PDA

View Full Version : Дипломата след 12 клас



deqn12345
12-12-2013, 09:37
Здравейте!Уча в езикова гимназия 11 клас съм.Истината е,че досега не си давах изобщо зор и учех по макс 30 минути на седмица...Преди около месец осъзнах,че трябва да си сядам на гъза и да се стягам.От 8,9 и 10 клас средната годишна оценка ми е 4,60-4,70.Тая година се съмнявам да успея да дигна повече от 4,90-5.00 среден успех,щото имаме кофти предмети и/или кофти даскали (профил математика,гадни даскалки по история и химия) и тия предмети пак ще ми смъкват...
Въпросът ми е първо как точно се смята и влиза в оценката за кандидатстване след 12 клас дипломата.И второ 4,70-4,80,става ли горе-долу като успех за момче,или е много зле...

Hayashi
12-12-2013, 11:15
Честно казано, зле си е. Изобщо не е трудно да заковеш отлична диплома. Матурите и ЗИПовете от 12. клас имат голямо значение, така че гледай там да се представиш добре.

mcfe
12-12-2013, 15:36
Учи, аз имах чиста тройка на матурите по Български език и то без да уча, така де не казвам, че съм бил умен, а че играх тото :D. Вече не помня с колко минах годината, но да е било <4

DeniseWallace
12-13-2013, 18:04
Взимат се оценките от 4-те години и получаваш обща оценка която ти се вписва в дипломата.
Пример: Български език - В 9 клас си имал 4, в 10-ти 3, в 11-ти 5 и в 12 - 6. Делиш на 4, получаваш 4,50. Оценките от матурите се пишат на гърба, на последния лист. Не знам дали питаш за същото за което ти обяснявам, но се надявам да си разбрал нещо.
И когато учиш, учи наистина а не зубри като машина. Това е проблема на образователната система - че не учи децата как да мислят с главите си, не ги подготвя за живота. Единственото което се иска е сурово предъвкване на материал който след 5 часа ще си забравил.
Оценките за мен не са фактор за знанията на даден ученик. Жалко е, че все още ги използват като критерий за оценяване.