PDA

View Full Version : Хапещ домашен любимец



WildDog
12-11-2013, 15:52
Здравейте имам куче немски шпиц от скоро започна да хапе без причина например се е скрило под масата и когато някой реши да седне се спуска и хапе същото е и когато спи, защото спи в краката ми и като си протегна крака ме хапе. Не е тормозено, четох в интернет, че са си такива тази порода, но няма да позволя да хапи ръката която го храни. Въпросът ми е ако му купя наморник и му го свалям на ден няколко пъти колкото да яде и да пие вода дали ще има някакъв проблем? Не искам така да се отнасям с него, но без причина се спуска, а не искам да го махам. Моля за съвет :)

SonataArctica
12-11-2013, 21:00
Я не измъчвай животното... Това си е тормоз. Можеш да го обучиш да не се спуска. Изисква се търпение, но е по-добре от това да мъчиш шпица.

anonymous708973
12-11-2013, 23:13
Ще накараш бедната животинка да е ограничавана постоянно, ще определяш кога ще яде и кога ще пие вода и ще наричаш животното домашен ЛЮБИМЕЦ?!
Мързелив малоумник. Подари го на някого, който ще има търпението да си възпита миличката животинка.

NeutralMilkHotel
12-12-2013, 00:03
Ще накараш бедната животинка да е ограничавана постоянно, ще определяш кога ще яде и кога ще пие вода и ще наричаш животното домашен ЛЮБИМЕЦ?!
Мързелив малоумник. Подари го на някого, който ще има търпението да си възпита миличката животинка.

+++++++
Ако не можеш да прочетеш малко литература и да отделиш време за обучение или да го заведеш на кучешко училище значи не можеш да си позволиш куче. Ако утре, не дай си Боже, му се появи тумор какво ще направиш? ще ни питаш дали ще е хуманно просто да го покриеш с лепенка, че да не се вижда и един вид да ти се реши проблема???
Те за това кучетата не се избират по това колко са сладки и милички...
По-добре го дай на някой, който не би измислил подобна гнусотия...

shades
12-12-2013, 11:46
Здравейте имам куче немски шпиц от скоро започна да хапе без причина например се е скрило под масата и когато някой реши да седне се спуска и хапе същото е и когато спи, защото спи в краката ми и като си протегна крака ме хапе. Не е тормозено, четох в интернет, че са си такива тази порода, но няма да позволя да хапи ръката която го храни. Въпросът ми е ако му купя наморник и му го свалям на ден няколко пъти колкото да яде и да пие вода дали ще има някакъв проблем? Не искам така да се отнасям с него, но без причина се спуска, а не искам да го махам. Моля за съвет :)

ако кучето е отгледано от малко от теб , а не е прехвърлено от един собственик на друг вече пораснало , то те възприема като майка (или баща ) , и няма начин да те ухапе , като малки си играят но пак като изохкаш примерно знаят кога да спрат. това с наморника е тъпо , аз по скоро бих го изшутил леко , или с ръката лек тукат по муцуната действа чудеса :smt023 то и по принцип за всяко доминантно куче това е нужно да знае кой е шефа , иначе ще те сметне за путка и ще си прави каквото си иска. и не ме разбирай погрешно не говоря да го счупиш от бой 8-) просто лек тукат или ритник да изскимти леко :smt023 good luck

shades
12-12-2013, 11:47
другото не го пускай да спи при теб , то трябва да свикне само , да знае че ти си имаш лично пространство , коригирай това сега докато не се е озверило и не е станало то шеф на теб

WildDog
12-12-2013, 13:05
за по горните коментари това не е измъчване това го мислех за ден два да види, че не е приятно до колкото спускането опитвам се да го коригирам играя си с него и внимавам като се спуска. Не го пускам да спи при мен както казахте да знае какво е лично пространство на собственика имам си търпение и ще го възпитам нищо, че порасна :)

baby_baby
12-12-2013, 14:46
Само го мъчиш така