PDA

View Full Version : РПГ форуми



SmaRii
12-13-2013, 20:13
Интересно ми е дали има някой фен на рпг форумите (от типа на тези по сериали, анимета, игри и т.н.) където чрез писането на постове играеш с героя си и го развиваш. ;д Или само аз се занимавам с подобни неща..

tori
12-13-2013, 20:26
Писала съм в доста форуми от тоя тип. Основно там се научих да пиша и говоря. Вече почти не пиша роулплей, което е много жалко. Трябва да се върна към старите навици.

SmaRii
12-13-2013, 20:31
Забеляла съм, че на доста хора или им омръзва да пишат, или просто по незнайно какви други причини спират. А това си е много приятно и полезно хем за релаксиране, хем за развиване на въображението и уменията в писането. Затова ми се ще да намеря още хора и да се съберем да попишем в някой форум. Самата аз си имам мои, обаче и там се губят малко пишещите. -.-

BlackEyedPeas
12-13-2013, 20:44
Преди адски много пишех, няколко години прекарах там, но вече са ми доооооста скучни.

~LadyCrawley~
12-13-2013, 20:46
Познавам ги почти всички от преди редовните потребители, така че нищо чудно да сме писали, ако си била по форумите преди година. Всички които спират да пишат, претърпяват някаква промяна, обикновено се изпокарват с останалите или нещо подобно. Не знам, наистина там се научих да пиша романи, адски интересно е, ако си намериш подходящо другарче, но имам доста лоши спомени, запознах се с много неприятни хора и единственото хубаво нещо се оказа БФФ-то оттам...спирам, че си разказах живота :дд

SmaRii
12-13-2013, 20:46
Искате ли да се съберем (ако се появят повече хора още по-добре) и да си спретнем нещичко? ;д Адски много ми се пише и дори си направих форум с основна тематика (малко фантастика - инвазия на извънземни) обаче повечето пишещи са луднали по сериалите и не се навиват за нещо по-различно и с определена история.

SmaRii
12-13-2013, 20:48
Иначе аз пиша от почти 5 години като първо бях в аниме форуми, а после и в тези по сериалите.. Обаче наистина все стават някакви драми или на моменти омръзват еднообразните теми.. Затова ми се иска нещо не особено типично и с някаква базова история ;д

tori
12-13-2013, 20:56
Да, и аз от преди пет години пиша. Много неща се случиха и се отдалечих страшно много от приятелите си там. Не ми се започва пак да пиша, съжалявам.

SmaRii
12-13-2013, 21:00
Няма проблеми, не съм тръгнала да насилвам никой. Просто ми е любопитно дали има желаещи, на които им се занимава или все още се занимават с това. ;д

BlackEyedPeas
12-13-2013, 21:02
Оооо, то и аз имах няколко форума, но управлението ставаше много трудно за админ, дори и няколко да са. Ставаха прекалено много скандали, крадяха ми скиновете, които правех, някакви интриги ставаха все едно сме 4 клас и да не говорим колко фейкове имаше там и все се правеха на мускулести. А лошото е, че тези форуми издържат 1 седмица и потребители се втурваха като стадо овце в следващия нов форум. Доста рядко оценяваха труда, нарушават и правилата. Имала съм доста хубави спомени, но имаше и много нерви, фалшиви личности, карания, детинщини и хората дори не пишеха толкова роул плей колкото да спамеха за мнения.

~LadyCrawley~
12-13-2013, 21:05
Еее, аз винаги съм била привърженичка на доброто РП. Не толкова по сериали, колкото ти да си измислиш героя, да създадеш света му и наистина да твориш, но не съм писала от доооста време, а ако се върна по форумите, все още някой от "старата лига" ще е там и ако ме разпознае няма да е много добре. Нещо като Джак Спароу съм там :Р Иначе от кои форуми си, ако не е тайна.

SmaRii
12-13-2013, 21:11
Аз общо взето съм почти навсякъде из форумите през последните 4-5 години. Иначе да, разправия си е да си админ. Главно на мен не ми се получава толкова с дизайните понеже нямам особени умения с фотошоп и тем подобни програми, с които да си направя нещата по-симпатични. Пък потребителите съм си контролирала що-годе добре. Така де, не ме интересува кой за какъв точно се представя, стига да си пише читаво рп-тата. Все още не съм се срещала с никого от форумите (мда, иронията в токова години писане), така че ми е все тая кой за колко мускулест се изкарва и дали е първа хубост. ;д Въпроса е, че все си търся нещо различно с по-особена история и когато си направя сама събирам малко хора, на които да им се пише такова нещо.

BlackEyedPeas
12-13-2013, 21:12
Да, от кои форуми си? :д
Иначе точно, че поне се запознах с туй дети и сега сме си едно пакетче навсякъде и не съжалявам за това, може би единственото нещо, за което не съжалявам от тези форуми. И всъщност бях против тези глупости за интернет приятелства, но ето, че точно това момиче стана част от живота ми вече много дълго време, на разстояние сме, но се виждаме на няколко месеца и всъщност това ни сплотява още повече и именно с нея ще прекарам новата си година, така че по тези форуми можеш да откриеш човек до теб, който да е със същите интереси и да имаш късмет да не се окаже фейк :)

SmaRii
12-13-2013, 21:17
В началото бях в аниме форуми. Сега уж имам регистрации в повечето по разни сериали или типичните форуми с името на някой известен град, обаче пиша само в един новичък, който си е мой и се опитвам да вкарам малко живот в него. ;д
Иначе несъмнено можеш да намериш доста хора даже, с които да имаш общи интереси. Поне аз поддържам контакти (главно в скайп/ФБ) с поне 90% от хората, предимно момчетата де, с които съм писала в първите ми аниме форуми. Имаме си общи занимания, познаваме се вече от няколко години, говорили сме си, това-онова.. и изведнъж просто ти стават приятелчета, с които да комуникираш и когато си прекарваш времето в интернет. ;д

~LadyCrawley~
12-13-2013, 21:20
Гледай го лапето сладко как се мазни ^^
Иначе ако искаш, може да даваме някакви идеи за по-интересно РП, имали сме наистина доста шантави, но именно там е тръпката да пишеш веднага следващия пост.

tori
12-13-2013, 21:25
Не разбирам само що за боклуци сте срещнали. Имам предвид хората, с които аз съм се виждала или писала са все пичове. Най-много сега да ме накарате да вия, че ми се пише идиотски. Не е честно - нямам възможност да е точно сега.

SmaRii
12-13-2013, 21:28
Лапе? Мазнене? Нье. ;д Споделям просто, че се опитвам да съм си редовна в моите си форуми. ;д
Иначе винаги съм си била фен на шантавите рп-та. Друго си е да чакаш с нетърпение да видиш следващия какво ще е измислил и да се чудиш как да направиш нещата още по-интересни ;д

BlackEyedPeas
12-13-2013, 21:32
Лапе? Мазнене? Нье. ;д Споделям просто, че се опитвам да съм си редовна в моите си форуми. ;д
Иначе винаги съм си била фен на шантавите рп-та. Друго си е да чакаш с нетърпение да видиш следващия какво ще е измислил и да се чудиш как да направиш нещата още по-интересни ;д

Аааа не, не, тя на мен вика, защото съм една година по-малка от нея и се лигавим така :Д

~LadyCrawley~
12-13-2013, 21:33
Еми, имаш късмет в такъв случай. Откакто прописах там, наистина само фалшиви самоличности и драми имаше, главно защото съм се виждала с много от потребителите. Малко или много всичко се пренасяше и в реалния живот и по едно време не пишехме за удоволствие, а за да се катерим в класацията и да се караме помежду си. Особено в последно време наблюденията ми са, че идеите за РП се базират само върху сериали, които също вече нямат нови идеи..
Иначе SmaRii, съжалявам за недоразумението, говорех на BlackEyedPease :д

SmaRii
12-13-2013, 21:34
Аааа.. ама уточнявайте се ;д Като не знам тука кой на колко е и кои се познават е малко awkward да не знам кое за кого се отнася :д

~LadyCrawley~
12-13-2013, 21:35
Аааа.. ама уточнявайте се ;д Като не знам тука кой на колко е и кои се познават е малко awkward да не знам кое за кого се отнася :д
Да, усетих се накрая :д

BlackEyedPeas
12-13-2013, 21:35
Не разбирам само що за боклуци сте срещнали. Имам предвид хората, с които аз съм се виждала или писала са все пичове. Най-много сега да ме накарате да вия, че ми се пише идиотски. Не е честно - нямам възможност да е точно сега.

Имаше и нормални, но и такива, които плетяха само интриги, говореха глупости, някои се хвалеха с колко човека са спали и някви такива. Имаше свестни, но имаше и хора с детски акъл. Такива интриганти през живота си не бях виждала. Иначе и аз започнах преди 5-6 години в Аниме форум, но не общувам вече с тях, после се завърнах към тези със сериалите, беше добре първите години, но сега последните...

BlackEyedPeas
12-13-2013, 21:36
BlackEyedPease :д

Оф, ма, едно име не можеш да копираш!

SmaRii
12-13-2013, 21:38
Сега всичко става прекалено банално - върти се около героите от сериалите, темите за писане са почти едни и същи, главна от които е разврата, няма го екшъна от аниме форумите.. Абе скучно е ако не си намериш някой да писане, който да е на твоя акъл ;д
Впрочем, BlackEyedPeas, с теб значи може и да се знаем щом сме писали по едно и също време в аниме форуми ;д Доколкото помня нямаше особено много такива.

~LadyCrawley~
12-13-2013, 21:38
Оф, ма, едно име не можеш да копираш!

Оригинална съм, изяж се :дд

SmaRii, кой форум е в най-добро състояние в момента?

SmaRii
12-13-2013, 21:39
в dirty minded freaks като че ли влизат най-много хора.. обаче съдейки по името на форума навярно ти става ясно около коя тема се развиват повечето писаници ;д

BlackEyedPeas
12-13-2013, 21:41
Ами аз започнах в един тогава Наруто форум, аниметата не бяха толкова известни, но сега тоя форум виждам, че е станал всеобщ за анимета. Иначе мен са ми банални тези вампири и глупости, всеки втори форум е дневниците на вампира, всички герои са еднакви във всеки един форум и само се плющят виртуално, именно за това ги зарязах. Едно е да имаш плейбой герой, ама друго е всяко твое рп да е само с това. ;х

~LadyCrawley~
12-13-2013, 21:43
Да, то и без името е ясно-всички герои са свръх-надарени във всеки смисъл на думата, спят с всички останали и са господари на малкото градче, чийто главен сюжет се върти около админите и модераторите във форума. Спомням си, че бях направила първото клипче в един форум и оттам измислиха и поста Видеомейкър :дд Та оттам колко си приличаха всички форуми..

SmaRii
12-13-2013, 21:45
Ооо сега като герои не само, че всичко е еднообразно ами и като раздели .. То не са клюкарки, хартбрейкъри, горещи столове ;д

~LadyCrawley~
12-13-2013, 21:48
Така е. От друга страна имах бая идеи за измерения и странични герои, но не се осъществиха и ако имаш наистина някакъв отделен форум от цялата тази еднообразност, аз така или иначе няма да се върна към онези кръгове от пишещи, та мога да ги споделя. Иначе освен всичко останало, най-омразното ми нещо бяха групичките, които се движеха навсякъде заедно..няма да изброявам имена, но предполагам мислим за едни и същи потребители в момента.

BlackEyedPeas
12-13-2013, 21:50
Мен ме е яд как главните форуми 3 години държаха лигата и накрая се разпаднаха от нищото, много тъпо така, ама явно интересите се менят. Ся стари админи правят нови форуми с надеждата, че ще се издигнат пак, ама нъцки. Иначе първи беше горещият стол, после клюкарката и някакви такива все. То вече смисъла на РП се затри и сега са просто форуми за запознанства по-скоро, вече много малко пишат в такъв форум, а само си спамят във флууда и игнорират новите доста. Помня голям война беше преди 1-2 години, че единия форум на ТВД беше такъв, че имаше главни и такива, които и да пишеш не го отразяваха.

SmaRii
12-13-2013, 21:53
Групички колкото си искаш. И е особено забавно като не знаеш нито един от тях и някак се цепиш от целия колектив, на всичкото отгоре и с някакъв шантав герой.

Иначе имам малко по-различен форум - този за извънземните, който споменах някъде по-нагоре. Има си идея, горе-долу измислени бъдещи планове (които си зависят доста от потребителите де), само където не са много пишещите. ;д

~LadyCrawley~
12-13-2013, 21:55
Добра идея е, стига да я развиеш. А по някоя книга ли е? /Аз съм номер 4, Скитница/

SmaRii
12-13-2013, 21:58
Не е конкретно по книга, филм и т.н. Просто идеята ми допадна, форуми по нея не съм виждала много и реших да е нещо общо, като се вземат добри идеи от всички подобни неща.

tori
12-13-2013, 22:01
Мен ме е яд как главните форуми 3 години държаха лигата и накрая се разпаднаха от нищото, много тъпо така, ама явно интересите се менят.
Да, тва определено е тъпо. Любимият ми рп форум е в такава депресия в момента, че... Правихме/ха опити да го съживим, хиляди опити даже, но даже флууд темите киснат с месеци, а едно време за ден се изписваха 50 страници. Пламеновците, Валя, Марио, Мимка, Хриси, Жени, Яна, Пав, Зоритата, Йо, Джо, Дамяновците, Гло, Радослав... все колоритни образи бяхме, а сега не се сещаме за старото форумче.

~LadyCrawley~
12-13-2013, 22:11
Познато и е доста тъжно това. Колко хубави форуми или ги развалиха или ги забравиха.

BlackEyedPeas
12-13-2013, 22:12
О, да, най-вече флууд темите как за 1 ден по 3 теми се правеха най-малко, а сега 1-2 месеца докато се мине един флууд топик.

AnarchyBoy
12-14-2013, 01:42
Не съм чел цялата тема, но и на мен ми се пише рп с фентъзи мотиви обаче.. ние да си измислим историята и да създадем героите, за света можем да взаимстваме от някое РПГ или РИ...

SmaRii
12-15-2013, 14:12
Ами.. мога да ти предложа и нещо подобно ако сериозно ти се занимава ;д

mimivaseva123
01-16-2014, 08:35
Кажете някой такъв сайт. И аз искам да пробвам

lolaversus
02-08-2014, 10:45
И аз пиша от доста време в РП форуми, това е едно от малкото хобита, които запазих през годините. Само дето напоследък всички са се вмързеливили ужасно и никой вече не се занимава активно с РПГ. Ако имате идеи и прочее - драснете ми ЛС, моля...

tori
02-19-2014, 11:23
Ляляля, вдигам темата, ляляля.

damaris.
03-02-2014, 15:51
Привет и от мен, един вече поотраснал фен на РП-то. Осъзнах, че форумите, в които пишех едно време вече ги няма, а ми се ще отново да се захвана с това занимание. Ако някой има форуми, които да предложи - пишете ми :)

Jessie
05-13-2014, 00:12
Да, тва определено е тъпо. Любимият ми рп форум е в такава депресия в момента, че... Правихме/ха опити да го съживим, хиляди опити даже, но даже флууд темите киснат с месеци, а едно време за ден се изписваха 50 страници. Пламеновците, Валя, Марио, Мимка, Хриси, Жени, Яна, Пав, Зоритата, Йо, Джо, Дамяновците, Гло, Радослав... все колоритни образи бяхме, а сега не се сещаме за старото форумче.


Ти ли си това Тори, което си мисляяяяяяяяяяяяя :D :3 <3333

OnlyDreamsNow
05-13-2014, 02:18
Waw, по принцип се зарибявам с книжки и roleplaying games но не бях чувал за подобна инициатива, особено пък на Български. Хайде някой да ми прати линк към някой подобен сайт за да добия представа. Например някой интересен адвенчър, който сте си спретнали или нещо което да ме запознае по-подробно. Звучи доста интересно като идея :Д

P.S. Как да си сложа картинка под коментарите *.*

BlackEyedPeas
05-13-2014, 18:23
Адвенчъри няма, само вампири от дневниците и.... да, само това са.

OnlyDreamsNow
05-13-2014, 23:49
Meh.. И Vampire Diaries, и на Стефъни Майър бозата, и True Blood са яко пръчка >.>

Единственото което признавам в жанра е Warm Bodies ( http://www.imdb.com/title/tt1588173/?ref_=nv_sr_1 ) .

tori
05-14-2014, 08:26
Ти ли си това Тори, което си мисляяяяяяяяяяяяя :D :3 <3333
Естествено. Ти трябва да си Вауето, нале?

pinar
10-19-2014, 18:08
Здравейте : )) аз се интересувам доста от писането, за съжаление отдавна не съм се занимавал с това, а ми е приятно хоби. Но в последно време, да речем последните две-три години, нещата станаха свръхплитки... Някой знае ли интересни форуми за писане? Сериозни и точни запазени играчи? А ако вие сте - хайде да търсим поле за писане. : ))

thewhitelotus
09-17-2015, 21:38
Аз никога не съм играла във форум по ТВД или по някой тийн сериал, но съм разглеждала от любопитство и впечатленията ми са, че наистина като че ли повечето истории се въртят около връзки, секс и пр. То си има такива (чуждестранни форуми) за роул плей специално с еротична тематика, но според мен в тези с вампири и разни други митични същества е по-интересно да се наблегне на магическото.

Лошото е, че то си стана като мода да има еротика и по-малко приключения и даже съм виждала във форуми по "Хари Потър" подобни неща.
Иначе и аз имах период, в който ме влечаха такива теми, преди около 6 години, но го надрастнах и сега са ми по-интересни фентъзи историите. По онова време бях администратор на един форум за "Здрач". Всъщност първият по тази поредица и за известен период беше доста популярен. После се отказах да го администрирам, но интересното е, че имаше група във Фейсбук, в която и сега продължават да се джойнват разни хора, въпреки че форумът не съществува. (Може би е някаква форма на протест, за да го върна :D)


Та сега отскоро си имам съвсем нов форум (приключенски, фентъзи, измислена страна и пр.), без любовни истории, поне засега, само че решихме за момента да нямаме много потребители, а да е нещо като затворено общество. Е, ако някой попадне на него, няма да го върнем, но искаме да избегнем стотиците юзъри, които си правят герой и изчезват завинаги.

Каним разни хора, които се интересуват от такива форуми и в тази връзка, ако някой от познатите ми от гореспоменатия "Здрач"-форум ме познае и има желание да се включи, може да ми пише на мейла (sylvieniki@abv.bg). И да не се познаваме, ако ви се занимава с нещо подобно, пак можете да ми пишете, де, както казах, не връщаме хората, само се мъчим да обезкуражим не дотам заинтересованите потребители. :Р

fuel.
10-04-2015, 15:00
Аз пишех доста навремето,но сега спрях,защото форумите станаха доста еднообразни и скучни,сякаш повече се набляга на адския дизайн и по-малко на идеята,другото е много малко хора пишат редовно и постоянно ми се случва да започна да пиша с някой и той да изчезне безследно,ако някой знае форум моля да ми прати линк на лични,за да се регистрирам понеже ми се пише,а не съм намерила къде.

BlackEyedPeas
10-04-2015, 15:35
Аз пишех доста навремето,но сега спрях,защото форумите станаха доста еднообразни и скучни,сякаш повече се набляга на адския дизайн и по-малко на идеята,другото е много малко хора пишат редовно и постоянно ми се случва да започна да пиша с някой и той да изчезне безследно,ако някой знае форум моля да ми прати линк на лични,за да се регистрирам понеже ми се пише,а не съм намерила къде.

О, този проблем беше най-редовен. Понякога седиш и със седмици чакаш другия да пише в самото рп, а в същият момент ги гледаш как си спамеха във флуудовете и просто в един момент беше станало надпревара за повече мнения и нямаше нищо от рода на рпг, а си беше обикновен форум
.

supersonic0
03-30-2017, 10:27
Леле като се сетя и аз колко съм писал в такива форуми... Такава хубава носталгия ме налегна :(