PDA

View Full Version : За изневярата...



Страници : [1] 2

Azoria
12-12-2013, 09:44
Напоследък съм се нагледала на изневеряващи хора. Двойки с дълги връзки, които уж се обичат и т.н. , но в определен етап поне единия от двамата е кръшкал и в много от случаите другия изобщо си няма понятие. С риск да засегна някого, но наблюденията ми се свеждат до там, че мъжете са по-склонни на изневяра от жените. Приемат един флирт, една целувка, дори и единия секс сякаш на шега , без това по някакъв начин да им пречи на останалата част от живота, на чувствата, на връзката...
Един от най-добрите ми примери за това е бившия ми шеф. Човека има две деца, с жена си е от горе долу 20 години, отговорен, добър, услужлив човек. Изглеждаше ми като "идеалния съпруг" на пръв поглед, до момента когато разбрах, че само във фирмата е спал с 3-4 жени. Първоначално дори не ми се вярваше, докато той сам не го потвърди. Жена му, естествено не знае за тях, тъй като работата му изисква чести оставания след работно време и женицата няма как да знае кога работи и кога... работи.
Това е само един от многото такива случаи, които виждам и просто се чудя... дали това идва от някакъв пропуск, нещо в липсата на комуникация при партньорите, проблеми във връзката или просто лош секс, или просто хората сме си животни, които рано или късно правят секс с други?

Вярвате ли във вечната и всъщност по-важното - вярната любов?

На какво смятате, че се дължат изневерите? Изключвам случаите когато става дума за... курвосване, с извинение. Става дума за сериозните връзки, за брака, за хората, които твърдят, че се обичат и не могат един без друг, но всъщност си изневеряват.

Цинично ли е, че смятам, че на определен етап от връзката между двама души, било то през първите години, било след 20 години заедно или след 50, изневярата неизбежно се случва?

LadyDi
12-12-2013, 10:00
На какво смятате, че се дължат изневерите?

Става дума за сериозните връзки, за брака, за хората, които твърдят, че се обичат и не могат един без друг, но всъщност си изневеряват.
На това, че в даден момент сексът вече не е съществено неделимо от сериозната връзка/брака.
Т.е. сексът си е секс, бракът си е брак, а любовта пък е съвсем отделно понятие.

Azoria
12-12-2013, 10:06
Значи животни?

xoxi
12-12-2013, 10:10
Вярвате ли във вечната и всъщност по-важното - вярната любов?

Не, не вярвам. Нито във вечната, нито във вечно вярната любов.
Имам абсолютно същите наблюдения при по-дългите връзки. Много често съм чувала мъже със семейства да казват "Да, обичам жена си, обичам децата си, никога не бих ги оставил, НО... понякога спя с други жени."
Това въобще не го разбирам и ужасно ме плаши. Не ме плаши мисълта, че и на мен рано или късно могат да ми изневерят, а по-скоро това, че се случва при може би 90% от хората. Предполагам се дължи на това, че колкото и да обичаш човека до себе си, еднообразието рано или късно омръзва или по-точно не е чак толкова вълнуващо, дори да носи същото удоволствие.
Познавам няколко такива семейства, в които жените са запознати с всичко, което мъжете им правят, но не виждат смисъл да го повдигат на въпрос, защото не си заслужава да разбиват семействата си и с години градените отношения, заради няколко мига на плътски удоволствия.
Имам чувството, че при по-дългите връзки, изневярата не е признак, че човек не обича половинката си, а просто начин да се разнообрази и да задоволи нуждите си. Мъжете масово се оплакват, че жените им отказват секс все по-често, може би и това е причина да се търси съгласие на друго място.

Cloud9
12-12-2013, 10:49
Когато бях малка баща ми изневери на майка ми.И до днес не съм му простила и го подозирам къде и кога ходи.Заедно са с майка ми,но и тя не му беше простила до преди няколко години.Това остави белег на мен.казах си че не искам мъж до себе си след като той може да ми изневери и да ме нарани.не съм имала и сериозни връзки до преди няколко години,когато срещнах мъжа ми.И макар че му вярвам сега ,преди време следях всяка негова стъпка и от време на време си му проверявам профила във фейсбук /той ми е дал паролата/ ,за да съм спокойна.Изневярата ми се струва че е по-често срещана при мъжете и извинението е сексът.Но това не казвам че е 100 процента валидно само за мъжете.Но това че някой ти е отказал секс не е причина да му изневериш.На мен като малка като ми отказваха да ми купят кукла значеше ли че трябва да я открадна за да си я имам?

LadyDi
12-12-2013, 11:19
Значи животни?

Защо животни? Само на животните ли им е позволено да правят секс без да се обвързват емоционално?
В случая поставяш под въпрос индивидуални морални разбирания и няма как да получиш универсален отговор.

xXxPETYAxXx
12-12-2013, 11:26
В последно време съм свидетел на доста случаи, в които изневеряващия партньор е...жената. Имах една колежка, която си има съпруг и дете, до едно време четеше голям морал за изневерите, след известно време обаче, самата тя започна да кръшка. Оправданието ѝ беше нещо от рода на "Искам просто да се чувствам желана, някой да ми казва, че съм красива, а мъжът ми вече ме приема за даденост и не получавам ласкателно поведение от него".
И други примери има, едното момиче ми вика "Не знам защо му изневерявам, ноже би просто съм егоист." и на въпроса "Добре, защо не го оставиш поне и не се наживееш" получих следния отговор: "Защото никой не би направил за мен това, което той е правил".
Та, причините са различни за различните хора, които вземат решение да го направят.

Но на мен ми изглежда по-добре типично мъжката изневяра тип: "спя с различни, но жена ми е на първо място", отколкото по-женския вариант: "имам мъж, обичам го, но си имам и един любовник".

Вечна любов - може и да има, но е "вечно обичам", а не "вечно ще съм влюбен/а". След дългогодишна връзка не мисля, че е възможно да не си омръзнат партньорите. Нормално ми изглежда, ако 10 години си спал само с един човек, правили сте какво ли не, да искаш вече нещо друго, защото той ти е предвидим. Когато изневярата е на ниво "просто секс", не е кой знае какво, ако вече е цяла връзка е друго нещо.

Така де, мисля, че мъжете изневеряват по-лесно, защото имат много по-ясни разграничения между "секс" и "чувства" и това, че чукат секретарката не значи, че не обичат жена си.

Azoria
12-12-2013, 11:41
Защо животни? Само на животните ли им е позволено да правят секс без да се обвързват емоционално?
В случая поставяш под въпрос индивидуални морални разбирания и няма как да получиш универсален отговор.

Естествено, че не, но моя въпрос се отнася за връзките, в които първоначално партньорите са си верни, както по свое желание, така и за да уважат това желание на другия. Не разбирам защо след време това уважение към желанието на половинката ти да бъдеш верен, се изпарява... Аз мога да си правя колкото си искам неемоционален секс, но няма голямо значение как го приемам аз, ако приятелят ми не го вижда така, нали?

tori
12-12-2013, 11:46
Считам изневярата за нещо лошо, но често случващо се. Никога не съм изневерявала и за момента не знам да са ми. Вярвам, че не бих направила подобно нещо, както и не бих искала да ми се случва. За мен основните причини са еднообразието, отказването и лошото качество на секса. Надявам се да не си права относно това, че иска или не, човек е "програмиран" рано или късно да изневери.

Bank$
12-12-2013, 11:51
Защо животни? Само на животните ли им е позволено да правят секс без да се обвързват емоционално?
В случая поставяш под въпрос индивидуални морални разбирания и няма как да получиш универсален отговор.

Виждал съм как кучета напускат семействата си заради други кучки.

LadyDi
12-12-2013, 12:00
Естествено, че не, но моя въпрос се отнася за връзките, в които първоначално партньорите са си верни, както по свое желание, така и за да уважат това желание на другия. Не разбирам защо след време това уважение към желанието на половинката ти да бъдеш верен, се изпарява... Аз мога да си правя колкото си искам неемоционален секс, но няма голямо значение как го приемам аз, ако приятелят ми не го вижда така, нали?

Защото с течение на времето между вас са се настанили още един куп други неща, битовизми.
Сексът с партньора губи очарованието и тръпката си. Не че е лош или скучен. Просто е... същото лице под/над теб всеки път. И като свършиш и станеш, пак започват проблемите. И търсиш "спасение" другаде.
Въпросът с брачната изневяра е обсъждан десетки пъти, но нито аз, нито ти бихме могли да го проумеем, докато не ни се случи. И тогава нашето оправдание ще си е правилно, разбира се :)
Няма как отговорът да е еднозначен, казах ти вече, защото са намесени лични разбирания.
Аз мога да ти кажа при мен какво би оправдало такава изневяра и ти ще си напълно в правото си да не се съгласиш с аргументите ми. И обратното - това, което ти можеш да приемеш, за мен може да бъде смешно и неоправдано.

tori, човек не е програмиран да изневери. Но това не значи и че е програмиран да бъде морално устойчив.

Azoria
12-12-2013, 12:43
И все пак... ежедневието, проблемите и каквото и да било друго не би трябвало да повлияват на верността на партньорите, мен ако питаш. Уеднаквенатите морални ценности са ключов фактор при започването на градене на семейство, например. Еднакви правила важат и за двамата, но в последствие единия започва да прави каквото само на него би му било удобно и го крие го от другия поради 3 възможни причини:
1. За да не го нарани и (2) да не го загуби - което само по себе си показва, че изневеряващия знае,че прави нещо супер нередно, което застрашава връзката му и чувствата на човека, когото обича, но все пак си спи наляво-надясно с други. (Което е големия парадокс и ако не виждаш животинското в този егоизъм, не знам)
3. За да не започне и другия партьор да се възползва от новата вратичка на моралните им ценности, защото изневеряващия не би го понесъл... - "На мен ми е добре, ама на тебе не може." ...

xXxPETYAxXx
12-12-2013, 13:00
Гледате на изневярата, сякаш е нещо, което проваля семейства, а всъщност, понякога може и да бъде разглеждана като "спасяваща" семейството.

Дали е егоизъм да спиш с друг/и - а дали не е егоизъм да държиш партньорът ти да ти бъде верен, дори да съзнаваш, че не си му достатъчен/а вече...

В крайна сметка, ако някой те обича, какво значение има дали спи с теб, Пенка, Иванка и Добринка? Нали любовта е по-важна от секса?

П.П: Скучно ми е, разсъждавам си просто. :D Но, напоследък често се замислям по последния въпрос...

Cloud9
12-12-2013, 13:04
И аз рледи време правех разлика между любовта и секса,но такава просто не бива да има.Ако обичам някой и съм решила да споделя живота си с него защо трябва един проблем като битовизма или намаленото време за секс да ми промени решението?Аз мога да искам да имам богат мъж,ама моя ако не печели много пари значи ли че трябва да му изневеря с богаташчета?Той не ми задоволява всички потребности от материални неща,аз си го обичам,но не ми е достатъчен и айде да търсим нещо свежо.Дано не ви се случи съпруга/бащата на децата ви да ви изневери,защото едва ли ще успеете да го оправдаете както го правите сега.

AnarchyBoy
12-12-2013, 13:17
Като цяло имам ясно мнение по въпроса, но искам да ви почета още малко, че сте ми интересни..
Може би защото съм лапе и съм влюбен, а може и не, но като цяло за мен е въпрос на принципи..
Монотонното и Еднообразието убива връзки наистина, но винаги има начин...

Изневерявали са ми, няколко пъти... и като знам какво причинява това, никога не бих го направил, не бих принизил себе си до там, че да изневеря, за мен това е най-долното и гнусно нещо и не бих го направил.. Да не говорим, че съм поел отговорност към партньорката ми и тя ми има уважението, адски огромна форма на неуважение е една тъпа изневяра, а също така би ми било неприятно тя да ми изневери.. Просто уважавам себе си и нея и връзката ни..
На мнение съм, че вместо да изразходваш енергия за изневяра, можеш същата тази енергия да я насочиш към половинката си и да измислите нещо, НЕ МОНОТОННО И СКУЧНО. Винаги има начин, но като, че ли е по-лесно да изневериш и да се оправдаеш с това, че просто искаш няк'во разнообразие, но същите тези, които изневеряват в повечето пъти не могат да простят изневяра, което е супер егоистично...
Супер против изневярата съм, под каквато и форма да е.. Винаги има изход от ситуацията, но нали знаете.

Който иска, намира начин... Който не иска, намира оправдание.. ;)

ПС; Изневяра не се забравя и не се прощава, никога.. просто хората се нагаждаме спрямо ситуацията, но не си мислите, че ако изневерите ще ви бъде простено, или пък, че можете да простите, никога никога никога.. ;) няма да стане нито едно от двете.

anonymous708973
12-12-2013, 13:38
ПС; Изневяра не се забравя и не се прощава, никога.. просто хората се нагаждаме спрямо ситуацията, но не си мислите, че ако изневерите ще ви бъде простено, или пък, че можете да простите, никога никога никога.. ;) няма да стане нито едно от двете.

Хайде да не ми казваш АЗ какво мога да направя и какво - не?


И все пак... ежедневието, проблемите и каквото и да било друго не би трябвало да повлияват на верността на партньорите, мен ако питаш.
Доста наивно. Връзката не е директна, разбира се, но е доста близко до акъла.

Нямам време да се изказвам по темата надълго и нашироко, ще пиша по-нататък.

Lilanda
12-12-2013, 13:49
Започвам с това, че съм прочела само 2-3 мнения по темата, съжалявам ако повторя нечие.

Не мога да разбера защо си мислите, че мъжете изневеряват по-често от жените.

Приемат един флирт, една целувка, дори и единия секс сякаш на шега , без това по някакъв начин да им пречи на останалата част от живота, на чувствата, на връзката...
Аз лично се сещам за около десетина-петнайсет примера за жени /да, говоря за жени, не за лапетата на моята възраст-в това число и аз/, които приемат не само изброеното на шега, ами дори и самата връзка, макар че са с половинката си от по поне 10 години. От друга страна пък примерите ми за такива мъже са по-малко...Не значително, но все пак по-малко.

Изневярата е много много относително нещо. Или по-точно причината за нея. Дори и всичко в една връзка да е по мед и масло, изневярата пак може да е на лице от едната страна, а понякога дори и от двете.

Неизбежна изневяра? Не мисля. Мисъл за такава-може би, но неосъществена. Честно казано според мен малко са хората, които биха поставили връзката си на кантар заради един нагон, било то физически, душевен или от психологическа гледна точка.

Определено е от липса на комуникация при партньорите. Независимо каква е главната причина, при добра комуникация всичко се изяснява и няма нужда да се прибягва до толкова крайни /защото за мен изневярата е много крайна/ 'решения'.

Това за животните-давам ти пример с вълците. Те прекарват целия си живот с един партньор. Те не са ли животни тогава?

Завършвам поста си с това, че смятам изневярата за крайно глупаво нещо.

"Hey, I wanna talk with you about our relationship. I think there is a problem with it? (...) What do you think about it?"

LadyDi
12-12-2013, 13:49
Дано не ви се случи съпруга/бащата на децата ви да ви изневери,защото едва ли ще успеете да го оправдаете както го правите сега.

Е, да, ама не си сигурна, че няма да го оправдаем.
А дори да не го "оправдаем", това не значи, че не можем да го простим или поне преглътнем.
Животът си намира начин да ни напомни, че има и други приоритети освен секса. А границата всеки я определя сам.

Azoria, виждам, че искаш да разнищваш конкретни примери. Така поставени нещата в черно и бяло, отговорът е много ясен, разбира се. Само дето ще се научиш с времето, че има и 50 нюанса сиво :)
Проблемът е, че като чуем "изневяра" винаги пречупваме нещата през призмата на собствените си разбирания. Не че е грешно, но пък не можем да мерим всички с един аршин.
Да, аз мога да кажа, че за мен уважението и доверието във връзката са много важни и това би било спирачката, ако сексът с партньора вече не ми стига. И да, аз може да съм склонна да пренебрегна физическата си нужда да правя секс с друг, в името на връзката си. Но всяко семейство е различно. И не е правилно да смятам, че защото аз се чувствам така, то всеки би трябвало да чувства същото и че моят морал и моите ценности са меродавни за всички.

girlwithblueeyes
12-12-2013, 13:59
Като дете на хора които си изневеряват взаимно от както се помня намирам изневярата за нещо много грозно .

И то ако е от човек който обичам и на когото държа ако е някой случаен хайде ще го преглатна някак но ако държа на въпросният бих се почуствала ужасно наранена и обидена .

Когато нещо ти липсва във врзката независимо от какво естество е по-добре кажи с 2-3 думи на полвинката си вместо да правиш подобни грозни изцепки .

Щом аз съм отговорна и уважавам човекът до мене очаквам и от него същото нещо към мен иначе нищо няма смисъл . И мисля, че изневярата от човек, който обичаш и си бил повече време боли много повече ,и e доста по страшна, и непростима от тази на някой си там. Съгласна, че да се прощава е качество ,и че всеки може да сгреши ,но всеки има глава на тия рамене и може да прецени нещата . Бях с бившият ми 3 годиni и страшно мноgo го обичах и какво буквално го хванах с друга . Не не ми каза той или някой друг аз лично ги видях с очите си е как се прощава и преглъща подобно нещо ??!!
Не искам и моите деца на стават свидетли на хиляди взаимни изневери и интриги на каквито ставах аз като дете . Освен това какъв е смисъл дa прощавам след като дълбоко в себе си никога не бих забравила подобно нещо.

anonymous708973
12-12-2013, 13:59
Аз лично се сещам за около десетина-петнайсет примера за жени /да, говоря за жени, не за лапетата на моята възраст-в това число и аз/, които приемат не само изброеното на шега, ами дори и самата връзка, макар че са с половинката си от по поне 10 години.

Честно казано според мен малко са хората, които биха поставили връзката си на кантар заради един нагон, било то физически, душевен или от психологическа гледна точка.

Относно първото: Къде ги срещна тия жени толкова, пък къде ги опозна, пък къде са тръгнали да обясняват на вчерашно лапе как си приемат връзките... изобщо... голямо самочувствие трябва да имаш, за да го казваш това.

Да не говорим пък как си противоречи с втория цитат.

Cloud9
12-12-2013, 14:02
Не съм сигурна,да.Не мога да кажа със сигурност дали бих простила ако мъжът ми ми изневери.Но знам че аз не бих си простила ако предам доверието му.Струва ми се глупаво да търсиш в някой едно нещо,което липсва /или е на заден план/ в друг,който ти дава всичко останало.Проста математика-имаш 90 процента от нещо,но ще го зарежеш да преследваш едни други десет?Съгласна съм ако нещо ти липсва да идеш да си го търсиш другаде,но не зад гърба на настоящия ти партньор

LadyDi
12-12-2013, 14:07
Проста математика-имаш 90 процента от нещо,но ще го зарежеш да преследваш едни други десет?
Не е такава сметката.
По-скоро - 90% от партньора + 10% от друг = 100%
Не е задължително да оставиш партньора, за да правиш секс с друг. Нали затова си говорим?
Колкото за "зад гърба" - това е субективно. Зад гърба и под носа не са две противоположни твърдения :) Поне в тоя случай.

DisappointedDreamer
12-12-2013, 14:20
Защото с течение на времето между вас са се настанили още един куп други неща, битовизми.
Сексът с партньора губи очарованието и тръпката си. Не че е лош или скучен. Просто е... същото лице под/над теб всеки път. И като свършиш и станеш, пак започват проблемите. И търсиш "спасение" другаде.

Няма как отговорът да е еднозначен, казах ти вече, защото са намесени лични разбирания.


Мда, тръпката се губи. Вече няма страст, любов и тръпка. Или поне тя се е изгубила в едно 90% от дните ви прекарани заедно. Сексът не е лош или скучен, както каза Лейди. Просто е еднакъв. Същия е от преди еди кога си.

Книгата, която четох вчера говореше за изневерите в браковете и между половинките.

Силата на страстта е много тясно свързана с отсъствието на другия, с изненадата и непредвиденото.

Когато другият е винаги до теб, ти научаваш почти всичките му навици и следователно малко негови жестове/реакции биха ти направили изненада. Предсказуем ти е досущ като книга, чиято развръзка научкваш след 100тната страница. И това подтиква към изневяра - новото, чуждото, различното, непредвиденото.

Но има доста хора, които изневеряват, но въпреки това обичат хората до себе си и не искат да развалят съвместния живот, който са изградили. Защото са пожертвали много, защото най-после след дълги години са установили някакъв ред, защото изпитват сигурност.

Лейдито е много права и за това, че няма как отговорът да е универсиален.

Дали сигурността може да съществува редом с тръпката е въпросът. Защото в по-младите връзки, сигурност трудно изграждаш, а тръпка винаги има. В по-старите е точно обратното - сигурността вече е налице, тръпката обаче е изчезнала.

valdesbg
12-12-2013, 14:25
Ако не ме мързеше чак толкова да пиша за пореден път по темата... щях да развия чаршаф. Сега само ще кажа че изневерите са резултат от кофти или липса на общуване + гледане в различни посоки от бая много време. Грозно е да се прави зад гърба на някого и да се облича в какви да е оправдания.

DarkTemplar
12-12-2013, 14:27
Относно първото: Къде ги срещна тия жени толкова, пък къде ги опозна, пък къде са тръгнали да обясняват на вчерашно лапе как си приемат връзките... изобщо... голямо самочувствие трябва да имаш, за да го казваш това.

Да не говорим пък как си противоречи с втория цитат.
Не я познавам и не знам с какви хора движи, но ми се струва напълно възможно да е ставала свидетел на подобни разговори. Най-малкото в компания на приятелки на майка си/леля си или в такива на по-голяма сестра/братовчедка/приятелка.

За вчерашното лапе - същото може да се каже за всеки от нас (вкл. и за теб), от гледната точка на някой по-възрастен и зрял.

Нека не залитаме в тази плоскост, че ще опорочим интересната тема.

LadyDi
12-12-2013, 14:28
Дали сигурността може да съществува редом с тръпката е въпросът. Защото в по-младите връзки, сигурност трудно изграждаш, а тръпка винаги има. В по-старите е точно обратното - сигурността вече е налице, тръпката обаче е изчезнала.

И всичко опира до приоритети. А те идват от ценностите. А те от морала. А той - от възпитанието.
Извод: при всеки е различно. Докато не знаем всички променливи в уравнението, няма как да кажем дали отговорът е верен.
Любимата ми мисъл: Моята истина не е твоя и твоята истина не е моя. А нашата истина, не е ничия друга.

102
12-12-2013, 14:30
И всичко опира до приоритети. А те идват от ценностите. А те от морала. А той - от възпитанието.
Извод: при всеки е различно. Докато не знаем всички променливи в уравнението, няма как да кажем дали отговорът е верен.
Любимата ми мисъл: Моята истина не е твоя и твоята истина не е моя. А нашата истина, не е ничия друга.

Смени форума.

DisappointedDreamer
12-12-2013, 14:30
Извод: при всеки е различно.

Ох, разбира се. Никъде не съм твърдяла обратното.

п.п може доста да се поспори дали наистина моралът идва от възпитанието :Д

girlwithblueeyes
12-12-2013, 14:32
Ако морала идваше от възпитанието което ти дава в в семейството аз да съм обявена за пропаднала одавна .

LadyDi
12-12-2013, 14:32
Ох, разбира се. Никъде не съм твърдяла обратното.

п.п може доста да се поспори дали наистина моралът идва от възпитанието :Д

Не, цитирах те, защото исках да продължа мисълта ти. Не да я оборвам.

И няма нужда да се спори, знам, че моралът не идва само от възпитанието, но го давам като първичен фактор. Не ми се изброяваше всичко.

@102, мързи ме. Тук вече съм си изградила... публика :cool:

LadyDi
12-12-2013, 14:33
Ако морала идваше от възпитанието което ти дава в в семейството аз да съм обявена за пропаднала одавна .

в живота не само семейството те възпитава

DisappointedDreamer
12-12-2013, 14:33
^Възпитание все от някъде си получила. Дали е било директно или индиректно от родителско тяло или не, няма значение. Мисълта ми беше друга - записах се на онлайн курс по философия и то точно това оспорваха. И не бяха съгласни. Смисъл, моралът не е нещо, което се учи.

girlwithblueeyes
12-12-2013, 14:35
Точно :)

LadyDi
12-12-2013, 14:35
Смисъл, моралът не е нещо, което се учи.
А какво? Заложен ти е по рождение?

DisappointedDreamer
12-12-2013, 14:37
А какво? Заложен ти е по рождение?

Така се аргументираха, да. Като рефлекс. (reflex?). И че следователно, някои хора го имат по-добре развит, отколкото други. Не казвам, че съм привърженик на идеята, ама ми се стори интересно. Имам си записките, ако някой се интересува по -подробно.

girlwithblueeyes
12-12-2013, 14:38
Аз:)

LadyDi
12-12-2013, 14:39
Така се аргументираха, да. Като рефлекс. (reflex?). И че следователно, някои хора го имат по-добре развит, отколкото други. Не казвам, че съм привърженик на идеята, ама ми се стори интересно. Имам си записките, ако някой се интересува по по-дробно.

Аз. Интересно, защото винаги съм смятала, че рефлекс може и да се придобие.
А колкото до морала. Той не се учи, в смисъл на някой да седне да ти обясни кво е морално и кво не. Изграждаш го сам на базата на това, което виждаш около себе си и кое приемаш за правилно и неправилно.
Не знам, дай ми да ги видя тия записки, може пък да са ми полезни :)

DisappointedDreamer
12-12-2013, 14:46
На английски е. Сравнението с рефлекса аз го направих. И от скоро го започнах, така че не очаквайте кой знае какво. Няколко реда са :Д

Science quickly became the model for all of human knowledge. Voltaire expressed skepticism about anything beyond the realm of science. But here comes the problem of normativity - how to make sense of norms - should, ought, good, bad, heroic, evil and so on. They don't describe the world, they evaluate the world. Two types of philosophers - empiricists = all knowledge comes from experience, and rationalists = some knowledge of the world is a priori, independent of experience or innate.

Reason is the best way to achieve and justify knowledge. Progress - acting rationally in response to objective knowledge improves our chances of achieving our aims. Reason in the form of scientific method is a good means for achieving that knowledge.



Morals have an influence on actions and affections. Reason alone can have no such influence - David Hume. So morality is not a conclusion of reason. Reason is inert. It cannot influence actions or affections, that is feelings. Reason deals with facts. There is a difference between fact and value.

Moral reasoning. Feelings. Why is cruelty wrong? Why is generosity good? No fact of the matter is to be found in them. It is the object of feeling, not of reason. It lies in yourself, not in the object. 

Morality stems from feelings of approbation or disapprobation, approval and disapproval. When I say that murder is wrong, I mean that murder arouses a feeling of disapprobation in my breast. Arising a feeling of approval. 

What is the role of reason? Does it have one when it comes to norms? It has only one, Hume thinks. Reason is and ought to be the slave of the passions. Our feelings are particular. 

I respond emotionally, passionately to particular actions and events. I then generalize, holding that stealing is wrong, for example, on the basis of reactions to some particular instances of theft.

Our moral sense is the capacity we have for the feelings that constitute the basis for our moral judgements.

Ето това са. Не са много, и са точно някакви записки, така че може да не ви се сторят много свързани с пълноценни изречения :Д

DisappointedDreamer
12-12-2013, 14:47
Та, според този курс, моралът е част от an innate behavior. Затова го оприличих на рефлекс, въпреки че има два типа behavior - innate and learnt. Сигурно затова Лейди мислиш, че рефлексите могат да се придобият/научат?

LadyDi
12-12-2013, 14:50
Moral reasoning. Feelings. Why is cruelty wrong? Why is generosity good? No fact of the matter is to be found in them. It is the object of feeling, not of reason. It lies in yourself, not in the object. 

Morality stems from feelings of approbation or disapprobation, approval and disapproval. When I say that murder is wrong, I mean that murder arouses a feeling of disapprobation in my breast.
Е, да, ама дори чувствата се оформят на базата на някакъв experience. Според мен.
Вероятно съм повече емпирист, отколкото рационалист :)
Не вярвам, че това са генетично заложени неща. Човек не се ражда с разбирането за добро и зло, правилно и грешно. Те се оформят от нещо по пътя.

DisappointedDreamer
12-12-2013, 14:53
И аз клоня към твоето разбиране. Ама пък е интересно да си чета някакви нещица. :)

LadyDi
12-12-2013, 14:55
И аз клоня към твоето разбиране. Ама пък е интересно да си чета някакви нещица. :)
И на мен ми е интересно.
Но твоите записки не опровергават разбирането ми. Даже донякъде го потвърждават.

DisappointedDreamer
12-12-2013, 15:03
Така е, защото добави това:


Е, да, ама дори чувствата се оформят на базата на някакъв experience. Според мен.

Ама има си хора с притивоположни разбирания.

Как се научихме да обичаме? А да мразим? Защо ни става неловко в дадени ситуации? И етц.

girlwithblueeyes
12-12-2013, 15:08
А защо трябва да се учим на всички тези чувства ?
Не се ли появяват те според ситуацията и емоциите ?

DisappointedDreamer
12-12-2013, 15:10
^По-добрия въпрос е откъде се появяват.

girlwithblueeyes
12-12-2013, 15:13
Е това вече си е доста по- сложен въпрос .

Hilary_
12-12-2013, 15:36
Вярвате ли във вечната и всъщност по-важното - вярната любов?
Не.
На какво смятате, че се дължат изневерите?
На това, че хората са слаби откъм същност.
Да не говорим, че в днешно време повечето и не притежават такава.
Цинично ли е, че смятам, че на определен етап от връзката между двама души, било то през първите години, било след 20 години заедно или след 50, изневярата неизбежно се случва?
Не, аз мисля по същия начин. Няма "вечно верни" хора.
..................

LadyDi
12-12-2013, 17:04
А защо трябва да се учим на всички тези чувства ?
Не се ли появяват те според ситуацията и емоциите ?

Именно, появяват се.
Не се изразявам правилно днес, ще ме прощавате :) Чувствата се появяват в следствие на нещо. Някаква ситуация предизвиква в нас определено чувство. И след това, когато попаднем в сходна ситуация, ние знаем как следва да се чувстваме. В тоя ред на мисли използвах, че се учим.
Май пак не успях да обясня какво точно имам предвид.

102
12-12-2013, 18:13
Май пак не успях да обясня какво точно имам предвид.

Споко, и без тва само аз ти чета словоизлиянията.

LadyDi
12-12-2013, 18:16
Споко, и без тва само аз ти чета словоизлиянията.

То щот пак си в ПМС и се чудиш с кво да ме захапеш :-)

Azoria
12-12-2013, 19:35
Отговорите ви са интересни, имам още какво да добавям, но ще е утре, защото съм от телефона сега. Само ще кажа,че не всички схванахте първоначалната ми идея. :)

babity
12-12-2013, 20:02
Именно, появяват се.
Не се изразявам правилно днес, ще ме прощавате :) Чувствата се появяват в следствие на нещо. Някаква ситуация предизвиква в нас определено чувство. И след това, когато попаднем в сходна ситуация, ние знаем как следва да се чувстваме. В тоя ред на мисли използвах, че се учим.
Май пак не успях да обясня какво точно имам предвид.

Т'ва се нарича точно условен рефлекс. Тоя термин вАжи и на физиологична, и на психологическа тематика.

LadyDi
12-12-2013, 20:09
Т'ва се нарича точно условен рефлекс. Тоя термин вАжи и на физиологична, и на психологическа тематика.
Да, благодаря.
Условни рефлекси - рефлекси, които се придобиват по време на индивидуалното развитие и се изграждат под влияние на средата.
Аз съм икономист. По психология в училище имах 4...

leadyflame
12-12-2013, 22:04
Когато настъпи времето, в което започнеш да мислиш за възможността да изпитваш неща с други, които не включват човека с когото си, не е ли време и за приоритезиране на връзката. Можеш ли да се бориш за лиспсите, или вместо това измъчвайки се на ниво, което може би не усещате, криввате от пътя и го смятате за абсолютно нормално това. Някак като залъгалка жвучи. хубаво е да има и хора, които или ще искат да се опитат да запазят отношенията си така интимни, както преди да им дойде до главата да се гмурнат сред чужди води. Но да, в крайна сметка при някои, понякога краткотрайните усещания имат силата за дългоминали истории. Но все пак идеята за перфектност на никого не вреди.

psychopath
12-12-2013, 23:26
Не всичко е толкова черно и бяло, колкото си мислите.

babity
12-13-2013, 07:05
Че то каква перфектност има в т'ва, да вържеш някого за себе си. Да изискваш, да забраняваш и да обсебваш. 'Щото ми е ясно как стават нещата в средностатистическите връзки. "Мило, не ми е приятно да се виждаш с тоя. Ем, ху'у няма вече." Или "днес една колежка пофлиртува с мен, ама не казвайте на оная откачената, че пак ще запали моторетката". Сииигурно интерпретирам нещата грешно, но толкова са ми отвратителни разбиранията на повечето хора за любов и за връзките...

Azoria
12-13-2013, 07:40
Дали е егоизъм да спиш с друг/и - а дали не е егоизъм да държиш партньорът ти да ти бъде верен, дори да съзнаваш, че не си му достатъчен/а вече...

Всъщност егоизма е в това да търсиш удовлетворението на собствените си нужди, без да се интересуваш от нуждите на партьора. Тук говорим за изневяра, а не за типа "отворена връзка", защото второто е една идея по-приемливо. Всъщност сама не си вярвам на последното, но това вече е лично моето мнение. Проблема, който се опитвам да изтъкна е когато става дума предателство на доверието, за криене, лъжи и интриги зад гърба на човека, който се очаква да е твоето семейство. Не просто за секса, а за неуважението.
Относно това с "не си му достатъчен/а вече" ми се струва, че в такъв случай няма смисъл да го завързваш да е с теб изобщо. Но , както каза AnarchyBoy винаги можеш да насочиш енергията си в подновяване на страстта в собствената ти връзка, вместо да търсиш страст другаде.А това
изневерите са резултат от кофти или липса на общуване + гледане в различни посоки от бая много време. е много вярно. При по-добра комуникация винаги може да се измисли решение за разнообразието, което ще включва и двамата партньори. Може да е тройка, а може и както казах да е по взаимно съгласие - и двамата са го обсъдили и са стигнали до решението, че имат право да се разнообразят. За мен нередното в случая е когато търсиш само собствената си изгода, пак казвам.


Доста наивно.

Ако не беше изрязала следващото изречение, нямаше да го гледаш по този начин. Наивното е да изневериш не само на партьора си, но и на собствените си разбирания и да очакваш това да е решението на битовите ви проблеми.

За всички, които се хванаха за това, че мъжете са по-склонни на изневяра - казах, че това е спрямо моите лични наблюдения. Иначе знам, че не са само те.


Щом аз съм отговорна и уважавам човекът до мене очаквам и от него същото нещо към мен
За това говоря. Толкова ли е много за една връзка, в която наричаш човека до себе си "най-близкия", "семейство" и т.н. ?

Като цяло още съм сънита и от многото може нищо да не ми се разбира, извинявам се, за което. :D Не твърдя, че самия акт е най-долното нещо на света, далеч съм от тази мисъл, а че когато един човек има същите очаквания към теб, каквито ти имаш към него, ако ще се променяте трябва да е в една посока. Повече комуникация, опит за решаване на проблема или крайни мерки, но не и действия, предполагащи, че на теб ще ти стане по-добре, без да се съобразиш с партьора си. Това ще предизвика едно допълнително отчуждаване. Може би аз съм сбърканата, че предпочитам 100 процента истина във връзката си, явно има хора, които не биха приели измамата чак толкова зле.

xXxPETYAxXx
12-13-2013, 07:54
Говорите нещата на такъв етап, в който е нормално да мислите така.
Обаче, както казах, познавам хора, които също са били категорично против изневерите и са били убедени, че никога няма да го направят, а в последствие и до там се е стигнало.

Ако имаш 10-15 годишен брак и дете, между вас със съпруга ти всичката страст се е изпарила (дори и да сте направили всичко възможно за разнообразяване и възобновяване на страстта, то няма как да свърши работа при толкова дълга моногамност.), тогава може би изневярата ще ти е по-приемлива. И за след толкова години чувствата от началото на връзката ви вече доста са изсветлели, което е напълно нормално.

Сега, ако си на 16-22 години и имаш просто "сериозна" връзка, няма никакъв смисъл да изневеряваш, да го криеш и да лъжеш - защото просто можеш да не се обвързваш(или както спомена да си в "отворена връзка").
Това, че някои казаха, че знаят, че техните са си изневерявали - много грозно, много. За такова нещо децата НЕ трябва да разбират и е кофти, че са го научили.

Azoria
12-13-2013, 07:54
И в крайна сметка главния въпрос беше " дали това идва от някакъв пропуск, нещо в липсата на комуникация при партньорите, проблеми във връзката или просто лош секс, или просто хората сме си животни, които рано или късно правят секс с други? " и мисля, че намерих някакъв личен отговор. Всъщност той се крие в самия въпрос. Явно на определен етап се появява тази нужда, но е въпрос на комуникация как ще протекат събитията по удовлетворяването й.

xXxPETYAxXx , защо да не може да си в отворена връзка (или поне да дадеш съгласието си за единия път) и в по-късен етап от живота си?

LadyDi
12-13-2013, 07:55
Azoria, разсъждаваш от гледната точка на собствените си години. В това няма нищо лошо, но в такъв случай, по-добре да се въздържаш от примери с двойки, които са 20-30 години заедно и си изневеряват. Там нещата стоят по съвсем различен начин. Когато си изградил съвместен живот с някого, зад гърба ви има деца, имущество и така нататък, а проблемите между вас са единствено сексуални, тогава картинката става съвсем различна. Вие не се карате, не се мразите, приятна ви е компанията, вие сте приятели с много история. Точно тогава сексът се отделя като понятие от връзка и интимност. Може да живеете без секс, а може и да го потърсите другаде. И ви е ясно, че партньорът също може да кривне, но това не е чак такъв проблем, че да се правят драми. И струва ли си да хвърляш един добре устроен живот и за двама ви, за да се почешеш на дадено място.
Не казвам, че ти или който и да е друг трябва да приеме това твърдение като собствена истина и да се примири, че в неговата връзка нещата ще се развият така. Но има и такива случаи и те далеч не са единични. Не казвам още и че е морално правилно, защото мисля, че моралът също е индивидуален. Но съществува и за някои хора е приемлив вариант. Това че ние не го разбираме и не бихме могли да го направим, е друг въпрос.
Но аз поне приемам съществуването на такива връзки и бракове. И макар да са далеч от моята истина, мога да ги разбера.

xXxPETYAxXx
12-13-2013, 08:10
xXxPETYAxXx , защо да не може да си в отворена връзка (или поне да дадеш съгласието си за единия път) и в по-късен етап от живота си?

Не съм казала, че не може, просто казах, че ако си млад също е вариант. Никъде не съм написала, че ако си на 30+ не е опция, ако е прозвучало така, значи не съм се изразила достатъчно ясно.
А, ако имаш предвид това, че казах, че не е нужно да се крие и лъже - то беше за младите хора. При дългогодишни партньори само се прикриват фактите, но не се лъже. Поради простата причина, че не се повдига самият въпрос - те хората според мен много добре си усещат, кога им се изневерява и кога не, но все пак едно е да имаш "връзка", съвсем друга да имаш "семейство".

В общи линии, мнението ми е като на LadyDi, но нейното е по-приятно за четене написано.

anonymous708973
12-13-2013, 08:12
Azoria, разсъждаваш от гледната точка на собствените си години. В това няма нищо лошо, но в такъв случай, по-добре да се въздържаш от примери с двойки, които са 20-30 години заедно и си изневеряват. Там нещата стоят по съвсем различен начин. Когато си изградил съвместен живот с някого, зад гърба ви има деца, имущество и така нататък, а проблемите между вас са единствено сексуални, тогава картинката става съвсем различна.

Точно.
Идеята на темата е хубава, но не е осъществена. Няма реално желание да се отговори на въпроса "Защо хората изневеряват", като се бута някакъв морал, че е грешно, неправилно, егоистично, те НИКОГА не биха го направили, защото енергията трябва да се вложи в подобряване на връзката.
Половината не са живели с приятелите си и не са видели как битовите проблеми могат наистина да ти унищожат желанието към комуникация с даден човек, пък камоли физически контакт от какъвто и да е сорт.
Трудно е да проумеят как трети човек ще ти върне тръпката, как ще те накара да забравиш, че си прекарваш съботата и неделята в чистене на квартирата, защото приятелят ти смята, че бардакът е съвсем приемливо състояние, че чат-пат тайничко завиждаш на други двойки, които са една идея по-романтични и правят нови неща заедно.

И не, не съм го преживяла. Но когато обсъждам дадена тема, се старая наистина да я погледна от всички страни, а не от самото начало да съм заела позиция и под предлог, че искам да видя чуждото мнение, да чета морал.

Азория, прочетох ти го. И пак съм на същотом мнение.

Azoria
12-13-2013, 08:20
Всъщност не разсъждавам на база годините си, а на база морала си. Индивидуално е, да. Аз не очаквам вие да сте съгласни с гледната ми точка, нито е необходимо аз да съм съгласна с вашата. Всичко, което се опитвам да кажа е,че е най-важното двамата партньори да имат една и съща гледна точка, както в началото, така и занапред в съвместния си живот. Защото, ако единия взима решения на своя глава за личните му нужди, без да комуникира с партньора си, то тогава те вече не са партьори и както каза Влади започват да гледат в различни посоки. За мен доверието, уважението и споделянето на проблемите е нещо от изключителна важност за близостта към един човек, а вярвам и че не само мен се отнася. Различни хора, различни връзки, различни разбирания, но двамата във връзката станат с различни разбирания не виждам как това ще е нещо хубаво...

LadyDi
12-13-2013, 08:26
Всъщност не разсъждавам на база годините си, а на база морала си.
Едното е следствие на другото, така че на практика е едно и също :)
Относно комуникацията - да, трябва да има. Да, трябва да споделяте поне подобни разбирания за живота и нещата от него. Да, трябва да гледате в една посока. И да сте съсредоточени върху важните неща във връзката ви. Но при всяка връзка, тези неща са различни. От там и различните възприятия за изневяра и доколко тя е простима :)

Azoria
12-13-2013, 08:27
Точно.
Идеята на темата е хубава, но не е осъществена. Няма реално желание да се отговори на въпроса "Защо хората изневеряват", като се бута някакъв морал, че е грешно, неправилно, егоистично, те НИКОГА не биха го направили, защото енергията трябва да се вложи в подобряване на връзката.
Половината не са живели с приятелите си и не са видели как битовите проблеми могат наистина да ти унищожат желанието към комуникация с даден човек, пък камоли физически контакт от какъвто и да е сорт.
Трудно е да проумеят как трети човек ще ти върне тръпката, как ще те накара да забравиш, че си прекарваш съботата и неделята в чистене на квартирата, защото приятелят ти смята, че бардакът е съвсем приемливо състояние, че чат-пат тайничко завиждаш на други двойки, които са една идея по-романтични и правят нови неща заедно.

И не, не съм го преживяла. Но когато обсъждам дадена тема, се старая наистина да я погледна от всички страни, а не от самото начало да съм заела позиция и под предлог, че искам да видя чуждото мнение, да чета морал.

Азория, прочетох ти го. И пак съм на същотом мнение.

Нима, ако разчиташ на това някой друг да те направи щастлива, това по някакъв начин помага на връзката ти? Явно ти не виждаш нещата от моята страна щом не ме разбираш какво искам да кажа. Това за морала пък изобщо не знам как ти хрумна. Нито ти чета морал, нито съм пуснала темата специално, за да оборвам някого. Изказвам си мнение, харесвам и не харесвам неща, които чета, дискутирам. Много би ми било лесно да заклеймя всички, които не са съгласни с мен и да дръпна една реч за това как не трябва да се изневерява, но да виждаш да го правя? Не това искам , а именно да видя как го разбират хората и къде моите разбирания и тези на хората, склонни на това, което описах в началото се разминават.

Cloud9
12-13-2013, 08:38
Който не е чел да прочете "Анна Каренина".А за мързеливите-да гледат филма с Кийра Найтли.Много добра илюстрация,макар и крайна във финала си,на всичко това,което обсъждаме

MiRaCuLiX
12-13-2013, 08:40
В повечето случай е така: мъжете са курвари ,а жените материалистки !!! И двата пола са грешници :)))) Такъв е светът в момента ... Рицарите и принцесите са доста малко... На изчезване са ... Трябва много внимателно да се вгледаш за да намериш подходящият човек...
П.С. Твърдо против изневерите !!!

Azoria
12-13-2013, 08:48
В "Ана Каренина" развръзката е болно крайна. Но пък поне съществува примера за това как връзката се разпада напълно когато трети носи тръпката.

anonymous708973
12-13-2013, 08:49
Толкова да е булшит тоя филм, че няма накъде. Книгата не съм я чела, но актьорите, макар и добри, съвсем не компенсираха глупавия сценарий и претупването на важни моменти. Толкова се ядосвах, бях с големи очаквания.

Нима, ако разчиташ на това някой друг да те направи щастлива, това по някакъв начин помага на връзката ти?
Наистина ли това питаш? Толкова ли е трудно да се сетиш? Хм. Наистина не си мислила по другите гледни точки в дълбочина.

Представи си. На 24-5-6 без деца все още, че да е по-проста ситуацията. Живееш с приятеля си, заедно сте от 5-6 години. Свястно момче, без ексцесии, секс - окей, на ниво, сравнително често. Прибираш се от лекции/работа и виждаш как огледалото, което сутринта си избърсала преди да излезеш, отново е в паста за зъби. Хладилникът отново е полупразен, въпреки че възлюбеният ти се е прибрал преди теб, но не се е сетил да напазарува за вечеря. На масата - пълен пепелник, въпреки че си помолила да не се оставя пълен, защото овонява цялата стая. Теми, която сте обсъждали милиони пъти. Мислиш за това... влязла вкъщи от 5 минути и вече забелязала 5 неща, които не са наред. Мисълта ти скача към факта, че днес колежка ти е говорила как приятелят й, който далеч не е заможен, я е завел за уикенда на хижа/семейно хотелче/ски, а твоят образ някак ... уж не е домошар, ама... нали. Оттам се сещаш как преди две седмици другата ти колежка е имала рожден ден и понеже мъжът й е бил в чужбина и е нямало как да дойде, е получила букет с любимите си лилии по куриер. А твоят мъж... дали изобщо ти знае любимото цвете? Знаеш го, че си те обича, ама... нали, нещо липсва.

В този случай дори малко флирт с друг човек би повдигнал самочувствието ти на жена, би те погъделичкало, би те накарало да се чувстваш... ами дама, а не "съквартирантката, която е длъжна да ми ходи по гъза." Оттам, понеже ти е върнато това, което ти липсва и заради което всъщност въобще горепосочените неща те дразнят, спираш да обръщаш внимание на ежедневните битови проблеми и дори в някои случаи ставаш далеч по-мила към партньора си. Това, разбира се, ако не залитнеш по обожателя си, защото тогава ще започнеш да обвиняваш твоя човек за най-малкото нещо.

Такива примери бол. Я сега си представи далеч по усложнена ситуация на хора, женени от 15-20 години... където не само горепосоченото е фактор, а и доста караници в миналото, думи накриво, направени жертви, етц. Сама ли ще си представиш как нещо повече от флирт би помогнало на връзката ти или пак да го напиша?

П.С. Очаквам 10 човека да се включат с 10 различни проблема в горната ситуация и да стигнем до жизненоважния извод, че комуникацията е решението или "като толкова не те устройва, можеш да се разделиш с него".

Cloud9
12-13-2013, 09:04
П.С. Очаквам 10 човека да се включат с 10 различни проблема в горната ситуация и да стигнем до жизненоважния извод, че комуникацията е решението или "като толкова не те устройва, можеш да се разделиш с него".

За десет не знам,но аз точно това ще кажа.Ситуацията ми е подобна-прибирам се премръзнала и скапана от работа,дрехите му са на пода,ял е пак сандвичи в леглото и всичко е трохи,помолих го да прочисти канала преди месеци половина,не знае кое къде се намира в апартамента,в който живеем от 1 година.Но се прибирам,той е настроил климатика да ми се включи половин час преди да се прибера,звъни да пита има ли нещо за купуване от магазина и ми взима шоколад ,защото "е това време от месеца". Караме се за битовизми,но комуникацията е най-важна винаги.когато му обасня за какво става въпрос той си взима поука и се поправя.след време ще е по-различно,но той не е романтичен,а аз може да не съм като порно звезда.
Идеята ми беше че флирта го разбирам като форма на вдигане на самочувствието.Но от това да си гъделичкаш егото и друг да ти гъделичка...някои други неща има много голяма разлика.Изневярата не е решение на проблемите,а създава нови проблеми след себе си.Ако вече ти е омръзнало да переш чорапи -напусни мъжа ти.но не разчитайте че след като Иван не мие чиниите, Пешо ще го прави.С времето връзките отиват в канала на ежедневието,но ако има уважение и комуникацията нещата ще се оправят.

xXxPETYAxXx
12-13-2013, 09:22
...Не това искам , а именно да видя как го разбират хората и къде моите разбирания и тези на хората, склонни на това, което описах в началото се разминават.

Аз не съм склонна да изневерявам(поне за момента), но това не ми пречи да не съдя хората, които са склонни да го правят. Разбирам и двете гледни точки и не смятам, че това, че за мен едната е неприемлива я прави напълно грешна. И вие трябва да разбирате повече от една гледна точка, за да бъдете обективни.

Tsukuda_Hiroshi
12-13-2013, 09:32
Аз пък познавам толкова много жени, дето кръшкат, колкото и мъже. Честно - няма такова нещо като "мъжете/жените изневеряват повече". По равно си е. На теб ти изневеряват, пада ти бушона, казваш си "голяма работа", изневеряваш и ти, това наранява човека до теб и той ти изневерява, след време новата му половинка също страда от същото и тя изневерява и се получава една верига.
А относно причините - всякакви са! От чист курвалък, до липса на секс, както каза. Но има и друго: липса на внимание. Понякога изневеряваш не, защото не спиш с половинката си, дори напротив - пукате се от секс. В тези случаи го правиш, защото връзката ти е само секс и си търсиш нещо друго, оказва се, че за няколкото часа прекарани с друг човек, секса ти е много по-пълноценен и имаш много по-готина връзка с него, отколкото със "законния".

Azoria
12-13-2013, 10:11
PinkPan7her , флирта го разбирам за повдигане на самочувствието, но въпреки това смятам,че ако до такава степен си си загубила самоуважението, че да стигнеш до секс с някой, понеже днес ти е казал колко хубава и изключителна си, а твоя тва не го забелязва тогава тази изневяра няма какво да спасява. Не знам защо накланяш към теорията, че трябва хората да търпят всякакъв вид поведение в името на запазването на връзката. Да, понякога просто слагаш край когато не върви.

Това, разбира се, ако не залитнеш по обожателя си, защото тогава ще започнеш да обвиняваш твоя човек за най-малкото нещо.

Какъв е шанса според теб една отчаяна за внимание жена да залитне по мъж, който я кара да се чувства желана?


Ситуацията ми е подобна-прибирам се премръзнала и скапана от работа,дрехите му са на пода,ял е пак сандвичи в леглото и всичко е трохи,помолих го да прочисти канала преди месеци половина,не знае кое къде се намира в апартамента,в който живеем от 1 година.Но се прибирам,той е настроил климатика да ми се включи половин час преди да се прибера,звъни да пита има ли нещо за купуване от магазина и ми взима шоколад ,защото "е това време от месеца". Караме се за битовизми,но комуникацията е най-важна винаги.когато му обасня за какво става въпрос той си взима поука и се поправя.

Ето това ме усмихва. Човек, който те обича винаги ще те кара да се чувстваш добре, било то и не през цялото време. А е много хубаво да забелязваш това, вместо да се вглъбиш само в проблемите.

И отново ще кажа, че не виждам нещата само в двете крайности, а просто искам да намеря отговор, който да ми оправдае картината, така да се изразя. Споменах вече, че според мен изневярата неизбежно се случва все някога през дългите връзки и ми се иска да видя от къде тръгва това. Виждам гледните ви точки, разбирам ги, не си мислете обратното, просто те не важат за мен, а в крайна сметка си стърся своята истина, нали?

+ че не виждам защо това, че съм автора на темата ме лишава от правото на гледна точка и заемането на позиция...?

Cloud9
12-13-2013, 10:22
PinkPan7her изневярата неизбежно се случва все някога през дългите връзки и ми се иска да видя от къде тръгва това.

Не отричам възможността за изневяра в една дълга връзка-може да е той,може дори да съм аз.Гаранция никаква.Но е жалко да навлизам в едно съвместно съжителство с мисълта че по някое време ще ми стане скучно и ще си търся тръпката другаде.Не съм безнадеждна романтичка и не вярвам че ще се обичаме вечно,макар че съм виждала обич в очите на хора,женени от 50 години.тъжно е че младите хора толкова лесно приемат идеята да се предадеш при появата на скука или проблем.Има начин да се оправят нещата в една връзка и това не е изневярата.

xXxPETYAxXx
12-13-2013, 10:29
PinkPan7her Не знам защо накланяш към теорията, че трябва хората да търпят всякакъв вид поведение в името на запазването на връзката. Да, понякога просто слагаш край когато не върви.

Ти в самото начало си дала като примери дългогодишни семейства. Не знам как от семейства, започнахте да говорите за връзки. Съвсем различно нещо е, много е лесно да прекратиш връзка, но семейството не трябва да се изоставя толкова лесно.


Виждам гледните ви точки, разбирам ги, не си мислете обратното, просто те не важат за мен, а в крайна сметка си стърся своята истина, нали?
Не можеш да търсиш своята истина, защото тя си е "твоя". Ти си я носиш в себе си и вярваш в нея. Другите гледни точки не важат за теб, както и твоята не важи за други хора. Нормално.


+ че не виждам защо това, че съм автора на темата ме лишава от правото на гледна точка и заемането на позиция...?
Всеки си има гледна точка, но няма смисъл от заемането на позиции тук, защото както сама потвърди, всеки си има неговата истина. Диалогът е прекалено безсмислен всъщност...

LadyDi
12-13-2013, 10:40
+ че не виждам защо това, че съм автора на темата ме лишава от правото на гледна точка и заемането на позиция...?
Не те лишава. Не заемай защитническа позиция, защото никой не те напада :) Ти казваш какво мислиш, ние ти казваме защо го намираме за наивно. Аз те чета внимателно и има неща, с които съм съгласна. Теорията ти е хубава, но е практически трудна за издържане. Обяснявам ти защо е така, но всъщност би могла да го разбереш чак, когато се сблъскаш с него под някаква форма. Както и всеки друг. Спокойно, няма да се бием :)


Но е жалко да навлизам в едно съвместно съжителство с мисълта че по някое време ще ми стане скучно и ще си търся тръпката другаде.
Да, безумно жалко е. И е грешно. И абсолютно неоправдано. Във връзка, в съвместно съжителство и в брак се встъпва, когато си сигурен в другия, че той ще бъде до теб и ще ти помага, че общият ви живот ще е добър. Не трябва да се тръгва с настройката, че видиш ли, един ден като се изморим, ще си изневерим. Но е хубаво да се има предвид, че не е изключено да се случи. Както не е изключено утре да му се случи нещо и да напусне живота ти завинаги (примерът е много образен и е ужасен, знам). Хубаво е в началото да казваме, че няма да си простим, че не бихме могли. И е хубаво в началото наистина да не можем. Но когато оставим зад гърба си години история, раздялата няма как да е толкова лесна. И тогава се преосмисля дали пък причината е достатъчно основателна, че да разбием всичко и да почнем отначало. Някои хора могат да го преглътнат. Други не. Това е.

Azoria
12-13-2013, 10:57
Всъщност нямам крайно затвърдено мнение и да, търся своя истинa.
За мен прощаването на изневярата не е големия проблем, а това, че заедно с доверието ще си отиде и уважението към дадения човек, защото го е направил зад гърба ми, а не толкова защото го е направил.

п.п.: Ако темата ви се вижда безсмислена не влизайте в нея просто. :)

LadyDi
12-13-2013, 11:08
За мен прощаването на изневярата не е големия проблем, а това, че заедно с доверието ще си отиде и уважението към дадения човек, защото го е направил зад гърба ми, а не толкова защото го е направил.
Ако не го беше правил зад гърба ти, по-склонна ли ще си да му простиш?
Т.е., теб би те ядосал факта, че ще го скрие, така ли?
Защото, да ти кажа честно, аз предпочитам, ако ще ми изневерява, да го направи зад гърба ми, без да разбирам, без да развява изневярата си пред другите и да ме унижава пред общите ни познати.

Azoria
12-13-2013, 11:23
Водих този разговор вчера с приятелка,която мисли като теб. Аз пък предпочитам да знам, както казах предпочитам 100% истина във връзката. Представям си как съм с мъжа ми от 30 години и ненадейно разбера,че преди 20 години ми е изневерил и съм си прекарала живота в заблуда. Да не мислиш,че ще се затерзая,че преди толкова време е спал с някоя друга, вместо факта,че никога не съм разбрала, че съм си мислила,че го познавам, че ми е бил верен... Абе изобщо нито доверие,нито уважение не бих могла да запазя.

girlwithblueeyes
12-13-2013, 11:31
А какъв е смисъла да се прощава след като и доверието и уважението изчезват. Да простиш е едно но да продължиш да гледаш на другият по същият начин както преди е съвсем друго . За мене едно прошка след изневяра е едно мъчение и пътека към безкайни бъдещи каранииц и сълзи . Не бих могла да преглътна факта че някой ми се е подиграл зад гърба и аз да продължа да го обичам и да му вярвам . Няма ли да е жестоко от негово странна да ми се подиграе така и после да идва и да ме целува и да ми прави мили очи ?

Azoria
12-13-2013, 11:37
Аз затова съм по-склонна на варианта с отворената връзка в даден момент, въпреки че ще ми е пак толкова неприятно. Но от цялата работа поне доверието и достойнството ми ще са що годе запазени.

girlwithblueeyes
12-13-2013, 11:39
Аз не мога така когато съм с някой желая той да е единствен с мене . Не мога да деля човекът до мене с когато и да е било . Говоря от интимна гледна точка .

Azoria
12-13-2013, 11:59
Не казвам, че аз ще умирам от кеф, но ако изпаднем някога в една толкова сложна и неразрешима ситуация, ще го уважа за искреността да ми сподели такова желание и след един премисъл съм почти сигурна, че ако искам да го задържа ще направя компромис, вместо да му забраня, с което най-много да се саморазяждам дали няма да се случи все пак и до го скрие.

Violenza
12-13-2013, 12:17
Аз затова съм по-склонна на варианта с отворената връзка в даден момент, въпреки че ще ми е пак толкова неприятно.
Ми тогава 'що си склонна?

Azoria
12-13-2013, 12:27
Обясних около 100 пъти разликата. Четете да му се не види.

girlwithblueeyes
12-13-2013, 12:27
Не казвам, че аз ще умирам от кеф, но ако изпаднем някога в една толкова сложна и неразрешима ситуация, ще го уважа за искреността да ми сподели такова желание и след един премисъл съм почти сигурна, че ако искам да го задържа ще направя компромис, вместо да му забраня, с което най-много да се саморазяждам дали няма да се случи все пак и до го скрие.

Що за мазохист си че да исакш да задържаш човек който ти е изневерил ?
По добре да се разделите като нормалните хора вместо да правите подобни неща .

Violenza
12-13-2013, 12:33
Обясних около 100 пъти разликата. Четете да му се не види.
Аз не те питам за разликата, май ти не четеш.

Azoria
12-13-2013, 12:40
Сега да, а когато този човек е баща на децата ми? Някак варианта "баща ви ме излъга и предаде" ми се вижда по-сериозен от "баща ви имаше нужда от разнообразие в секса и затова реших да се разведем", примерно. Макар че естествено не бих изтъкнала причината пред тях, ще чувам Тъпото оправдание всеки път когато ме попитат защо се разделяме...

anonymous708973
12-13-2013, 12:41
Водих този разговор вчера с приятелка,която мисли като теб. Аз пък предпочитам да знам, както казах предпочитам 100% истина във връзката. Представям си как съм с мъжа ми от 30 години и ненадейно разбера,че преди 20 години ми е изневерил и съм си прекарала живота в заблуда. Да не мислиш,че ще се затерзая,че преди толкова време е спал с някоя друга, вместо факта,че никога не съм разбрала, че съм си мислила,че го познавам, че ми е бил верен...

Пак ще си позволя да не се съглася.
Малко хора могат да ги понесат тия 100% истина. А ако никога не разбираш, няма да се чувстваш предадена и етц. А и необходимо ли е да разбираш, ако е било еднократно?

Доста си промених мнението по тая гледна точка напоследък и вече и аз не знам какво бих предпочела. Знам само, че ако е свършил мизерията с позната, искам да знам, защото разбера ли от трети човек, което винаги е вариант, бил той микроскопичен, и тая позната ме е гледала месеци/години наред и двамата са си траели... такова неуважение и удар по егото просто няма начин да бъдат простени.

Azoria
12-13-2013, 12:41
Тогава не ти разбирам въпроса. :)

Azoria
12-13-2013, 12:44
После ще се включа, че пак от телефона и се дразня на бавното му темпо... :/

fenkaaa
12-13-2013, 13:02
За огромно съжаление живеем в 21 век, в който изневярата се приема за "нещо нормално". Лично аз ненавиждам това деяние. Изневерявали са ми веднъж, знам какво е, остава белег за много дълго време, който не се забравя. Някои хора го приемат нормално, други много по-навътре, при всеки е различно.

Въпреки това, вярвам, че съществува вечната и вярна любов. Винаги има изключения! :)

xXxPETYAxXx
12-13-2013, 13:11
Всъщност нямам крайно затвърдено мнение и да, търся своя истинa.
За мен прощаването на изневярата не е големия проблем, а това, че заедно с доверието ще си отиде и уважението към дадения човек, защото го е направил зад гърба ми, а не толкова защото го е направил.

п.п.: Ако темата ви се вижда безсмислена не влизайте в нея просто. :)

За това, изневярата е хубаво да не се разбира. Ако не знаеш за нея, няма да има какво да прощаваш. И аз мислех като теб преди време - че е по-обидно да крият истината, отколкото самата постъпка. Е, да ама като не знаеш някои неща е доста по-добре. Определено знаненето на истината може да те направи нещастен. Най-малкото никак няма да те ущастливи факта - след време връзката ще приключи, колкото и да си вярвате, че бихте приели да ви изневеряват, ако сте наясно с това.

Подозирам, че послеписът е отправен към мен и ще се самоцитирам: "Всеки си има гледна точка, но няма смисъл от заемането на позиции тук, защото както сама потвърди, всеки си има неговата истина. Диалогът е прекалено безсмислен всъщност... "
-Не съм казала, че самата тема не е интересна, но диалогът до никъде не води, защото за всеки си е индивидуално мнението и няма да се промени. Иначе е интересно да прочетеш мнението на другите, още по-интересно би ми било, ако пишете след 15 години, дали още сте на същата вълна или мирогледът ви се е променил от сега. Защото времето и обстоятелствата променят някои черти у хората.
Огромна част от тези хора, които изневеряват, навремето вероятно са мислили също като вас. Определено не са смятали: "Ние сега ще сключим брак, ще свикнем един с друг прекалено много, чак ще си омръзнем и ще започнем да си изневеряваме."

Azoria
12-13-2013, 14:17
Имам чувството,че почвам аз да получавам налагане на мнение :D

И ще си позволя да ползвам думите на PinkPan7her :

Хайде да не ми казваш АЗ какво мога да направя и какво - не?

Наясно съм, че не всеки е способен да понесе 100 процента истина, но аз не съм от тези хора и ако държите ще ви обясня защо.
Осъзнавам също,че ако не разбера никога това никога няма да ме нарани и всичко ще е окей, но ще си живея в излюзия И всъщност дори и няма да разбера за това. Но, ако някога по някакъв начин разбера, че човекът, на когото имам най-много доверие крие подобно нещо от мен сигурно ще психясам.
Ако това е вашето разбиране - окей. Пожелавам ви никога да не ви изневеряват, а ако се случи да не разбирате, но аз предпочитам да знам. :)


Определено не са смятали: "Ние сега ще сключим брак, ще свикнем един с друг прекалено много, чак ще си омръзнем и ще започнем да си изневеряваме."

Съгласна съм с това. Именно това си опитвам да си обясня, кога убедеността в собствената ти вярност се изпарява....

Violenza
12-13-2013, 14:20
Нали сте наясно, че "100 процента истина" не включва само евентуалната изневяра?


А авторката дано да няма повече от 15...

Azoria
12-13-2013, 14:22
Не, не сме наясно. Благодаря, че ни просветли. о.О

Violenza
12-13-2013, 14:25
Ти точно очевидно не си.

Azoria
12-13-2013, 14:27
Ти пък как го реши това? По няколкото поста, които си ми чела? :lol:

anonymous708973
12-13-2013, 14:52
Qsno e, che ne wkljuchwa samo towa.
No qwno imash neshto konkretno predwid. Kakwo e?

anonymous708973
12-13-2013, 15:20
съм си прекарала живота в заблуда.
Абе, сетих се нещо и дойдох да споделя пак. Мернах това един-два пъти плюс думичката "илюзия"...

Та, колкото и мелодраматично да звучат тия реплики в стил латиноамерикански сериал, когато Химена казва на Франко "Не, ти ме предаде, мислех те за различен, а ти...!!", когато го видя да се целува със Сара. Простете, не си спомням добре сюжета. Та, дайте да помислим кога една изневяра е фатална. На пръв поглед - винаги, но какво става, ако изневярата не е била от невероятна липса на нещо, тоест не се дължи на проблем във връзката, а просто за задоволяване на чисто физическа нужда. За предимно мъжки тип изневяра говорим тук. Абстрахирайте се от всичко останало, което казах за четкане на его, етц.
Е, в такъв случай вероятно си е от келешлък мъничко, ама да се абстрахираме и от това... някой горе даде филмовия пример с мъжа и секретарката. Да си представим него.

Кога една изневяра не е толкова фатална? Според мен лично отговорът е "когато няма последствия върху връзката". Кога няма последствия във връзката? Първо, когато горното условие е изпълнено, тоест когато тя не е следствие от проблем в отношенията. Второ, когато партньорът не разбира и не започва с "ама ти ме предаде". Кое е предадено всъщност? Чувствата, егото? Ако изневерилият партньор се отнася със същата всеотдайност, грижовност, романтичност, малки жестове етц към половинката си, една изневяра на практика няма последствия. Ако въпросният субект си е оправил секретарката, щото... (да си продължим с клишето) работил е до късно в офиса, прехвърчала е искра и бум. Жената не е живяла в илюзия, защото няма разлика между действителността и това, което тя е приемала за действителност преди да разбере за изневярата. Разликата е едно действие без последствие върху отношението на мъжа й към нея.
Те се появяват (в следствие на второто условие), когато партньорът разбере и се чувства излъган и се пита къде е сгрешил или се пита (с право, разбира се) дали историята няма да се повтори. И още нещо ми се иска да вмъкна като подтема - я си сложете ръката на сърцето. Ако ви изневерят, разберете и простите... дали няма някакси да считате, че имате еднократен картбланш за подобно действие? Дали няма да считате, че партньорът е един вид длъжен да ви прости? Дали няма да го изкарвате при всеки скандал? Напомням, че между прощаване и забравяне има разлика от небето до земята... И докато Анархи беше така нагъл да твърди, че никой никога не можел да прости, аз не мисля, че е нагло да твърдя, че никога няма да забравите, че са ви изневерили. Или? Ето още една причина да не се разбира.

Далеч не защитавам идеята, че "ама то щом е така, преспокойно може да си изневерява всяка седмица, щото нали няма последствия". Просто ми хрумна нещо и реших да ви поразмътя главите :д Не заемам никаква гледна точка, само задавам въпроси. Реторични или не - вие решете.

Не знам, аз поне правя разграничение между двата типа и бих била по-склонна да простя, ако знам, че изневярата не е следствие от проблем в отношенията, а от някакви други фактори.

Азория, ти виждала ли си отстрани двойка с отворена връзка? Трябва да си много наивна, за да вярваш, че доверието и особено достойнството ти ще са запазени. Отвратително изглежда отстрани, толкова е грозно и пошло, такава подигравка е със самоуважението, че няма накъде. Като ще спи с други, поне да се крие, дявол го взел, не да го прави пред очите ми и околните да го знаят и да се чудят къде ми е акълът.
Говорила съм с един образ, който имаше такава и останах с много гнусни впечатления. Бях по-малка и не се сетих да питам дали, например, с Другия на неговата са се засичали из града и т.н.

Azoria
12-13-2013, 15:31
Аз изпитвам желание да си напиша думата "ДОВЕРИЕ" на челото и да се снимам и само това да пускам. :D
Кое няма последствие върху връзката - предаденото доверие? Добре. Разликата между действителностите преди и след изневярата е,че в едната всичко си е наред, а в другата всичко си е наред и мъжа ти крие от теб нещо толкова важно.
Не знам, хора, наистина ли ги вярвате тези неща... Подценявате важността на искрените взаимоотношения. Тогава когато нищо не криеш от другия и той не крие нищо от теб, може да говорите за всичко и не си спестявате дори най-малки подробности, да не говорим за цели преживявания.

Да, може би аз съм сбърканата, но това вече не е нещо, в което някой може да ме убеди, че е по-добре да ме лъжат и да си се кефя, вместо да знам истината, каквото и да е чувството, което тя носи.

Violenza
12-13-2013, 15:31
Qsno e, che ne wkljuchwa samo towa.
No qwno imash neshto konkretno predwid. Kakwo e?
Че ако съществува такава, няма да се стигне въобще до изневяра. :cool: И то не защото ще си споделят всичко, а защото ще са се разделили на третия ден.

Ivaaaaa
12-13-2013, 15:33
Пантерке, клиширано звучи (мразя клишета), но изневярата си е изневяра
това, че той е изневерил определено е знак за проблем в отношенията, които в последствие някак са се изгладили (лично аз не познавам такива случаи)
кофти би било да разбереш, че си бил лъган цял живот
ти какво би прочела да знаеш, че си осиновена, или да живееш в заблуда?

anonymous708973
12-13-2013, 15:35
Аз изпитвам желание да си напиша думата "ДОВЕРИЕ" на челото и да се снимам и само това да пускам. :D
Кое няма последствие върху връзката - предаденото доверие? Добре. Разликата между действителностите преди и след изневярата е,че в едната всичко си е наред, а в другата всичко си е наред и мъжа ти крие от теб нещо толкова важно.
Не знам, хора, наистина ли ги вярвате тези неща... Подценявате важността на искрените взаимоотношения. Тогава когато нищо не криеш от другия и той не крие нищо от теб, може да говорите за всичко и не си спестявате дори най-малки подробности, да не говорим за цели преживявания.

Искала после да се замисли. Хубаво :д
Аз такъв пост изписах, ти след 2 минути си го прочела и осмислила, че и отговорила. За мен това е индикатор, че не можеш да мислиш out of the box и да поставиш под съмнение собственото си разбиране, както аз направих, пишейки поста.

Лично аз не спестявам подробности, камо ли преживявания на приятеля си. Доколкото знам, той също (някакви подробности забравя, ама не мисля, че е фатално, че разбирам 2 дни по-късно, че в петък вечер е бил някъде си с приятел). Казвали сме си много обидни думи и горчиви приказки. Оценила съм искреността. И въпреки това се опитвам постоянно да си очупя мисленето. Което уж и ти правеше с тази тема. Дръжки.

Azoria
12-13-2013, 15:36
Че ако съществува такава, няма да се стигне въобще до изневяра. :cool: И то не защото ще си споделят всичко, а защото ще са се разделили на третия ден.

Как самонадеяно се пишат глупости тука...

Violenza
12-13-2013, 15:39
Как самонадеяно се пишат глупости тука...
Никой не говори за теб. Ама нямаш и капацитета да схванеш за какво изобщо се говори, 'щото 5 човека ти обясняват едно и също и ти повтаряш пак едни и същи две думи.

anonymous708973
12-13-2013, 15:41
Пантерке, клиширано звучи (мразя клишета), но изневярата си е изневяра
това, че той е изневерил определено е знак за проблем в отношенията, които в последствие някак са се изгладили (лично аз не познавам такива случаи)
кофти би било да разбереш, че си бил лъган цял живот
ти какво би прочела да знаеш, че си осиновена, или да живееш в заблуда?

Айде втората.

Изневярата невинаги е сигнал за проблем в отношенията. Често! Но не винаги. И особено рядко явление от мъжка страна. Много жалко, ако мислите така. "Лъган цял живот" - въй, че мелодрама. За какво би била лъгана? Че е спал със секретарката, но в същото време продължава да помни рождения ти ден, любимият ти шоколад, датата на цикъла ти, продължава да не яде чушки и да си хвърля чорапите на пода. Всичко е същото, всичко е реално.

Като по-малка си мислех, че съм осиновена, щото си създавах сама драма и си мислех, че би било яко :D Вярвах, че имам и някъде изгубен по-голям брат, ама това не е важно :д
Ако го разбера сега, ще попитам защо не са ми казали по-рано. Зная какъв би бил отговора и зная, че ще цупя два дена, че не съм го разбрала по-рано. Животът ми няма да е бил заблуда или лъжа. Баща ми ще е същият човек. Майка ми ще е същата. Те ще са хората, направили всичко за мен, които няма да са ме делили от сестра ми на принципа на осиновено-родно дете. Няма да са тия, които ми прощават всичко, щото съм осиновена, етц. Лирическо отклонение - една позната като разбра на около 16, че е осиновена, реши да прави техните луди калинки, защото ги заплашваше при всяка караница, че ако не й дават да прави нещо, ще си тръгне. В момента е на 20 и... да кажем, че й се носи славата.
Осиновяването като действие или скриването на този факт е нямал последствия.

Впрочем... примерът ти далеч не е добър. Има съществена разлика при мотивите за скриването на факта.

Azoria
12-13-2013, 15:42
Искала после да се замисли. Хубаво :д
Аз такъв пост изписах, ти след 2 минути си го прочела и осмислила, че и отговорила. За мен това е индикатор, че не можеш да мислиш out of the box и да поставиш под съмнение собственото си разбиране, както аз направих, пишейки поста.

Лично аз не спестявам подробности, камо ли преживявания на приятеля си. Доколкото знам, той също (някакви подробности забравя, ама не мисля, че е фатално, че разбирам 2 дни по-късно, че в петък вечер е бил някъде си с приятел). Казвали сме си много обидни думи и горчиви приказки. Оценила съм искреността. И въпреки това се опитвам постоянно да си очупя мисленето. Което уж и ти правеше с тази тема. Дръжки.

Просто не ми трябва много време, за да прочета 10 реда, в които още докато ги чета виждам как ти не разбираш какво аз говоря, а не аз теб. Много добре разбрах какво имаш предвид, но не съм съгласна, защото моите лични разбирания тук се различават с твоите на съвсем друго ниво. Както казах за мен е важно доверието и искам да знам. Не разбирам стремежа ти да се налагаш да се съглася, че ако няма някакво катаклизмично последствие върху връзката една изневяра не е big deal. Съжалявам, имам си своите причини да предпочитам една обида, пред една мила, но неискрена, дума.

Azoria
12-13-2013, 15:43
Никой не говори за теб. Ама нямаш и капацитета да схванеш за какво изобщо се говори, 'щото 5 човека ти обясняват едно и също и ти повтаряш пак едни и същи две думи.

А за кого говориш, защото аз не виждам друг с това твърдение за 100-те процента в тази тема?

Violenza
12-13-2013, 15:44
Изневярата невинаги е сигнал за проблем в отношенията. Често! Но не винаги. И особено рядко явление от мъжка страна. Много жалко, ако мислите така. "Лъган цял живот" - въй, че мелодрама. За какво би била лъгана? Че е спал със секретарката, но в същото време продължава да помни рождения ти ден, любимият ти шоколад, датата на цикъла ти, продължава да не яде чушки и да си хвърля чорапите на пода. Всичко е същото, всичко е реално.

Пантерке, тук и аз не мога да се съглася. Разбирам гледната точка абсолютно. Не пропускай факта обаче, че за "потърпевшия" една изневяра, подтикната независимо от какво може да е проблем, а не обратното.

Violenza
12-13-2013, 15:45
А за кого говориш, защото аз не виждам друг с това твърдение за 100-те процента в тази тема?
Говоря за хипотетична ситуация, ако си чувала за такова нещо.

anonymous708973
12-13-2013, 15:45
100% истина. Ако чуеш 100% истина, ще си го зарязала на следващия ден.
Или кво, ще ме убедиш, че той няма начин да си представя случайната суперяка мацка на улицата на задна, щото много те обича? Айде, бе.
Или ще ме убедиш, че ти ще си признаеш, когато направиш същото с онзи убийствен екземпляр от съседния клас блок? Не го правиш, защото го обичаш много и някак потискаш инстинктите си?

Всеки има нужда от своите малки лични нещица. Ако твърдиш, че подобни случайни мисли трябва да бъдат споделяни, за да си на 100% искрен... не знам откъде падаш и какви връзки си имала.

Пак казвам, аз съм изключително искрена. Случвало се е два дни по-късно да му кажа, че всъщност неумишлено съм го излъгала за песента, която съм слушала в таксито. Случвало се е да влезе мацка в стаята, той да я изгледа в деколтето, защото е солидничко така, да ми срещне погледа и да ми се ухили, щото знае, че аз съм погледнала на същото място по същото време. Дори за такава искреност и единомислие говорим.

Виоленца, кое обратното, че се обърках :д
Точно това се питам. Защо е проблем?

Търся рационален отговор на нещо ирационално, знам :д
И аз бих избесняла, сърдила, цупила, ревала като магарица... но си давам сметка в какъв случай бих се почувствала предадена и измамена и в какъв случай просто ще се сърдя, цупя и трия сол на главата.

Ivaaaaa
12-13-2013, 15:48
Впрочем... примерът ти далеч не е добър. Има съществена разлика при мотивите за скриването на факта.

същото е
скриваш истината, за да не нараниш/изгубиш човека до себе си

и за какво ми е да знае рождения ми ден, годишнината и не знам си още какво, като е предпочел да изчука някоя друга
аз не съм ли му достатъчна?
защо трябва да ме наранява, какъв е смисъла да продължава това, след като той е минал встрани?

напълно съм съгласна с Азория и много добре разбирам какво иска да каже
не знам защо и другите не хващат :Д

Violenza
12-13-2013, 15:52
Виоленца, кое обратното, че се обърках :д
Точно това се питам. Защо е проблем?

Ти казваш, че може да се изневери и без да има проблем в една връзка, с което аз абсолютно се съгласявам. Но това, че Х (не уточнявам пол) е изневерил единствено заради нагона си, без да има никакво намерение за раздяла и иска да запази същите отношения с У, не значи, че У ще е съгласен с това, защото за У може именно този акт да е проблем.

anonymous708973
12-13-2013, 15:52
Не трябва да те наранява, затова не ти казва.
Не си наранена, ако не знаеш.

Викаш, нали... кво като знае хиляди малки неща за теб, като е оправил някаква, дето сигурно и фамилното й име не е запомнил. Жалко е да обвързваш любов и секс до тооооолкова тясна взаимовръзка. Доста си противоречи с теориите "сексът не е най-важното", "ако ме обича, ще ме изчака", "не ми пречи, ако по някаква здравословна причина не може да прави секс половин година". Прочетете пак цитатите на Маги от книгата на Хорхе Букай.

Поне ОПИТАЙТЕ да мислите.

Виоленца, напълно съм съгласна! Все пак говорим за емоционална, тоест ирационална реакция от страна на партньор Y. Тя не може да се сложи в рамка.
Моята теория - ако изневериш и отсрещната страна е толкова невероятно добра и благосклонна да ти прости, има един период, в който буквално на колене ще лазиш и ще събираш небето и земята, за да докажеш, че си готов да се раздадеш на 120% в тази връзка.

Azoria
12-13-2013, 15:53
Това, че няма да ми каже как иска да оправя някоя, не значи, че няма да иска, нали? Нямам проблем да го чуя. Много съм си мислила по тази тема и когато се умисля така в нещо то си ме гложди, независимо, че е родено в моята глава преди малко. Така че със същия успех ще си ме погложди и като го чуя, но дори смятам, че ако ми казва всеки път когато подобно нещо му мине наум ще е по-малко и по-леко от това, което си представям, че е.

И ми е много забавно как набирате скорост и се палите да спорите и се хващате за всяка думичка като удавник за сламка, макар твърденията ви, че всеки си има право на гледна точка. Явно ви е скучно вече в този форум...

Ivaaaaa
12-13-2013, 15:54
Ти казваш, че може да се изневери и без да има проблем в една връзка, с което аз абсолютно се съгласявам. Но това, че Х (не уточнявам пол) е изневерил единствено заради нагона си, без да има никакво намерение за раздяла и иска да запази същите отношения с У, не значи, че У ще е съгласен с това, защото за У може именно този акт да е проблем.

именно
и щом У не е съгласен, съответно и избора му оттук нататък би бил друг

Violenza
12-13-2013, 16:02
Нямам проблем да го чуя.
Тоест, за теб не е проблем всеки път като види някоя, която би оправил (а това със сигурност няма да се случва рядко) да си ти каже "леле, мило, на тая как бих й пръснал..."? Или пък да е още по-искрен рано сутрин, когато ти каже "мило, отиди се среши, че не мясаш на човек... И по-бързо си измий зъбите, че не се диша около теб"?


И престани да мрънкаш нечленоразделно. Като си пуснала тема би следвало да ти е било ясно, че спорове ще има.

DarkTemplar
12-13-2013, 16:10
В тая тема се замесиха его, житейски/морални обстоятелства, любовни и сексуални разбирания/взаимоотношения и стана манджа с грозде. Изневярата си е сложен казус, продиктуван от различни фактори, съответно е трудно да се даде еднозначен отговор, тъй като има прекалено много неизвестни. Бил съм и от двете страни на барикадата и знам, че около нея се пораждат много комплицирани ситуации. Още повече, че не всеки човек умее да си потиска съвестта.

Azoria
12-13-2013, 16:13
Violenza ,темата си е моя и ще пиша каквото си искам. Въобще не мрънкам, вече с насмешка ви чета постовете. Толкова убедено ми изкарвате някакво твърдение и след малко сами си противоречите. А теб никога не съм те отразявала да те чета и сега виждам и че не съм изпуснала. Относно останалото изобщо нямам намерение да ти се обяснявам повече. :)

Violenza
12-13-2013, 16:15
Относно останалото изобщо нямам намерение да ти се обяснявам повече. :)
'Щото не можеш.

Ей такива мухли най ви обичкам.

Azoria
12-13-2013, 16:19
Защото не искам. Не изпитвам желание да седна да ти обяснявам защо това и оново. Аз го казах около поне 3 пъти, че предпочитам 100% истина, ти продължаваш като невменяема да ме питаш с най-различни примери същото нещо... еми шанс. :)

Ivaaaaa
12-13-2013, 16:22
всичко е въпрос до нагласата на отделния човек
много грозно изглежда отстрани как се обиждате

аз много добре разбирам Азория и мненията ни напълно се припокриват, но това не означава, че не разбирам какво се опитват другите да кажат
просто за мен е изключено да гледам така на нещата, както и на авторката предполагам

Azoria
12-13-2013, 16:24
Нарича се различни разбирания. Някои хора не могат да преглътнат, че не всички разсъждават като тях.

girlwithblueeyes
12-13-2013, 16:52
Права е Виоленца подобни изказвания които тя даде за пример са отвратителни . Нямам против да си запазва подобни мисли за себе си .
На мен поне би ми станало ужасон обидно ако гаджето ми почне да ми разправя как би ..... някоя моя приятелка . За мене това не е прикриване и неискреност а зачитане на другият(не се сещам аз по подходяща дума ).

Ivaaaaa
12-13-2013, 17:00
Права е Виоленца подобни изказвания които тя даде за пример са отвратителни . Нямам против да си запазва подобни мисли за себе си .
На мен поне би ми станало ужасон обидно ако гаджето ми почне да ми разправя как би ..... някоя моя приятелка . За мене това не е прикриване и неискреност а зачитане на другият(не се сещам аз по подходяща дума ).

едно е да си мисли, друго е да го направи
и сега ще ме нападнете, знам си аз
всеки се заглежда по други, нормално е
да чукаш други обаче - не е

girlwithblueeyes
12-13-2013, 17:02
Ива от мисъл и до изпълнение има разлика . Пределн ясно ми е че няма как като види някоя красива мацка да не почне да си представя разни неща аз също го правя с момчета . Но това не значи че ще тръгне да ми изневерява нито аз на него . Изневярата за мене е нещо отвратително когато стане факт а не когато си мисли как ще ... мацката .

Tsukuda_Hiroshi
12-13-2013, 17:13
И сега захванахте такива полемики да водите, че чак като чета и си мисля, че сигурно няма гадже дето да не сте му изневерили, ама във форума сте от сълзи по-чисти всичките... Мое мнение.

babity
12-13-2013, 18:16
Азория, ти виждала ли си отстрани двойка с отворена връзка? Трябва да си много наивна, за да вярваш, че доверието и особено достойнството ти ще са запазени. Отвратително изглежда отстрани, толкова е грозно и пошло, такава подигравка е със самоуважението, че няма накъде. Като ще спи с други, поне да се крие, дявол го взел, не да го прави пред очите ми и околните да го знаят и да се чудят къде ми е акълът.
Говорила съм с един образ, който имаше такава и останах с много гнусни впечатления. Бях по-малка и не се сетих да питам дали, например, с Другия на неговата са се засичали из града и т.н.


Глупости! Т'ва, че връзката е отворена не значи, че тря'а на всяко виждане да му давам отчети кой съм овършала докато не сме се виждали. Правила съм баджанаци и никакви последствия. Никой не ми знае спатиите. 'Ма ако искаш да се похвалиш... може и да стане гнусно, да.

Това, което описвам, не е връзка, аз не го възприемам така, но като отговорена връзка може да се характеризира. Виждаме се когато имаме време, забавно е, дори си споделяме понякога, но всеки си има лично пространство. Знам, че ходи. И той си мисли, че ходя. Но отношенията ни са повече от задоволителни. Ако имам интерес към него, няма да задавам въпроси, чиито отговори не ме интересуват. Дори не искам да го спирам да ходи. Ако това му харесва - нека го прави. Но дори и за секунда няма да седна да си мисля, че аз съм виновна за това, че той го прави. Т'ва няма нищо общо с мен.

Violenza
12-13-2013, 18:18
Нарича се различни разбирания. Някои хора не могат да преглътнат, че не всички разсъждават като тях.
Върхът на всичкото е, че ти и това не си схванала. :D

Violenza
12-13-2013, 18:30
Но дори и за секунда няма да седна да си мисля, че аз съм виновна за това, че той го прави. Т'ва няма нищо общо с мен.
Браво за което. Такива отношения се градят и запазват много трудно в интерес на истината, изключително малко хора съумяват да го направят.


Ако имам интерес към него, няма да задавам въпроси, чиито отговори не ме интересуват.
Тук обаче не те разбрах, би ли пояснила?

babity
12-13-2013, 21:39
Тук обаче не те разбрах, би ли пояснила?

Не искам да знам коя е била. Защото ако знам, ще се сравня с нея. Няма да се стърпя. Ще си намеря кусури, каквито и да са, в сравнение с нея. Не искам да го преживявам. Твърде дълго съм давала по-малко от другите, твърде дълго съм била по-лоша, резервният вариант. На този етап това не ме интересува. Ако днес, тук, той ме кара да се чувствам сякаш не стъпвам по земята от щастие, то не ме интересува дали вчера е карал друга да се чувства така. Защото само тук е важно.

anonymous708973
12-13-2013, 22:06
Бейбито, далеч нямах предвид да си разправяте, напротив.
Имах предвид, че ще си с ясното съзнание, че общите ви познати знаят, че и двамата си хойкате, но по някаква причина, че смятат теб за жертва и ще те гледат съжалително. За мен лично това би било отвратителна подигравка и липса на самоуважение... дори да правя същото. Или пък не. Не знам, не съм имала такъв тип отношения.

Но със сигурност нямах предвид да си държите отчети, а по-скоро имах предвид наблюденията отстрани за вас като двойка.

babity
12-13-2013, 22:11
От общите ни познати само един, твърде близък до мен човек знае какво има между нас. Другите дори не подозират. И това ме удовлетворява. Както казах и по-горе за мен е важно как кара мен да се чувствам, отколкото да бъдем възприемани като двойка. Когато сме сред познати аз съм резервирана. Не е тайна за моите близки, но за общите ни познати няма демонстрации от моя страна. Той е този, който с жестовете си държи да демонстрира, че ме притежава. Но това не ме притеснява. Аз не целя притежание и послушание, а определено чувство.

Azoria
12-14-2013, 09:58
PinkPan7her, чак сега виждам,че си добавяла още към мненията си. Не само съм виждала хора в такава връзка, но и самата аз съм била. И ще ти кажа, че имаш много грешна представа. Явно твърде много се плашите от истината и от хорското мнение, че това да са неща, които ви карат толкова дълбоко да се замислите, а това, което аз се опитвам да обясня - не.
Значи ти твърдиш с приятеля ти заглеждате една мадама, но моя не може да е честен с мен, че някоя има хубави цици, например. Когато казвам "истина" нямам предвид той никога да не спира да говори, изричайки всяка мисъл, която му минава през ума, а когато му задам въпрос да чувам това, което е, а не което ще ми се хареса. Все едно да видя някоя мацка, по която дори моите лиги да текат и да го попитам какво мисли, а той да ми каже "хм... нищо особено", "ти си много по-хубава", или като гаджето на една позната "очите ми виждат само твоята красота"... XD Не знам вие от къде падате, че да искате да ви лъжат за елементарни неща всъщност (като не слагам само този пример под този знаменател). Предпочитам да го няма това "щадене" когато става дума за най-близкия ти, а да се адаптираш към истинската му същност.

За пореден път се убеждавам, че нападате в момента, в който някой не мисли като вас.


Кога една изневяра не е толкова фатална? Според мен лично отговорът е "когато няма последствия върху връзката". Кога няма последствия във връзката? Първо, когато горното условие е изпълнено, тоест когато тя не е следствие от проблем в отношенията. Второ, когато партньорът не разбира и не започва с "ама ти ме предаде". Кое е предадено всъщност? Чувствата, егото? Ако изневерилият партньор се отнася със същата всеотдайност, грижовност, романтичност, малки жестове етц към половинката си, една изневяра на практика няма последствия. Ако въпросният субект си е оправил секретарката, щото... (да си продължим с клишето) работил е до късно в офиса, прехвърчала е искра и бум. Жената не е живяла в илюзия, защото няма разлика между действителността и това, което тя е приемала за действителност преди да разбере за изневярата. Разликата е едно действие без последствие върху отношението на мъжа й към нея.
Те се появяват (в следствие на второто условие), когато партньорът разбере и се чувства излъган и се пита къде е сгрешил или се пита (с право, разбира се) дали историята няма да се повтори. И още нещо ми се иска да вмъкна като подтема - я си сложете ръката на сърцето. Ако ви изневерят, разберете и простите... дали няма някакси да считате, че имате еднократен картбланш за подобно действие? Дали няма да считате, че партньорът е един вид длъжен да ви прости? Дали няма да го изкарвате при всеки скандал? Напомням, че между прощаване и забравяне има разлика от небето до земята... И докато Анархи беше така нагъл да твърди, че никой никога не можел да прости, аз не мисля, че е нагло да твърдя, че никога няма да забравите, че са ви изневерили. Или? Ето още една причина да не се разбира.

А според мен лично може ли да е друго?! За картбланша е много относително. Който иска да спи с друг ще го направи, който не иска - няма. Но смятам, че този, на когото са изневерили има пълното право на този избор, нали? Къде отиде равнопоставеността? "Дали няма да считате, че партньорът е един вид длъжен да ви прости?" - Да, смятам, всъщност. Ако изневеря на приятеля си, ще го разбера, ако той поиска да се изравним, така да го кажа. И да ще се чувствам длъжна да му простя, в крайна сметка аз това искам, нали? Що за лицемерие да не съм способна на това, което изисквам от него?
Не съм съгласна, че никога не се прощава или забравя правенето на секс с друг. А когато е изневяра, както аз я разбирам, да не бих може би.

В крайна сметка разбирам примерите, които ми даваш. Виждам ти гледната точка, но тя не ме удовлетворява. Примера на babity за връзка е къде-къде е по-добър от този, който вие ми описвате с представите си за това как изневярата е спасяваща за връзката. И аз бих предпочела нейната връзка, пред това, за което ми говорите. Не ми пука особено какво ще говорят хората за мен, ако аз се чувствам добре. Не знам вие защо толкова се впрягате...

girlwithblueeyes
12-14-2013, 10:11
А да бе а е много хубаво да чуеш от приятелят си как иска да оправи някоя мацка .

От истина до истина има разлика .

shades
12-14-2013, 10:16
А да бе а е много хубаво да чуеш от приятелят си как иска да оправи някоя мацка .

От истина до истина има разлика .

а ако не разбереш , смята ли се за изневяра :?: мисля че не :smt023

другото е аз мисля че момента в който се спра само на едно момиче и спра да чукам други , това значи че съм изгубил играта и съм омекнал :smt023 а тва отпускане може да ми коства много :smt023 това е зависимост един вид от една жена , точно като наркотиците :smt023

girlwithblueeyes
12-14-2013, 10:18
Глупости !

Когато срещнеш момиче и спреш да .... други означава че си намерил някой на когото държиш и обичаш

Сексуалните помисли са едно но изпълнението им съвсем друго

Аз изневяра не бих простила за мен това е едно долно и отвратителон деяние но да почна да се мръщя на гаджето си че мисли че си е представил мацкаат в магазина е леко детско .

shades
12-14-2013, 10:20
бъркаш ги нещата , аз мога да обичам само едно момиче , не мога да обичам всички , едната специална ще получи пълната ми любов и подкрепа , с другите ще е нещо като тренировка спортуване един вид няма чувства няма проблеми :smt023

21век е :smt023

Ivaaaaa
12-14-2013, 10:21
казвате, че авторката не може и не иска да вдене това, което казвате, но и самите вие правите това :lol:

Violenza
12-14-2013, 10:21
а ако не разбереш , смята ли се за изневяра :?: мисля че не :smt023

Да, да. Докато не намерят трупа не съм убиец.

Стига глупости. Изневярата си е изневяра и това, че партньорът ще го играе излъганото камилче, на означава, че нищо не се е случило. Ебати логиката.

shades
12-14-2013, 10:23
докато не намерят трупа , за останалите не съм убиец а просто нормален човек , това защото не знаят :smt023

за себе си може и да си убиец , лично аз не бих се смятал , примерно бих се смятал за умиротворител 8-)

както при чукането , бих се сметнал като спортист , не като изневерчик :smt023

Ivaaaaa
12-14-2013, 10:23
Да, да. Докато не намерят трупа не съм убиец.

Стига глупости. Изневярата си е изневяра и това, че партньорът ще го играе излъганото камилче, на означава, че нищо не се е случило. Ебати логиката.

ти пък за кого се захвана
то3 кой знае на какво е.. :lol:

Azoria
12-14-2013, 10:24
От истина до истина има разлика .

Не, няма и не трябва да се прави.
Когато си във връзка сигурно очакваш от половинката ти да е винаги мил с теб, да ти сваля звезди или нещо подобно, да те кара да се чувстваш като единствената жена на света.... Това само пречи на представата ти за него и очакванията, които имаш.

shades
12-14-2013, 10:24
хахаха на логично мислене съм :smt023

girlwithblueeyes
12-14-2013, 10:26
бъркаш ги нещата , аз мога да обичам само едно момиче , не мога да обичам всички , едната специална ще получи пълната ми любов и подкрепа , с другите ще е нещо като тренировка спортуване един вид няма чувства няма проблеми :smt023

21век е :smt023


Да но когато има някой на когато държиш някак стаав ужасон жестоко да му изневеряваш за еднаат тренировка .

Нищо че сме 21 век.

DarkTemplar
12-14-2013, 10:34
При изневярата в крайна сметка всичко опира до съвест. Има хора, които умеят да я контролират/потискат и такива, които не умеят. Ако си от вторите, по-добре изобщо не тръгвай да изневеряваш, защото рано или късно ще си признаеш и ще има последствия.

pandabear
12-14-2013, 10:39
бъркаш ги нещата , аз мога да обичам само едно момиче , не мога да обичам всички , едната специална ще получи пълната ми любов и подкрепа , с другите ще е нещо като тренировка спортуване един вид няма чувства няма проблеми :smt023

21век е :smt023

аз само искам да попитам как ще гледаш в очите "специалната" след подобна "тренировка"?

Cloud9
12-14-2013, 11:08
А аз искам да попитам спортиста как ще се чувства ако се захване със спортистка? Дали ще е толкова либерален ако специалната му изневерява за спорта

girlwithblueeyes
12-14-2013, 11:12
Само моля ви не употребявайте думата спортист за подобни неща .

На мен ще ми е интерсон някой ден ако си намери майстора какви ще ги пише тука .

Cloud9
12-14-2013, 11:34
Само моля ви не употребявайте думата спортист за подобни неща .

На мен ще ми е интерсон някой ден ако си намери майстора какви ще ги пише тука .

Той я употреби първи /аз да си се оправдая хаха/. В тази тема срещнах много интересни мнения и останах с впечатлението че повечето приемат изневярата като нещо,което е почти задължително ще се случи при една връзка и въобще намират обяснение и логика в изневярата.Ще ми е интересно ако им дойде до главите дали така лесно ще го обосноват,дали ще се радват че знаят истината,дали ще простят или ще си отмъстят.Дано обаче никога не го изпитат на свой гръб.

girlwithblueeyes
12-14-2013, 12:00
Ама естественно защото сигурно не им е стигало до главата . Когато завариш този който обичаш в леглото с друга всичко се променя . Тва нещо никога няма да го забравя . Пък нека съм старомодна .

shades
12-14-2013, 14:50
аз само искам да попитам как ще гледаш в очите "специалната" след подобна "тренировка"?

нормално тъй като в един момент ще и писна и няма да и пука за мен :smt023 мисля че правиш от мухата слон , не е толкова фрапиращо това за което говорим :smt023


А аз искам да попитам спортиста как ще се чувства ако се захване със спортистка? Дали ще е толкова либерален ако специалната му изневерява за спорта

не ми се е случвало , дори ако се случи , то ще е единствено за отмъщение и аз най много да се изсмея :smt023

другото аз мога да отнасям тайните си в гроба тъй че няма да си призная никога , затова се иска невероятна психика :smt023

shades
12-14-2013, 14:53
вижте , за да не стана пак обект на нападение , ще изясня :smt023 аз не се имам за критерии , не казвам на никой да ми подражава и не се смятам за примерен изобщо :smt023 просто тези неща които обясних работят перфектно за мен и съм го приел за нормално

плюс тва ясно ми е че от мен няма да стане добър съпруг и т.н тъй като не ходя подир гъза не се отдавам не изпълнявам желания и т.н

за съпруг си търсете някой който да ви ходи подир полата и да ви угажда :smt023 сега ясно стана ли на всички :?:

anonymous708973
12-14-2013, 15:01
както при чукането , бих се сметнал като спортист , не като изневерчик :smt023

А спортистка търсиш ли си или нямаш топките?

P.S.
Азория, знаех, че ще стигнем до условност на понятието "100% истина" ;)

shades
12-14-2013, 15:17
да бе все ми е тая казах , аз обичам спорта , 7 дена в седмицата се потя :smt023

anonymous708973
12-14-2013, 16:21
Ще ти все тая, като я обичаш, ама друг път.
Или ще е много изкривена представа за любов.

xXxPETYAxXx
12-14-2013, 16:58
Ще ми е интересно ако им дойде до главите дали така лесно ще го обосноват,дали ще се радват че знаят истината,дали ще простят или ще си отмъстят.Дано обаче никога не го изпитат на свой гръб.

Защо си мислиш, че на никои от нас не се е случвало да му изневерят? На мен са ми изневерявали - тежко ми беше, но тогава връзката ми беше година и нещо. Обаче, това не ми пречи да смятам, че ако е по-дълга връзка съм способна да не обръщам кои знае какво внимание, стига отношението към мен да е добре и да се чувствам обичана. А, ако имам и деца съвсем съм убедена, че не бих зарязала баща им, защото спал с колежката.

Ivaaaaa
12-14-2013, 17:01
А, ако имам и деца съвсем съм убедена, че не бих зарязала баща им, защото спал с колежката.

това ме уби о.О
какво подценяване, унижение, подигравка със собственото достойнство
после ревеме що не ни уважават мъжете...
майкоо милаа

CoockieMonster
12-14-2013, 17:06
Ако не ме мързеше щях да написа пост от два метра. За сега само ще кажа, че за мене няма вечна любов. Винаги се изневерява. Друг е въпроса дали е емоционална изневяра или секс. Рано или късно се случва, неизбезжно е!
Малко извън темата: Мисля, че хората, които прощават изневярва са склони да изневерят?

xXxPETYAxXx
12-14-2013, 17:13
това ме уби о.О
какво подценяване, унижение, подигравка със собственото достойнство
после ревеме що не ни уважават мъжете...
майкоо милаа

Подигравка и унижение би било, само ако аз го приемам така. Не знам, вие толкова ли сте способни да разбиете хипотетичното си семейство, щото единия кривнал? Ще оставиш детето си да израсте без баща, щото той не ти е верен до гроб? Това за мен е егоизъм. Но пак подчертавам, че зависи от отнишението на мъжа - ако си плете кошницата както трябва - никой не би трябвало да знае какво прави.

shades
12-14-2013, 17:16
Ще ти все тая, като я обичаш, ама друг път.
Или ще е много изкривена представа за любов.

твоята представа за любов е изкривена , моята си е доста нормална

какво като я обичам , това значи че трябва да я задушавам и да и налагам забрани ли :?: забранения плод е най сладък :smt023 затова оставям да прави каквото иска

anonymous708973
12-14-2013, 17:17
Вярвай си, че си обичал тогава.
Когато наистина обичаш едно момиче, ще ти призлява от мисълта някой друг да я докосва.


Ще оставиш детето си да израсте без баща, щото той не ти е верен до гроб?

E, тоя баща да няма да го блъска влак? Ще е в същия град, на най-много половин час път. Биг дийл. Бащите на много деца с неразведени родители са често доста по-далеч от половин час. Нищо не пречи да го взима от училище, да се виждат вечер, да ходи да вечеря там, стига бащата да иска. И в една къща да са, пак ще се виждат толкова често.
А хич не е егоизъм въпросният ти мъж да знае, че "ааа, тя никога няма да се разведе с мен заради детето, затова дай да си вея байряка". Глупаво е за мен.

Относно прощаването съм по-скоро на твоето мнение, но това с израстването без баща беше силно преувеличено.

shades
12-14-2013, 17:21
това беше мега тъпо което каза , аз да не съм студенокръвен гущер , не вярвам някой да има който не е изпитал обич или любов

единствено ми призлява от мисълта да се обсебя по някоя жена и да мисля за нея постоянно , като че ли това ми е основния приоритет в живота , да съм влюбен 8-) не разбирам хора които плачат натъжават се и се депресират покрай гаджетата си като са далеч 8-) тва го правят понеже ги е страх че гаджето ще ги остави и е единствена :smt023 над тия раоти съм сорри

Ivaaaaa
12-14-2013, 17:22
Подигравка и унижение би било, само ако аз го приемам така. Не знам, вие толкова ли сте способни да разбиете хипотетичното си семейство, щото единия кривнал? Ще оставиш детето си да израсте без баща, щото той не ти е верен до гроб? Това за мен е егоизъм. Но пак подчертавам, че зависи от отнишението на мъжа - ако си плете кошницата както трябва - никой не би трябвало да знае какво прави.


щото бащата ще е умрял ли?
аз съм дете на разведени родители, живея с баща ми и сякаш ме си чужди
почити не се засичаме, а майка ми, която е на хиляди ми е най-близкият човек (разстоянието не е определящо, лол)
това, което говорите е толкова жалко, толкова много...
вие сте тези, които пробутвате остарелите патриархални ценности - нема да си разбиваме семейството, мъже е, простено му е...
ОМГ

xXxPETYAxXx
12-14-2013, 17:27
Имам приятели, на които семействата им са разделени, точно поради тази причина. Не ми харесва как гледат на нещата. Настройват се срещу единият си родител. Никак не ми харесва.

Пък той мъжа, няма да има "зелена светлина", просто аз знам, че не бих превърнала децата си в хората, които не искам да стават. И тука не започвайте да ми говорите заучени неща, защото виждам огромна разлика между мирогледа на хората със семейства и хората, които са израснали с един родител и са виждали другия за кратко. Има огромна разлика в това да имаш цяло семейсто и това да имаш майка и баща.

Не съм казала, че тази ситуация трябва да важи само за мъжа, просто дадох пример.

Ivaaaaa
12-14-2013, 17:33
пхахаха, какво ми е на мен различно в светогледа, от другите, които имат двама родители
да не би да е по-добре да ги гледам как не се разбират, как се карат и карат и мен да страдам?
честно казано съм много по-щастлива така и нито аз, нито брат ми сме настроени към някого

за мъжа викаш? да се появи един мъж и да каже дали би простил изневяра...
ти не си мъж...

shades
12-14-2013, 17:35
аз прощавам изневеря , не ми пука изобщо :smt023

Ivaaaaa
12-14-2013, 17:37
ти...ти не си мъж






ебавам се 8-)
мисля, че навлязохме в много 'хипотетични' води и това, което говорим (включително и аз), може да не е изобщо това,което бихме направили
самата ситуация ни е непозната и няма как да дадем адекватен отговор

xXxPETYAxXx
12-14-2013, 17:43
да не би да е по-добре да ги гледам как не се разбират, как се карат и карат и мен да страдам?

Това, че не се разбират е съвсем друг въпрос. Те могат да се карат и без да са си изневерявали, както могат и да си изневеряват без да вдигат скандали.
Хубаво е, че не са те настройвали или сама не си се настроила срещи единия родител, но доста хора го правят.

И не ви "пробутвам" нищо, говоря за себе си. НЕ ВИ УБЕЖДАВАМ да мислите като мен, просто аз мисля така и толкова.


мисля, че навлязохме в много 'хипотетични' води и това, което говорим (включително и аз), може да не е изобщо това,което бихме направили
самата ситуация ни е непозната и няма как да дадем адекватен отговор
Тук съм на същото мнение.

Ivaaaaa
12-14-2013, 17:47
Това, че не се разбират е съвсем друг въпрос. Те могат да се карат и без да са си изневерявали, както могат и да си изневеряват без да вдигат скандали.
Хубаво е, че не са те настройвали или сама не си се настроила срещи единия родител, но доста хора го правят.

И не ви "пробутвам" нищо, говоря за себе си. НЕ ВИ УБЕЖДАВАМ да мислите като мен, просто аз мисля така и толкова.

ами всъщност въпроса беше, че не искаш да оставяш децата си без баща
дали раздялата ще е от неразбирателство или изневяра, все тая, пак може да си нещастен от раздялата с единия родител и нещастен е силно казано, защото с всичко се свиква и дори един ден осъзнаваш, че това е било най-правилният изход
така че не ми казвай, че не искаш да се разделяш, за да не си разваляш семейството
доста...глупаво и старомодно
нз за кой век и коя държава приляга това мислене

Violenza
12-14-2013, 17:48
пхахаха, какво ми е на мен различно в светогледа, от другите, които имат двама родители
да не би да е по-добре да ги гледам как не се разбират, как се карат и карат и мен да страдам?
честно казано съм много по-щастлива така и нито аз, нито брат ми сме настроени към някого

Абсолютно да. Аз също съм дете на разведени родители от много години и този факт единствено ме радва. Тия клишета за двамата родители ги пробутвайте другаде, защото не са аргумент.


Харесва ми начина на мислене на Петя, макар и аз да съм абсолютния полюс на това поведение. Моя ако ми изневери сигурно ще го лежа, знам си аз.

shades
12-14-2013, 17:48
споко не се обиждам :smt023

мъж който не прощава изневяра значи има много инвестирано във връзката и много надежди което след време ще му разбие сърцето и ще плаче като коте или ще тъжи като костенурка със счупена черупка

няма по смешна и жалка гледка на тоя свят за мъж който тъжи по жена която го е изоставила или му е изневерила :smt023

тва е твърдата истина който не го приема може да си направи харакири :smt023

Violenza
12-14-2013, 17:52
няма по смешна и жалка гледка на тоя свят
Има и ти си един от примерите за такава гледка. :cool:

Ivaaaaa
12-14-2013, 17:52
споко не се обиждам :smt023

мъж който не прощава изневяра значи има много инвестирано във връзката и много надежди което след време ще му разбие сърцето и ще плаче като коте или ще тъжи като костенурка със счупена черупка

няма по смешна и жалка гледка на тоя свят за мъж който тъжи по жена която го е изоставила или му е изневерила :smt023

тва е твърдата истина който не го приема може да си направи харакири :smt023


понякога ми отнема много време да разбера какво искаш да кажеш и в крайна сметка опита е неуспешен 8-)

shades
12-14-2013, 17:54
Има и ти си един от примерите за такава гледка. :cool:

аз ако съм жалка гледка , ти трябва да си гледка приличаща досущ на купчина хранителни угризки натрупани около контейнер в маалатаа :smt077

ива , пробвай по бавно да прочиташ нещата , много бързаш :smt023

Violenza
12-14-2013, 17:57
аз ако съм жалка гледка , ти трябва да си гледка приличаща досущ на купчина хранителни угризки натрупани около контейнер в маалатаа :smt077

Еее, нали бях варан ли, на какво ме беше оприличил. :D

Ivaaaaa
12-14-2013, 17:58
колкото и да е бавно, резултата е един и същ 8-)

xXxPETYAxXx
12-14-2013, 17:58
ами всъщност въпроса беше, че не искаш да оставяш децата си без баща
дали раздялата ще е от неразбирателство или изневяра, все тая, пак може да си нещастен от раздялата с единия родител

Не бих искала да ги оставям без баща, ако все пак се разбираме, но ако са всекидневни скандали и децата са потърпевши по-добре да израснат с един родител, в противен случай пак ще намразят поне единия родител.
Не знам, може би защото не си представям да бях живяла с разведено семейство. Но със сигурност, ако бяхте израснали в други обстоятелства щеше да има нещо по-различно в мисленето ви. Няма как да знаем какви точно щяха да са разликите, но според мен взаимоотношенията между родителите са много важни и изграждат поведението на хората във връзките след време. Но много зависи и в каква възраст е било детето, когато родителите са се разделили, доколкото знам най-лошо е, ако е в пубертета. Ако е по-малко няма големи "последствия".

Violenza
12-14-2013, 18:01
Но със сигурност, ако бяхте израснали в други обстоятелства щеше да има нещо по-различно в мисленето ви. Няма как да знаем какви точно щяха да са разликите, но според мен взаимоотношенията между родителите са много важни и изграждат поведението на хората във връзките след време.
Мда. Разводът на нашите ме е научил да търся собственото си щастие, а не да се примирявам с "прилично поведение, ама чукащ друга". ;)

Ivaaaaa
12-14-2013, 18:02
Не бих искала да ги оставям без баща, ако все пак се разбираме, но ако са всекидневни скандали и децата са потърпевши по-добре да израснат с един родител, в противен случай пак ще намразят поне единия родител.
Не знам, може би защото не си представям да бях живяла с разведено семейство. Но със сигурност, ако бяхте израснали в други обстоятелства щеше да има нещо по-различно в мисленето ви. Няма как да знаем какви точно щяха да са разликите, но според мен взаимоотношенията между родителите са много важни и изграждат поведението на хората във връзките след време. Но много зависи и в каква възраст е било детето, когато родителите са се разделили, доколкото знам най-лошо е, ако е в пубертета. Ако е по-малко няма големи "последствия".

а мислиш ли, че даваш добър пример на децата си, като потъпкваш достойнството си?
и за какво разбиране между родителите говорим, като единият се е отбил встрани?
щом е почувствал нужда да бъде с някой друг, не значи ли това, че ти не си всичко, от което се нуждае?
как би посъветвала дъщеря си един ден, ако разбереш, че е била мамена от зет ти?

shades
12-14-2013, 18:09
Еее, нали бях варан ли, на какво ме беше оприличил. :D

гушест варан , знаеш ли откъде идва тази абревиатура :?:

Violenza
12-14-2013, 18:12
гушест варан , знаеш ли откъде идва тази абревиатура :?:
Няма такъв вид, а ти очевидно не знаеш какво означава "абревиатура". :cool:

LadyDi
12-14-2013, 18:16
Тия клишета за двамата родители ги пробутвайте другаде, защото не са аргумент.

Не е клише. Винаги е по-добрият вариант децата да растат в семейство с двама родители. Но при условие, че атмосферата е стабилна. Куца ли връзката между възрастните и ако стоят заедно единствено в името на децата си, то е по-добре да се разделят, да.

shades
12-14-2013, 18:18
Няма такъв вид, а ти очевидно не знаеш какво означава "абревиатура". :cool:

първо има такъв вид , това си ти 8-) второ знам аз кво значи абревиатура , това е съкращение :smt023 повече недей да се опитваш да ме поучаваш :smt023

гушест е съкратено от сгушен , тоест сгушена си от притеснение и пишеш само във форума понеже нямаш социални умения и не обичаш да общуваш на живо 8-) а варан е понеже си студенокръвна и не изпитваш привличане към мъже , тоест мъжемразка си , затова ме нападаш олл да тайм 8-)

Violenza
12-14-2013, 18:19
Не е клише. Винаги е по-добрият вариант децата да растат в семейство с двама родители. Но при условие, че атмосферата е стабилна. Куца ли връзката между възрастните и ако стоят заедно единствено в името на децата си, то е по-добре да се разделят, да.
Лейди, както ти го описваш, да. Но в случая се говореше "да не разваляме живота на децата с развод". В тоя ред на мисли си е абсолютно клише да ми обясняват как децата ТРЯБВАЛО да израснат с двама родители.

LadyDi
12-14-2013, 18:20
Лейди, както ти го описваш, да. Но в случая се говореше "да не разваляме живота на децата с развод". В тоя ред на мисли си е абсолютно клише да ми обясняват как децата ТРЯБВАЛО да израснат с двама родители.

е, сори тогава, прочетох само предната страница :lol:

Violenza
12-14-2013, 18:21
първо има такъв вид , това си ти 8-) второ знам аз кво значи абревиатура , това е съкращение :smt023 повече недей да се опитваш да ме поучаваш :smt023

гушест е съкратено от сгушен , тоест сгушена си от притеснение и пишеш само във форума понеже нямаш социални умения и не обичаш да общуваш на живо 8-) а варан е понеже си студенокръвна и не изпитваш привличане към мъже , тоест мъжемразка си , затова ме нападаш олл да тайм 8-)
Асоциална лесбийка демек? Или фригидна асоциалка?

Сега остава да ми поискаш някой лев за психологическата помощ.

xXxPETYAxXx
12-14-2013, 18:23
а мислиш ли, че даваш добър пример на децата си, като потъпкваш достойнството си?
и за какво разбиране между родителите говорим, като единият се е отбил встрани?
щом е почувствал нужда да бъде с някой друг, не значи ли това, че ти не си всичко, от което се нуждае?
как би посъветвала дъщеря си един ден, ако разбереш, че е била мамена от зет ти?

Защо ми се налага да пиша едно и също повече от веднъж...
Децата не трябва да разбират, в никакъв случай. Това, да знам, че някой си ми е изневерил не значи, че не мога да общувам човешки с него и да има разбирателство помежду ни. Няма да съм всичко от което се нуждае - това по-назад също го обясних мисля - не ми изглежда толкова невероятно, след 15 години прекарани с един човек да се нуждаеш от малко разнообразие.
Какво бих посъветвала дъщеря си - да направи каквото смята за по-добро за нея. Няма да я карам да постъпва както бих постъпила аз, всеки си решава.

shades
12-14-2013, 18:25
Асоциална лесбийка демек? Или фригидна асоциалка?

Сега остава да ми поискаш някой лев за психологическата помощ.

не съм сигурен , аз не говоря наизуст като теб :smt023 първо опознавам някой след това го характеризирам

единствено знам че си прекомерно агресивна и асоциална , което за едно момиче е голям минус :smt023

вземай пример от мен , бъди вежлива и състрадателна като мен

Ivaaaaa
12-14-2013, 18:27
i'm done

http://replygif.net/i/114.gif

Violenza
12-14-2013, 18:29
не
единствено знам че си прекомерно агресивна и асоциална , което за едно момиче е голям минус :smt023

Ти затова се радвай, че съм И асоциална, че иначе бая хора щях да побийвам. :cool:

baby_baby
12-14-2013, 18:31
Изневярата за мен е много тъпо нещо и и щом си стигнал до там да изневеряваш на половинката си по-добре скъсайте вместо да го/я лъжеш не съм изневерявала когато съм с един човек съм само с него

shades
12-14-2013, 18:31
не се и съмнявам , но мен нещо няма да успееш :smt023

мен по скоро ще ме умориш от скука

xXxPETYAxXx
12-14-2013, 18:32
Лейди, както ти го описваш, да. Но в случая се говореше "да не разваляме живота на децата с развод". В тоя ред на мисли си е абсолютно клише да ми обясняват как децата ТРЯБВАЛО да израснат с двама родители.

Имах предвид "да не се развеждаме", ако може да осигурим добра семейна среда, което вярвам, че може да стане, дори единият да си позволява да залита от време на време. Мисля, че беше ясно, какво имам предвид, явно не е било. После също и обясних, че е по-добре разведени родители пред постоянно каращи се такива, от което вече би трябвало да сте разбрали, че не съм против разводите поради каквито и да били причини.

Violenza
12-14-2013, 18:33
^^Много знаеш ти дали няма да се окажа някоя културистка. :cool:

Ivaaaaa
12-14-2013, 18:35
вярвам, че може да стане, дори единият да си позволява да залита от време на време

kill me, pls

внимание, това не е България
лъжете се
намираме се в Ориента

shades
12-14-2013, 18:35
е това трябва да ме впечатли или уплаши :?: по скоро ще ме отврати

жените които помпат много тежести и ядат меса и т.н имат хормонални проблеми , първо гърдите им намаляват много , после вземи виж кво става с клиторите им :smt023

оф дано не се окажеш културистка , запази тайната за себе си 8-)

Violenza
12-14-2013, 18:36
Имах предвид "да не се развеждаме", ако може да осигурим добра семейна среда, което вярвам, че може да стане, дори единият да си позволява да залита от време на време. Мисля, че беше ясно, какво имам предвид, явно не е било. После също и обясних, че е по-добре разведени родители пред постоянно каращи се такива, от което вече би трябвало да сте разбрали, че не съм против разводите поради каквито и да били причини.
Аз те разбрах и ти казах, че уважавам такъв начин на мислене, харесва ми наистина. Подразни ме единствено изказването ти как съм щяла да разсъждавам другояче ако съм била израснала в неразведено семейство. След 20 години може и аз да смятам така, но малко ме съмнява, защото не съм в тийн годините, че да имам все още онези идеалистични представи.

anonymous708973
12-14-2013, 18:37
не съм сигурен , аз не говоря наизуст като теб :smt023 първо опознавам някой след това го характеризирам

единствено знам че си прекомерно агресивна и асоциална , което за едно момиче е голям минус :smt023

вземай пример от мен , бъди вежлива и състрадателна като мен

Da be da. Za towa li purwo harakterizira men i posle trugna da si pishesh i si promeni mnenieto? A violenza da ne bi da q poznawash weche che q harakterizirash?
I 'gushest' ne e "abrewiatura".
Izobshto...razprawqi mi posle che nqmalo znachenie kwi pomii izliwash i kolko si bil razlichen wsashtnost i unikalen i razlichen ot wrustnicite si.

Btw, temata pridobi interesen razwoi s mnenieto na petq. Dobri tochki ima w nego.

Violenza
12-14-2013, 18:39
оф дано не се окажеш културистка , запази тайната за себе си 8-)
Айде, от мен да мине, само за да можеш да спиш спокойно вечер и да не се напикаваш от страх, ще ти кажа, че не съм. :cool: Съфорумниците, които са ме виждали, могат да го потвърдят.

shades
12-14-2013, 18:42
отдъхнах си , не ми се мислеше при евентуална среща с теб с какви очи щях да те гледам , много съм бъзлив 8-) надявам се само да не си някоя муаи таи шампионка

съфорумците мен пък не са ме виждали и не могат да потвърдят нищо за мен , но аз гарантирам бъзлив съм много 8-) и също тук съм много отворен но на живо съм уплашен 8-)

anonymous708973
12-14-2013, 18:43
Violenza, koi e imal taka neweroqtniq kusmet i wissheto ti blagowolenie da se sreshtne s teb? ; (
Not feeling special anymore!

Ivaaaaa
12-14-2013, 18:46
от тая вечер почвам да залитам от време на време встрани
то омръзва да си с един и същи човек

хмм...събота вечер е
кво си губя времето тук

Violenza
12-14-2013, 18:48
Violenza, koi e imal taka neweroqtniq kusmet i wissheto ti blagowolenie da se sreshtne s teb? ; (
Not feeling special anymore!
Аз имах предвид на снимка поне. :cool: На живо са двама, единият от които не знаеше, че съм аз. :D

Violenza
12-14-2013, 18:50
Хахах, Пантерке, забравих теб бе. :D Нали съм ти казвала, че веднъж те мернах на главната.

shades
12-14-2013, 18:50
виоленца що така се уплаши от пантерата :?: имаш смелост да ми скокваш на мен ама не и на нея

тя пантерата е страхлива като теб между другото , само се прави на отворена :smt023

Violenza
12-14-2013, 18:53
Да съм се уплашила ли? Защо?

LadyDi
12-14-2013, 18:54
kill me, pls

внимание, това не е България
лъжете се
намираме се в Ориента

обяснявахме го хиляди пъти
това че ТИ не би могла да го приемеш, не означава, че не съществува като вариант при други двойки
аз също вярвам, че двама души с много история помежду си могат да преживеят изневярата

shades
12-14-2013, 18:56
Да съм се уплашила ли? Защо?

тя те нападна лекинко и ти го изкара уж на майтап , много ми падна в очите , да отстъпиш точно на пантерата която е много уплашена :smt023

тя също е много сражмелива :smt023

Ivaaaaa
12-14-2013, 18:57
добре, и така да е

тя каза от време на време

уат да фак

чак пък толкова широкоскроени ли сте?

Violenza
12-14-2013, 18:58
^^Явно въобще не си усетил тънката й ирония, която въобще не е била с цел обида, 'щото се знаем с нея.

Violenza
12-14-2013, 18:59
чак пък толкова широкоскроени ли сте?
Не е до широкоскроеност, а до реализъм.

xXxPETYAxXx
12-14-2013, 18:59
Ти сега се вкопчвай в най-малкото пък. От време на време може и да значи през 5 години...

Хем не искате да ви насаждаме мнението си, което ние просто споделяме, хем се опитвате да насадите вашето.

PainMonopoly
12-14-2013, 19:00
Значи животни?

Не знам защо някои хора възприемате хората като нещо различно и едва ли не по-висше от животни. Естествено, че сме си животни и че животинското в нас има огромна власт над нас.

Проблемът е именно, че вечна любов няма. Страстната любов между двама души, която е и моногамна, продължава няколко години. След това просто се изпарява, така сме устроени. Само че след като се е изпарила, тези двама души имат деца, общо жилище и някакъв социален статус като двойка. Тоест са обвързани един с друг и не могат просто да се зарежат. Но любовта я няма, а имаме нужда от нея. Ко прайм? Въртим афери.

Това е импулсът при повечето хора, а дали е етично, е съвсем отделен въпрос.

shades
12-14-2013, 19:01
^^Явно въобще не си усетил тънката й ирония, която въобще не е била с цел обида, 'щото се знаем с нея.

усетих тънкия и сарказъм по скоро отправен към теб :smt023 знаете се наистина , аз пък се знам с хитлер , лично :smt023 нещо по умно не успя ли да измислиш като ще лъжеш

Violenza
12-14-2013, 19:03
Хаххах, хайде вземи пореви пак с някое ЛС, моля ти се. :cool:

Ivaaaaa
12-14-2013, 19:04
От време на време може и да значи през 5 години...


отново поредното изумление
добре, честно да си кажа, може би бих простила изневяра веднъж
всеки заслужава втори шанс
ти обаче говориш за системна изневяра

Ivaaaaa
12-14-2013, 19:07
...

няма как да знаеш дали един човек би ти бил достатъчен, защото не си се влюбвал щом говориш така и най-малкото не си живял с някоя

и щом искаш да се чукаш с други, може да се разделите, да кажеш, че връзката ви се е изчерпала и готооо

anonymous708973
12-14-2013, 19:15
Ot kakuw zor wruzkata shte e izcherpana, ako e izpital fizichesko wlechenie kum druga? Ili az kum drug? Tiq dni shte se razpisha i shte obqsnq kakwo imam predwid az pod izcherpana wruzka.

Shades, na wsqko gurne merudiq mai? Violenza me razbra idealno. I mnogo interesno kak tuk obqsnqwash kolko sum bila strahliwa, ama inache goworish kak sum bila agresiwna i skandaldjiika. Nqkak sramejliwostta mi ne mi poprechi da ti kaja i po telefona, che pishesh pomii...pone po moite spomeni. Mnogo jalko za muj da se suche i wie kato zmiq, za da se izmukne. Nr wijdam az tuk ot twoqta proslowuta uwerenost.

PainMonopoly
12-14-2013, 19:20
няма как да знаеш дали един човек би ти бил достатъчен, защото не си се влюбвал щом говориш така и най-малкото не си живял с някоя

и щом искаш да се чукаш с други, може да се разделите, да кажеш, че връзката ви се е изчерпала и готооо

Първото ще го оставя без коментар, за второто ще кажа, че звучи като просто и универсално решение... когато си на 15 или 20 или дори 25 и просто си имаш гадженце и просто можеш да скъсаш с него.

Ако положението е както примера в заглавието: женени сте от много години, имате деца, изградили сте заедно дом, семействата ви са се слели и разчитат едно на друго, обществото е свикнало да те вижда като сериозен бизнесмен със сериозно семейство, тогава не е толкова просто. Можеш да си представиш какви последствия може да има един развод.

Не го казвам за да го оправдая, казвам го за да го обясня. Както казах, етиката е съвсем друга тема.

xXxPETYAxXx
12-14-2013, 19:22
отново поредното изумление
добре, честно да си кажа, може би бих простила изневяра веднъж
всеки заслужава втори шанс
ти обаче говориш за системна изневяра

Простиш ли една изневяра, готви се и за втора.
Много малко хора изневеряват само по веднъж, не казвам, че няма, но не са голям процент от изневерилите. Изневериш ли един път, ще изневериш и следващ.

PainMonopoly мислим доста идентично... досега и аз се опитвах същото да обясня :D

Violenza
12-14-2013, 19:25
Ако положението е както примера в заглавието: женени сте от много години, имате деца, изградили сте заедно дом, семействата ви са се слели и разчитат едно на друго, обществото е свикнало да те вижда като сериозен бизнесмен със сериозно семейство, тогава не е толкова просто. Можеш да си представиш какви последствия може да има един развод.

Не мисля, че примерът ти в случая е удачен. Подобна ситуация е по-скоро за "търпя, 'щото така трябва".

shades
12-14-2013, 19:30
Ot kakuw zor wruzkata shte e izcherpana, ako e izpital fizichesko wlechenie kum druga? Ili az kum drug? Tiq dni shte se razpisha i shte obqsnq kakwo imam predwid az pod izcherpana wruzka.

Shades, na wsqko gurne merudiq mai? Violenza me razbra idealno. I mnogo interesno kak tuk obqsnqwash kolko sum bila strahliwa, ama inache goworish kak sum bila agresiwna i skandaldjiika. Nqkak sramejliwostta mi ne mi poprechi da ti kaja i po telefona, che pishesh pomii...pone po moite spomeni. Mnogo jalko za muj da se suche i wie kato zmiq, za da se izmukne. Nr wijdam az tuk ot twoqta proslowuta uwerenost.

знам че вътрешно те яде да разбереш кое е истината от двете , при мен не е лесно никога знам че е кофти усещането

не се сещам кога ми каза че пиша помии , по скоро се умилкваше , а другото нещо на няколко въпроса си глътна езика ама както и да е

от кое да се измъквам точно :?: аз не виждам да съм попаднал в някаква лоша ситуация че да се измъквам 8-) даже не ме интересува какво искаш да кажеш така че не обяснявай 8-)

много жалко за момиче да се крие само в нета а в реалността да се умилква :smt023

Ivaaaaa
12-14-2013, 19:33
знам че вътрешно те яде да разбереш кое е истината от двете , при мен не е лесно никога знам че е кофти усещането

не се сещам кога ми каза че пиша помии , по скоро се умилкваше , а другото нещо на няколко въпроса си глътна езика ама както и да е

от кое да се измъквам точно :?: аз не виждам да съм попаднал в някаква лоша ситуация че да се измъквам 8-) даже не ме интересува какво искаш да кажеш така че не обяснявай 8-)

много жалко за момиче да се крие само в нета а в реалността да се умилква :smt023


оф, ае престани да си изливаш нещата тук
обяснявай се на лично


по-късно ще се включа с още по темата

Bank$
12-14-2013, 19:35
знам че вътрешно те яде да разбереш кое е истината от двете , при мен не е лесно никога знам че е кофти усещането

не се сещам кога ми каза че пиша помии , по скоро се умилкваше , а другото нещо на няколко въпроса си глътна езика ама както и да е

от кое да се измъквам точно :?: аз не виждам да съм попаднал в някаква лоша ситуация че да се измъквам 8-) даже не ме интересува какво искаш да кажеш така че не обяснявай 8-)

много жалко за момиче да се крие само в нета а в реалността да се умилква :smt023

Изтрий си съобщенията,моля. :)

NomNomNom
12-14-2013, 19:35
Секс, приятелство, връзка, това са три различни неща.
Съответно, не обичам да ги мешам, или ако ги мешам, гледам да не си пречат.

Фън е, че когато имах страхотен секс и страхотно приятелство, връзката ни не вървеше, защото се ревнувахме зверски конкурирахме още повече :D
Сега, като нямаме връзка и като не правим секс, сме си много добри другарчета.

Понякога имаш връзката- загриженост, любов, - приятелството - чудни взаимоотношения , общи интереси - но тръпката от това да забиеш нещо в бара - няма как да се появи, а някои хора си имат нужда от нея.

Иначе, изневерявала съм поради липса на тръпка. В следствие на това не съм си разваляла отношенията, всичко е било както преди, разделяли сме се по други причини ( в дветедълги връзки, в които съм кръшвала ) . Не знам дали са ми изневерявали, а и не ме интересува - ако имаме други уговорки, загриженост, любов, бла бла, и да не е 100 % верен сексуално - ако искам да сме заедно, първо ще дам всичко от себе си да изглеждам добре и да го разбирам добре.
Защото последните две са честа причина за изневяра - половинката не те цени, не ти обръща същото внимание и не те кара да се чувстваш як - и половинката не се старае да изглежда добре, а за последното няма нито едно оправдание.

Инак, съм все от 3тата страна, защото се е видло, че съм голям чишит, докато си харесам някого за по-сериозно.

shades
12-14-2013, 19:36
иди заповядвай на въображаемото ти гадже :smt023 ще се обеснявам където си реша :smt023 ако не ти харесва се изнеси

Ivaaaaa
12-14-2013, 20:35
Простиш ли една изневяра, готви се и за втора.
Много малко хора изневеряват само по веднъж, не казвам, че няма, но не са голям процент от изневерилите. Изневериш ли един път, ще изневериш и следващ.


браво, браво
продължаваш да ме изумяваш
каква връзка е това тогава..(това не е въпрос)
какво самоуважение ще ти е останало...(това също не е въпрос)



...

ти как би постъпил, ако разбереш, че жена ти, с която си живял много години, ти е изневерила?
не мислите ли, че това със скриването и появяване в последствие на истината, не отнема свободното право на избор на другия, дали да продължи с този човек или не
имам предвид, че примерно мъжът ми изневерява с друга и аз разбирам за това едва след 5 години
аз се познавам какъв човек съм и знам, че ще го зачеркна от живота ми не основно, защото ми е изневерил, ами и защото го е криел толкова време от мен
изгубила съм цели 5 години с този човек, а може би съм могла да бъда щастлива някъде другаде и с някой друг
когато си обвързан с някой, ти се съобразяваш с доста неща и правиш доста компромиси, отказваш се от нещо, за да угодиш на другия иии..накрая разбираш, че той те е мамил
от тук стигам до извода, че е възможно да се прости изневяра, но тя трябва да се признае веднага, но когато си бил лъган години...- не
от тук пък стигам до другия извод, че това, което казвахте със скриването на истината, че ви било по-добре да не знаете са булшитс, защото в крайна сметка може би някъде другаде те е чакал човек, който не би те излъгал и не би ти изневерил, но но си бил в заблуда цели 5 години и си се отдавал на нещо, което няма никаква стойност, защото това не е благородна лъжа...



отивам да изневерявам 8-)

PainMonopoly
12-14-2013, 20:49
ти как би постъпил, ако разбереш, че жена ти, с която си живял много години, ти е изневерила?
не мислите ли, че това със скриването и появяване в последствие на истината, не отнема свободното право на избор на другия, дали да продължи с този човек или не


Не знам защо ми ги говориш тези неща, при положение, че ДВА пъти казах, че не разглеждам етичния аспект на изневярата.

SpiritInBlack
12-14-2013, 21:01
Все теми с интересни заглавия стигат до 10 + страници . Много бисери са се ляли назад , като гледам кой е коментирал. Проблемите във взаимоотношенията винаги се дължат на двама. Изневерявата е грешка само на единия. Аз на сериозна приятелка не съм изневерявал и сериозна приятелка на мен не ми е изневерявала .

Струва ми се, че проблемът се интерпретира по грешен начин. Много познати, които са изневерявали на приятелките си вечер след вечер, в момента , в който разберат , че са направени рогоносци , започват едни скандали , едни псувни , страшна работа. Проблемът е не в мимолетното залитане и наранени чувства , а наранено его.

102
12-14-2013, 21:29
Май са ви изневерили.. мозъците....

anonymous708973
12-14-2013, 21:45
не мислите ли, че това със скриването и появяване в последствие на истината, не отнема свободното право на избор на другия, дали да продължи с този човек или не

Абсолютно съм съгласна.
Това е чиста наглост, а наглите хора живи ги изяждам.

Абе, все коментираме какво правим, ако другият изневери. А какво правим, ако ние изневерим? Признаваме ли си или не? При какви условия? Как, в каква ситуация си признаваме, в каква ситуация буквално изплюваме думите и какви думи?

Моля за вдълбоченост и мисъл, а не автоматичното "Никога не бих изневерила, а ако бих, ще си призная веднага".

Жокер: Лично аз дори не съм сигурна дали бих казала, ако близък негов приятел ме сваля или ми налети.

Ivaaaaa
12-14-2013, 22:22
тази дискусия (радвам се, че не мога да я нарека спор), беше много полезна за мен
дадох си отговор на много важни въпроси, за които дори не се бях замисляла преди

ПейнМонополи, ъмм, говорех в множествено число
към те конкретно беше един единствен въпрос, на който не отговори
интересна ми е и мъжката гледна точка

Пантерке, хмм, интересно
утре ще се включа, защото сега съм като труп и не мога да мисля :Д
само ще кажа, че няма да го скрия..

102
12-14-2013, 22:25
Абе, все коментираме какво правим, ако другият изневери. А какво правим, ако ние изневерим?

Алелуя, тва като цяло трябваше да бъде темата, а не да се изкарвате някви цру-та, които надушват че са им изневерили от километри.

DarkTemplar
12-14-2013, 22:27
Тези дни ми разказаха история как един кретен изневерил на приятелката си с градската мастия. А гаджето му го познавам и е доста симпатично и свястно момиче, обича го много и е супер отдадена на него, каквото е поискал от нея, го е получил, вкл. и в секса. Онази от своя страна е доста нелицеприятна и който не си е поискал, той не я е минал. Подобно нещо не мога да си го обясня. Прекалено грозно ми идва.

102
12-14-2013, 22:31
Може да прави магични свирки..

Ivaaaaa
12-14-2013, 22:32
кажете и вие двамцата нещо по темата

DarkTemplar
12-14-2013, 22:33
Може да прави магични свирки..
Ако е толкова грозна и противна, колкото ми я описаха, по-скоро бих го подал на нилски алигатор, отколкото на нея.

heartshapedbox
12-14-2013, 22:36
Защото много хора не изневеряват, защото "видях мега яката мацка и не можах да си го държа в гащите", а защото нещо от връзката им липсва. С кого ще изневерят не е от значение.

DarkTemplar
12-14-2013, 22:44
Не знам, аз се афектирах, щото момичето е свестно и знам колко усилия е положила, за да върви връзката им, а сега се чувства предадена и почва да си набива некви гадни депресивни филми. Още повече, че онзи и преди е въртял некви, уж само по FB, ама не се знае дали и тогава не го е топил насам-натам.

heartshapedbox
12-14-2013, 22:46
Нормално, не им знам отношенията, но онзи е постъпил тъпо.

102
12-14-2013, 22:47
Тъкмо на теб ше ти се отвори парашута, кво мрънкаш...?

DarkTemplar
12-14-2013, 22:49
Това да ебеш градската мастия е все едно да ходиш да сереш в някой тотално омазан в кафево сифилистичен градски нужник.

anonymous708973
12-14-2013, 23:03
Защото много хора не изневеряват, защото "видях мега яката мацка и не можах да си го държа в гащите", а защото нещо от връзката им липсва. С кого ще изневерят не е от значение.

E, в това просто няма логика. Не би ли следвало да търсиш нещото, което ти липсва? Или просто ти липсва и се примиряваш? Ама ако се примиряваш, няма да търсиш трети човек... ох, няма логика просто.
Примерно... ако приятелят ти не отбелязва как изглеждаш, независимо дали си се гримирала 2 часа и си си сложила нова рокля или се мъкнеш в стара тениска и мазна коса три дни, ако не ти прави женския гъдел, ако само му ходиш след гъза да му прибираш нещата и т.н., та, ако изневериш, би следвало да е защото си търсила точно това. Тоест, логично е да залитнеш по някой, който ти е направил въпросния гъдел.

PainMonopoly
12-14-2013, 23:04
ПейнМонополи, ъмм, говорех в множествено число
към те конкретно беше един единствен въпрос, на който не отговори
интересна ми е и мъжката гледна точка


Предположих, но видях и този въпрос като опит да ме въвлечеш в дискусия на етиката. А аз не искам да се впускам в такава, защото темата не е формулирана така (не се и съмнявам, че отдавна сте я сменили и разводнили, не съм чел).

Мога да ти кажа какво мисля сега: ако жена ми ми изневери, ѝ бия шута. Не защото се е чукала с друг, а защото ме е лъгала системно. Няма такова нещо като да лъжеш случайно, без да искаш, ако си склонен да лъжеш, ще излъжеш, а излъжеш ли, ще го направиш пак. Как да имам доверие на такъв човек? А каква връзка ще градя без доверие? Освен това имам лични предпочитания към хора, на които на 100% може да се разчита и никога не правят лекомислени и импулсивни неща и винаги мислят за последствията.

Но както казах, не винаги е толкова просто. Не мога да знам как ще реагирам точно и какво ще направя ако ми се случи (защото досега не са ми изневерявали). Като съм наблюдавал други изневери, винаги е било сложна ситуация, където не може директно да се даде рецепта. Всеки може да каже нещо крайно "ооо ма той ако ми изневери, няма да ме види повече", но колкото повече опит трупа човек, толкова повече осъзнава, че никога не е толкова просто и сега знам че ако ми се случи ще трябва да взема доста премерено решение.

102
12-14-2013, 23:06
ако приятелят ти не отбелязва как изглеждаш, независимо дали си се гримирала 2 часа

Аз отбелязвам.. "На кво си се направила, ве.. за тва ли чакам два часа...?"

heartshapedbox
12-14-2013, 23:09
E, в това просто няма логика. Не би ли следвало да търсиш нещото, което ти липсва? Или просто ти липсва и се примиряваш? Ама ако се примиряваш, няма да търсиш трети човек... ох, няма логика просто.
Примерно... ако приятелят ти не отбелязва как изглеждаш, независимо дали си се гримирала 2 часа и си си сложила нова рокля или се мъкнеш в стара тениска и мазна коса три дни, ако не ти прави женския гъдел, ако само му ходиш след гъза да му прибираш нещата и т.н., та, ако изневериш, би следвало да е защото си търсила точно това. Тоест, логично е да залитнеш по някой, който ти е направил въпросния гъдел.

Понякога е така, понякога не, примерно връзката ви продължава х години, свикнали сте един с друг и ви е обзела някаква рутина. Той има нужда от разнообразие и всяко момиче може да му го осигури, просто защото не е теб.
Това става въпрос за връзките с някъкъв проблем, поне аз така си обяснявам нещата.

FAKE IT
12-14-2013, 23:41
Темата е много готина, не съм чел коментарите по нея, но ще изкажа мнението си по това, което е писала авторката.

За наблюдението, че мъжете изневеряват повече от жените - да, вярно е. Просто ни е биологически заложено.

Както и повечето мъжки млекопитаещи, мъжът е трябвало да еволюира добре екипиран с няколко неща, които да му осигурят успех в оцеляването на вида. Първо, желанието му за секс трябвало да бъде направо умопомрачително (буквално), дотолкова, че нищо да не го разсейва. По пътя на еволюцията това позволявало на мъжа да опложда почти при всякакви обстоятелства, дори в присъствието на потенциално заплашващи го врагове, и навсякъде, където му се предоставела такава възможност. Налагало се също така той да пръска семето си колкото се може по-нашироко и колкото се може по-често. Учените от американския институт „Кинси“ — световен лидер в изследванията на човешката сексуалност — докладват, че ако ги нямаше наложените, от обществото правила за нравствено поведение, то според проучванията им почти всички мъже щели да водят безразборен полов живот, както е било при 80% от всички човешки общности през цялата история на човешкото съществуване. Но след настъпването на ерата на моногамията, биологично обусловената жажда на мъжете за колкото се може повече секс става причина за вечни скандали в двойките, които се опитват да изградят стабилна връзка и е водещата причина за съвременните проблеми във взаимоотношенията между живеещите заедно мъж и жена. А защо жените са по-малко склони да изневеряват? Хипоталамусът на жената е много по-малък от този на мъжа и освен това в нейния организъм има много по-малко тестостерон, който да го активира. Ето защо, като цяло, жените имат значително по-слабо желание за секс и са по-малко агресивни в това отношение.

Като цяло, когато става дума за секс, жената има нужда от причина, мъжът — от място.

Има и една теория "Ефектът на петела".
Петелът е много страстна мъжка птица, която може да опложда кокошките почти непрекъснато, над шестдесет пъти при едно съвкупление. Но затова пък му е просто невъзможно да се съвкупли с една и съща кокошка повече от пет пъти дневно. Някъде на шестия път петелът обикновено губи всякакъв интерес към нея и „просто не му става“, но ако в същия момент пред него се яви нова кокошка, той ще й се качи със същия ентусиазъм, както се е качвал и на първата в началото. Това явление е познато като „Ефект на петела“.

След седмото съвкупление с една и съща крава, бикът губи интерес към нея, но отново се възпламенява при вида на нова крава. И при десетата нова крава той все още се изявява доста внушително.
Нерезът не се качва на една и съща свиня повече от пет пъти, но неуморно и със страхотно усърдие ще погне всяка нова свиня, изпречила се пред погледа му. Любопитното е, че дори когато след петото съвкупление предишните му партньорки бъдат маскирани с парфюм или с чувал върху главата, нерезът пак няма да прояви интерес към тях. Просто няма начин да го излъжете. Така природата си подсигурява колкото се може по-широкото разпръскване на мъжкото семе, за да допринесе за възможно най-голям брой зачатия, които пък да гарантират оцеляването на вида. За младия здрав мъж броят последователни съвкупления с една и съща жена също е около пет. За един ден той може да люби пет пъти една и съща жена, като е повече от вероятно, че на шестия няма да успее. Но ако в същия момент в леглото му се появи нова жена, неговият сексуален интерес — също като при петлите и биковете — веднага много бързо ще нарасне (ведно с друга част от анатомията му).

На другия въпрос: "Вярвате ли във вечната и всъщност по-важното - вярната любов?", който всъщност се припокрива и с всички останали: "На какво смятате, че се дължат изневерите? Изключвам случаите когато става дума за... курвосване, с извинение. Става дума за сериозните връзки, за брака, за хората, които твърдят, че се обичат и не могат един без друг, но всъщност си изневеряват." и "Цинично ли е, че смятам, че на определен етап от връзката между двама души, било то през първите години, било след 20 години заедно или след 50, изневярата неизбежно се случва?".

Изневярата в повечето случаи е вследствие на някаква неутолена нужда. Дали ще е непълноценен секс, неразбирателство (караници), НЕсподелянето, НЕизслушването и всички останали елементи отдалечаващи единия човек от другия във връзката. Това са все фактори да се появи трети човек, който може да осигури един или повече от липсващите елементи на пълноценната връзка и да "утоли жаждата".

А до съществуването на пълноценна връзка - аз вярвам. Всъщност това си е цяла наука и ако се поинтересувате ще откриете доста полезни неща. Казано възможно най-сбито: За да има пълноценна връзка трябва и партньорите в нея да са наясно с различията по между си (разликата между мъжа и жената е огромна, като се започне от устройството на мозъка и се стигне до начина на мислене, нуждите и разбиранията) и ако са наясно с това ще се разбират в пъти по-добре, ще знаят от какво имат и от какво нямат нужда, какво им пречи и какво им помага при комуникацията помежду им. Това е първата важна част от условието за добра връзка. Втората е работа единствено на мъжа. Второто условие е мъжът и жената да си знаят ролите във връзката. Задължение на мъжа е да води връзката и да се грижи за стабилността й, използвайки логически устроения си мозък, докато ролята на жената е да го подкрепя с чувствата си, използвайки емоционално устроения си мозък. И това си е цяла наука за това няма да се впускам с подробности, щото и без това изписах 500000 км пост.

Тъжното е, че и мъжете и жените се оплакват от некачествените си връзки, а всъщност не правят нищо по въпроса, за да ги подобрят. Не се интересуват, не се учат и не прилагат наученото (от личен опит или от четене) на практика и нещата си завършват винаги по един и същи начин. Стягайте си задниците и започнете да се интересувате от всичко, което се случва около вас, вместо само да се оплаквате. (Отнася се главно към тези от мъжкия пол).

anonymous708973
12-14-2013, 23:48
След изписаното в първата част на поста другата част с " ако са наясно с това ще се разбират в пъти по-добре, ще знаят от какво имат и от какво нямат нужда, какво им пречи и какво им помага при комуникацията помежду им." прозвуча леко цинично, но да кажем, че няма да издребнявам.

Хубаво са написани и обяснени нещата. Проблемът е, че доста малко мъже знаят какво значи да водят една връзка и желанието за това избива в чисто командорене, налагане на мнение за някакви глупости, но не и поемане на инициатива за наистина важни неща. Съответно, жената поема ролята и тогава или се стига до скандали и мерене на его, или до тотален матриархат, или до раздяла. Доста малко двойки намират баланса. Поне по мое мнение.

Това като лирично отклонение да се има предвид.