PDA

View Full Version : Бръчки под очите!!



Speedz
12-14-2013, 07:49
На 16 съм и забелязвам някакви ситни мимически бръчки под и около очите, които ме влудяват. Даже от тази сутрин има една малко по-голяма под едното, дано да е временно от подуването след ставане. Кажете някакви маски, кремове, които да са за млада кожа и да предотвратяват бръчките. Знам, че тези силните кремове с хиалуронова киселина и др. няма да подействат, защото са за по-зряла кожа. Като цяло околоочният ми контур е доста изтощен, искам да подхраня кожата. :(

katii
12-15-2013, 10:50
Фини линии са това, не са бръчки.. Използвай някакво хидратиращо кремче, което не е за бръчки и го дръж в хладилника. Слагай си сутрин, действа много освежаващо. :)

Lonsdale.
12-15-2013, 11:35
И аз не ти препоръчвам да слагаш крем за бръчки, защото нищо чудно от него да ти се образуват истински бръчки :)

strawberry88
12-15-2013, 11:38
По-добре си слагай чисто кокосово масло под очите. :) Можеш да си вземеш такова от някой био магазин.

baby_baby
12-15-2013, 13:42
тва не са бръчки слагай кокосово масло както казаха по-горе

Speedz
12-15-2013, 14:59
Благодаря, наистина пише много добри неща за кокосовото масло. На Икаров не ми се струва много качествено, сигурно е пълно с химия. По-добре ли е ако взема нещо virgin, например- http://greenshop.bg/product-1624?filter_tag=%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0% BE%D0%B2%D0%BE%20%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE&page=2 ?

strawberry88
12-15-2013, 19:05
Благодаря, наистина пише много добри неща за кокосовото масло. На Икаров не ми се струва много качествено, сигурно е пълно с химия. По-добре ли е ако взема нещо virgin, например- http://greenshop.bg/product-1624?filter_tag=%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0% BE%D0%B2%D0%BE%20%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE&page=2 ?

Ами това казах ...

Hayashi
12-15-2013, 22:30
На някои от съветите се посмях доста.
Първо, това наистина не са бръчки, а са фини линии.
Можеш да слагаш всеки един крем, който да ти хидратирата зоната достатъчно, дори и такъв с хиалуронова киселина. Бих избягвала само ретинол. Ако кремовете предотвратяваха бръчки, дали нямаше да има поне една жена без такива.
За съжаление едва ли ще станат линиите по-малки, а има предвид, че има момичета, които по принцип си имат по-дълбоки линии. Ако искаш да спрат да се задълбочават подхранвай достатъчно и винаги носи слънцезащитен крем.

Едит: Кокосовото масло също звучи добре. Самата аз не съм пробвала, но зехтинът върши чудеса.

FuckDaPolice
12-15-2013, 22:40
ами как да предотвратя бръчките в края на всяко око, които се образуват при присвиването на очите (на лявото око от лявата страна и на дясното око от дясната страна)? напоследък забелязвам, че често го правя или дали защото очите често ме болят си ги свивам и започнаха да се образувам маалки, ситни, пресни линийки..