PDA

View Full Version : Как да кажа на родителите си?



Fading_star
12-14-2013, 21:03
С едно момче се харесваме и мисля, че скоро ще се съберем. Проблемът е, че не знам как ще кажа на родителите си, тъй като той е от различна националност. За мен това не е проблем, но за тях ще е. Как да им кажа? Как да ги убедя, че националността е без значение?

gamblerpimp
12-14-2013, 21:30
u mirin?

Tsukuda_Hiroshi
12-14-2013, 21:42
Наистина ли имаш предвид националност или искаш да кажеш етнос? Има разлика.

Fading_star
12-14-2013, 21:44
окей, етнос :D

vali97
12-15-2013, 08:09
Ами по принцип би трябвало да те разберат понеже за родителите е най-важно детето им да е щастливо пробвай като подхванеш темата по-отдалеко, за да видиш как ще реагират. Или им го кажи директно, защото това е все пак твой избор.

Violenza
12-15-2013, 08:20
Значи е циганин или турчин. :cool: За второто си важи националност.

Tsukuda_Hiroshi
12-15-2013, 10:24
Както каза vali97, родителите наистина са хората, които би трябвало да те разберат, да гледат да си щастлива и само това да има значение за тях. Въпреки това обаче, ако един ден детето ми (без значение момче или момиче) ми докара някой/някоя черен сач в нас... Няма да остана очарован. Не за друго, а просто защото циганите и турците (и като цяло мюсюлманите) не са ми сред любимите опции за зет/снаха.
Още повече, че ако имам дъщеря, ще има Джихат, но няма да я дам! Там вече става въпрос за коренно различен начин на мислене. В началото ще е на почит, след това ще се отнасят с нея като с второ качество човек, защото е жена. + това до колкото знам, според Корана, тя трябва да смени вярата си, за да се омъжи. Не го разбирам това - ако бъдещият й съпруг я обича толкова, защо не смени той вярата си, за да се докаже пред нея (не пред мен!!), че я обича??

Както и да е... Според мен нямаш работа с турчин. Или поне не с такъв от Турция, което си е наистина голяма разлика! Това, дето го казах по-горе, ще е добре да го поосмислиш малко, преди да ми теглиш майните. В началото ще сте ок, после ще си курва, ако излезеш с приятел (само приятел!). Освен това няма да имаш много приятели освен неговите...
Ако е циганин... Не бих те посъветвал да казваш на родителите си. Бих те посъветвал изобщо да не се захващаш с него.

Lilanda
12-15-2013, 12:24
Защо изключвате евреи, арменци, руснаци и етц. 'етноси' по българските земи?

Аз викам първо да уточниш какъв е и после да чакаш съвет.

Tsukuda_Hiroshi
12-15-2013, 12:57
Ами защото в повечето случаи е проблем, когато гаджето е мургаво. Българите нямаме проблем с евреите и арменците. Приемаме ги нормално. За това заключих, че е или циганин или турчин, лично аз.
И да - авторке, кажи какъв е въпросният човек, няма да е зле.

Lilanda
12-15-2013, 13:20
Абе честно казано не си е работа щерка ти да е с евреин. Ако си има работа с такъв и сама ще го усети.

Не смятам обаче, че е нужно да обсъждаме всички етноси и националности поотделно. Нека да каже какъв е пича.

fUcKsMiLe
12-15-2013, 13:21
Или не се захващай с момчето или кажи на вашите. Ще е хубаво да проведете по-сериозен разговор, да знаеш дали го одобряват.
Аз имам приятелка, която е вече трета година с приятеля си, който е от различен етнос (турчин) и въпреки, че момчето е страшно умно, хубаво и добро, майката на моята приятелка никога не го е одобрявала, заради етноса му. Това е една от причините, той да не ходи и в нейната къща или поне не, когато майката е там. До колкото знам него малко го е бъз от нея. Общо взето е проблем, затова не е приятно, ако родителите ти имат негативно отношение към човека, който е с теб. :)

baby_baby
12-15-2013, 14:15
Поговори сериозно с ваще

s0b1esk1
12-15-2013, 15:21
българка да си хареса турчин?
пича тряя да е 12-ка по десетобалната система

Tsukuda_Hiroshi
12-15-2013, 18:17
Още не е сигурно дали е турчин. Авторката не иска да каже явно...

rising_star
12-23-2013, 19:35
Ами ако тя е от друг етнос, а той българин? Имам една приятелка и при нея е точно така. Момчето няма нищо против, ходят си, но тя ми е казвала, че родителите й няма да го харесат.

Tsukuda_Hiroshi
12-24-2013, 13:38
Да, изцяло зависи от нагласата на родителите. Съгласен съм...

3oPuTy
12-24-2013, 13:46
А защо въобще трябва да им казваш след като:
1. Все още не сте заедно.
2. Връзката ви (евентуалната) ще е още прясна-прясна и не се знае до кога ще продължи.
Ако мислиш, че вашите биха имали нещо против момче от различен етнос най-добре първо се увери, че нещата са по-сериозни и едва след това ги затормозявай с подобни неща.