PDA

View Full Version : Безизходица



steinov
12-12-2013, 19:31
Здравейте! Много дълго време четох множество истории тук, и ето че най-накрая реших да споделя и моята кратка история. Никога не съм си мислил, че някога и на мен ще ми се наложи да се жалвам по този начин, очаквайки от някой друг едва ли не да намери решение на проблемите ми. Разбира се, няма да ви карам да правите точно това, но просто накратко ще ви споделя, защото вече не знам какво друго да направя. Искам предварително да подчертая, че пиша тук с надеждата, че това ще го прочетат хора, които настина поне донякъде могат да ме разберат или поне най-малкото да получа солидарност (нека това не се бърка със съжаление!).
И вече трябва да продължа по същество. Аз съм едно нормално 19-годишно момче от гр. Ловеч. Откакто се помня винаги съм бил амбициозен, винаги съм имал мечти. Мечтата ми винаги е била, и сега също е, да бъда известен музикант и певец - с една дума да направя нещо велико в живота си. Но тук идва големият, както и за много други, проблем - ПАРИТЕ!
Израснал съм в бедно семейство (ако може да се нарече дори семейство). Отгледан съм при баба ми и дядо ми. Майка ми също преди живееше тук при нас, но след известно време заживя с друг мъж - така останах при баба ми и дядо ми. Винаги отношението на майка ми към мен е било някак странно, в смисъл, сякаш винаги грижите за мен откакто се помня са падали върху плещите на баба ми и дядо ми. Не че мама изобщо не ме е обичала, но сякаш някак си по- безотговорно се отнасяше към това си задължение. Сега ще ме попитате: " Ама защо не си се преместил при майка си?" - е, сега ще ви кажа защо. Семейството на мъжа, с когото тя живее, са също толкова бедни като нас, а може би и по-зле. Винаги когато отида там съм забелязвал, че трябва да се лишиш почти от всичко, за да преживееш някак си. Този проблем се засили особено през последните години. Заклевам се, че веднъж дори майка ми ми показа 1-та си стотинка в портмонето, която имаше. Нещата са толкова сложни, че сигурно някои просто ще забравя да ги напиша! Знам, има сакати хора, за които най-голямото щастие е да станат утре на крака, а аз съм едно жалко мрънкало на фона на това - така е!!! Но търсих какви ли не начини да си намеря работа, къде ли не обикалях!? - вече ми писна. Години наред живея в лишения и ме боли ужасно много когато виждам как много други си осъществяват мечтите, а аз не мога! В момента съм студент, а дори не знам как ще си платя всичките семестри! Имам леля във Франция, за която не бих казал, че е богата, но изкарва добри пари. Обичам я страшно много, защото винаги е била изпълнена с много любов към мен и от детството ми не си спомням рожден ден или Коледа, в които тя да не ми е пратила подарък с картичка! Ще кажете: "Но защо не я молиш да ти изпраща пари?" - E, ще ви кажа, че тя не ми е длъжна, защото първо, тя си има свой собствен живот, и второ, тя загуби мъжа и детето си. А аз как да й увисна на врата!? Освен това хората, които са около нея, включително и баща ми, (който не го е*е с извинение за мен), са й увиснали също на врата! Сърце не ми дава да я ангажирам по този начин! Вярно, някога може и да се наложи да я помоля за някаква услуга, било то парична или друг вид услуга, но не мога просто така винаги да й бъда в тежест; да бъда още едно допълнително бреме!! Нещата са толкова много, че дори главата ми в момента блокира, но няма на кого другиго да ги споделя - остава ми само тук пред вас, непознати хора и други объркани като мен души. Както споменах по-горе, не бих могъл дори да си представя как ще живеЕМ, ако съм при майка си, а за баща ми явно не съществувам! Единствено съм благодарен за това, че имам подслон, не съм съвсем гладен, тук е топло (да, жалко мрънкало съм!!!), но ме боли страшно когато много неща не мога да си позволя! Не искам милиони, а просто поне необходимите приходи, с които да стана самостоятелен човек, за да не завися постоянно от други и да се ядосвам. Ще си призная, че политически все още не съм съвсем грамотен, но доколкото мога се опитвам да навлизам в обстановката. Въпреки това, и аз като много други млади хора бих възкликнал: "ДЪРЖАВО, КЪДЕ СИ!?!" Подкрепям с двете си ръце и с двата си крака протестите на моите колеги и връстници, защото виждам какво е постоянно въжето да е затегнато около врата ти. Изпитвам нуждата да имам приятелка до себе си, а дори това не мога да си позволя отново заради ш****ите пари, защото ще е нужно поне някакво колие да й купя за спомен от първата ни среща, както и за много други неща свързани с нея! Знам, че изпаднах в оплаквания, но тук искам да излея всичко, което в мен напираше досега толкова години, защото иначе просто ще се побъркам! Вече усещам как съм тежест дори за баба ми и дядо ми, как не могат и вече не са длъжни да удовлетворяват нуждите ми, а не мога да се измъкна от тази пропаст! Вече и приятели нямам, те заживяха своите собствени животи. Чувствам се абсолютно неоценен, нещастен, сам и объркан жестоко! И пак казвам, не искам от никого да реши всичките проблеми на живота ми, но ако някой смята, че НАИСТИНА ме разбира и може да ми бъде по някакъв начин полезен, ще му бъда благодарен за отделеното време!

102
12-12-2013, 19:43
Бори се, няма друг начин. Продължавай да търсиш и ще намериш. Ал Пачино примерно да не мислиш, че винаги е бил Ал Пачино.. мил е чинии човечеца. И мога да те уверя, че не си в тежест на дядо ти и баба ти, не се притеснявай. И последно, но не по важност.. пиши във форума, ще ти помогне, ако нямаш на кой да споделяш.. давай тук. Успех.

HollyGolightly
12-13-2013, 04:13
Сега около празниците на доста места сигурно ще търсят хора за работа, вярно, че не е за постоянно, но все пак ще е нещо. Гледай да завързваш повече познанства, тогава дори и опит да нямаш, друго си е да се намери някой да каже добра дума за теб, повечето пъти това помага при наемането. Но най-важното, гледай си обучението, че без образование си наистина за никъде.

Cloud9
12-13-2013, 05:16
То не че образованието ти гарантира работа в днешно време,но пак е нещо.Моят съвет е да попиташ в университета дали можеш да си запазиш студентските права и да вземеш тази първа година почивка от учене.През това време започни работа-винаги търсят бармани,строители...Нещо.Пр з лятото отиди до морето,захвани се ако трябва с две работи и събери пари за семестъра.тежко е като гледаш как другите си позволяват много неща,а ти имаш стотинки,но и това ще отмине ако си упорит и силен.Дръж се,поговори с леля си,обясни й как се чувстваш и съм сигурна че сама ще предложи да ти помогне поне малко. Но работи и учи-това е правилния път.не е задължително да подаряваш на момичетата колиета на първи срещи.правилното момиче ще разбере положението ти и на едно цвете ще се зарадва.

Bank$
12-13-2013, 06:05
Продай си компютъра и спри да обвиняваш държавата за неуспехите си.
Огледай се потърси отиди в някой супермаркет кажи им за 10 лева на ден примерно ще нося щайги и т.н и не се депресирай всичко се оправя, така както си мислиш че си в безизходица така изведнъж ще ти се оправи всичко както и обратното както си мислиш че всичко ти е наред така всичко се обърква за дни ама предполагам че това е живота.
Не се отегчавай може да видиш и нещо в джобс.бг виж за неклалифициран персонал какво предлагат прозвъни и виж.

Amore-Mio*
12-13-2013, 11:13
Горе главата и се бориш.

Потърси си работа, вместо да седиш пред компютъра и да се жалваш.
Непрекъснато, по заведенията, се търсят сервитьори, а дори можеш да си намериш почасова работа като да раздаваш брошури, например.

Само дето не разбрах защо темата е в раздел "Любов"

102
12-13-2013, 14:46
Само дето не разбрах защо темата е в раздел "Любов"

Защото любовта е страдание.

Violenza
12-13-2013, 16:29
Бори се, няма друг начин. Продължавай да търсиш и ще намериш.
Това.

Нямаш ли вариант да се преместиш в някой по-голям град? Не търси работа само в Ловеч, то в големите градове е трудно да се намери, какво остава за по-малките. Продължавай да търсиш усилено, със сигурност ще изникне нещо. А университета може да е добре да го отложиш с някоя годинка, докато не си стабилизираш финансовото състояние. Ти си знаеш кое ти е приоритетно обаче. Успех.

baby_baby
12-13-2013, 21:10
Горе главата и се бориш.

Потърси си работа, вместо да седиш пред компютъра и да се жалваш.
Непрекъснато, по заведенията, се търсят сервитьори, а дори можеш да си намериш почасова работа като да раздаваш брошури, например.

Само дето не разбрах защо темата е в раздел "Любов"

++++

FAKE IT
12-15-2013, 00:38
Виж кво, ти си мъж, като такъв си способен да оцеляваш във всякакви условия, да се бориш и да се справяш с всичко, което се изправи на пътя ти. Самосъжаления, депресии и т.н. само ще те тикат още по-надолу под земята. Стани на крака и бъди мъж, време ти е да пораснеш в момента се държиш, като детенце. Седиш и се оплакваш, а не правиш нищо по въпроса. А когато си опитал да направиш нещо сигурно не се е получавало от първия път и си се отказвал. Няма такъв филм, като отказване, щото това означава примиряване. Да се примириш ли искаш? Да си останеш в тва положение цял живот, докато не се разсипеш тотално? Това ли искаш? Едва ли. Искаш да се занимаваш с музика, искаш да имаш човек до себе си и искаш да си независим. Искаш ли да ти кажа кое е най-готиното на трудностите? Живеем в недоразвита държава, пълна с престъпност и бедност, живеем в депресии и ограничения, но ТОВА НИ ПРАВИ ПО-ДОБРИ! Колкото по-трудно е - толкова по-добре! Именно тия ограничения те правят по-добър човек, те учат! Възползвай се от тях и се радвай, че не си разглезеното, дрогирано детенце, на което мама му бърше задника и тичка след него, но когато остане само е една развалина. ВЪЗПОЛЗВАЙ СЕ от тая възможност, която ти дава живота да се развиваш! Колкото по-зле, толкова по-добре за теб! Толкова по-силен и развит ще си, като характер! Не можеш да си намериш работа днес? Пробвай утре! Не става утре? Пробвай след седмица? Не става след седмица? Започни да четеш книги и статии за това как да си хванеш успешно работа и да изпъкнеш сред още 1000 кандидата, започни да учиш психология, всичко го има в интернет, ставай по-добър и съвършен човек с всеки изминал ден, така утре ще си по-добър от днес и утре ще имаш по-голям шанс да си хванеш работа! Започни да спортуваш нещо, с което да разпускаш, намери си приятелка, интересувай се от това как да я задържиш до себе си, интересувай се от това как да влияеш на хората около теб и да печелиш познанства и приятелства! Искаш да се занимаваш с музика? Следвай си мечтите! Упражнявай се и тренирай всеки ден, разпявай се, интересувай се за различни техники, до година отивай в х-factor, music idol и всичко, което се открие пред теб и дори да не успееш се изтупай изсмей се и продължи напред. Действай, като мъж и се радвай на живота! Усъвършенствай се и се учи всеки един ден! Не можеш да изградиш цял дворец от въздуха, той няма да ти падне даром отгоре, а ще дойде, като го редиш камък по камък. Слагай по един камък всеки ден и скоро ще си имаш своя замък.