PDA

View Full Version : Проблеми с оценките!



EminemFan72
12-12-2013, 16:16
Здравейте! :)
Моля Ви, ако някой може да ми помогне, защото вече не знам какво да правя!
Вече съм 7-ми клас! Ей го на 2-рият срок и матурите идват!
Тази година ми е първата, в която имам толкова слаби оценки...
Бях в едно училище (няма да му споменавам името) от 1-ви до 6-ти клас!
От 5-ти клас имам проблеми с една "групичка", която само ме биеше и насилстваше, да правя еди к'во си, еди що' си...
Но все пак завърших с 6! :)
В 6-ти клас обаче, дисциплината на "групичката" или по-скоро самочувствието им се повдигна... Почнаха да си мислят, че са много велики и тн.. Отново, също мен и още две момчета биеха... Казах на мама да ме премести в друго училище, но не беше съгласна...Вторият срок дисциплината беше още по-лоша и от първият! (Давам пример) Класната ни стая е на 3-тият етаж, обаче аз заобикалях по 2-рият, защото беше по-пряко... Та... Двамата "побойници" с бяг идват от единият край на коридора към мен, единият ме хваща през ръце, а другият с тукат в стомаха... Казах на учителя, на директора, но тъй като единия "боец" беше богаташче, не му направиха проблем, а за другия, май и директора не знаеше, че е и от това училище... Тогава вече спрях да уча! И то на инат! Учих по много малко колкото за 4-5... И все пак завърших с 5 годината!
(Това ми беше първата година, която я завършвам с 5) Сега като се гледам в огледалото ме хваща срам от себе си! Раберете, само матурите в края на годината са ми в главата! Много се притеснявам, опитвам се да уча, но не става... Колкото и да се мъча изкарвам само 2-ки и 3-ки(математиката)! Не знам, не мога да се позная!Та.. .сега съм както казах в 7-ми клас и то в друго училище! От 1-2 седмици започнах малко повече да се съсредоточавам и то към добро!
От 3-ка по Биология минах на 5, от 4-ка по БЕЛ, минах на 5 Само по математика си оставам с 2-ки и 3-ки! МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ, НЕ МОГА ДА ИЗДЪРЖАМ ВИ КАЗВАМ!
Мерси за отделеното време! :)

tjgirl
12-12-2013, 17:24
Защо позволяваш някакви си да те провалят просто ей така?!? Това, което си направила на инат, надявам се разбираш, че тях не ги засяга изобщо, а разваляш единствено себе си и бъдещето си. Можеш да си върнеш отличния успех само да поискаш, сигурна съм. А относно математиката - помоли родителите си да те запишат на някакви уроци. Седми клас си, годината е важна и от това къде те приемат ще ти зависят много неща занапред. Малко по-позитивен/а бъди ;)

anonymous895156
12-12-2013, 17:41
За математиката и другите предмети този сайт ще ти бъде полезен. http://ucha.se/
Не се притеснявай за матурите, не са трудни. При кандидатстването в общия случай ти е нужна годишната оценка по математика, тази по БЕЛ + резултатите от външното оценяване по двата предмета, така че е хубаво да им обърнеш повече внимание през годината.

EminemFan72
12-12-2013, 20:21
Съжалявам, забравих да спомена, че ходя на уроци! :( Там задачите ги решавам вярно, а на теста грешно! :( не мога да си го обясня! А това, което направих на инат е нещо като бунтовка срещу това, че майка ми не ме премести в ново училище, а и междудругото! 1-вият пост:"Защо позволяваш някакви си да те провалят просто ей така?!?" То не беше само в междучасията, например в час по история... Изпитват ме то'я от групата ми вика: А си отговорил, ща' пребием след училище"
А както казах, директора не го интерисува...

mayaaa
12-13-2013, 12:03
Аз за старото ти у-ще въобще няма да коментирам, то мисля, че не е и нужно...
Недей се занимава с другите предмети (т.е. учи си ги до толкова, че да изкараш годината) и се съсредоточи върху математика и български. Български гледам, че си започнала да се оправяш, а по математика съм стигнала до извода, че единственият начин да се оправяш със задачите е много, много практика. Така че, взимаш един сборник и почваш наред, ако нещо не ти се получи на следващият ден носиш на г-жата да ти обясни къде грешиш. И не се шашкай толкова от тестовете, защото освен да се панираш няма друго обяснение защо не можеш да решаваш задачите тогава.