PDA

View Full Version : Хранителен режим.



SonataArctica
12-15-2013, 18:37
Започнах фитнес от скоро (не съм ходил от години). Общо взето се занимавах със тичане и тук там лостове. И както се досещате краката ми доста напреднаха, докато горната част от тялото взе да изостава. Зима е, та реших, че е добра идея да потренирам малко в залата и да уравновеся нещата. Направих си 5 дневна програма за качване на маса. Възнамерявам да съм във залата 4-5 месеца и искам да извлека максималното. Идеята на темата е да споделите какъв хранителен режим поддържате докато качвате маса. Храните се с храни, които са повече богати на въглехидрати или наблягате на високо протеиновата храна? Относно хранителни добавки не съм решил дали да си взимам. Мисля най-много да изпивам един протеин във фитнеса след тежка тренировка или когато бързам.

gamblerpimp
12-15-2013, 21:21
gold standard na ON и superpump max на gaspari иначе не става

DownloadVirus
12-15-2013, 21:33
Оправи си храната ,заеби добавките.

SonataArctica
12-15-2013, 22:33
Точно заради храненето я направих темичката.

ПП - Какви са последиците от претренирането?

fire_magic
12-16-2013, 01:23
яж повече, от всичко по много (devil)

redbul2
12-16-2013, 13:06
ПП - Какви са последиците от претренирането?
Последиците от претренирането са, да го кажем с две думи, че залудо блъскаш и се изморяваш. Последиците са, че смъкваш маса и сила. В най-лошия случай. В най-добрия зацикляш с месеци на едно и също собствено тегло. И едни и същи тренировъчни тежести. Няма развитие, а може да има дори спад.

redbul2
12-16-2013, 13:22
Точно заради храненето я направих темичката.
Много е трудно да се даде някакъв съвет. Дори да напишеш ръст и тегло, пак не може да се отговори точно. Основно диетата зависи от това към кой от трите типа тяло принадлежиш. А те са: Ектоморф-слаб и кльощав. Много трудно качва тегло и лесно го губи. Има тънки кости и малки "пилешки" :D мускули.Той трябва да спазва "зърнена диета" и да приема много въглехидрати. Трябва да тренира 2-3 пъти седмично.
Втори телесен тип-мезоморф. Това са атлетичните, мускулести,корави пичове. Които изглеждат така без да са тренирали,просто имат ген. Те трябва да приемат средно количество въглехидрати и да тренират 3-4-5 пъти седмично.
Трети тип-ендоморф. Това са на практика дебелите хора. Лесно качват тегло (основно сланина) и трудно свалят. Трябва да ограничат силно мазнините и въглехидратите и да тренират по-често. Освен силовите тренировки във фитнеса трябва да правят и кардиотренировки за изчистване на подкожните мазнини.

ararat
12-16-2013, 14:34
И както се досещате краката ми доста напреднаха, докато горната част от тялото взе да изостава.

http://pbs.twimg.com/media/BDB1YmLCAAEATzs.jpg:large

Sorry, не се сдържах :D
Аз не мога да разбера, защо тръгваш с нагласата, че ще ходиш само 4-5 месеца? Като си почнал, направи си го навик и си ходи редовно. Ти с тая нагласа ме съмнява и 4 месеца да изтраеш, а и да успееш надали ще тренираш интензивно. А за храненето, аз бих ти препоръчал това -> http://www.bb-team.org/articles/908_ravnomerno-balansirana-dieta-rbd Но като цяло трябва да опиташ какво работи за теб. Успех.

DownloadVirus
12-16-2013, 18:00
Много е трудно да се даде някакъв съвет. Дори да напишеш ръст и тегло, пак не може да се отговори точно. Основно диетата зависи от това към кой от трите типа тяло принадлежиш. А те са: Ектоморф-слаб и кльощав. Много трудно качва тегло и лесно го губи. Има тънки кости и малки "пилешки" :D мускули.Той трябва да спазва "зърнена диета" и да приема много въглехидрати. Трябва да тренира 2-3 пъти седмично.
Втори телесен тип-мезоморф. Това са атлетичните, мускулести,корави пичове. Които изглеждат така без да са тренирали,просто имат ген. Те трябва да приемат средно количество въглехидрати и да тренират 3-4-5 пъти седмично.
Трети тип-ендоморф. Това са на практика дебелите хора. Лесно качват тегло (основно сланина) и трудно свалят. Трябва да ограничат силно мазнините и въглехидратите и да тренират по-често. Освен силовите тренировки във фитнеса трябва да правят и кардиотренировки за изчистване на подкожните мазнини.

Тия неща обаче се променят с тренировки и храна,която манипулира хормоните. Преди на 2500 калории се свиних,сега на 3500 чистя. Ендоморф.

Fisherman
12-16-2013, 18:06
само bulking бе ,сто ръка

SonataArctica
12-16-2013, 20:49
Нещо от типа на ендоморф съм, с черти на мезоморф. Имам широкоплещесто и набито тяло, но качвам и свалям трудно. След 4-5 месеца ще чистя. За това казах, че ще качвам 4-5 месеца. Идеята за фитнеса ми е да уравновеся нещата. Общо взето се спряха на балансиран режим с малко повече белтъчини.

shades
12-17-2013, 00:02
Значи глей ся младеж , това че имаш желание е добре :smt023

Аз в много дълъг продължителен период ядах само белтъци и малко въглехидрати , наричат я нвд тази диета. Да чистиш се много яко но според мен недостатъците са повече от положителните ефекти. Първото пада ти инсулина щото се вманиачаваш да не ядеш мазно и въглехидратни неща и захар и нямаш енергия. Второто , белтъчните храни по начало имат вкус на лайна :smt023 Няма да повярвам ако някой ми каже че го кефи на вкус да яде само белтъка на яйцето , извара която е безвкусна , телешко месо много сухо , или тофу което пък ако няма подправки е като гума :smt023 Това омръзва в един момент. В момента спрях протеините понеже имам малко усложнения , и знаеш ли кво ям :?:

Няма да повярваш ама ям сандвичи от мак доналдс щото съм в движение по цял ден и нямам време да ям вкъщи или по ресторанти , ям в колата , после тренирам и се прибирам вкъщи :smt023 това го прая от известно време , взимам си биг маци , биг тести и двоините чизбургери , и нарасвам като тегло , но пък ханша ми стои същия , даже дънките ми стават лабави , тва кво ти говори :?: кантара не е верен , относително е понеже МУСКУЛЪТ ВИНАГИ ТЕЖИ ПОВЕЧЕ ОТ СЛАНИНАТА , другото мускулът е по плътен от мазното и затова дрехите почват да стават , а иначе тежа същите или повече кг :smt023

пробвай с диета но момента в който ти писне не се отказвай и депресирай , отпусни се да ядеш нормално но не пропускай тренировки , ефект пак ще има :smt023 предполагам не искаш да ставаш шварценегер тъй че не се притеснявай

shades
12-17-2013, 00:03
а да забравих , когато поемаш само белтък , трябва да поемаш и много вода , иначе урината ти става тъмно жълта като кафява , това е признак че бъбреците не работят добре и се натоварват :smt023 трябват ти и много зеленчуци и плодове щото ще се запечеш , виж колко много негативни неща станаха :smt023

betudontbet
12-17-2013, 01:27
Ектоморффффффф най-великата структура 9/10 изключително ми тясна талията , огромни рамене .

кът на 3000 калории хахаххаа !!! Яж след трен заедно с протеина слагай 1/2 от теглото декстроза ( глюкоза на прах ) . Бързо са усвоява въглихидратчето.


п.с тоя отгоре е мн голям мр макдоналдс ахахаха

SonataArctica
12-17-2013, 07:44
Ако наблегна толкова на белтъците ще ми се е*е мамата на бъбреците. За това ще е нещо подобно на РБД хранителен режим, с разликата че ще наблегна малко повече на белтъците. Също така не съм и от хората, които се отказват. Щом съм казал, че ще направя нещо - то ще стане.
С извинение но Макдоналдс е пълна помия. Предпочитам да си ям пилешкото, рибата, ориза и т.н.
Протеина ще си го докарвам с храна. Нямам намерение да го взимам постоянно. Както споменах, ако ще го примем ще е след тежки тренировки или когато нямам време да ям хубаво.

ПП - Имам намерение да постна снимка "преди-след" след няколко месеца 8-)

102
12-17-2013, 09:07
Я, че ми стана интересно за тия морфове.. 1.80/70 кг съм. Жилав съм, лесно качвам, но на неподходящите места (хаха) щото водя заседнал начин на живот, сега уж съм се активизирал малко да движа.. Имам бърз метаболизъм, яко сера, четох че тряа да ям по повечко пъти на ден...? Преди тренирах баскетбол, скъсвах се да играя и футбол, ако има значение. Викам си ектоморф, ама аз лесно качвам.... Мезоморф ? Не мисля.... Та ако може няколко реда от DownloadVirus и/или redbul2.

shades
12-17-2013, 10:17
Ектоморффффффф най-великата структура 9/10 изключително ми тясна талията , огромни рамене .

кът на 3000 калории хахаххаа !!! Яж след трен заедно с протеина слагай 1/2 от теглото декстроза ( глюкоза на прах ) . Бързо са усвоява въглихидратчето.


п.с тоя отгоре е мн голям мр макдоналдс ахахаха

аз да не съм ял цял живот от макдоналдс вееее :smt077

между другото праят яки раоти :smt077

DownloadVirus
12-17-2013, 12:47
Значи глей ся младеж , това че имаш желание е добре :smt023

Аз в много дълъг продължителен период ядах само белтъци и малко въглехидрати , наричат я нвд тази диета. Да чистиш се много яко но според мен недостатъците са повече от положителните ефекти. Първото пада ти инсулина щото се вманиачаваш да не ядеш мазно и въглехидратни неща и захар и нямаш енергия. Второто , белтъчните храни по начало имат вкус на лайна :smt023 Няма да повярвам ако някой ми каже че го кефи на вкус да яде само белтъка на яйцето , извара която е безвкусна , телешко месо много сухо , или тофу което пък ако няма подправки е като гума :smt023 Това омръзва в един момент. В момента спрях протеините понеже имам малко усложнения , и знаеш ли кво ям :?:

Няма да повярваш ама ям сандвичи от мак доналдс щото съм в движение по цял ден и нямам време да ям вкъщи или по ресторанти , ям в колата , после тренирам и се прибирам вкъщи :smt023 това го прая от известно време , взимам си биг маци , биг тести и двоините чизбургери , и нарасвам като тегло , но пък ханша ми стои същия , даже дънките ми стават лабави , тва кво ти говори :?: кантара не е верен , относително е понеже МУСКУЛЪТ ВИНАГИ ТЕЖИ ПОВЕЧЕ ОТ СЛАНИНАТА , другото мускулът е по плътен от мазното и затова дрехите почват да стават , а иначе тежа същите или повече кг :smt023

пробвай с диета но момента в който ти писне не се отказвай и депресирай , отпусни се да ядеш нормално но не пропускай тренировки , ефект пак ще има :smt023 предполагам не искаш да ставаш шварценегер тъй че не се притеснявай


Отрицателните ефекти идват от това,че не си спазвал правилно НВД диета,при която имаш балансиран процент мазнини,а ти си го ограничил.
Останалото просто е без коментар.

DownloadVirus
12-17-2013, 12:53
Я, че ми стана интересно за тия морфове.. 1.80/70 кг съм. Жилав съм, лесно качвам, но на неподходящите места (хаха) щото водя заседнал начин на живот, сега уж съм се активизирал малко да движа.. Имам бърз метаболизъм, яко сера, четох че тряа да ям по повечко пъти на ден...? Преди тренирах баскетбол, скъсвах се да играя и футбол, ако има значение. Викам си ектоморф, ама аз лесно качвам.... Мезоморф ? Не мисля.... Та ако може няколко реда от DownloadVirus и/или redbul2.

По принцип всеки би казал,че си ектоморф.Но това не е константа . Докато тренираш се променяш ,също така храната манипулира хормоните ти(ако знаеш как) ,съответно метаболизма ти да речем ще стане по-бърз.
По-скоро тия морфове имат много повече как да рефлектират върху физиката(по-груба - фина - някои детаили) по-скоро за обикновен трениращ.
Примерно виж Джей Кътлър - типичен ендоморф каква физика има и виж Франк Зейн като вземем предвид,че са на горе-долу еднакъв процент подкожни.

shades
12-17-2013, 22:59
Отрицателните ефекти идват от това,че не си спазвал правилно НВД диета,при която имаш балансиран процент мазнини,а ти си го ограничил.
Останалото просто е без коментар.


не съм го ограничил аз , между другото не съм толкова вманиачен че да броя грамажи тва вече е прекалено

DownloadVirus
12-18-2013, 18:37
не съм го ограничил аз , между другото не съм толкова вманиачен че да броя грамажи тва вече е прекалено

Да знам ги такива.. Викат 'аз съм на диета без въглехидрат' ,а нагъват вафлички и кока кола в между лекциите. То може би това не се брой,кой знае :D

Fisherman
12-20-2013, 18:29
Значи глей ся младеж , това че имаш желание е добре :smt023

Аз в много дълъг продължителен период ядах само белтъци и малко въглехидрати , наричат я нвд тази диета. Да чистиш се много яко но според мен недостатъците са повече от положителните ефекти. Първото пада ти инсулина щото се вманиачаваш да не ядеш мазно и въглехидратни неща и захар и нямаш енергия. Второто , белтъчните храни по начало имат вкус на лайна :smt023 Няма да повярвам ако някой ми каже че го кефи на вкус да яде само белтъка на яйцето , извара която е безвкусна , телешко месо много сухо , или тофу което пък ако няма подправки е като гума :smt023 Това омръзва в един момент. В момента спрях протеините понеже имам малко усложнения , и знаеш ли кво ям :?:

Няма да повярваш ама ям сандвичи от мак доналдс щото съм в движение по цял ден и нямам време да ям вкъщи или по ресторанти , ям в колата , после тренирам и се прибирам вкъщи :smt023 това го прая от известно време , взимам си биг маци , биг тести и двоините чизбургери , и нарасвам като тегло , но пък ханша ми стои същия , даже дънките ми стават лабави , тва кво ти говори :?: кантара не е верен , относително е понеже МУСКУЛЪТ ВИНАГИ ТЕЖИ ПОВЕЧЕ ОТ СЛАНИНАТА , другото мускулът е по плътен от мазното и затова дрехите почват да стават , а иначе тежа същите или повече кг :smt023

пробвай с диета но момента в който ти писне не се отказвай и депресирай , отпусни се да ядеш нормално но не пропускай тренировки , ефект пак ще има :smt023 предполагам не искаш да ставаш шварценегер тъй че не се притеснявай

ти кво даваш акъл побъркан,като тялото ти е отвратително а си на метан,жалкар майна балък