PDA

View Full Version : Според вас мога ли да си осиновя дете



EinGutesKind
12-15-2013, 19:39
ако не съм женен? :shock: и ако мога, какви са изискванията?

tori
12-15-2013, 19:42
Да не си гей. Не ги покриваш.

EinGutesKind
12-15-2013, 19:45
Че кво го бърка детето дупето ми? :razz:

Ivaaaaa
12-15-2013, 19:47
можеш да си осиновиш, но тук не беше правилното място да питаш
иначе, надявам се си сериозен :)

TrollFaace
12-15-2013, 19:48
Недей че ще го объркаш и то ще стане гей ..

EinGutesKind
12-15-2013, 19:48
можеш да си осиновиш, но тук не беше правилното място да питаш
иначе, надявам се си сериозен :)

Всъщност съм сериозен :cool: къде да питам?

EinGutesKind
12-15-2013, 19:49
Недей че ще го объркаш и то ще стане гей ..

Ще стане БИ, тъкмо няма да се ограничава :lol:

Bank$
12-15-2013, 19:49
Като те видят че си ПЕДАЛ ще ти кажат НЕ.

Ivaaaaa
12-15-2013, 19:49
Всъщност съм сериозен :cool: къде да питам?

навсякъде другаде, но не и в Кофата 8-)

сериозен си о.О

какво дете искаш, какви са ти очакванията, защо се реши на тази стъпка?

TrollFaace
12-15-2013, 19:50
навсякъде другаде, но не и в Кофата 8-)

сериозен си о.О

какво дете искаш, какви са ти очакванията, защо се реши на тази стъпка?
иска да е негърче по възможност :D

nqmaznacheniee
12-15-2013, 19:51
какво дете бе педалче, не проваляй повече животи

Bank$
12-15-2013, 19:51
какво дете бе педалче, не проваляй повече животи

++++++++++++++

EinGutesKind
12-15-2013, 19:52
навсякъде другаде, но не и в Кофата 8-)

сериозен си о.О

какво дете искаш, какви са ти очакванията, защо се реши на тази стъпка?

Е, не съм го решил на 100% ама го имам като идея ... щото много обичам бебчета, мога цял ден да ги гушкам, а чуждите ми ги оставят само за по няколко часа :S Пък и да дам възможност за добро бъдеще на поне едно дете без родители ...

Ivaaaaa
12-15-2013, 19:54
Е, не съм го решил на 100% ама го имам като идея ... щото много обичам бебчета, мога цял ден да ги гушкам, а чуждите ми ги оставят само за по няколко часа :S Пък и да дам възможност за добро бъдеще на поне едно дете без родители ...

неслучайно си един от любимите ми потребители 8-)

успех

аз пък не обичам бебета (не, че някой пита), твърде голяма отговорност са

Bank$
12-15-2013, 19:54
Е, не съм го решил на 100% ама го имам като идея ... щото много обичам бебчета, мога цял ден да ги гушкам, а чуждите ми ги оставят само за по няколко часа :S Пък и да дам възможност за добро бъдеще на поне едно дете без родители ...

Кво добро бъдеще бе, смешник.

EinGutesKind
12-15-2013, 19:55
неслучайно си един от любимите ми потребители 8-)

успех

аз пък не обичам бебета (не, че някой пита), твърде голяма отговорност са

Да, отговорността е това, което все още ме спира :cool: ама е яко един ден някой да ти вика "тати" <3

Bukuuu
12-15-2013, 19:56
Ебати шибаните хомофоби.

Bank$
12-15-2013, 19:56
Да, отговорността е това, което все още ме спира :cool: ама е яко един ден някой да ти вика "тати" <3

Ще ти вика "педи"

Ivaaaaa
12-15-2013, 19:57
Да, отговорността е това, което все още ме спира :cool: ама е яко един ден някой да ти вика "тати" <3

или мамо? не си го представям...сякаш никога няма да бъде майка :Д


а защо не искаш собствено?

nqmaznacheniee
12-15-2013, 19:58
а защо не искаш собствено?

защото медицината все още не е достигнала това ниво :lol:

EinGutesKind
12-15-2013, 19:59
или мамо? не си го представям...сякаш никога няма да бъде майка :Д


а защо не искаш собствено?

Защото трябва да съм обвързан и да търпя и майката :D

EinGutesKind
12-15-2013, 19:59
защото медицината все още не е достигнала това ниво :lol:

Ейййй, значи ... въпросът е към мен :razz:

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:00
Защото трябва да съм обвързан и да търпя и майката :D

значи наистина не ти пречи, че ще е чуждо и мислиш, че ще го обичаш безусловно?

а имаш ли претенция за етнос, раса?

Bank$
12-15-2013, 20:01
значи наистина не ти пречи, че ще е чуждо и мислиш, че ще го обичаш безусловно?

а имаш ли претенция за етнос, раса?

Да е циганин педал иска

EinGutesKind
12-15-2013, 20:02
значи наистина не ти пречи, че ще е чуждо и мислиш, че ще го обичаш безусловно?

а имаш ли претенция за етнос, раса?

Щом сега чуждите деца ги обожавам, представям си ако е мое <3 за претенция - разбира се, че искам българче :cool:

TrollFaace
12-15-2013, 20:03
Иваа вече те мрази, трябваше да кажеш че искаш циганче

EinGutesKind
12-15-2013, 20:04
Ебати шибаните хомофоби.

Мани, толкова да са зле :cool:

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:04
Щом сега чуждите деца ги обожавам, представям си ако е мое <3 за претенция - разбира се, че искам българче :cool:

упс, стъпи накриво -.-



ебавам се, тъпо е това, което каза, но ти си знаеш

EinGutesKind
12-15-2013, 20:06
упс, стъпи накриво -.-



ебавам се, тъпо е това, което каза, но ти си знаеш
Даже ако ми дадат да избирам, ще си избера най-сладичкото и миличкото <3

TrollFaace
12-15-2013, 20:06
упс, стъпи накриво -.-



ебавам се, тъпо е това, което каза, но ти си знаеш

еми земи си ти циганче ..

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:08
Даже ако ми дадат да избирам, ще си избера най-сладичкото и миличкото <3

а защо не искаш по-мургаво дете?

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:09
еми земи си ти циганче ..

аз по принцип не искам деца

TrollFaace
12-15-2013, 20:10
Ами ако решиш да имаш си осинови циганче и си роди едно твое нормално :D

EinGutesKind
12-15-2013, 20:10
а защо не искаш по-мургаво дете?

По много причини, ама най-главните са, че семейството и приятелите ми няма да го приемат и ще бъде винаги дискриминирано, ако израсне в не-мургава среда ...

tori
12-15-2013, 20:11
Даже ако ми дадат да избирам, ще си избера най-сладичкото и миличкото <3
Защото останалите, по-грозни, дребни, свити и неразговорливи не заслужават нечия любов колкото и сладките и милите? Освен това има ли не-сладко дете?

Bank$
12-15-2013, 20:11
По много причини, ама най-главните са, че семейството и приятелите ми няма да го приемат и ще бъде винаги дискриминирано, ако израсне в не-мургава среда ...

А за педалска среда няма проблеми викаш

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:12
По много причини, ама най-главните са, че семейството и приятелите ми няма да го приемат и ще бъде винаги дискриминирано, ако израсне в не-мургава среда ...

но ти нямаш нищо против него, така ли?
щото нали знаеш, че гените не са определящи за едно дете дали ще бъде крадец, простак и тнт, а семейната среда

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:13
Ами ако решиш да имаш си осинови циганче и си роди едно твое нормално :D

начи моето ще е нормално, а другото не?

страхотна логика

EinGutesKind
12-15-2013, 20:13
Защото останалите, по-грозни, дребни, свити и неразговорливи не заслужават нечия любов колкото и сладките и милите? Освен това има ли не-сладко дете?

Заслужават, но ще я получат другаде. И да - има покъртително ужасни деца :S

TrollFaace
12-15-2013, 20:13
но ти нямаш нищо против него, така ли?
щото нали знаеш, че гените ме са определящи за едно дете дали ще бъде крадец, простак и тнт, а семейната среда

Има ама вече го е страх да ти каже .... никой не харесва циганчетата

TrollFaace
12-15-2013, 20:14
начи моето ще е нормално, а другото не?

страхотна логика

Твоето ще е българче, а другото циганче. Логично е че твоето ще е нормалното ..Освен ако бащата на детето ти не е циганин ... Тогава става грозна работа ..

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:14
Има ама вече го е страх да ти каже .... никой не харесва циганчетата

тедо бе! ща бия! маани са и стига си ме дразнил

EinGutesKind
12-15-2013, 20:14
но ти нямаш нищо против него, така ли?
щото нали знаеш, че гените не са определящи за едно дете дали ще бъде крадец, простак и тнт, а семейната среда

Естествено, че средата е определяща. Принципно и аз нямам против, но има редица други фактори, които няма да го позволят. И представи си какво зрелище да е да вървя аз и до мен някво мургаво дете :D

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:15
Твоето ще е българче, а другото циганче. Логично е че твоето ще е нормалното ..Освен ако бащата на детето ти не е циганин ... Тогава става грозна работа ..

:lol:

май съм ти казвала, че не съм чиста българка? :Д

tori
12-15-2013, 20:16
Заслужават, но ще я получат другаде. И да - има покъртително ужасни деца :S
Аха, ясно. Моят съвет е да се въздържиш от дете, било то осиновено или твое творение.

TrollFaace
12-15-2013, 20:16
:lol:

май съм ти казвала, че не съм чиста българка? :Д

Не си циганка, не се мъчи да ме тролваш :D

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:16
Естествено, че средата е определяща. Принципно и аз нямам против, но има редица други фактори, които няма да го позволят. И представи си какво зрелище да е да вървя аз и до мен някво мургаво дете :D

и това, за да не те одумват хората?

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:17
Не си циганка, не се мъчи да ме тролваш :D

не съм, ама не съм и чиста българка :Д

EinGutesKind
12-15-2013, 20:18
и това, за да не те одумват хората?

И за това, и заради него - искам да ме приема като истински баща, не постоянно да му се навира в очите разликата...

TrollFaace
12-15-2013, 20:18
Ама нямаш нищо циганско ... А и щеше да ми казваш с кой ще ме плашиш вчера .. :D

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:20
Ама нямаш нищо циганско ... А и щеше да ми казваш с кой ще ме плашиш вчера .. :D

романско 8-)

с едно момиченценце, ама що пък да те плаша? :Д



И за това, и заради него - искам да ме приема като истински баща, не постоянно да му се навира в очите разликата...

има логика, да, разбирам те
надявам се това да са реалните ти доводи

Fisherman
12-15-2013, 20:21
Ебати шибаните хомофоби.

Всеки има право на мнение,не може да слагаме на пиедестал грешките на природата

IWannaBeSedated
12-15-2013, 20:23
А би ли признал някога на детето си, че е осиновено?

TrollFaace
12-15-2013, 20:23
романско 8-)

с едно момиченценце, ама що пък да те плаша? :Д




има логика, да, разбирам те
надявам се това да са реалните ти доводи
Кое момиченце кажи на ЛС или скайп :D

EinGutesKind
12-15-2013, 20:24
Всеки има право на мнение,не може да слагаме на пиедестал грешките на природата

Те отдавна са на пиедестал ... пък ти пак си имай мнение, стига да има кой да ти го иска :lol:

EinGutesKind
12-15-2013, 20:25
А би ли признал някога на детето си, че е осиновено?

Това е другият голям въпрос - хем ми се иска да не знае и да ме приема като роден баща, хем не искам да живее цял живот в лъжа :(

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:26
трябва да признаеш

Fisherman
12-15-2013, 20:28
Те отдавна са на пиедестал ... пък ти пак си имай мнение, стига да има кой да ти го иска :lol:

знаеш ли кво означава форум глупак

tori
12-15-2013, 20:29
Това е другият голям въпрос - хем ми се иска да не знае и да ме приема като роден баща, хем не искам да живее цял живот в лъжа :(
Така или иначе някой ден ще разбере само. Освен това не е нужно да не знае, за да те приема като баща. Едно дете би приело всеки като родител, стига да вижда, че му дава нужните любов, разбиране и грижи.

EinGutesKind
12-15-2013, 20:29
знаеш ли кво означава форум глупак

А ти знаеш ли какво е "заглавие на тема"?

EinGutesKind
12-15-2013, 20:30
Така или иначе някой ден ще разбере само. Освен това не е нужно да не знае, за да не те приема като баща. Едно дете би приело всеки като родител, стига да вижда, че му дава нужните любов, разбиране и грижи.

Има логика, най-вероятно ще му кажа, стига да намеря подходящ момент ...

tori
12-15-2013, 20:32
Има логика, най-вероятно ще му кажа, стига да намеря подходящ момент ...
С наще сме си говорили подобни неща, вярвам, че бих постъпила по същия начин ако бях осиновена. Успех и дано те бива за родител.

Fisherman
12-15-2013, 20:33
А ти знаеш ли какво е "заглавие на тема"?

Говориме по темата,ти си тъп педерас и искаш да си осиновиш дете,което да сбъркаш,като теб

EinGutesKind
12-15-2013, 20:34
С наще сме си говорили подобни неща, вярвам, че бих постъпила по същия начин ако бях осиновена. Успех и дано те бива за родител.

Мерси :cool: ама все още никой не е казал какво трябва да направя, за да осиновя

Fisherman
12-15-2013, 20:34
бива го за родител,тоя сигурно не знае къде се намира сапуна в тях,ще отглежда дете

EinGutesKind
12-15-2013, 20:35
бива го за родител,тоя сигурно не знае къде се намира сапуна в тях,ще отглежда дете

Ако не си разбрал, аз съм педагог :lol: а ти като си такъв традиционалист, напусни ми темата и не коментирай

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:36
Мерси :cool: ама все още никой не е казал какво трябва да направя, за да осиновя

ние нямаме такъв опит 8-)
сигурно отиваш в социалните, в домовете, ще те проучват, знам че процедурата е много дълга и дано да ти дадат
защо по-добре не станеш приемен родител?

tori
12-15-2013, 20:36
Мерси :cool: ама все още никой не е казал какво трябва да направя, за да осиновя
А не можеш ли да потърсиш в по-сериозни сайтове? Тук малко от нас са осиновявали дете все пак.

tori
12-15-2013, 20:37
защо по-добре не станеш приемен родител?
О, това не бих си го причинила никога.

EinGutesKind
12-15-2013, 20:38
А не можеш ли да потърсиш в по-сериозни сайтове? Тук малко от нас са осиновявали дете все пак.
Е как, тука винаги е пълно с гении - всезнайковци :razz: други форуми не ползвам

EinGutesKind
12-15-2013, 20:38
ние нямаме такъв опит 8-)
сигурно отиваш в социалните, в домовете, ще те проучват, знам че процедурата е много дълга и дано да ти дадат
защо по-добре не станеш приемен родител?
То каква е разликата :shock:

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:39
О, това не бих си го причинила никога.

така ще пробваш да разбереш дали ставаш за това, защо не?

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:39
То каква е разликата :shock:

еми, ако не се лъжа, едните са за определено време

tori
12-15-2013, 20:47
така ще пробваш да разбереш дали ставаш за това, защо не?
Щото се привързваш лесно и после - рев. Освен това и на детето няма да му е особено приятно. Не си представям ако е по-голямо.

EinGutesKind
12-15-2013, 20:48
Щото се привързваш лесно и после - рев. Освен това и на детето няма да му е особено приятно. Не си представям ако е по-голямо.

!

tori
12-15-2013, 20:48
еми, ако не се лъжа, едните са за определено време
До навършване на пълнолетие или докато не се появи осиновител мисля. И също ми е останало в акъла, че след две години детето се връща в дома, не съм сигурна обаче.

Ivaaaaa
12-15-2013, 20:49
Щото се привързваш лесно и после - рев. Освен това и на детето няма да му е особено приятно. Не си представям ако е по-голямо.

но е чудесен вариант за по-възрастни хора, които не могат да се грижат много време за деца, но искат да направят добро

tori
12-15-2013, 20:53
но е чудесен вариант за по-възрастни хора, които не могат да се грижат много време за деца, но искат да направят добро
За по-възрастни да, но не бих си причинила подобнонещо на себе си.

heartshapedbox
12-15-2013, 23:18
И представи си какво зрелище да е да вървя аз и до мен някво мургаво дете :D
Това звучи несериозно и меко казано грозно. Какво зрелище да е толкова?

Иначе имам позната двойка, които осиновиха дете преди година-две от дом в Пловдив. Самото осиновяване става изключително трудно, никой няма да те пусне "да си избереш най-сладкото". Въпросното семейство чакаха от повече от година, за да им се даде право да осиновят, хем са семейни от доста години (тоест осигуряват и майка, и баща на хлапето), могат да си позволят да го издържат, не им липсват пари и прочие. Дадоха им (колко грозно звучи, сякаш епредмет) едно момченце на 5-6 години, циганче. Достатъчно голямо, че да разбира, че е осиновено, преди е живяло в дом и прочие.
В момента като ги видя, наистина ме радват, детето ги обича безкрайно, те него също. Казва им "мама" и "тати", оценява това, което са направили за него и всячески се опитва да им се отблагодари - старае се в училище, отличник е, спортува и тн.

heartshapedbox
12-15-2013, 23:20
Иначе ако наистина мислиш, че ще се справиш и не е просто хрумване, те подкрепям с две ръце. Повече от 2 години обикалях по детски домове като доброволец, наистина се отнасят лошо с децата, условията са ужасни и страдат от огромна липса на внимание..просто не им се дава шанс. Ще е хубаво да помогнеш на някое от тях. :)

fire_magic
12-16-2013, 00:17
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR0MUqXixx5kAKDiBeLjpHUA3RZOxqjz X_gJEkWwFl7TsX_Cv61

Violenza
12-16-2013, 07:40
На самотен родител изключително рядко позволяват да осинови, при много стриктни обстоятелства, така че по-скоро не.

DieselBlood
12-16-2013, 09:42
Още един живот ли ще изпедерастиш?

EinGutesKind
12-16-2013, 09:48
Още един живот ли ще изпедерастиш?

Ми да, ще го науча да не разчита на жени и само да му тровят живота :lol:

А и между другото, не съм казал, че ще осиновявам момче :shock:

anonymous708973
12-16-2013, 11:05
но е чудесен вариант за по-възрастни хора, които не могат да се грижат много време за деца, но искат да направят добро

Какво добро?!
Детенцето да види какво е да си в истински дом и после да го върнат в пълния бардак, за да носи скъсани дрехи и да яде гадна храна, а лелките да му взимат шоколада ли?
По-добре никога да не си познавал свестен живот отколкото да го опознаеш и после да ти забият шамар в лицето, връщайки те обратно в дупката. Това не е добро, това е егоизъм.
Още преди години с майка сме го обсъждали - да вземем детенце за Коледа. С какви очи ще го гледам? С какви очи ще оправдая това, че по някаква причина аз съм се родила късметлийка и имам всички тия неща, които за него за върховен лукс, а за мен съвсем нормални? Че мога да бръкна в хладилника и да си извадя шоколад/портокал/филийка с масло, когато пожелая? Че имам еди-каква-си чанта за училище? Че чаршафите ми са здрави, чисти, цветни, красиви, а не бели, тук-таме с лекета и вероятно скъсани? Че имам 5 различни фиби за коса и не ми пука особено, ако изгубя някоя? Че имам компютър, телефон, козметика?

Добро било.
Идете в някой дом за деца. Трогателно е да учиш детенце в трети клас на таблица за умножение, а то да ти гали косата и да ти обяснява колко си красива, да те пита кога пак ще дойдеш и да ти казва, че иска като твоята плетена лента за коса, която си купил за 2 лв от кварталния магазин.

TrollFaace
12-16-2013, 11:08
Какво добро?!
Детенцето да види какво е да си в истински дом и после да го върнат в пълния бардак, за да носи скъсани дрехи и да яде гадна храна, а лелките да му взимат шоколада ли?
По-добре никога да не си познавал свестен живот отколкото да го опознаеш и после да ти забият шамар в лицето, връщайки те обратно в дупката. Това не е добро, това е егоизъм.
Още преди години с майка сме го обсъждали - да вземем детенце за Коледа. С какви очи ще го гледам? С какви очи ще оправдая това, че по някаква причина аз съм се родила късметлийка и имам всички тия неща, които за него за върховен лукс, а за мен съвсем нормални? Че мога да бръкна в хладилника и да си извадя шоколад/портокал/филийка с масло, когато пожелая? Че имам еди-каква-си чанта за училище? Че чаршафите ми са здрави, чисти, цветни, красиви, а не бели, тук-таме с лекета и вероятно скъсани? Че имам 5 различни фиби за коса и не ми пука особено, ако изгубя някоя? Че имам компютър, телефон, козметика?

Добро било.
Идете в някой дом за деца. Трогателно е да учиш детенце в трети клас на таблица за умножение, а то да ти гали косата и да ти обяснява колко си красива, да те пита кога пак ще дойдеш и да ти казва, че иска като твоята плетена лента за коса, която си купил за 2 лв от кварталния магазин.

true story

Violenza
12-16-2013, 11:12
Идете в някой дом за деца. Трогателно е да учиш детенце в трети клас на таблица за умножение, а то да ти гали косата и да ти обяснява колко си красива, да те пита кога пак ще дойдеш и да ти казва, че иска като твоята плетена лента за коса, която си купил за 2 лв от кварталния магазин.
Пловдивския на 6ти септември? :)

Аз най-често ходех в Асеновградския, който е сравнително по-окаян. Големи са душинки, ти му носиш подарък, то дори не го поглежда, единственото, което иска е да те хване за ръка и да те помоли да ти казва мамо. Ревала съм с тях като малко дете.


И аз съм против временното взимане, изключителна подигравка с детето е. Ще те взема за 2 дена да ти покажа как живея аз, ама не те искам по принцип, та после ще си те върна там, откъдето те взех.

girlwithblueeyes
12-16-2013, 11:34
Когато взимаш едно такова дете трябва да му дадеш цялата си обич и топлина която имаш . Трябва да можеш да му отделяш достатъчно време и да го възпиташ . Безотговорно и жестоко ще е да вземеш едно такова детенце жадно за обич и да решиш след 5 дена че нямаш време зе него . Такива деца обикновенно растът в доста тежки условия макарче домът който аз посещавам си е доста хубаво направен и все пак няма я онази домашна топлина .
Аз бях супер навита с моят да си вземем едно детенце но се отказах защото няма да можем да му дадем пълноценна обич поне на този етап.

Bukuuu
12-16-2013, 14:44
Всеки има право на мнение,не може да слагаме на пиедестал грешките на природата

Също както всеки има право да бъде какъвто пожелае. :)

Ivaaaaa
12-16-2013, 17:27
еми какво добро? знам ли..?
по-добре е от нищо
радвам се, че го има и това, като вариант, защото някои хора може би биха искали да гледат дете, само за да видят какво е
за случаи на върнато детенце не съм чувала, вярвам че всеки, който се е решил на тази стъпка, се привързва и го взема за себе си (всъщност аз изобщо не познавам деца на приемни родители, нямам си и на идея как стоят нещата)
по-добре нещо, отколкото нищо

tori
12-16-2013, 18:05
Ама пък понякога се появяват осиновители, чакали дълго и детето идват и ти го вземат от вкъщи. Свикнало е с теб, теб обича, харесва му у вас, ти го обичаш, свикваш с него и хоп - ново семейство, живот, привички.

fUcKsMiLe
12-16-2013, 20:19
Осиновяването е сложно нещо. И това да си приемен родител - също.
Много отговорно нещо, много дълго чакане. Но пък си заслужава.

Моя лична преценка е, когато можеш да бъдеш първо приемен родител. Детето идва при теб, то живее с теб, а ти междувременно можеш да подадеш документи за осиновяване директно към него. Не казва, че трябва да си избираш детето, даже напротив, те ти дават някакво съвсем рандъм дете, ако наистина искаш да осиновиш едно, по-добре почни с приемната грижа. Може да потърсиш в интернет, има много информация. Ако искаш мога да ти дам телефон, имейл, за да питаш точните хора (била съм на такова обучение, затова ти говоря :] ) за самите процедури.
Едната жена, на обучението говореше с такава страст за дечицата, които е гледала. Тя вече е с професия приемен родител. Плащат и за да гледа деца, но това не сваля удоволствието, даже така можеш едновременно да се грижиш за себе си и за тях. Дори да им даваш повече средства и удобства. Естествено, при приемните родители детето не остава повече от година, освен ако не се осинови, за да не се изгради прекалено силна емоционална връзка. Жената се разплакваше когато говореше за всяко от дечицата. Много ме трогна желанието и да помага и да дава това, което може на децата.

Аз лично обаче не бих направила това, защото ме е страх от емоциите при раздялата. Предпочитам да знам, че ще си имам мое си детенце и никой няма да ми го отнеме в определен срок. Ужасна е трагедията на тези деца и се радвам, че съм родена в семейство, където получава любов и грижи.

an7raks
12-16-2013, 20:31
Минавам само да хейтна, нищо не четох.
Майната ви! Вие как бихте се чувствали в училище, като се знае, че ваще са педали? А на улицата? Хубаво ли ще ви е нон-стоп да се гаврят с вас? А хубаво ли ще ви е постоянно да гледате педали у вас?

girlwithblueeyes
12-16-2013, 21:17
Осиновяването е сложно нещо. И това да си приемен родител - също.
Много отговорно нещо, много дълго чакане. Но пък си заслужава.

Моя лична преценка е, когато можеш да бъдеш първо приемен родител. Детето идва при теб, то живее с теб, а ти междувременно можеш да подадеш документи за осиновяване директно към него. Не казва, че трябва да си избираш детето, даже напротив, те ти дават някакво съвсем рандъм дете, ако наистина искаш да осиновиш едно, по-добре почни с приемната грижа. Може да потърсиш в интернет, има много информация. Ако искаш мога да ти дам телефон, имейл, за да питаш точните хора (била съм на такова обучение, затова ти говоря :] ) за самите процедури.
Едната жена, на обучението говореше с такава страст за дечицата, които е гледала. Тя вече е с професия приемен родител. Плащат и за да гледа деца, но това не сваля удоволствието, даже така можеш едновременно да се грижиш за себе си и за тях. Дори да им даваш повече средства и удобства. Естествено, при приемните родители детето не остава повече от година, освен ако не се осинови, за да не се изгради прекалено силна емоционална връзка. Жената се разплакваше когато говореше за всяко от дечицата. Много ме трогна желанието и да помага и да дава това, което може на децата.

Аз лично обаче не бих направила това, защото ме е страх от емоциите при раздялата. Предпочитам да знам, че ще си имам мое си детенце и никой няма да ми го отнеме в определен срок. Ужасна е трагедията на тези деца и се радвам, че съм родена в семейство, където получава любов и грижи.

А нали се сещаш че има хора които не могат да имат деца ? И осиновяването им е варианта.

tori
12-16-2013, 21:35
А нали се сещаш че има хора които не могат да имат деца ? И осиновяването им е варианта.
Не мисля, че искаше да каже това.

anonymous708973
12-17-2013, 09:11
Пловдивския на 6ти септември? :)


Ммм, не, някъде около "бул. Марица" се намираше или "Мария Луиза"...

Violenza
12-17-2013, 09:13
Ммм, не, някъде около "бул. Марица" се намираше или "Мария Луиза"...
Мария Луиза е, зад църквата отзад в уличките се намира, знам го. :) Там едно време беше от 0 до 3г, сега не знам.

Oldschool
12-17-2013, 09:21
Не знам как е в Пловдив и околностите, но моето наблюдение е, че чисто материално тези деца не са зле, а дори бих казал, че от материална гледна точка са и по-добре от много деца, които са в семейства.

Естествено, грижата и любовта не могат да се заместят по-никакъв начин, а процедурата по осиновяване е излишно тромава. И да, смятам че за едно дете е по-добре да бъде отгледано от флебит като пусналия темата, отколкото да расте в дом, където шансовете му в живота са просто липсващи.

Violenza
12-17-2013, 09:33
Не знам как е в Пловдив и околностите, но моето наблюдение е, че чисто материално тези деца не са зле, а дори бих казал, че от материална гледна точка са и по-добре от много деца, които са в семейства.

Не е точно така. Всичко зависи от дома, спонсорите (не държавата...) и най-вече от директора. Аз съм се нагледала и на двете крайности.
Особено по селата е истински кошмар, в градовете сравнително бива, защото и децата са по-социализирани, свикнали са с честите идвания на хора и с живота в града. В домовете по селата реално се развиват в пъти по-бавно и това е разлика, която можеш да направиш дори и на прима виста. Единствено в с. Зелениково (поне от местата, където аз съм обикаляла) децата наистина имат много добра материална база и получават добро навременно обучение.

Bukuuu
12-17-2013, 15:30
Минавам само да хейтна, нищо не четох.
Майната ви! Вие как бихте се чувствали в училище, като се знае, че ваще са педали? А на улицата? Хубаво ли ще ви е нон-стоп да се гаврят с вас? А хубаво ли ще ви е постоянно да гледате педали у вас?

Ако баща ми беше гей щеше да ми е през оная работа какво говорят хората.

EinGutesKind
12-17-2013, 15:36
"Жалби, мнения и критики относно МОЯ живот и изборите ми в него, се приемат от понеделник до петък. От 14 до 16 ч. В писмен вид. На гише "Fuck off."

Много точно! :razz:

an7raks
12-17-2013, 18:34
"Жалби, мнения и критики относно МОЯ живот и изборите ми в него, се приемат от понеделник до петък. От 14 до 16 ч. В писмен вид. На гише "Fuck off."

Много точно! :razz:
Да живей гейсбук!

fUcKsMiLe
12-17-2013, 21:34
А нали се сещаш че има хора които не могат да имат деца ? И осиновяването им е варианта.

Да съм казала нещо по този въпрос?
Човека попита и му отговорих, в момента вкарваш мнението ми в съвсем друга посока, което не е целта на темата, нито на моя отговор.

heartshapedbox
12-17-2013, 22:20
Аз най-често ходех в Асеновградския, който е сравнително по-окаян. Големи са душинки, ти му носиш подарък, то дори не го поглежда, единственото, което иска е да те хване за ръка и да те помоли да ти казва мамо. Ревала съм с тях като малко дете. .

Ох, големи душички са. Бях отишла на един 1-ви март да им вържа мартенички и като ме загушкаха тия хлапета, и аз като се разплаках... Пак трябва да отида наскоро.

klimatronik
12-18-2013, 11:44
^ Ревете , ревете. Да ги стресирате още повече. Че съвсем да се вземат за някакви различни, утайки..

klimatronik
12-18-2013, 11:45
EinGutesKind Иска да си осинови момченце. Да е хубаво, сладичко, красиво. Като порасне да правят любоф.

tori
12-18-2013, 12:06
^ Верно си ужасен обаче.

klimatronik
12-18-2013, 14:03
^ Оу, мерси :)

an7raks
12-18-2013, 19:25
Климатика е много прав! Не се наричат нуждаещи се, щото се нуждаят от съжаление...

girlwithblueeyes
12-18-2013, 20:26
EinGutesKind Иска да си осинови момченце. Да е хубаво, сладичко, красиво. Като порасне да правят любоф.

Е не така лошо .

klimatronik
12-18-2013, 21:12
Е не така лошо .

и кое по-точно е лошото?

Това,че иска въпросния егоистично иска да осинови бебе за лични изгоди?
Или това,че не става за нормален родител и пуска лиги навсякъде? Не съм против хомосексуалните бракове и осиновяването на деца от тях, стига родителите да са компетентни, да се държат нормално, а не като пичета.

klimatronik
12-18-2013, 21:14
Аз бях супер навита с моят да си вземем едно детенце но се отказах защото няма да можем да му дадем пълноценна обич поне на този етап.
И от кога 19 годишните дечица имат нагласата и опита да отглеждат други дечиеца?

klimatronik
12-18-2013, 21:19
или като при циганите? които скоро ако не се избият (изчезнат) или контролират ще надминат българите (чисти сметки)

heartshapedbox
12-18-2013, 21:19
Климатика е много прав! Не се наричат нуждаещи се, щото се нуждаят от съжаление...

Абсолютно да, аз /убедена съм, че и Виоленца/ не съм отишла там за да ги съжалявам или да ги соча с пръст, а за да вкарам малко радост в сивото им ежедневие, да се опитам да ги ощастливя поне за малко. Не съм се тръшнала на пода да рева и да подсмърчам, станало ми е мило как оценяват някакви толкова малки неща, които много други деца не биха забелязали даже, камо ли да оценят и съм пуснала някоя сълзичка. Силните емоции не винаги могат да бъдат контролирани, колкото и да ни се иска.

klimatronik
12-18-2013, 21:22
и от къде на къде някои ще имат наглостта така долно да ходят да съжаляват други? Съжалението е чиста подиграфка и насмешка, нищо повече. егоистична и мръсна постъпка, която може единствено и само да навреди на отсрещния

klimatronik
12-18-2013, 21:26
Абсолютно да, аз /убедена съм, че и Виоленца/ не съм отишла там за да ги съжалявам или да ги соча с пръст, а за да вкарам малко радост в сивото им ежедневие, да се опитам да ги ощастливя поне за малко. Не съм се тръшнала на пода да рева и да подсмърчам, станало ми е мило как оценяват някакви толкова малки неща, които много други деца не биха забелязали даже, камо ли да оценят и съм пуснала някоя сълзичка. Силните емоции не винаги могат да бъдат контролирани, колкото и да ни се иска.
е така става. Ама в някои случаи - дори подаръците могат да окажат отрицателен ефект, особено, ако са принесени на хора близки до възрастта на дарителя,които се явява изведнъж от анонимното.

heartshapedbox
12-18-2013, 21:29
^Прав си.
Не разбирам какво общо има възрастта на "дарителя" обаче?

girlwithblueeyes
12-18-2013, 21:36
За себе си знам защо исках да го взема детенцето но причините са лични . За автора нямам представа нито ти нито аз можем да знаем дали той ще добър родител или не .

klimatronik
12-18-2013, 21:41
^Прав си.
Не разбирам какво общо има възрастта на "дарителя" обаче?

мисля, че малките по-трудно осъзнават някои неща, въпреки че и те разбират ги добре, докато вече при възрастните е ясно, но е относително . Например едно е да подариш на 5, 8. 13 годишни деца. И друго е на някой колкото теб, или по-възрастен, който ако се замисли до какво състояние е изпаднал..

klimatronik
12-18-2013, 21:43
За себе си знам защо исках да го взема детенцето но причините са лични . За автора нямам представа нито ти нито аз можем да знаем дали той ще добър родител или не .

аз знам, не знам за теб. Личи си с всяко негово мнение от много дълго време насам .
а за детето, правилно сте постъпили.

girlwithblueeyes
12-18-2013, 21:45
Добре няма да споря с тебе:D

EinGutesKind
12-18-2013, 21:46
Тая тема що не се направи важна :lol:

klimatronik
12-18-2013, 21:47
като гледам аватара му.... осинови ли дете (а добре,че това е незаконно за него) ..... тъжно му се пише

girlwithblueeyes
12-18-2013, 21:48
Е стига бе

EinGutesKind
12-18-2013, 21:49
като гледам аватара му.... осинови ли дете (а добре,че това е незаконно за него) ..... тъжно му се пише

Нещо против моя прекрасен аватар ли имаш?

klimatronik
12-18-2013, 21:52
Нещо против моя прекрасен аватар ли имаш?

аз не, но на малкия ще му причиниш сериозно проблеми, ако не и в сексуалната ориентация

girlwithblueeyes
12-18-2013, 21:53
недей сега го заяжда и за аватара

EinGutesKind
12-18-2013, 21:54
аз не, но на малкия ще му причиниш сериозно проблеми, ако не и в сексуалната ориентация

Напротив, "малкия" или "малката" (по-вероятно) ще ги науча да слушат модерна и съвременна музика.

klimatronik
12-18-2013, 21:55
недей сега го заяжда и за аватара

стига ми забранява. ся като настойница си му :D

heartshapedbox
12-18-2013, 21:56
@еднодобродете:
А ти наистина ли го обмисляш, или само си чешем езиците? И колко сериозен може да си, щом вместо да се разходиш до някой дом и да се запознаеш с процедурата и децата, пусна тема в тинейджърски форум?

klimatronik
12-18-2013, 21:56
Напротив, "малкия" или "малката" (по-вероятно) ще ги науча да слушат модерна и съвременна музика.

господи помилвай !
В коя държава ще ходите? Че тук е социалните няма да ви позволят :(

girlwithblueeyes
12-18-2013, 21:57
Нищо не ти забранявам :D

klimatronik
12-18-2013, 21:57
закона си е закон, не позволява осиновяване от хомосексуалани двойки

EinGutesKind
12-18-2013, 21:58
@еднодобродете:
А ти наистина ли го обмисляш, или само си чешем езиците? И колко сериозен може да си, щом вместо да се разходиш до някой дом и да се запознаеш с процедурата и децата, пусна тема в тинейджърски форум?

Обмислям го, ама за догодина евентуално. И в дом ли трябва да ида или в някаква друга институция?

EinGutesKind
12-18-2013, 21:58
господи помилвай !
В коя държава ще ходите? Че тук е социалните няма да ви позволят :(

Че кой ще ги пита :lol:

heartshapedbox
12-18-2013, 22:05
И в дом ли трябва да ида или в някаква друга институция?

Нямам представа честно казано. Отиди в някой дом и попитай, те ще ти кажат.
Ако не е тайна, на колко си години? Имаш ли стабилни доходи, които не са заплашени от прекъсване в следващите 18 години?
Това наистина е много сериозна стъпка, не е просто "да си имам някой, който да ми казва тати". Защо не започнеш да посещаваш редовно децата в някой дом докато не решиш категорично? Тъкмо ще се запознаеш с характерите им.

EinGutesKind
12-18-2013, 22:11
^ На 23 с учителски доходи, ама колко са сигурни само те си знаят :D

heartshapedbox
12-18-2013, 22:22
И си готов да бършеш гъза на някое дете, докато приятелите ти пият по баровете? А достатъчно житейски опит ли имаш, за да му дадеш добро възпитание? Имаш ли партньор/ка и ако да,какво е мнението му/и по въпроса? Ако не, мислиш ли, че може да осигуриш истинско семейство само с един родител? Кой ще го гледа, докато си на работа? А дали учителската ти заплата ще ти позволи да ми купиш айфон петхиляди, 'щото всички други от неговия клас ще имат?
Не е шега работа това, представи си как би се почувствало хлапето, ако след 2 месеца осъзнаеш, че не си готов и го "върнеш".

EinGutesKind
12-18-2013, 22:28
И си готов да бършеш гъза на някое дете, докато приятелите ти пият по баровете? А достатъчно житейски опит ли имаш, за да му дадеш добро възпитание? Имаш ли партньор/ка и ако да,какво е мнението му/и по въпроса? Ако не, мислиш ли, че може да осигуриш истинско семейство само с един родител? Кой ще го гледа, докато си на работа? А дали учителската ти заплата ще ти позволи да ми купиш айфон петхиляди, 'щото всички други от неговия клас ще имат?
Не е шега работа това, представи си как би се почувствало хлапето, ако след 2 месеца осъзнаеш, че не си готов и го "върнеш".

Имаш право, ама идеята ми е да не бъдем с някаква огромна разлика и да го питат един ден "това дядо ти ли е" ... иначе да, рано ми е, може би след 2-3-4 години :(

Bank$
12-18-2013, 22:29
Педал!