PDA

View Full Version : Съмнение за вирус!



Ренета Тонева
12-13-2013, 16:18
Здравейте на всички. Много ще съм благодарна ако ми помогнете... От известно време лаптопа ми прави проблем със свързването към интернет, смисъл интернета си е супер, но връзката прекъсва през около 15/20 минути постоянно и е много дразнещо. Изтеглят се някакви файлове сами, след това bluetooth-а ми се прецака нещо, изобщо не се свързва, а и понякога ми изписва грешка и лаптопа се рестартира сам (по-рядко се случва). Сканирах с аваст, но не ми намира никакъв вирус но като кликна на предупреждения в аваста и ми излизат много файлове... Когато сканирам онлайн със този сайт http://quickscan.bitdefender.com/ ми изписва, че имам ''Adware.BHO.WVI'' ? Някаква идея ?

Ренета Тонева
12-13-2013, 16:34
Помогнете,моля!!!!!

anonymous908491
12-13-2013, 19:33
На колко години си ?
Дано не си над 15, защото само децата вярват, че такива простотии като онлайн скан върши нещо.
Пусни boot-time scan с Аvast, не питай как се прави, а напиши в гугъл boot-time scan with Avast

npp
12-13-2013, 20:50
можеш да сканираш и с trendmicro housecall: http://housecall.trendmicro.com/

скенера е доста добър и можеш да триеш засечените вируси

ОР
12-14-2013, 01:27
install gentoo

Ренета Тонева
12-14-2013, 10:56
току що ми отказа и мишката на лаптопа :О

Ренета Тонева
12-14-2013, 10:57
и на 14 години съм

JDeel
12-14-2013, 14:32
Моето предложение е преинстал на Windows и никакви авасти :)

DeniseWallace
12-15-2013, 07:36
Изтегли SpyBot и CCleaner, актуализирай и пусни първата да търси след това почисти с CCleaner-а.
Не знам къде ги намирате тия вируси.. Aз съм от 5 години с Виста и без антивирусна и не съм имала никакви проблеми до сега с нея. :D

anonymous908491
12-15-2013, 12:04
Изтегли SpyBot и CCleaner, актуализирай и пусни първата да търси след това почисти с CCleaner-а.
Не знам къде ги намирате тия вируси.. Aз съм от 5 години с Виста и без антивирусна и не съм имала никакви проблеми до сега с нея. :D

Какви вируси, самата Виста е достатъчно да ползваш.
А и като те гледам със CCleaner, нищо чудно машината ти да се нуждае от екзорсист.


Моето предложение е преинстал на Windows и никакви авасти :)
Твоето предложение може да си го завреш някъде.
Преинсталират малоумници като теб, защото не знаят как да си оправят проблемите.


току що ми отказа и мишката на лаптопа :О

Написах ти да пуснеш boot-time scan, по десет пъти ли трябва да ти се повтаря, защото няма да те хвана за ръчичката и да свърша всичко.

Lucho
12-16-2013, 19:41
papugai, не се занимавай. Мисля че няма да има смисъл. Да го води при някой батка да и го преинсталне за 20 лв. и т'ва е. На ниво момиче на 14 - толкова (не че като стане на 18 ще е по-напред, просто има опция да си плаща на батката в натура).

JDeel
12-17-2013, 12:14
DeniseWallace, браво, радвам се да видя някой дето оцелява на изкушението да си набута антивирусна.

Имам предложение за другите двама - хванете се под ръчичка и се разходете малко навън, на чист въздух... ако не сте в София :D Щото прекаленото висене в интернет и форумите води до странни последствия, като това да ненавиждаш 14 годишни момичета само щото са се родили преди 14 години :D Или да пишеш безинтересни обиди с надеждата че някой ще ти обърне внимание :D Не върви тая, и аз съм ги правил тия работи, ама... разходката помага, наистина :)

Lucho
12-17-2013, 17:55
Аз на въздух ще се разходя, обаче тя на тази възраст няма как да има нивото, за да се справи сама с проблема, който е описала. А ще се справи или по начина, описан от papugai, или в по-лошия вариант, описан от мен.

Към вас двамата аз също имам предложение - и да се разхождате, и да не се - все тая. Затова или четете това, което ви се пише, или ходете при компетентни лица срещу заплащане. За да си сверите часовника ви предлагам да пуснете същата тема в Kaldata форуми в съответния раздел, да видите как ще ви отговорят хората и какво ще искат от вас, да им напишете да идат и те да се разходят, а като ви хлопнат катанеца на темата да се върнете тук и да ревете колко лоши сме и ние, и те, и целия свят...

anonymous908491
12-17-2013, 19:39
DeniseWallace, браво, радвам се да видя някой дето оцелява на изкушението да си набута антивирусна.


И аз се радвам като видя някой по-тъп от мен, това е причината да влизам тук.
Без АВ дори във фейса не може да влезеш спокойно.