PDA

View Full Version : Нали бяхме близки?



Neillongee
12-14-2013, 19:49
Здравейте. Имам нужда от съвет:
Харесвам едно момче от няколко месеца и се привързвам все повече към него. Принципно сме близки приятели. Той също ме харесваШЕ. Но преди аз да започна. И веднъж ми го каза в парка. Аз не знаех какво да кажа и просто си мълчах. Като почнахме училище, отново бяхме близки с него, но постепенно започна да се отдалечава и да общува повече с една моя приятелка. Не ревнувам или нещо подобно, просто ме е страх да загубя.... приятелството помежду ни. А и той наскоро разбра, че имам чувства към него от странични хора, което не е никак приятно. Оттогава се държи странно, както никога: Когато говори с мен (което се случва вече доста рядко) гледа в пода и навсякъде другаде, но не и в мен. А нея я дразни за всяка дума, ядосва я, пък после със смях се сдобряват... Мен ме забрави. Но когато сме САМО двамата е същия човек, който си беше и ми липсва. Въпросът е, какво си мисли той? Дали да вярвам на най-добрата си приятелка, която твърди, че все питал и говорил за мен, докато ме няма? Какво да си мисля аз? И щом се държи така, сякаш се интересува от мен, тогава защо не го показва пред мен? Аз се влюбвам в него, но не искам да се задълбочавам, ако няма надежда. Кажете ми какво да правя в тази ситуация?

djipsito
12-14-2013, 21:22
Говори с него директно. Иначе ще се чудиш още дъълго време. А неговоренето е голям проблем след време, стават неразбирателства, има много премълчани работи, дето ако не са били нещата биха придобили друго измерение.

Никой не може да знае какво мисли той. И ако искаш да знаеш вярно ли е, че пита и говори за теб, питай. С питане се стига и до Цариград.

102
12-14-2013, 21:33
Бяхме близки..
всичко беше като на шега..
а тя оказа се..
по-проста от овца.

Tsukuda_Hiroshi
12-15-2013, 10:45
Как може дори да се чудиш дали да вярваш на най-добрата си приятелка?? Ако се чудиш, то тогава дали тя ти е най-добра приятелка или просто по-добра от останалите...?

Относно момчето - това е типичен пример, че вие жените не знаете какво искате. Той ти се обяснява, ти не знаеш какво да кажеш и просто си мълчиш. Разбирам, понякога е шок, когато е от човек, от когото не го очакваш. Но минава време, почвате училище, той започва да подава знаци на друга, че я харесва и ти тогава решаваш, че не искаш да го загубиш като приятел. После от някъде се появиха и чувствата ти към него.

Виж, не те хейтвам, просто казвам това, което видях в поста ти. Според мен, ако не беше започнал да се зарибява с другото момиче, то и до сега щеше да си е френдзоннат. Само че сега ти си номер 2 и някак си това те дразни и се чудиш какво не е наред. Ами всичко си е наред, просто си изпуснала шанса си с човека. Разминали сте се във времето. Това, което можеш да направиш е да се примириш, да си вземеш поука от ситуацията и да продължаваш напред. Живия живот не е като филмите и книжките - никой няма да те чака и да ти се моли. Никой няма да жертва времето, щастието и живота си за теб. Не си най-красива, не си най-умна и не си най-желана! Ти си просто една от многото по този свят и ако не си сграбчиш момента, когато той дойде, значи нищо няма да стане! Винаги ще има по-красиви, по-умнни и по-желани от теб, за това следващия път, когато някой ти се обясни в любов - не се шокирай толкова, а прецени дали искаш да си с този човек и ако да - действай!

baby_baby
12-15-2013, 14:25
Говори с него нищо няма да ти стане