PDA

View Full Version : Двама приятели - един автомобил.



supersonic0
12-12-2013, 17:44
Здравейте, от скоро с едно приятелче се чудим дали да си вземем обща кола на лизинг. Обмислихме неудобствата, като например това, че може да ни се наложи да ни трябва и на двамата, ще трябва да си правим сметки по-от рано и така нататък, но пък двамата сме много близки и излизаме всеки ден заедно. Ще ни излезе по-евтино и изгодно по този начин, аз съм на 18, а той е на 17 и първата 1 година и малко ще я ползвам само аз :D Какво мислите струва ли си и плюсовете или минусите са повече? :)

shades
12-12-2013, 18:33
ще има момент в който единия ще иска да кара да се изфука по същото време ще поиска и другия и ще се скарате

по тъпа идея от това не съм чувал , не мисля че би се получило нещо такова , да не говорим че сте прекалено малки и нямате селф контрол

heartshapedbox
12-12-2013, 23:02
А ако се скарате, какво правите?

anonymous708973
12-12-2013, 23:34
Далеч не е лоша идея, но се замислете какво ще стане, ако се скарате.
И дали ще сте достатъчно коректни да си я зареждате и да не е опитвате да се цакате.

dimitar_ak
12-13-2013, 03:36
А разходите как ще делите?

supersonic0
12-13-2013, 15:44
Да и аз си го мислех това, какво ще стане, ако случайно се скраме и си е голям риск :)

Goddess
12-14-2013, 23:25
И на чие име ще е колата?

supersonic0
12-15-2013, 08:31
Това не е проблем, тъй като никой не държи да е на негово, другите неща са тези, които ме притесняват :Д

Goddess
12-15-2013, 16:21
Това не е проблем, тъй като никой не държи да е на негово, другите неща са тези, които ме притесняват :Д

Абе, проблем ще е ако наистина се скарате или ако стане нещо. А и не знам, вкараха ли вече този закон, че не може да се кара кола на чуждо име? Както и да е. Като цяло идеята ми се струва глупава. Щом така и така сте решили да купувате кола, по-добре потърпете още време, докато си съберете пари и всеки да си купи. Друго си е да си знаеш, че си имаш твоя кола - караш си я, когато ти трябва, зареждаш си я, ако случайно направиш някоя беля - оправяш си я, не се съобразяваш с никого. Аз моята кола не си представям да я деля с някого. Не че не бих я дала на приятел/ка, ако трябва, но за постоянно да се съобразявам - абсурд.

vde
12-17-2013, 21:33
Орташка работа, не препоръчвам.
Колата ще се води на твое име най-вероятно и в момента, в който стане какъвто и да е било инцидент вероятността да си развалите приятелството нараства безобразно.
А и при положение, че си на 18 значи си млад шофьор, новата кола ще те е яд да я треснеш или някой те задере. По-добре си вземи нещо по-старо (не говоря за някоя 20г. бричка) да се научиш и тогава мини на ново и хубаво.