересуваш толкова от това, което говорят хората? Сама казваш, че си го познаваш. Ако вярваш на собствените си думи, няма никакъв смисъл да се съобразяваш с това дали останалите приемат думите му за истина или не. Нека обсъждат, нека говорят, теб това не трябва да те засяга.
Благодаря. :)

SonataArctica
12-10-2013, 20:35
Той е аз :shock:

Както и да е. Абстрахирай се от мнението на другите. Общо взето и да го помолиш няма да спре (поне аз не бих могъл). При положение, че сте две години заедно, би трябвало да си му свикнала. Приеми го като бонус, а не като лоша черта на характера.

baby_baby
12-10-2013, 20:35
Какво ти пука какво казват хората? Щом ти казва че е на майтап сиг е така ако токова те притеснява това поговорете

OverDrive
12-10-2013, 20:44
Е как какво я притеснява бе хора. Момичето изрично е казало, че е от МАЛЪК град. Знаете поговорката, когато кажат, че сестра ти е курва, ходи обяснявай, че нямаш сестра. Ситуацията е идентична. Той може да шега да каже нещо, което друг няма да приеме така. От малък град са...хората се познават може и до родители да се стигне... Неприятно е.... Аз съм човек около когото винаги е имало интриги и филми и винаги участвам в истории, за които дори и аз не знам. Уморително е и натоварващо. Но тук съм съгласен с другите, които казаха, че трябва да си говориш с човека. Няма как иначе.

Tsukuda_Hiroshi
12-11-2013, 04:56
"Така казват хората, аз мразя хората..."
Говори с момчето. Ако продължи в същия дух, ти пък почни да говориш пред приятелки, че му е малък и симулираш оргазъм" Да видим дали ще му стане яко, когато нещо такова стигне до него... ;)

NeutralMilkHotel
12-11-2013, 05:16
Мисля, че като излезете от село и видите малко свят може и да намери хора, които да разпознават иронията му.
Дето разправям на някъв как въртя 5 мъже едновременно, 'щото съм уборотна и той го казва това на приятелят ми супер надъхан. о.О Как сме се смяли на такива човеци-изцепки...

xXxPETYAxXx
12-11-2013, 05:32
То понякога нали знаеш - "Добре, че е шегата, та да си кажем истината."
Независимо дали има нещо вярно в историите му или наистина си измисля, щом това влияе и на теб трябва да се прекрати. Аз не бих търпяла гаджето ми да ме излага така. Не знам как може да си толкова спокойна, независимо дали е шега или не, той те прави така, че да изглеждаш като пълна глупачка. Това е по-обидно дори от това, нещата които разпространява да са истина.

never_back_down_
12-11-2013, 11:40
То понякога нали знаеш - "Добре, че е шегата, та да си кажем истината."
Независимо дали има нещо вярно в историите му или наистина си измисля, щом това влияе и на теб трябва да се прекрати. Аз не бих търпяла гаджето ми да ме излага така. Не знам как може да си толкова спокойна, независимо дали е шега или не, той те прави така, че да изглеждаш като пълна глупачка. Това е по-обидно дори от това, нещата които разпространява да са истина.
Благодаря за мнението, първо. Искам да ти кажа, че шегите му не ме обиждат, защото го познавам и знам, че когато разговаря с приятели се пуска в разговоря и пуска майтапи. Просто ме побърква това, че когато някои го слушат го приемат за истина и става един филм....

never_back_down_
12-11-2013, 11:41
Благодаря на всички други за мотивиращите коментари. :)

xXxPETYAxXx
12-11-2013, 11:57
Интересно ми е за какви "шеги" става въпрос по-точно. Щом всички си мислят, че те "лъже, мами и прави на глупачка".

Не съм казала, че шегите му те обиждат, имах предвид, че самото му отношение би трябвало да те обижда. Той допуска други хора да те съжаляват заради неговите думи, независимо, че е безпочвено за Бога. За мен е доста неуважително най-близкия ми човек да ме прави за смях, дори и на шега.

Starless
12-11-2013, 14:35
Абсолютно ли си убедена, че е на шега?
Поговори с него, че не ти е приятно това, че хората взимат нещата на сериозно и те говорят и го помоли да се съобразява малко какви майтапи си прави, защото едва ли би му било приятно да е на твое място.

102
12-11-2013, 14:43
Заобикалящата ви среда е от идиоти. Просто му кажи да спре, защото не ти е приятно....

never_back_down_
12-11-2013, 16:36
Абсолютно ли си убедена, че е на шега?
Поговори с него, че не ти е приятно това, че хората взимат нещата на сериозно и те говорят и го помоли да се съобразява малко какви майтапи си прави, защото едва ли би му било приятно да е на твое място.
Всъщност и до него са стигали неща, които не са верни за мен. Не от майтапи от моя страна, а от разни мои действия, които е съм извършила.

never_back_down_
12-11-2013, 16:37
Абсолютно ли си убедена, че е на шега?
Поговори с него, че не ти е приятно това, че хората взимат нещата на сериозно и те говорят и го помоли да се съобразява малко какви майтапи си прави, защото едва ли би му било приятно да е на твое място.
Всъщност и до него са стигали неща, които не са верни за мен. Не от майтапи от моя страна, а от разни мои действия, които е съм извършила.

Hilary_
12-12-2013, 14:59
Мисля, че трябва да му кажеш, че не ти е приятно да ги чуваш (шегите му), камо ли от другите.
Няма значение колко добре го познаваш, винаги можи да имаш грешна предтсава за някой (особено, когато имаш чувства).
Виж как ще реагира. Ако продължи, можеш сама да си извадиш изводите.

never_back_down_
12-12-2013, 16:04
Мисля, че трябва да му кажеш, че не ти е приятно да ги чуваш (шегите му), камо ли от другите.
Няма значение колко добре го познаваш, винаги можи да имаш грешна предтсава за някой (особено, когато имаш чувства).
Виж как ще реагира. Ако продължи, можеш сама да си извадиш изводите.
Аз съм му казала и когато премисля той знае как да се шегува, но понякога се забравя и не мисли, как биха могли да звучат шегите му

Amore-Mio*
12-12-2013, 16:14
Независимо от това, че сте от малък град - не трябва да ти пука какво говорят хората.
Те винаги го правят, независимо дали е основателно или не, просто завистта им кара да развалят нечие щастие.

Инак, поговори сериозно с момчето.
Не му казвай "спри", а му обясни нещата и го постави в ситуация, все едно сте си разменили местата. Сигурна съм, че ще те разбере.

И все пак, какви са шегите?

never_back_down_
12-13-2013, 11:09
Това се случва за пръв път, не е постоянно. Но когато се случи ме държи с месеци.

Hilary_
12-13-2013, 16:41
Аз съм му казала и когато премисля той знае как да се шегува, но понякога се забравя и не мисли, как биха могли да звучат шегите му
Извода е, че трябва да започне да се замисля не понякога, а винаги.

li0n
12-13-2013, 16:47
Няма лоша реклама. Поговори с него (не съм чела всички мнения, ще ме извините ако повтарям някого), обясни му, че не се чувстваш добре като говори такива неща и че хората ги приемат за истина. В крайна сметка не сте от вчера заедно, обичате се и трябва да се съобразявате един с друг..