PDA

View Full Version : Биатлон и ски бягане



Страници : [1] 2 3 4

Ivaaaaa
12-17-2013, 08:08
не, че има много фенове (всъщност няма никакви), но тук ще си коментирам състезанията от СК и Олимпийските игри. Знае ли се, един ден може да стана добър коментатор и специалист ^^

Такам, не че изпитвам някакво пристрастие, но норвежкото ски бягане и биатлон е някалко класи пред другите нации, които имат по един, най-много двама добри състезатели. Мъжкият титулярен отбор не учатсва на СК в Анси (Оле Ейнар Бьорндален, Емил Хегле Свендсен и Тарей Бьо) и въпреки това успяха да вземат двата индивидуални старта. Йоханес Тингенс Бьо - най-младият победител за СК мисля, че от 22 години насам, единственият по-млад е именития Марк Кирхнер. Това момче мисля, че направи дебюта си при 'големите' някъде по средата или в края на миналия сезон. За толкова време успя да постигне две последователни победи на терена на големият и в момента в най-добра форма, водач в класирането за СК със сериозен аванс - Мартен Фуркад. Специалистите му предричат велико бъдеще и дори самият му брат предвещава, че ще има по-велика кариера от него. И как няма - с такава бърза и точна стрелба, която му печели доста секунди аванс и с едно ски бягане на много високо ниво, той определено ще бъде фактор в следващите сезони.
Толко3 суперлативи за Йоханес (и всъщност той не е единственият, който може да заеме последната квота за щафетата в Сочи, но с него в състава си, не виждам как друг отбор може да спори с викингите).

Минавам на една доста неприятна поне за мен тема - женското ски бягане. Двете победи в Давос на спринта и 15-те километра свободен стил, са за както я наричат 'кралицата на ски бягането' - Марит Бьорген. В последните няколко години челната тройка е заемана от едни и същи състезателки - Марит, Терезе Йохауг и Юстина Ковалчик, която може да се бори срещу тях само в класическият стил. Този сезон се наблюдава оживление и подобряване на формата на Шарлоте Кала, така че се надявам на нас като фенове на този велик спорт и като зрители, да видим и други лица на почетната стълбичка. Броят на победите на Марит сигурно надхвърлят 60 и трябва да й се признае, че е наистина много добър състезател, но това може и да се дължи на по-малката конкуренция и по-ниското ниво на останалите. За мен лично гледането на женско ски бягане се е превърнало в истинско изпитание на търпението ми, да не превключа на друг канал.

засега толко3 8-)

SonataArctica
12-17-2013, 08:57
Браво 8-)

girlwithblueeyes
12-17-2013, 09:53
Ее не гледам ски от зимните хокей
Що темата не стане обща за Сочи ?

psychopath
12-17-2013, 10:25
Я дай няква програма за биатлона, тоя сезон. : )

granger
12-17-2013, 13:26
БИАТЛООООООООООН!
Бьорндален ми е любов,бе, уникалничък ми е,както и целия Норвежки отбор.
А и нашите миналия сезон бяха подкарали добре,дано и тоя са така!

RagioL
12-17-2013, 13:34
:!:

DieselBlood
12-17-2013, 15:30
Ще е различно, когато след този сезон Хенкел, Бергер и Бьорндален се откажат.

klimatronik
12-17-2013, 15:57
http://smeshen.com/files/images/Skior.jpg
http://yoocards.com/data/media/23/funanimals2.jpg

psychopath
12-17-2013, 18:31
И Хенкел ли?

Ivaaaaa
12-17-2013, 21:56
И Хенкел ли?

носят се такива слухове, но все още е непотвърдена информация
за щастие се разчу мълва обаче, че Хелена Екхолм обмисля връщане към кариерата си като биатлонистка
през март или април ще се проведе някакво местно шведско състезание, на което тя ще участва и може би това е крачка към връщането й към спорта. а дано!



Ще е различно, когато след този сезон Хенкел, Бергер и Бьорндален се откажат.

не знам как ще ги преживея 8-)
особено Бьорндален
той ще остави голяма празнина с 93-те си победи, от които една в ски бягането



Я дай няква програма за биатлона, тоя сезон. : )

програма? предполагам имаш предвид кръговете
заповядай

4-ти кръг, 1-5 януари, Оберхоф, Германия

3 януари – спринт (жени)
3 януари – спринт (мъже)
4 януари – преследване (жени)
4 януари – преследване (мъже)
5 януари – масов старт (жени)
5 януари – масов старт (муже)

5-ти кръг, 7-12 януари, Руполдинг, Германия

8 януари – щафета (жени)
9 януари – щафета (мъже)
10 януари – спринт (жени)
11 януари – спринт (мъже)
12 януари – масов старт (жени)
12 януари – масов старт (мъже)

6-ти кръг, 15-19 януари, Антхолц, Италия

16 януари – спринт (жени)
17 януари – спринт (мъже)
18 януари – преследване (жени)
18 януари – преследване (мъже)
19 януари – щафета (жени)
19 януари – щафета (мъже)

Олимпийски игри, 7-23 февруари, Сочи, Русия

8 февруари – спринт (мъже)
9 февруари – спринт (жени)
10 февруари – преследване (мъже)
11 февруари – преследване (жени)
13 февруари – индивидуален старт (мъже)
14 февруари – индивидуален старт (жени)
16 февруари – масов старт (мъже)
17 февруари – масов старт (жени)
19 февруари – смесена щафета
21 февруари – щафета (жени)
22 февруари – щафета (мъже)

7-ми кръг, 3-9 март, Поклюка, Словения

8-ми кръг, 12-16 март, Контиолахти, Финляндия

13 март – смесена щафета
15 март – спринт (мъже)
15 март – спринт (жени)
16 март – преследване (мъже)
16 март – преследване (жени)

9-ти кръг, 19-23 март, Холменколен, Норвегия

20 март – спринт (жени)
20 март – спринт (мъже)
22 март – преследване (жени)
22 март – преследване (мъже)
23 март – масов старт (жени)
23 март – масов старт (мъже)




Ее не гледам ски от зимните хокей
Що темата не стане обща за Сочи ?

всеки може да си пише каквото си пожелае, стига да е свързано със зимните спортове :)


сега покрай празниците ще се проведе традиционното състезание от Гелзенкирхен, но не знам кога и къде ще го дават
моля някой, ако разбере нещо да свирне 8-)

102
12-17-2013, 22:07
ne sichki svirkame kato teb

Ivaaaaa
12-18-2013, 16:12
коментирайте моля! :)

http://www.youtube.com/watch?v=YjiMyVyjLu8

102
12-18-2013, 19:56
shibna mu tva.. shtekata.. i mu dade svoqta li ?

Ivaaaaa
12-23-2013, 12:42
ами нещо се разврякаха, че феърплея не бил на ниво, че Фуркад играел мръсно и такива ти глупости, а аз даже виждам точно обратното - Фреди му кара в ските, замотават се, в резултат на което си чупи щеката и Мартен му дава своята, ама рекох да питам дали само аз виждам това 8-)

успях да гледам съвсем малко от световните студентски игри
може да се отчете добро представяне на Сборная
като цяло добро участие, въпреки олимпийската година, но много ниско ниво щом Веско Цинзов успя да се класира на едно от състезанията на 8-мо или 9-то място 8-)
май само с това можем да се похвалим
на миналата или по-миналата Универсиада в Турция (?), Краси Анев имаше страхотни резултати
надявам се моментната форма на българският отбор да е планувана и пикът и да е на ОИ
миналата година нашите момчета се развихриха някъде по средата на сезона (в Поклюка май)
силно се надявам на достойно представяне


по повод коледната гала от Гелзенкирхен:
http://biathlonbg.in/116__Ofitsialniyat_spisak_na_uchastnitsit%D0%B5_v_ Kol%D0%B5dnata_gala_v_G%D0%B5lz%D0%B5nkirh%D0%B5n_ %D0%B5_gotov
обаче не знам къде ще дават това състезание и дали изобщо ще го дават
миналата година, ако не се лъжа беше по БНТ
в списъка видях Чудов :О

отсега залагам на двойката Хорн-Свендсен 8-)
тази година обаче няма френски тим...странно

Ivaaaaa
12-23-2013, 12:49
иии на чехите също 8-)

Ivaaaaa
12-26-2013, 08:33
Биатлона ще го дават по Евроспорт в събота от 19:00. Не е за изпускане. Само не разбирам защо липсва френски тим.

Друга новина - започва великото състезание Тур де ски от Оберхов (за щастие ще има стартове, защото не беше появил слух, че състезанията по биатлон и ски бягане няма да се проведат, заради липса на сняг. е, имаме късмет). Отново в събота в 3 след обяд. Ще бъдат последователно един след друг двата пролога първо при жените, после при мъжете.

Ще бъде велико. Жалко, че тази година Дарио Колония отсъства. Знаем, че миналата година той също беше фактор, но Легков спечели. Никога няма да забравя финиша му. Е, един по-малко срещу любимеца ми. Залагам на него иии с оглед на представянията досега в СК, залагам и на Сундби, Нортхуг не е фактор за съжаление. При жените, хммм...Бьорген естествено, Ковалчик има шанс само в класическите състезания. Ако накрая изкачването от Вал ди Фиеме бъде в класиката, мисля, че тя има огромен шанс да се доближи максимално, но май миналата година беше, а тази ще бъде в свободен стил. Така си мисля. Е, естествено не можем да я подценяваме, все пак е миналогодишна шампионка, но тогава Марит не беше във форма. А сега освен Йохауг, има и Кала, която също ще бъде конкуренция. Ще видим.

едит: поразгледах статистики и се оказа, че Ковалчик е четирикратна последователна шампионка в Тур-а, а Колония го е печелил 3 пъти. Ще бъде много, много интересно.

направих таблица, дано не съм объркала нещо

http://prikachi.com/images/955/6887955z.jpg

Ivaaaaa
12-27-2013, 08:08
попаднах на интересни снимки и нямаше как да не ги споделя 8-)

това е сервизният камион на норвежкия тим

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1471333_544956488921807_170130712_n.jpg

а нашите го карат с по един чифт ски...няма да казвам колко е бройката на норвежците примерно, като съм ги подхванала
и после очакваме добри резултати и се сърдим, че нашите нямат стабилни и добри резултати
емии..всичко ни е в пъти по-зле, нямаме право на големи очаквания
федерацията ни разполага с малко пари. миналата година даже имаше стартове, при които жените не пътуваха, защото нямаха достатъчно финанси (мисля, че за Осло Холменколен). е, то там си е по-скъпо в сравнение с другите зимни центрове от СК, но е сра-мо-та

списъците с олимпийските квоти почти са попълнени
знаете, женският ни национален отбор не можа да покрие норматива и ще имаме само една представителка в Сочи - Деси Стоянова
за мен тя не е най-добрият избор, както и според много други. тя има слаба стрелба и нестабилни резултати. изборът, на който трябваше да се спрем е Емилия Йорданова, но...

завършвам с една позитивна снимка на Анди Бирнбахер

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1477966_544956528921803_1874311021_n.jpg

и не забравяйте днес World Challenge-a в Гелзенкирхен и Тур де ски

а аз утре най-вероятно най-после ще карам ски <3

Fisherman
12-27-2013, 11:39
пише се дестинация

tireheb
12-27-2013, 12:43
made by norway
ма камионът е scania
ахахах

martin92
12-27-2013, 16:32
пише се дестинация Не си прав! Пише се дистанция! Разстояние между две тела или места.

А що се отнася до размислите на авторката- явно от скоро следиш ски бягане и биатлон. Тур дьо ски е явление,не просто състезание по ски бягане! Както ти каза Юстина Ковалчик има своите шансове най-вече в класическия стил,но не просто защото не и се отдава свободният, а защото този сезон е наблегнала много пъти повече на класиката! Амбициите и са за злато в Сочи на 10 км класически стил! И наясно ли си как би било възможно да изкачват Алпе Чермис в класически стил ???? Никога,ама никога досега не се е случвало,защото е практически невъзможно при денивелация от повече от 400 метра и серпентина за гигантски слалом! Не ти го казвам за да те ядосам или пък да ти се подигравам, просто когато тръгнеш да говориш нещо по добре първо го провери!

Ivaaaaa
12-27-2013, 17:00
Не си прав! Пише се дистанция! Разстояние между две тела или места.

А що се отнася до размислите на авторката- явно от скоро следиш ски бягане и биатлон. Тур дьо ски е явление,не просто състезание по ски бягане! Както ти каза Юстина Ковалчик има своите шансове най-вече в класическия стил,но не просто защото не и се отдава свободният, а защото този сезон е наблегнала много пъти повече на класиката! Амбициите и са за злато в Сочи на 10 км класически стил! И наясно ли си как би било възможно да изкачват Алпе Чермис в класически стил ???? Никога,ама никога досега не се е случвало,защото е практически невъзможно при денивелация от повече от 400 метра и серпентина за гигантски слалом! Не ти го казвам за да те ядосам или пък да ти се подигравам, просто когато тръгнеш да говориш нещо по добре първо го провери!

уоу, уоу
в интерес на истината никога не съм се замисляла и да, ски бягане не гледам от толкова дълги години.
миналата година на това изкачване, бегачите трябваше да минават на туристически ход, все още ли твърдиш, че е свободен (да, свободен е, но туристическата стъпка напомня повече на класиката)? наистина, моя грешка, но изказването ти беше грубо и непремерено. помислих, че стила се редува, тъй както се редува при другите дисциплини. съжалявам, ако съм те засегнала толкова и съм звучала супер неподготвено и непрофесионално. тва е може би, защото не съм експерт. и не разбирам защо ми се караш за Ковалчик. нали и аз това казах...но плс, за биатлон не ми казвай, че съм била неподготвена, недей. смея да твърдя, че доста разбирам от този спорт. опитай се да опровергаеш това ;)


made by norway
ма камионът е scania
ахахах

соу уат?


пише се дестинация

фишка, плс


ии съжалявам, объркала съм, утре са състезанията, но виждам, че никой не ме поправи
е, явно никой не е гледал
по-добре, че не бяха днес, защото щях да ги изпусна, а няма нищо по-хубаво от това да гледаш live
утре ще карам ски, сега е твърде късно ^^

OoVasKoO
12-27-2013, 17:04
Ivaaaaa, откога караш ски?

tireheb
12-27-2013, 17:04
соу уат?


нищо
просто ми стана смешно :О

SonataArctica
12-27-2013, 17:21
Аз сега гледам ски скоковете 8-) поляците разбиват за сега ^^

OoVasKoO
12-27-2013, 17:32
Аз сега гледам ски скоковете 8-) поляците разбиват за сега ^^
Зографски скача ли?

Ivaaaaa
12-27-2013, 17:33
Аз сега гледам ски скоковете 8-) поляците разбиват за сега ^^

ако е това, което съм гледала днес..мда
ще имат 4-ма в първата 7-ца и ще бъде изравнен рекорда на шанцата (141м) 8-)



нищо
просто ми стана смешно :О

К. 8-)


Ivaaaaa, откога караш ски?

не мога да кажа с точност, но да кажем от 2-3г насам се справям по-добре
ските винаги са ми били страстта,
дори не мога да кажа кога се запалих по биатлона, сякаш винаги съм го гледала
ех, защо нашите не са ме насочили...сега да съм била българската Магдалена Нойнер 8)


към Мартинчо: радвам се, че има фенове като теб, личи си, че разбираш :)

SonataArctica
12-27-2013, 17:39
Те сега свършиха. Първия е поляк, после шваб и пак поляк 8-)
Какво още може да очакваме тази вечер?

Ivaaaaa
12-27-2013, 17:42
Те сега свършиха. Първия е поляк, после шваб и пак поляк 8-)
Какво още може да очакваме тази вечер?

а нз
аз си мислех, че си гледал повторение 8-) :D

SonataArctica
12-27-2013, 17:45
Може и така да е :lol:
След малко ще е хокея ^^

Красивият
12-27-2013, 17:48
иве ко пр ;p мн обичам ски бягане

Ivaaaaa
12-27-2013, 17:48
Може и така да е :lol:
След малко ще е хокея ^^

е са повторение ли беше или не? 8-)
хокея..Давос? Канада-Полша? 8-)

SonataArctica
12-27-2013, 17:57
Давос 8-)

Ivaaaaa
12-27-2013, 18:03
ако е Канада и Полша (не съм сиг дали беше точно Полша), значи съм гледала съвсем малко от него
гледах до когато имаше спречкване после тръгнах 8-)

повторения са, нали?

SonataArctica
12-27-2013, 18:08
Давос ще е на живо :)

kosder
12-27-2013, 18:14
Да живее биатлона. Когато се запалих на мода бяха Поаре, Рико Грос, Ханеволд, Свен Фишер, Бьордален разбира се ;D. Пък от жените Уши Дизел, Поаре, Глагол, Баи, Зубрилова и нашите Дафовска, Филипова и Никулчина. Велико :-0

Ivaaaaa
12-27-2013, 18:20
Да живее биатлона. Когато се запалих на мода бяха Поаре, Рико Грос, Ханеволд, Свен Фишер, Бьордален разбира се ;D. Пък от жените Уши Дизел, Поаре, Глагол, Баи, Зубрилова и нашите Дафовска, Филипова и Никулчина. Велико :-0

и аз си спомням някои състезания
е, била съм и доста малка тогава де 8-), но помня, че преди Поаре, Лив Грете се подвизаваше като Шелбрайт (помня моминското й име, йееей :D)

най-добре от тези, които изреди помня състезанията на Бьорндален ест, Поаре, Баи, Ханеволд и Глагов* или Бек по-късно
ехх да, златни времена, но пропускаш и легендите от Сборная и шведите 8-)

Ivaaaaa
12-27-2013, 18:21
Давос ще е на живо :)

аз пък си помислих, че повтарят програмата от по-рано 8-)

SonataArctica
12-27-2013, 18:38
По евроспорт2 повтарят :д а по нормалната е хокея 8-)

martin92
12-27-2013, 19:07
Може и да си запозната, но не толкова колкото си мислиш :) И това че са в туристически ход е съвсем в реда на нещата защото е прекалено стръмно! А и програмата ти е грешна за Тура.. по-точно не е обновена... Поради липсата на сняг в Оберхоф има подготвена само една обиколка от 1,5км , което налага преследванията в класически стил да бъдат заменени със спринтове в свободния на дистанция 1,5км :) И не съм груб и не премерен, просто когато става дума за факти свързани със биатлона и ски бягането държа всичко да е наистина точно.

Относно биатлона просто съм споменал, че явно и двете не следиш много. Ако кажа,че не се отделям от телевизора и компютъра при наличие на състезание от календара ще бъда абсолютно точен! А това че беше коментирала дали е правилно или не да отиде Деси в Сочи за Олимпиадата, смятам,че щом води в ранглистата която е изготвена точно за това ,значи трябва да е тя! Ако беше стабилна както и в предишните сезони мястото щеше да е за нея. Ето и местата на двете от началото на сезона: Деси-71,82,89,27,55 и 2 пъти без обиколка в щафетата а ето и на Еми-69,92,83,58,56 и също без обиколка в двете щафети като Деси сгреши 5 пъти а Еми 4. За смесената щафета в която участваха какво да кажа ...и двете завъртяха по 1 обиколка. Деси там използва 5 допълнителни патрона а Еми 6... деси изостана на 2:16 от Соукалова, а Еми на 2,34 но от Виткова. Деси е рисков състезател така е но при чиста стрелба на Еми ще имаме място между 30 и 60, а ако Деси стреля чисто има място от 20 до 50(за да не съм прекален оптимист)

Докато всички мислят само кое решение е "грешно" и кое "правилно" а не мислят само за това ,че тя може и да успее,тя няма да застане със желание нито веднъж на старта! Ето защо когато ти взимаш решенията оценяи кое е редно и кое не! Няма да носиш отговорността за това което Федерацията по Биатлон е взела! Не твърдя, че знам много просто мисля реално, всеки има своя шанс! Тук съм само за да помогна темата наистина да стане интересна, не за да се карам не за да се подигравам или да лицемернича. Ако заровим томахавката мисля че темата ще бъде интересна за всеки който иска да я прочете, с много факти и написана с много желание :)

А относно Ковалчик,тя обмисля да не уваства в Тура заради промяната в програмата, която дава предимство на бегачите с добри постижения в спринта(имат шанс да натрупат доста бонус секунди) и "свободняците". Утре преди старта ще реши!

Fisherman
12-27-2013, 19:19
иве ко пр ;p мн обичам ски бягане

дори не те отрази,буламач малък

Красивият
12-27-2013, 19:59
дори не те отрази,буламач малък

забелязал съм, че отговаряш на всеки мой пост с цитат
знам че си пасивен гуси

Ivaaaaa
12-27-2013, 20:03
...

Човек, няма как да знам за всяка една новост. Опитах се да бъда полезна и предоставих някакво инфо кога да гледат стартовете от СК по биатлон и ски бягане. В Оберхоф до последно не се знаеше дали изобщо ще има състезания. Ти едва ли не изтъкна, че не разбирам от тези спортове, 'щото видиш ли не знам, че дистанцията е смалена. Целта на темата ми е да си правя някакви си мои коментари и да помогна, ако някой има някаква питанка. Не мисля, че някой се интересува колко km и m е трасето в Оберхоф..така или иначе ще се види. Ииии...два спринта? Не стават ли множко? Странно...

Относно Деси - това, от което се нуждаем, според моя лична преценка e стабилност. Не ангажирам никого с мнението си. Освен това аз не съм единствената изненадана от избора й. Еми е по-опитна и има по-добра стрелба, а ски бягането и е близко до това на Деси. Осъзнай се, говорим на българският женски отбор. Тук беговите възможности са близки. Много добре знаеш (надявам се), че стрелбата е ключовият елемент във всяко едно състезание и е решаващият фактор. То и Свендсен е много бърз, ама Фуркад стреля много по-точно, нали? Таа, това е безумие...отново подчертавам според мен.

Иии аз томахавки не съм вадила, за да ги заравям. :)

едит: аз също не пропускам старт

OoVasKoO
12-27-2013, 21:00
малии, кво ли ще стане ако пропуснеш? :D

Ivaaaaa
12-27-2013, 21:15
ще гледам повторение :D

DieselBlood
12-28-2013, 00:16
Десислава Стоянова е една от добрите, спор няма. Няма как да се класираш в първите 20, при условие, че стартираш с #88. Признавам си, ако това момиче има ден, то тя е най-голямата ни надежда при жените. Емилия Йорданова е слаба в стрелбата. От каквото и да е положение. Има бързина, но стрелбата и е доста зле. Дафинка Коева няма смисъл да я коментирам. Да навъртиш 2 наказателни, при условие, че щафетата е на 11 място и заради тая глупост да паднеш на 20....... При мъжете, ако Анев е в добро здраве, го знаем какво може. Клечеров и Илиев като че ли дават малко контра. Без всякакъв спор, на Олимпиадата в Сочи, домакините са фаворити от гледна точка на това, че са на родна земя, но всички знаем, че германци, норвежци, французи и дори американци и канадци имат достатъчно опитни състезатели, за да поднесат изненада.

martin92
12-28-2013, 06:52
Човек, няма как да знам за всяка една новост. Опитах се да бъда полезна и предоставих някакво инфо кога да гледат стартовете от СК по биатлон и ски бягане. В Оберхоф до последно не се знаеше дали изобщо ще има състезания. Ти едва ли не изтъкна, че не разбирам от тези спортове, 'щото видиш ли не знам, че дистанцията е смалена. Целта на темата ми е да си правя някакви си мои коментари и да помогна, ако някой има някаква питанка. Не мисля, че някой се интересува колко km и m е трасето в Оберхоф..така или иначе ще се види. Ииии...два спринта? Не стават ли множко? Странно...

Относно Деси - това, от което се нуждаем, според моя лична преценка e стабилност. Не ангажирам никого с мнението си. Освен това аз не съм единствената изненадана от избора й. Еми е по-опитна и има по-добра стрелба, а ски бягането и е близко до това на Деси. Осъзнай се, говорим на българският женски отбор. Тук беговите възможности са близки. Много добре знаеш (надявам се), че стрелбата е ключовият елемент във всяко едно състезание и е решаващият фактор. То и Свендсен е много бърз, ама Фуркад стреля много по-точно, нали? Таа, това е безумие...отново подчертавам според мен.

Иии аз томахавки не съм вадила, за да ги заравям. :)

едит: аз също не пропускам старт

Та,смятам,че ако искаш да си полезна на някой с нещо винаги ама винаги трябва да следиш всичко. А и всичко ясно и точно е написано в сайта на FIS. Ако ти пишеш тук всичко ей така без да погледнеш, какъв е смисъла да го правиш ?
Не оспорвам знанията ти със предишния си пост , просто показвам,че не си запозната със всичко случващо се, което значи, че просто няма смисъл да пишеш някакви неща и да твърдиш, че са истина когато не са! Ако искаш да станеш коментатор така няма да стане.. А личното мнение не трябва да влияе на нещата които пишеш за спорта, и аз имам лично мнение но изказвам факти и така оборвам твоите лични мнения. п.п Споменаваш че Еми е по стабилна ама този сезон определено се конкурира с Деси за грешки в стрелбата :P А иначе моето мнение е че и двете имат какво да учат,лошото е това ,че няма как това да стане както в богатите отбори защото не е само в това да имаш талант, трябва ти и късмет,база на която да развиваш таланта си, много упорство и желание и на последно място но не по значение ПОДКРЕПА! Ако теб всеки ден те плюят и ти казваш колко не ставаш как ще се почувстваш...и дори когато си видяла светлина в тунела и си се преборила с конкуренцията ...насреща ти излиза някой и продължава да плюе...е няма да се стегнеш а ще се разочароваш от всички и най-вече от себе си заради това че не оправдаваш очакванията на хората. Спирам да пиша в темата по простата причина ,че явно два остри камъка брашно не мелят както казват хората ...а ти "коментатора" вместо да се вслушаш в хората за които "пишеш" отстояваш мнението си без значение дали си 5 или 99 % сигурна в това което казваш.

Ivaaaaa
12-28-2013, 18:28
...

Както казах - това си е лично мое мнение и не ангажирам никого с него. 'Добро утро' само мога да ти кажа, ако сега разбираш, че аз съм единствената учудена от избора на Деси.

Такам, изключително много съм разочарована от тазгодишното издание на Тур де ски или по-специално от това, което се случи с Ковалчик. Напълно разбирам и подкрепям решението й да не участва в Тур-а. Състезанието тази година е по-малко и класическите дисциплини ще са само 2. Домакините можеха да измислят нещо за пролога, но не и за преследването, но иначе ще направят трасе за биатлона, тъй като там са...големите кинти. Има ли желание, има и начин. Така просто не е равностойно. Не знам с какво търпение ще гледам жените, тъй като още преди да е започнало всичко, краят е ясен. Не, че имам нещо против 'Кралицата', но всичко работи в нейна полза и на мен като зрител не ми е интересно. Още повече след като се разбра, че и Кала и Чекальова няма да участват.

Мъжете са интересни както винаги. Малко изненадваща победа на Алекс Харви и още по-изненадващото според мен е и челното класиране на съотборника му. Миналата година и в началото на тази не са показали нищо, но явно настъпва подобрение във формата на 'кленовите листа'. Нортхуг остана доста назад, както и Легков. Засега един от фаворитите ми за Тура-а - Сундби - показа добра форма и постигна достоен резултат, Йесперсен завърши трети, който също ми е фаворит за призово класиране.

В биатлона спечелиха 2-ят германски отбор - Лаура Далмайер и Флориан Граф. Не знам защо всички ръсят толкова много суперлативи по адрес на това младо момиче. Да, добра е, но един Йоханес Бьо според мен е безспорно по-големият талант. Единственото й качество, което я прави добра е точната стрелба. В ски бягането има още много какво да се желае, а както знаем биатлонът е комплексен спорт от стрелба и ски бягане. За да бъде един състезател истински добър, той трябва да притежава и двете. Мартен Фуркад е най-добрият пример за това. Не случайно има толкова победи и ни е показвал в много състезания, че е няколко класи над останалите, а трябва да се признае, че е и млад (25г), но е постигнал всичко, което един състезател би искал.

Мразя Хорн, мразя Хорн, мразя Хорн! Прогнозата ми щеше да се сбъдне, ако тя не беше съсипала всичко.


А Легков, Черноусов и Свендесн са тоооолкова сексии!

Ivaaaaa
12-29-2013, 18:59
Ами какво да кажа..поредното разочарование. Уважавам Асенчо (коментаторът на Евроспорт), разбира си от работата, но ще ме извинява. Бива ли да е такъв дебил. Вчера подхвърляше разни неща по адрес на Ковалчик, че не било спортсменско от нейна страна да бойкотира решенията на ФИС, даже беше цитирал някаква, която каза, че по тая логика Ковалчик може да бойкотира и срещу кънковидния в цялата СК. Изключително много съм разочарована от организаторите в Оберхоф, от шефовете на ФИС и от целият Тур. Тази година сами смазаха престижа на това велико състезание. Просто много си личи...За биатлона може да направят писти, но за Тур-а - не. Ама нали биатлона е по-гледан, повече зрители, повече кинти...Това не е единственият случай, при който в Оберхоф се получава така, че да има недостиг на сняг. Ми да не поемат такива състезания, като не могат да ги организират, мамка му...Ма секи си гледа интереса. Много, много ме е яд за Ковалчик. Както каза Сундби: 'условията са травеститни'..

иначе доволно представяне на Тре Крунур
като цяло спринта беше интересен, но можеше да е много по

и тва ако ми било равностойно състезание... толкова много фристайл, а само две класики :/

Ivaaaaa
12-31-2013, 12:56
някой, ако ми даде линк за Тур-а, ще го обичам вечно

Ivaaaaa
01-01-2014, 15:11
днес гледах и ски скокове и се оказа, че Аман и Шлиренцауер са във форма :О. мисля, че започвам да се влюбвам и в този спорт.

днес беше 4-ят етап от Тур-а в Ленцерхайде. невероятна подготовка на швейцарците, перфектни условия и съответно страхотни състезания без излишно бутане и чупене на щеки, поради тесни трасета. надявам се никога повече да няма етапи и СК-и в Оберхоф. Бива си ги германците, но просто не става :/.

днешната победа на 15км класически масов старт взе Алексей Полтаранин, който наистина заслужава титлата 'крал на класиката'. невероятен. наистина взех да се убеждавам, че Сундби ще спечели тазгодишният Тур. Легков не във форма, а Нортхуг се справя учудващо добре, предвид това, което ни е показал от началото на сезона до тук.


при жените успя да ме изненада Бьорген, която прекрати участието си. сега състезанието ми изглежда далеч по-интересно. е, явно и тази година няма да е нейната и тази единствена титла, която й липсва във кариерата, ще почака още поне година :Д. етапната победа грабна Нисканен от Финландия, а основната заподозряна, която остана за спечелването на Тур-а - Терезе Йохауг - остана трета.

SonataArctica
01-01-2014, 16:34
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/aVOg892_460sa.gif

Ivaaaaa
01-01-2014, 18:49
а дали пък не е красиво ^^

Ivaaaaa
01-03-2014, 17:14
Невероятни стартове днес!
Зимният парк започна още сутринта с 15-те км free преследване при жените. Страхотно състезание, страхотна Якобсен, страхотна Йохауг. Но всичко до тук. При жените е повече от ясно какво ще стане, защото Терезе е специалистка в изкачването на Алпе Чермис.
При мъжете на 35км преход от Кортина до Тоблах също free, Сундби не само запази своята преднина, но и успя да добави още с бонус секундите, със силното и равномерно ски бягане. Почти на 100% съм сигурна, че Мартин Сундби ще победи в Тур-а, защото не вярвам утре на бягането 10км класика по часовник, да загуби много, даже може отново да спечели. Фаворитът ми и мой любимец - Легков - показва по-слаба спортна форма дори и от Нортхуг, който пропусна част от подготвителният сезон. Жалко, наистина :/.

В биатлона в мъжкият спринт спечели Емил Свендсен, който изпревари само с 4 десети Кралят Оле Ейнар Бьорндален. Опитният викинг е в нечовешка бегова форма и се конкурира успешно с доста по-младите от него, въпреки двете грешки в стрелбата изостана само с 11сек чисто бегово време. Най-бърз беше Мартен Фуркад, а на секунда след него се нареди Свендсен. Наистина жалко, че не можа да спечели своята 94-та (?) победа. А именитият французнин остана на трето място, заради трите грешки, които допусна. Чака ни велико преследване.

В женският спринт спечели Дария Домрачова, която допусна само една грешка в тези отвратителни условия в Оберхоф (отново). Втора остана финландката Макарайнен с две грешки, а до нея на почетната стълбичка се нареди украинката Олена Пидхрушна с чиста стрелба. Повръща ми се вече като чуя за Оберхов. Ужасна писта, подготовка и време, което може би се дължи и на късният час, в който се провеждат състезанията, за да могат повече зрители да дойдат на стадиона. Ако зависеше от мен никога, ама никога няма да има състезания там. А коментаторите на Евроспорт не спряха да ръсят суперлативи за германците, за това колко добре са се справили предвид условията, за отличната логистика, бла-бла. Днес италианците и швейцарците преди няколко дни ни показаха как се организира състезание от такова ниво, а това трасе в Оберхов е сякаш за аматьори...Както и да е. Радвам се, че най-после се получи стрелбата на Домрачова, защото в момента тя е най-бързата биатлонистка. Руснаците могат само да съжаляват, че са я изпуснали.

Тук може да следите резултатите на живо и да гледате статисиката:
http://datacenter.biathlonresults.com/?view=live_stats

а тук можете да следите състезанията:
http://eurovision.digotel.com/ibu/

Ivaaaaa
01-04-2014, 17:37
Днес зимният парк започна с 10-те км интервален старт в класиката при мъжете. Невероятно отборно представяне на норвежците. Те успяха да окупират първите 4 места. Победител в днешният етап стана невероятният Петър Нортхуг, който беше по-бърз с почти 10 сек от водача в Тур-а - Мартин Сундби. Трети остана прогнозираният от мен още в началото фаворит за призово класиране - Крис Йесперсен - който взе третата позиция в класирането от канадеца Харви. Норвежката хегемония продължава и на четвъртото място, до което достигна Шур Рьоте. Така утре преди финалното изкачване на 9км, Нортхуг изостава на около 48сек, а третият Йесперсен, на около минута и двадесет и седем секунди. Нортхуг не е казал дали със сигурност ще се пусне на този финален етап, но предвид добрите си позиции и разбира се фактора пари, тъй като сумите не са малки, аз не вярвам викингът да пропусне този старт. Победата му беше изумителна. Истинско удоволствие бе за мен да гледам това красиво състезание. Нортхуг не е от състезателите с константни резултати и много често изненадва със слаби класирания, но това което го прави велик и за мен крал на съвременното ски бягане, е начинът, по който побеждава. Прави го грандиозно, с впечатляващи разлики по умопомрачителен начин. Наистина се възхищавам на този човек. Всичко в него привлича интереса на зрителя - арогантното и понякога цинично поведение, взривността, физиката, финалният спринт, техниката...Невероятен.

В дамското интервално бягане по часовник 5км, победителка стана Терезе Йохауг, която беше по-бърза с цели 15сек от водачката в Тур-а - Астрид Якобсен. Останалите три места са съответно за финландките: Кильонен, Нисканен и Лахтенмяки. Освен 15-те сек, които все от етапа, Йохауг взе и още 15сек бонуси и така утре преди финалният етап, тя изостава на само 24сек от Якобсен. По нататък в класирането са финландките в същата последователност, но на по-голяма разлика. При тях явно ще е борбата за третото място. Не се наемам да правя предварителни и категорични прогнози, защото в ски бягането може да се случи всичко, но предвид факта, че Терезе е печелила три поредни пъти финалното изкачване, везната се накланя сериозно в нейна полза. При всички случаи обаче мисля, че тази година и двата Тур-а ще бъдат в ръцете на викингите.

Днес се проведе и мъжкото преследване в биатлона при мъжете. Финалната тройка каквато беше в спринта, остана и в pursuit-а - Емил Хегле Свендсен, Оле Ейнар Бьорндален и Мартен Фуркад. Единственото, от което не съм доволна този път е вторият пореден пропуснат шанс на Кралят да спечели победа. Само от двете състезания днес и вчера, той имаше шанса да направи победите си 96, като една от тях е в ски бягането, а през февруари навършва 40г...Вдъхновяващ и респектиращ наистина...

При жените се получи почти същата ситуация, както при мъжете. Победителка стана отново любимката ми от Беларус - Дария Домрачова. До нея на почетната стълбичка се нареди представителката на Суоми - Кайса Макарайнен, а на третото място този път финишира норвежката Солемдал. Недалеч от третата позиция, на престижното четвърто място пристигна неузнаваемата този сезон Тора Бергер. Проблемите й в стрелбата изглеждат наистина сериозни и се надявам да ги изчисти до предстоящата Олимпиада, защото знаем, че за нея, Бьорндален и Хенкел, този сезон е последен.

Ivaaaaa
01-04-2014, 18:49
попаднах на това видео
дали пък няма секси биатлонистки..

http://www.youtube.com/watch?v=X30vH6FnFz4

kosder
01-04-2014, 19:01
Бих направил куп деца на Соукалова.

Ivaaaaa
01-04-2014, 19:02
:D
Домрачова я намирам за най-хот...мноого хот

Ivaaaaa
01-05-2014, 16:58
Днес бяха финалните етапи на изкачването на гигантският слалом във Вал ди Фиеме. Мързи ме да пиша много и ще карам накратко. Първо се проведе женското състезание на дистанция 9км, която беше и за мъжете. Победителка в тазгодишният тур и напълно заслужено бих казала е норвежката Терезе Йохауг, която навакса изоставането си от сънародничката си Астрид Якобсен, която остана втора. Тя отново доказа класата си и спечели за четвърти пореден път мисля, този тежки последен етап на Тур-а. Трета на почетната стълбичка се нареди отново норвежка - Хейди Венг. По-нататък в класирането останаха финландките съответно: най-добре представилата се през годините - Криста Лахтенмяки, след това Керту Нисканен и Ане Кильонен. На финала Терезе дори се разплака. Напълно заслужена победа!

При мъжете очаквано Сундби спечели с едно сравнително добро изкачване, втори остана Крис Йесперсен, а изненадата на Тур-а при мъжете тази година се казва Йоханес Дюр от Автрия, който направи страхотно изкачване и мисля, че стана победител в етапа. Той успя да остави зад гърба си немалко отлични ски бегачи и дори именития Петър Нортхуг, който остана в крайна сметка четвърти, но това не е неговата сила. Той е едър и тежък състезател, а не това изисква този тип етап. Норвежците не спират до тук. Шур Рьоте успява да стигне до 5-тото място, а зад него пристигна миналогодишният победител Александър Легков. При мъжете на челните места застанаха точно тези, които посочих в началото :Д.

Изводът. Норвежците ще мачкат в Сочи, и ако при мъжете има по-голям натиск от страна на руснаци и шведи, то при жените е само една Ковалчик и финландките донякъде.

Днес се проведоха и двата масови старта в биатлона от Оберхоф. По-рано през деня се проведе мъжкият старт на 15км, който спечели Мартен Фуркад. Впечатление направи доброто представяне на Сборная и донякъде изненадващата 2-ра позиция на Волков. Трети остана Тарей Бьо. Мартен отново ни показа класата си и че наистина в момента е най-добрият биатлонист, като допусна само една грешка в стрелбата си.

В женският старт победата взе Тора Бергер. Това е една дълго чакана и напълно заслужена победа на норвежката, която изпадна в криза в началото на този сезон. Втора се нареди съотборничката й Солемдал, а трета на десети от секундата остана Дария Домрачова. Така Мартен и Тора извоюваха своите 28 победи за СК.

Изводът. О началото на сезона досега, победите при мъжете са само за норвежци и Мартен...При жените ситуацията е малко по-сложна, защото най-добрите ски бегачки - Домрачова и Макарайнен - когато им се получи стрелбата, са недостижими, но и норвежките са много добри. Та, и в биатлона викингите ще мачкат...

Ivaaaaa
01-08-2014, 14:12
Хубава щафета при жените се получи в Руполдинг при едни прилични условия. Този път имаше повечко интрига. Може да се каже, че я имаше дори и до последният момент, което не се случва често при дамите. Победителки станаха рускините, а малко след тях пристигнаха германките и норвежките. Състезателките на Сборная бяха в състав Глазирина, Зайцева, Старих и Вилюхина. Те използваха само 7 допълнителни патрона, докато основните им конкурентки 5, но 3 от тях бяха използвани от Франциска Пройс, която въртя обиколка, а викингите бяха с цели две. Това е един хубав подарък, който си направиха, защото успехите на жените са...почти никакви, да не кажа...Сега ще имат повечко самочувствие преди началото на игрите в Сочи на 7-ми февруари.

Утре е мъжката щафета от 15:15 българско време.

darknesswillfall
01-08-2014, 14:19
това е доста тъпа тема и не ни интересува ива , ходи да впечатляваш нърдовете от училище които ще те гледат в захлас

Ivaaaaa
01-08-2014, 14:26
ако обичаш ми напусни темата
аз не я пиша за някой, най-малкото пък за теб
това, че ти не разбираш и не ти харесва, не означава, че е тъпо
аре у лево

Ivaaaaa
01-08-2014, 16:24
всеки истински ценител не само на зимните спортове, но и на спорта като цяло, трябва да гледа този отборен спринт
думите са излишни


http://www.youtube.com/watch?v=9EC7pt1G2ZU

а ето нещо, което изрових от блога на Ангел Искрев за Петър Нортхуг 8-) :

'А сега една интересна асоциация в стил "Чък Норис":

- Петер Нортхуг е причината Михаел Шумахер да се откаже от Формула 1. Не издържал на напрежението
- Вече няма вълнение в ски бягането, само финална линия, която Нортхуг вече е пресякъл.
- Когато Болт направил световния си рекорд на 100м, Нортхуг вече разпускал
- Когато бърза Чък Норис се обръща към Петер Нортхуг
- Нортхуг винаги свършва първи, само приятелката му Рейчъл може да оспори това
- Нортхуг вече е приключил с всички тренировки за Олимпийските игри в Сочи'14
- Ред Бул е разработен от ДНК-то на Нортхуг
- Нортхуг има повече скорости от велосипеда на Ланс Армстронг'

Ivaaaaa
01-09-2014, 14:00
страхотна щафета в Руполдинг направиха мъжете. до последният сантиметър имаше интрига между отборите на Австрия с Ландертингер и Германия с Шемп. след края на последната стрелба към партито се беше включил и сборният тим, но Шипулин не издържа на темпото на другите и изостана. в крайна сметка, неособено учудващо за мен, спечели австриеца, който притежава по-подходящата физика за финален спринт. доста е сладко да вземеш победата на косъм от германците на техен терен :Д.

Ivaaaaa
01-10-2014, 15:02
страхотно индивидуално при жените. днес беше голям ден за чешкият биатлон, тъй като класираха две биатлонистки на почетната стълбичка, като Дария Домрачова успя да ги раздели и да се вмъкне сред тях. победителка в днешният старт стана временната водачка за СК - Габриела Соулкалова. тя направи само една грешка в стрелбата и изпревари с над 30 сек белорускинята, която вървеше с нула, но на последната стрелба направи цели два пропуска и изпусна шанса си за победата, която можеше да бъде нейна и при една грешка. отново тя беше с най-доброто бягане в този старт. другата чехкиня на подиума е Вероника Виткова, която направи нула в стрелбата си, но по-слабото ски бягане не й позволи по-добро класиране. след това състезание ще се проведе преследване, като изоставането ще бъде разделено на две. отдавна не сме виждали подобен pursuit, базиран на различна дисциплина от спринта. обачеее разликите ще бъдат по-големички, нищо че ги разделят.

102
01-10-2014, 17:22
stiga mi samo da pogledna kak zapochvat poslednite dva posta i mi se doakva

Ivaaaaa
01-10-2014, 18:38
моля некомпетентните и невежите да не пишат в тая тема :)

DieselBlood
01-10-2014, 20:52
Соукалова днес направи удивителна стрелба. Най-интересното беше, че също така и Бергер.

Ivaaaaa
01-11-2014, 09:13
мисля, че Бергер излиза от кризата, но за сметка на това бягането не е на ниво. при нея нещата явно са едното за сметка на другото. аз си имам обяснение за състоянието й и това, което беше миналата година, но ще си замълча, защото ще кажете, че я хейтя, а това изобщо не е така. мога да кажа, че тя е една от най-харизматичните състезателки и й се възхищавам за силата и духа. все пак е преборила рака..

102
01-11-2014, 09:15
tazi tema ima nujda ot osirane TAZI TEMA IMA NUJDA OT OSIRANE
SERSERSERSER

Ivaaaaa
01-11-2014, 09:19
бтв днес ще дават и ски бягане от 16:50, а биатлона е от 13:30 българско време

Ivaaaaa
01-11-2014, 13:03
какъв ден за руският биатлон...отново! липсва обаче най-високото място на почетната стълбичка. 6-те състезатели на Сборная успяха да се класират сред първите 21 в 20-те километра днес. първи в днешният старт стана Емил Хегле Свендсен. той допусна една грешка в стрелбата си и завърши на около 14 сек и половина от Волков, който не сгреши в стрелбата си и на 16.5 от Евгени Устюгов, който също допусна една грешка. след като финишира Свендсен беше с доста разочарована физиономия и наведена глава. явно не е доволен от нещо, въпреки победата. учудващо добър е беговият резултат на олимпийският шампион Устюгов, който не е сред най-бързите биатлонисти. големите отсъстващи от днешният старт са Мартен Фуркад и Оле Ейнар Бьорндален, които явно си взеха почивка за кръга в Руполдинг.

с тази победа Свендсен си осигури и малката СК за дисциплината, защото това беше последният старт за тази състезателна година. стартовете в Сочи не носят точки за СК. при жените убедително с две победи, чехкинята Соулкалова успя да вземе купата.

Fisherman
01-11-2014, 15:17
ива искам те по скиорски клин

Ivaaaaa
01-11-2014, 16:08
ива искам те по скиорски клин

:oops:


руското парти продължи и днес и естествено отново при мъжете. преди малко свърши спринтът в кънковидния стил от Нове Место. при мъжете победител стана и победителят във всички негови серии, както и в квалификацията - Сергей Устюгов от Русия. явно руснакът се намира в чудовищна форма и беше безпощаден. втори стана типичният спринтьор от Италия - Федерико Пелегрино, а трети се нареди старото куче от Русия - Алексей Петухов. в тази финална серия беше и друг представител на Сборная - Николай Морилов, който остана 5-ти. по всичко изглежда, че руските спринтьори са напълно готови за Сочи, което не се отнася за дистанционните бегачи и за съжаление за най-голямото разочарование за мен - Александър Легков. беше много слаб в Тур-а и смятам дори, че той няма да е водещата фигура на руският тим. мисля, че Вилегжанин, Белов и дори Черноусов ще са по-добре представени от него. жалко. иска ми се да вярвам, че руснаците са твърде силни за норвежците, но това със сигурност не е така. достатъчният ми опит ми говори отново, че това затишие при викингите е планирано. много добре знаят как да си изиграят картите и са много добри тактици. успяват да дадат най-доброто от себе си в точният момент. та, ще видим. остава по-малко от месец до игрите в Сочи, които започват на 7-ми февруари.

при жените победителка стана американката Кикан Рандал, която направи чудовищна инжекция на темпо малко преди финала и остави другите да се борят за място на почетната стълбичка. тя изглежда сериозна фаворитка за тази дисциплина (не съм сигурна обаче в какъв стил ще бъде). втора остана швейцарката Ван Дер Граф, а трета норвежката Ингвилд Йозберк.

утре от 12:30 ще бъде класическият спринт по Евроспорт 2.

Ivaaaaa
01-12-2014, 17:02
въпреки малкото свободно време днес, успях да гледам стартовете 8-).

денят започна с pursuit-a при жените. 20/20 за Габи Соукалова и победата остана отново в нейните ръце. хубавата новина е, че Тора Бергер се оправя и днес показа едно по-добро ски бягане. тя остана втора, а трета на почетната стълбичка пристигна финландката Макарайнен. тя беше най-бърза днес и затова си осигури толкова предно класиране, въпреки грешките, които допусна в стрелбата си.
при мъжете ситуацията в най-челното място остана същата и победителят от индивидуалното, стана и победител в преследването. направи ми впечатление и сходството при Емил Хегле и Габриела. той също стреля 20/20 и не беше сред най-бързите днес. даже никак. по-важното обаче е, че прекъсна серията от над 1300 дни без нула в индивидуално състезание. втори пристигна хърватина, който се състезава за Словения - Яков Фак, който също завърши с нула в стрелбата. трети се нареди руснакът Евгени Гараничев, който допусна една грешка в стрелбата си и пристигна със закъснение от 21сек.
днес в програмата на Евроспорт 2 имаше и отборен класически спринт. победителки при жените станаха норвежките (я, каква изненада :О). те бяха в състав Йозберк и Фала. зад тях останаха тима на Финладия със Сааринен и Малвалехто и учудващо за мен, на трета и четвърта позиция пристигнаха тима на Русия II и Русия I. Вторият руски отбор се представи достойно, като през цялото време беше във водещата група. рускините бяха в състав Шаповалова и Иванова, а първият отбор - Доценко и Матвеева.
мъжкият спринт според мен (както винаги) беше по интересен, защото интригата някак си я има повече. достойни победители станаха руснаците Крюков и Вилегжанин, които са много добри класици. Крюков беше безпощаден на финалният спринт и остави двата тима на Норвегия да се борят за второто място. в крайна сметка Бранздал взе 2-рата позиция заедно със съотборника си (също добър класик) Елдар Рьонинг. вторият тим на викингите останаха трети в състав Пол Голберг и Ола Виген Хатестад.

DieselBlood
01-12-2014, 20:03
Свендсен разби конкуренцията днес. Толкова чиста и спокойна стрелба отдавна не бях виждал от него. Колкото до Соукалова, тя просто не си даваше зор. Затова пък Тора Бергер ни показа днес, че въпреки началният спад на формата и, тя все още е онова страшилище, което плашеше всички със стрелба и ски бягане. Направо не знам как ще се оправят без нея догодина, при условие, че женските разчитат на нея постоянно. Нито Хорн, нито Флатланд показват някаква класа, който да се доближава дори и малко до нейната.

Ivaaaaa
01-18-2014, 17:28
Хело, еврибади!

може да съм напуснала Кофата, но не съм си напуснала темичката, която градя с толкова труд.

За съжаление от кръга в Антхолц не съм имала времето да гледам всички стартове, но съм гледала повторенията. Това е едно от любимите ми места за биатлон. Винаги се получават интересни състезания. Миналата година фурор при мъжете направи Шипулин, който не стартира днес, точно преди СП в Нове место. Тази година нещата са съвсем различни. Толкова съм радостна от прекрасните класирания на мъжете, в частност Краси Анев и Влади Илиев, или още по-специално - от Краси. Сънародникът ни направи страхотни спринт и преследване с едно прилично ски бягане и повече от добра стрелба. Той заедно с Владко бяха единствените отличници днес с 20/20. Разбира се, те направиха прогрес в днешният pursuit и от съответно 28-ми и 9-ти номер за Илиев и Анев, пристигнаха на 15-то и 7-мо място. Такива резултати при мъжете е имало още когато родителите ви са били планувани. Изключителен прогрес. След това поколение биатлонисти, не знам дали ще се намерят други такива таланти, защото нещата никак не са розови. Смяна на треньори, липса на финанси и дори...ски...Всичко това влияе и разбира се, добри резултати няма как да очакваме.

Няколко думи и за победителите в преследването днес. При жените победата грабна опитната 36 годишна германка - Андреа Хенкел. Тази победа дойде в много подходящ момент точно преди ОИ в Сочи, които (повтарям отново) започват на 7-ми февруари. Специалистите характеризират условията в Антерселва като много близки до тези в Сочи - надморска височина, писта и тнт. Може би само климатичните условия не са според мен толкова близки от страна на температурата. Това беше една добра подготовка. Сигурна съм, че няма фен на биатлона, който да не се е зарадвал на победата на тази толкова симпатична и харизматична биатлонистка от златното поколение на Германия (Дизел, Бек, Вилхелм, Хаусвалд, Апел и тнт). Едно голямо БРАВО. Никак не е лесно да грабнеш победата на тази възраст при тази жестока конкуренция. Тя успя да задържи позицията си буквално на косъм пред представителката на Беларус. И не, това не е Домрачова, а Скардина :О. Тя разчиташе на добрата си стрелба и си осигури 2-та позиция. На третото място пристигна умопомрачителната Тора Бергер. Тя направи нечовешка последна обиколка и съкрати само тук, мисля че 32 сек. Като цяло тя беше и най-бърза в старта, но Домрачова и Кузмина са на 3 сек, които се дължат на това, че те не си даваха особено зор по последна обиколка (поне за Домрачова със сигурност). Това, което й липсва, за да бъде един завършен състезател е хъс и характер. Никога не съм я виждала да се бори на по последни обиколки (е, веднъж де, но не успя), да печели финални спринтове и тн. макар да има данните за една не добра, а направо идеална ски бегачка.

За мъжкият старт днес не мога да споделя впечатления, защото не съм го гледала :/ , но след малко :Д. Знам само, че Симон Шемп от Германия направи дубъл от вчера [един мноооого интересен спринт, защото победителите бяха двама (Лукас Хофер и Шемп), а и разликите бяха близки]. Знам само, че на второто място остана французинът Беатри, а на третото място на почетната стълбичка пристигна Хенрик Лабелунд от Норвегия. Виждам, и че Кралят е направил доста голям прогрес от 20-то на 4-то място. Мнооого ще се радвам, ако вземе злато от Сочи, много. 8-)

102
01-18-2014, 21:56
аве ива ти рус миндил ли си лиубопитно ми е

Fisherman
01-18-2014, 22:04
брюнетка е

Ivaaaaa
01-19-2014, 17:23
брюнетка е

пссссссТ! тихо! не ме издавай! аз съм блондинка под прикритие. ;)


аве ива ти рус миндил ли си лиубопитно ми е

пусни анкета и виж какво ще кажат потребителите, които са ме виждали



Йес бе! Мартен е голям! Не разбирам защо ... (няма да казвам какви са коментаторите на Евроспорт) се опитват да наложат това, че той бил арогантен. В никакъв случай! Той е един от най-големите спортсмени и играчи. Знае си идеално възможностите и не показва при всеки удобен случай очевидното си превъзходство пред другите, така както правят викингите. Аз именно затова ги харесвам и тях де 8-). Какво е Петър Нортхуг без характера, арогантността и цинизма си? Ами Емил Хегле? Ха-ха...И още нещо относно коментаторите.. - колко са зле като оправдаваха през цялото време Оберхов за съсипаната СК и етапи в Тур де ски. Както знаем в цяла Европа температурите са неподходящи, но навсякъде имаше подготвена необходима дължина на пистата. Едни чехи с дебют миналата година с домакинство на СП по биатлон, доказаха, че може да се направи писта, макар 'зелената тревичка' и почва отстрани. 'Ако това беше някъде другаде, а не в Оберхоф, състезания нямаше да има.' Аха, дръжки. Почти навсякъде обстановката е подобна, но хората се справиха подобаващо с домакинствата. Както и да е...

Победата в мъжката щафета взеха петлите в състав С. Фуркад, Алексис Бьоф, Жан Гийоме Беатри и разбира се М. Фуркад. Втори на почетната стълбичка се наредиха шведите като пропуснаха възможността да вземат малката СК, макар равният брой точки с Бундес-тима, които дойдоха трети и заради по-предните резултати взеха купата.

Щафетата при жените беше анулирана, заради мъглата.

Днес случайно хванах и ски бягане по Евроспорт 2. Стартът беше на 10км класика в непознат за мен център, някъде из Полша. Като видях стартовите списъци, забелязах отсъствието на норвежците. Победителка естествено стана Юстина Ковалчик пред двете представителки на Сборная - съответно Чекальова и Иванова.

В 15-те км класика при мъжете очаквано челните места окупираха едни от най-добрите в бранша - Вилегжанин, Белов и Полтаранин.

Е, ще се видим в Сочи!

едит: ето за този финиш на Легков (на 30-та сек) бях казала, че няма да забравя. това е когато завърши последният етап на Тур-а - изкачването на слалома във Вал ди Фиеме.

дали пък не е красива тази реклама..!


http://www.youtube.com/watch?v=nv-j3abPmBA

YoungBloodZ
01-19-2014, 18:50
Ivaaaaa ti ne napusna li ve? 8-)

Ivaaaaa
01-28-2014, 19:56
такам, малко прогнози за предстоящите ОИ в Сочи. дисциплините са общо 12, по 6 за мъжете и жените. щеше да е интересно, ако бяха въвели и смесената щафета (това е щафета от два поста жени и два поста мъже), както направиха в биатлона, но те3 били 'достатъчни'. щеше да е много яко да наблюдаваме примерно по един класик и по един свободняк при двата пола.
знам много добре, че категоричен фаворит няма, но категорични фаворити - много. пък и предположенията ми за Тур-а бяха много точни. знаех си аз, че Сундби и Йесперсен ще бъдат най-добрите. при жените уж по-безинтересно, но там дойдоха най-големите изненади с бойкота на Ковалчик и отказването на Бьорген. логично, единствената фаворитка, която остана на 99% сигурна победителка при отсъствието и на Кала, беше Йохауг. изненада поднесе определено и Астрид Якобсен.
в момента всички са напълно концентрирани върху представянето си на игрите и конкуренцията ще бъде нечовешка. немалко спортисти ще се откажат след края на този олимпийски цикъл. така чееее...
Men's 15km Classic - хм, това е една доста интересна дисциплина. без съмнение обаче най-големи шансове давам на Петър Нортхуг поради факта, че съм била свидетелка на две негови победи в тази дисциплина (но стила май беше различен). победи, които ти се запечатват в съзнанието и те оставят без думи. истинско възхищение и дори малко завист за уменията на този човек. казвала съм и друг път. той не е най-константният състезател, няма кой знае колко победи, има много, ама много лоши стартове... начинът, по който печели обаче, показва няколко класи превъзходство над останалите. добавям и Сундби, който е отличен дистанционен бегач, а защо не и Вилегжанин и Белов, които са добри класици, но нямам много наблюдения над формата им. а, и Полтаранин също 8-)
Men's Skiathlon 15km Classic + 15km Free – това е една от любимите ми дисциплини, защото тук се изискват универсални качества и добри дистанционни умения. Винаги съм харесвала повече темповите бегачи. тук с голяма несигурност залагам на Легков, който много ме разочарова тази година. плюсче давам и на Сундби, а защо не и на Йеспресен.
Men's Sprint Free - от това, което гледах за последно вввв.. Нове Место (?), съм склонна да заложа на руснака Устюгов (не, няма роднинска връзка с биатлониста). руските спринтьори са много силни, но техните възможности най-вече се разгръщат в класиката, а тук е кънковиден. ще видим. залагам и на един италианец разбира се. бих се радвала на малко пооо-нестандартна победа от страна на Пелегрино. давам плюсчИ и на Петухов и на Бранздал примерно, щото не може без викинги.
Men's 50km Mass Start Free - тук нещата са ми малко тъмна Индия. няма достатъчно такива стартове, за да си изградя някаква по-категорична и правилна преценка. последното дълго състезание, което съм гледала е от Тур-а и то на 30км в прехода Кортина-Тоблах. ако не ме лъже паметта, силни бягания направиха Йердален и Йесперсен. тук отново залагам на младия викинг и на Сундби както и на Вилегжанин, Белов, а защо не и Черноусов :D .
Men's Team Sprint Classic - Русия! тваЙ 8-)
Men’s Relay 4x10km - ще ги подредя на 1-во, 2-ро и 3-то място съответно Норвегия, Русия иииии.. Швеция (?)

ще бъда кратка
Ladies' 10km Classic - Ковалчик
Ladies' Skiathlon 7.5km Classic + 7.5km Free Skiathlon - Бьорген
Ladies' Sprint Free - Йозберк, Бьорген
Ladies' 30km Mass Start Free - Бьорген, Йохауг
Ladies' Team Sprint Classic - Норвегия, Финландия, Русия
Ladies' Relay 4 x 5km - същото като горното
тези имена (с изкл. на Йозберк) ще си поделят медалите навсякъде + Кала и финладките

Ivaaaaa
01-29-2014, 18:48
опаааа. руският биатлон отново се забърка в голям допинг скандал, броени дни преди игрите в Сочи. положителна проба даде отново Екатерина Юриева, която може да се обяви за 'кралица на допинга'. тя се завърна едва миналият сезон, ако не ме лъже паметта и вече успя да се изложи пак. не знам колко е вярна тази информация, защото я няма в официалният сайт, но много спортни новинарски сайтове гръмнаха. говори се, че има замесени и латвийци. не съм попаднала на конкретно име, но това може да даде някои отговори за добрата форма на Расторгуевс.

една от надеждите на Сборная - Ирина Старих - също изгърмя. явно Зайцева ще си остане пак единствена при жените, но тя сигурно ще се откаже след този сезон. истински провал...

http://www.livesport.bg/vizhte-koi-sa-hvanatite-s-doping-predi-sochi-40682.html

и една хубава новина. Антон Синапов се класира 4-ти на Европейското в Нове место

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1795497_688289197858567_597527162_n.jpg

YoungBloodZ
01-29-2014, 18:53
ти не напусна ли ве? :lol:

taralej777
01-29-2014, 18:54
Ива ми харесва :)

YoungBloodZ
01-29-2014, 18:55
Ива ми харесва :)

awwwwwwwwwwwww so cute

Ivaaaaa
01-29-2014, 19:21
Ива ми харесва :)

Ива харесва животните, Ива обича таралежите ^^



ти не напусна ли ве? :lol:

епЪЪЪЪЪ...питай ме пак, а? :D

как да си изоставя прекрасничката тема?!
+ това научавате полезни неща от мен


колко е красиво дейба! искам и аз :(
това е видео на един американски ски бегач. забележете с какви ски се пуска в необработения сняг.


https://www.youtube.com/watch?v=w_PDZHCvMv8

YoungBloodZ
01-29-2014, 19:24
Ива обича таралежите ^^

e6

kobe6ko :lol:

taralej777
01-30-2014, 13:19
аз съм таралеж с функции на климатроник (през зимния сън) Аз съм климатронов таралеж :D

Ivaaaaa
01-30-2014, 16:49
начиии, таралежче, студено ми е.


инфото е потвърдено. наистина има хванати с допинг. в официалният сайт не споменават имена, но то вече се разчу. и грешка. става въпрос за биатлонист от Литва, а аз се сещам само за Расимовичуте. другите две са ясни. ужс. УЖС!

http://www2.biathlonworld.com/en/press_releases.html/do/detail?presse=2109

в събота и неделя ще има ски бягане от Тоблах.

taralej777
01-30-2014, 17:43
Значии уредаа замръзна от ниските температури, какво правим в такъв случай ? :Д бодлите ми много добре изолират и запазват топлината, малко боцкат, но само леко

ShadowFiend
01-30-2014, 21:01
Ive izchisti si poshtata che e full :D

Ivaaaaa
01-31-2014, 20:35
Ive izchisti si poshtata che e full :D

а? що? миииииииии....окей, от мен да мине



Значии уредаа замръзна от ниските температури, какво правим в такъв случай ? :Д бодлите ми много добре изолират и запазват топлината, малко боцкат, но само леко

ми нищо де. аз си падам малко мазохистка :oops:

klimatronik
02-01-2014, 12:31
;д намери на кой таралеж с остро и голям жилоо да го кажеш ;Д
шегичка по скоро съм на топка се свил, че големия орел кражи над мен

Ivaaaaa
02-01-2014, 14:43
днес денят започна зле. кръгът от СК е в Тоблах или Добиако както е италианското име само на някакви 5км от Австрия. първата дисциплина, която гледах беше 10-те км интервален старт при жените. какво мога да кажа... адски разочароващо представяне на Ковалчик, която ми беше абсолютна фаворитка за този старт. знаем, че тя има афинитет към класическия стил, но Бьорген просто размаза всичко и всички. хубавото е, че почти всички важни лица бяха на линия в днешните стартове и те бяха отлична предпоставка за създаване на някаква представа каква е формата на състезателите. мисля, че не съм виждала по-категорична и безапелационна победа в такава дисциплина (може би само Нортхуг, но той е правил разлика от около 30-тина сек пред втория). Кралицата остави Йохауг зад себе си на разлика от около 45 сек. аз...не разбирам. просто не мога да проумея за каква сила и форма става на въпрос. та3 Бьорген прави женските състезания безинтересни. не я харесвам, мамка му. бройката на победите й наближава 70. спечелила е всичко, което един състезател по ски бягане мечтае, освен Тур де ски. Ангел Искрев каза и една много интересна и показателна статистика. в последните големи състезания от ОИ във Ванкувър и последващите СП, победителките в тази дисциплина, стават победителки и после. хмм, май така ще стане и тук. просто тя ще обере всичкото злато. има и нещо друго. Коваличик слезе от подиума в тази дисциплина, което не се е случвало от 2009-та насам. и то точно преди най-важните стартове, в които всеки един спортист се опитва да докара най-добрата си форма. искрено се надявам полякинята просто да не е показала, това на което е способна и да е решила да се пази за после. много ме съмнява обаче. норвежкото парти продължава и по-нататък както казах с 2-рата позиция на Йохауг и 4-тата Хейди Венг, която израства със всеки изминал старт. трета е Шарлоте Кала, която успя да се събере на финала и да изпревари и Венг и полякинята, които до последно и водеха. както стана вече ясно Юстина е едва 5-та, а шестицата се затваря от финландката Керту Нисканен.

след това разочароващо състезание започна скиатлона от СП на младежите. хах, не очаквах да издържа някъде към час и половина с почти непознати лица, но момчетата се постараха да направят интересен старт. липсата на достатъчно опит обаче си пролича. един от германците падна самичък малко преди финала, а най-големият фаворит според мен (един руснак, не помня името) падна точно преди финалната права и изпусна победата. златото и среброто си поделиха двата секси петела, които завършиха наравно, но според фото-финиша (който не ни показаха) този, който налагаше темпото през повечето време, грабна и победата. много ме беше яд за руснака, който притежава много красива техника на ски бягане, поне в кънковидния.

иии...Александър Легков спечели своята шеста победа за СК! искрено се надявам, че статистиката при жените, ще се сбъдне и при мъжете. най-после го виждаме в добра форма от началото на сезона. той завърши с преднина от някакви си 3 сек пред (забележете) Дарио Колония, който се завърна в СК едва сега. първи старт и вече на косъм от победата. браво на швейцареца. много е трудно да се върнеш в елита на мъжете сред тази чудовищна конкуренция, а той се върна не в добра, а направо във върхова форма. браво! ето затова толкова харесвам зимните спортове и ски бягането, който е сред най-функционалните. въпреки провалената подготовка, въпреки операцията и травмите, Колония доказа, че е истински състезател. пожелавам му успех. пожелавам повече успех на Легков и Нортхуг обаче 8-). още една хубава новина за още един мой любимец. Маркус Хелнер завърши трети, въпреки че класиката му е слабото място. в челната шестица влизат още Димитри Япаров, Алекс Харви и Петър Нортхуг. доста анализи и изводи могат да се направят от това състезание, но сега ме мързи 8-).

Ivaaaaa
02-01-2014, 14:43
;д намери на кой таралеж с остро и голям жилоо да го кажеш ;Д
шегичка по скоро съм на топка се свил, че големия орел кражи над мен

кой то3? :Д

klimatronik
02-01-2014, 14:52
orlicataa li:D

YoungBloodZ
02-01-2014, 15:15
днес денят започна зле. кръгът от СК е в Тоблах или Добиако както е италианското име само на някакви 5км от Австрия. първата дисциплина, която гледах беше 10-те км интервален старт при жените. какво мога да кажа... адски разочароващо представяне на Ковалчик, която ми беше абсолютна фаворитка за този старт. знаем, че тя има афинитет към класическия стил, но Бьорген просто размаза всичко и всички. хубавото е, че почти всички важни лица бяха на линия в днешните стартове и те бяха отлична предпоставка за създаване на някаква представа каква е формата на състезателите. мисля, че не съм виждала по-категорична и безапелационна победа в такава дисциплина (може би само Нортхуг, но той е правил разлика от около 30-тина сек пред втория). Кралицата остави Йохауг зад себе си на разлика от около 45 сек. аз...не разбирам. просто не мога да проумея за каква сила и форма става на въпрос. та3 Бьорген прави женските състезания безинтересни. не я харесвам, мамка му. бройката на победите й наближава 70. спечелила е всичко, което един състезател по ски бягане мечтае, освен Тур де ски. Ангел Искрев каза и една много интересна и показателна статистика. в последните големи състезания от ОИ във Ванкувър и последващите СП, победителките в тази дисциплина, стават победителки и после. хмм, май така ще стане и тук. просто тя ще обере всичкото злато. има и нещо друго. Коваличик слезе от подиума в тази дисциплина, което не се е случвало от 2009-та насам. и то точно преди най-важните стартове, в които всеки един спортист се опитва да докара най-добрата си форма. искрено се надявам полякинята просто да не е показала, това на което е способна и да е решила да се пази за после. много ме съмнява обаче. норвежкото парти продължава и по-нататък както казах с 2-рата позиция на Йохауг и 4-тата Хейди Венг, която израства със всеки изминал старт. трета е Шарлоте Кала, която успя да се събере на финала и да изпревари и Венг и полякинята, които до последно и водеха. както стана вече ясно Юстина е едва 5-та, а шестицата се затваря от финландката Керту Нисканен.

след това разочароващо състезание започна скиатлона от СП на младежите. хах, не очаквах да издържа някъде към час и половина с почти непознати лица, но момчетата се постараха да направят интересен старт. липсата на достатъчно опит обаче си пролича. един от германците падна самичък малко преди финала, а най-големият фаворит според мен (един руснак, не помня името) падна точно преди финалната права и изпусна победата. златото и среброто си поделиха двата секси петела, които завършиха наравно, но според фото-финиша (който не ни показаха) този, който налагаше темпото през повечето време, грабна и победата. много ме беше яд за руснака, който притежава много красива техника на ски бягане, поне в кънковидния.

иии...Александър Легков спечели своята шеста победа за СК! искрено се надявам, че статистиката при жените, ще се сбъдне и при мъжете. най-после го виждаме в добра форма от началото на сезона. той завърши с преднина от някакви си 3 сек пред (забележете) Дарио Колония, който се завърна в СК едва сега. първи старт и вече на косъм от победата. браво на швейцареца. много е трудно да се върнеш в елита на мъжете сред тази чудовищна конкуренция, а той се върна не в добра, а направо във върхова форма. браво! ето затова толкова харесвам зимните спортове и ски бягането, който е сред най-функционалните. въпреки провалената подготовка, въпреки операцията и травмите, Колония доказа, че е истински състезател. пожелавам му успех. пожелавам повече успех на Легков и Нортхуг обаче 8-). още една хубава новина за още един мой любимец. Маркус Хелнер завърши трети, въпреки че класиката му е слабото място. в челната шестица влизат още Димитри Япаров, Алекс Харви и Петър Нортхуг. доста анализи и изводи могат да се направят от това състезание, но сега ме мързи 8-).

stiga ve az po korporativni finansi ne cheta tolkova mnogo :D

Ivaaaaa
02-01-2014, 17:24
stiga ve az po korporativni finansi ne cheta tolkova mnogo :D

о, твай е нищо
мога да пиша мнооооого на тази тема 8-)



orlicataa li:D

орлицатаааа, нда 8-)

klimatronik
02-01-2014, 17:56
ндаа яя :Д

Ivaaaaa
02-01-2014, 18:50
стига ми спами в темата! :Д

102
02-01-2014, 18:52
стига ми спами в темата! :Д

ko kaza

102
02-01-2014, 18:52
ндаа яя :Д

taka e

102
02-01-2014, 18:53
stiga ve az po korporativni finansi ne cheta tolkova mnogo :D

as sa6to

102
02-01-2014, 18:53
orlicataa li:D

ovnicata

102
02-01-2014, 18:54
кой то3? :Д

маика ти помак педал маина капут ништозество

102
02-01-2014, 18:54
;д намери на кой таралеж с остро и голям жилоо да го кажеш ;Д
шегичка по скоро съм на топка се свил, че големия орел кражи над мен

много смешна шеги4ка

102
02-01-2014, 18:54
Ive izchisti si poshtata che e full :D

като остата ти

102
02-01-2014, 18:55
e6

kobe6ko :lol:

ку

малиса

102
02-01-2014, 18:55
awwwwwwwwwwwww so cute

като ку4енце

102
02-01-2014, 18:56
Ivaaaaa ti ne napusna li ve? 8-)

аданоаманадали

102
02-01-2014, 19:02
темата се превра6та в култува

сега

klimatronik
02-01-2014, 19:03
стига ми спами в темата! :Д

ще ме накажиш лии ;Д то от любоов ще е :3

102
02-01-2014, 19:03
климатроник сваля4ат

klimatronik
02-01-2014, 19:05
темата се превра6та в култува

сега

йеее само де я разби и ся са държи на косъм
как можа

102
02-01-2014, 19:06
споко аретардоновски ше напрай фиум

klimatronik
02-01-2014, 19:09
хорорр мувие
Иваа ще се разсърди :( стига така

Ivaaaaa
02-01-2014, 21:37
хорорр мувие
Иваа ще се разсърди :( стига така

датс май бой
досега гледах един псевдо-хорър :D



споко аретардоновски ше напрай фиум

мисля, че ти е време да изядеш бананчето

102
02-01-2014, 21:38
датс май бой
досега гледах един псевдо-хорър :D




мисля, че ти е време да изядеш бананчето

яж ми кура утай4ице

Ivaaaaa
02-01-2014, 21:54
нз, като за утайка ми обръщаш доста внимание

102
02-01-2014, 21:59
аахахахахахах некои са е възгордял

YoungBloodZ
02-01-2014, 22:09
некой*

klimatronik
02-02-2014, 13:52
неграмотни сте знаем

Fisherman
02-02-2014, 14:23
климатроник,най-тъпия човек в галактиката млечен път,мисля че не трябва да дава мнение ,кой какъв е

klimatronik
02-02-2014, 15:12
твойта смрат е толкоз мощна че те използват за заглушаване и пречистване на радиоактвините отпадаци от фукушима и чернобил

Fisherman
02-02-2014, 17:08
интересно какви са тия радиоактивни отпадъци от чернобил?

Ivaaaaa
02-02-2014, 17:16
оф, аре стига вече.


кой ще спре Бьорген да вземе всичкото злато в Сочи? май никой... не съм срещала по-универсален и завършен състезател. неслучайно я наричат Кралицата. тя е идеална спринтьорка и идеална дистанционна бегачка. кънковидният й е на много високо ниво, както е и класиката. вчера размаза Ковалчик в нейни води, днес разказа играта и на спринтьорките, което ми дойде още по-изненадващо. Херман? Рандал? Йозберк? никоя не може да се мери с нея. май трябва да си едитна предположенията за медали и да сложа срещу всички дисциплини името на Бьорген. не я харесвам, мамка му. прави всичко безинтересно. яд ме е за Ковалчик, даже още по-лошо... жал ме е. в днешният спринт при жените, както вече споменах победителка отново стана Марит, а на втора и трета позиция се наредиха Денизе Херман и Ингвилд Йозберк.

в мъжкият спринт спечели Ола Виген Хатестад, с което тенденцията за различен победител във всеки старт се запази. с този успех може би викингът си подсигури място в отбора за Сочи. Нортхуг днес беше...смешен. колкото и да се смята за добър, това което показва обаче сочи друго. твърде рисков изглежда. той си спечели място от квалификациите, но отпадна още в първата серия. случи се и неприятен инцидент с фаворита ми спринтьор - Федерико Пелегрино. мисля, че счупи щека (не дадоха какво точно стана) и естествено това се оказа пагубно. фак, толкова е секси -.- . Дарио отново доказа, че е във форма, но отпадна в квалификациите като не му стигнаха само някакви си десети от секундата, за да се класира. другото интересно днес е, че руснаците бяха много слабо представени. участие в спринта си спечелиха само Морилов и Панжински, които отпаднаха още на в първата им серия. Черноусов и Легков не можаха да влязат в първите 30, но това не е толкова учудващо, защото те са си дистанционни бегачи. явно Сборная пазят топ спринтьорите си за Сочи и пуснаха по-слабите, което е жалко, защото са едни от фаворитите, пък единствено те си позволиха да не вземат участие и не можахме да си изградим някаква представа как стоят нещата, броени дни преди игрите. та, днешната тройка изглежда: Хатестад, Бранздал, Венцел.

Fisherman
02-02-2014, 17:21
Бьорген .
http://prikachi.com/images/951/7003951c.jpg

Ivaaaaa
02-02-2014, 17:26
дори не си я чувал... Бьорген, Бьорген, ама като нищо ще те смачка :Д

http://www.avocreative.org/i/mbjoergen.jpg

та3 има по-голяма ръка от на всичките момченца из форона и разбира се, е много по-силна (Бьорген е чернокосата, а русата е Терезе Йохауг)

Fisherman
02-02-2014, 17:27
тая е на 1 грам тест и дека

Fisherman
02-02-2014, 17:27
та3 има по-голяма ръка от на всичките момченца из форона

толко разбираш и ти от ръце

Ivaaaaa
02-02-2014, 17:29
да, щото това не може да се постигне със спорт. пф, като не разбираш, не говори. че взимат някои неща, взимат. обачеее това не са някакви кой знае кви субстанции, щото ако ги хванат с нещо в кръвта...отичат.

Fisherman
02-02-2014, 17:32
да, щото това не може да се постигне със спорт. пф, като не разбираш, не говори. че взимат някои неща, взимат. обачеее това не са някакви кой знае кви субстанции, щото ако ги хванат с нещо в кръвта...отичат.

след разработката на първия синтетичен стероид,атлетика,ски,плува е,бягане и сякъв вид спорт губят смисъла си,защото гледаш хора с нечовешки възможности от всичките химии,дори и малко да взимат това пак ги прави невъзможно издръжливи

DieselBlood
02-02-2014, 17:59
Заради Ива, аз също почнах да гледам ски бягане. Едно нещо много ми хареса в Марит Бьорген - винаги се правеше, че не може да стигне лидерите, а на финалната прави ги правеше криви. Наистина заслужаваше победата. Мислих си, че Йозберг ще бие Херман, но само с мисълта си останах. Рандъл ми направи много лошо впечатление като избута Бьорген по едно време, но и това не и помогна много.
При мъжете, като че ли беше по-оспорвано, най-вече, защото имаше един от "щастливите губещи" на почетната стълбичка, а именно Йозеф Венцъл.

klimatronik
02-02-2014, 19:00
интересно какви са тия радиоактивни отпадъци от чернобил?

ей такива .. така ти най -добре знаеш, утаяваш ги по парцала и всичко блесва. нали всички изоставени складове , техника, бази..

klimatronik
02-02-2014, 19:03
дори не си я чувал... Бьорген, Бьорген, ама като нищо ще те смачка :Д

http://www.avocreative.org/i/mbjoergen.jpg

та3 има по-голяма ръка от на всичките момченца из форона и разбира се, е много по-силна (Бьорген е чернокосата, а русата е Терезе Йохауг)
кви са тия корави зомбиата :D
стига гледайте ръцете, ми работете и по ума

Fisherman
02-02-2014, 19:04
ей такива .. така ти най -добре знаеш, утаяваш ги по парцала и всичко блесва. нали всички изоставени складове , техника, бази..

радиоактивните лъчения нямат мирис и вкус,но ти май си прекалено осакатен откъм разум за да знаеш

Fisherman
02-02-2014, 19:05
стига гледайте ръцете, ми работете и по ума

ей хахахахахахахахахахахахах ахахаа

klimatronik
02-02-2014, 19:09
радиоактивните лъчения нямат мирис и вкус,но ти май си прекалено осакатен откъм разум за да знаеш

нямат , ама ти им придаваш хахах няма друг който да го може

Fisherman
02-02-2014, 19:12
чувството да се смееш сам на глупавите си шеги

Ivaaaaa
02-02-2014, 20:16
кви са тия корави зомбиата :D
стига гледайте ръцете, ми работете и по ума

днес гледах едно научно предаване, в което доказаха, че спорта подпомага мисловната дейност... говори ми на ръката :Д



Заради Ива, аз също почнах да гледам ски бягане. Едно нещо много ми хареса в Марит Бьорген - винаги се правеше, че не може да стигне лидерите, а на финалната прави ги правеше криви. Наистина заслужаваше победата. Мислих си, че Йозберг ще бие Херман, но само с мисълта си останах. Рандъл ми направи много лошо впечатление като избута Бьорген по едно време, но и това не и помогна много.
При мъжете, като че ли беше по-оспорвано, най-вече, защото имаше един от "щастливите губещи" на почетната стълбичка, а именно Йозеф Венцъл.

човек, нямаш си и на идея колко много ме зарадва (не преувеличавам) ^^



след разработката на първия синтетичен стероид,атлетика,ски,плува е,бягане и сякъв вид спорт губят смисъла си,защото гледаш хора с нечовешки възможности от всичките химии,дори и малко да взимат това пак ги прави невъзможно издръжливи

това за съжаление е така, но специално биатлон гледам откакто се помня и не са малко случаите, в които ги хващат. ти кво мислиш, че не ги изследват ли? та нали едва преди няколко дни разкриха, че две състезателки от Русия и една от Литва са взели допинг и то едната я хващат за втори път. те не са чак толко глупави и знаят, че ще ги хванат и е още по-глупаво да рискуват и да им наложат наказание от 2год примерно, при наличието, че състезателната им кариера е толкова малко време. нема скрито-покрито тука, щото ето - рускини, олимпиадата на техен терен, но компромиси не се правят.

Ivaaaaa
02-02-2014, 20:27
форона нещо се ебава с мене
към фишката:


това за съжаление е така, но специално биатлон гледам откакто се помня и не са малко случаите, в които ги хващат. ти кво мислиш, че не ги изследват ли? та нали едва преди няколко дни разкриха, че две състезателки от Русия и една от Литва са взели допинг и то едната я хващат за втори път. те не са чак толко глупави и знаят, че ще ги хванат и е още по-глупаво да рискуват и да им наложат наказание от 2год примерно, при наличието, че състезателната им кариера е толкова малко време. нема скрито-покрито тука, щото ето - рускини, олимпиадата на техен терен, но компромиси не се правят.

DieselBlood
02-02-2014, 22:06
Радвам се, Ивче. Иначе съм разочарован от Нортхуг. Като четях какво пише Ива за него си помислих, че тоя ще се бори до последно. Той се оказа абсолютен льольо. Даже не си направи труда да настига другите състезатели. Изцяло норвежка доминация в този ден.

Fisherman
02-02-2014, 23:01
Радвам се, Ивче

klimatronik
02-03-2014, 07:33
Ивчии не се прави,че не знаеш, че спортувам

спорта спомага развитието на концентрацията

но няма да ти реши задачите по математика и още по-малко да ти изкара хляба, щом не се занимаваш професионално

Ivaaaaa
02-03-2014, 08:45
Ивчии не се прави,че не знаеш, че спортувам

спорта спомага развитието на концентрацията

но няма да ти реши задачите по математика и още по-малко да ти изкара хляба, щом не се занимаваш професионално

че кой мисли да си изкарва хляба със спорт. е, може би аз, ако стана един ден спортен коментатор... :lol:


Радвам се, Ивче

ако няма какво да кажеш, просто замълчи. :)


Радвам се, Ивче. Иначе съм разочарован от Нортхуг. Като четях какво пише Ива за него си помислих, че тоя ще се бори до последно. Той се оказа абсолютен льольо. Даже не си направи труда да настига другите състезатели. Изцяло норвежка доминация в този ден.

то норвежците доминират в тези спортове от както се помня. това вчера беше нарочно. той си вярва твърде много и е убеден във възможностите си. знае, че няма смисъл да си дава толкова зор. той е може би най-арогантният и обсъждан зимен спортист някога. и има защо, разбира се. ако гледаш какви финални спринтове е правил, ще останеш запленен. само допреди миналия сезон всички спортисти изтръпваха, когато разберат, че срещу себе си имат Нортхуг и правеха какви ли не тактики, за да го откъснат. голямото му предимство идва от това, че има много ефективно забутване на ските. ръста, мускулатурата... има идеалната физика за спринтьор. той може да си позволи да кара през цялото време в дъното на колоната и в подходящия момент с няколко забутвания, без кой знае какви усилия, стига до челото. Оле Ейнар например, знаеш, в най-добрите си години е бил супер бърз бегач (щом има победа и в ски бягането...), но физиката му никога не му е позволявала да печели финалните спринтове. няма я тази взривност и мощ. спомням си на едно голямо състезание (ОИ май) дори Венсан Дефран го беше бил на финалната права.
тази година Нортхуг показва лоша форма (лоша за неговите стандарти), защото имаше проблеми с подготовката лятото. но това не е кой знае какъв проблем, като се има предвид операцията на Дарио Колония, който с първият си старт за този сезон остана на крачка от победата. просто...голям поклон пред такива хора. та, Нортхуг е доста циничен и арогантен, но той може да си го позволи, а и знаеш - това им е в кръвта на викингите 8-). затова ги и харесвам толкова. дълго време той носи на екипите си надписа : 'haters gonna hate'. камерите много го обичат и той се възползва максимално от това.

http://i1.ytimg.com/vi/NqJCLyjs-5Y/maxresdefault.jpg

едно от най-скандалните неща, които е правил и което доста се е обсъждало в медийното пространство е тази щафета. ще те оставя ти да изразиш мнение след като изгледаш видеото...


http://www.youtube.com/watch?v=JevGgOOLQF0

и много се радвам, че успях да запаля поне един човек да гледа ски бягане. нямаш си и на идея колко ме зарадва :)

klimatronik
02-03-2014, 10:57
Ивчи, няма ако, или. Светът не е толоз повърхностен. Ако мислиш, че можеш да станеш коментатор в Бг, ами добре, но в другия случай е хубаво да работиш и по други страни сериозно, а не по цял ден да правиш лекции за скиори (не казвам, че правиш само тва)

Ivaaaaa
02-03-2014, 11:07
Ивчи, няма ако, или. Светът не е толоз повърхностен. Ако мислиш, че можеш да станеш коментатор в Бг, ами добре, но в другия случай е хубаво да работиш и по други страни сериозно, а не по цял ден да правиш лекции за скиори (не казвам, че правиш само тва)

че какво по-сериозно от това? смис, имам доста познания за може би двата най-функционални зимни спорта. дори сега гледах щафетата на младежите :D. мързи ме да пиша. победа (естествено) за викингите, сребро за Русия и бронз за Франция. от тук можем да си извадим доста изводи за бъдещето на ски бягането при мъжете. Швеция - много зле, много. нищо, че взеха златото при жените. в биатлона са пълна трагедия. гледах и мъжкото преследване на Европейското и мога да кажа, че Сборная имат много светло бъдеще, особено в лицето на Цветков. нашето момче Иван Златев направи най-голям прогрес спрямо стартовата си позиция и завърши на 12-то място. ако чуеш един ден едно полу-детско гласче да коментира по Евроспорт зимен спорт, да знаеш, че съм аз :Д

едит: тва лекции за скиори ми хареса. лекции за скиори, хммм. баси, дали някъде по света се учи теория за зимните спортове? би било много интересно.

Fisherman
02-03-2014, 11:10
Радвам се, Ивче

Ivaaaaa
02-03-2014, 11:12
спри да спамиш, ве!

klimatronik
02-03-2014, 11:23
На тебе ти е писано май да станеш коментатор ;д Много си добра :) Това е много хубаво, че се интересуваш и знаеш толкова много за зимните спортове. Развиваш се в тази сфера и е супер. За разлика от други,които само пушат и напиват..
Да, обаче истината е, че коментатори има БОЛ, а местата са неколцина. Което говори,че ще ти са нужни огромни връзки, освен отлични познания, перфектен английски и клалифицирано образование в тази област.
Когато гледам състезания по телевизията, ми е направило впечатление, че коментаторите са не повече от няколко и на всичко от горе - те се изразяват по няколко и повече различни спортове (игри) и си лични тяхната непрофесионална подготовка, което сама виждаш за каква бюрокрация става въпрос у нас...
Аз искрено ти желая най-доброто и ще се радвам , не само на теб, за успеха. Но трябва да се развиваме в поне две посоки, ако ме разбираш. :)

Ivaaaaa
02-03-2014, 11:28
не, че хейтвам, но някои коментатори са изключително некомпетентни. тва, което казвам е само ебавка. вече съм ти казвала с какво искам да се занимавам. тва ми е само като хоби. :)

едит: и са пристрастни, което е недопустимо. няма да споменавам имена, но хората, които гледат ще се досетят. аз тук показвам предпочитания, но не съм професионалист, а когато си такъв се налага да не изразяваш лична гледна точка.

klimatronik
02-03-2014, 11:40
не, че хейтвам, но някои коментатори са изключително некомпетентни. тва, което казвам е само ебавка. вече съм ти казвала с какво искам да се занимавам. тва ми е само като хоби. :)

едит: и са пристрастни, което е недопустимо. няма да споменавам имена, но хората, които гледат ще се досетят. аз тук показвам предпочитания, но не съм професионалист, а когато си такъв се налага да не изразяваш лична гледна точка.
напълно си права. и такива коментари ги слагат за главни по телевизията, за международни състезания, а я си представи за всички останали, за които имам чувство, че са поставени само заради традицията, за да развеселяват хората. И, ако някой, който не разбира.. тръгне да ги слуша и да им вярва - в това е трагедията..

За другото, да казвала си ми и аз само ще добавя, че това, което се учи в средното образование е само една хилядна на степен на трилион от това, което се изучава във висшето, което означава, че свободното време, което имаш сега ще е илюзия, когато следваш.. и след това и в работата и тнт забрави за студентския живот, ако искаш да стане човек от теб, в което съм сигурен :п :)

Ivaaaaa
02-03-2014, 19:00
въъъй, мирси ^^

ами какво да ти кажа... тва хоби за съжаление не ми отнема толкова време, защото е само през зимния сезон и то през уикендите за по два, три часа. хах, ако дават цял ден маратон ски бягане и биатлон - ще зарежа социалния ми живот :Д. страх ме е да гледам алпийски ски и скокове, за да не се запаля и по тях... 'ма и от тях разбирам де 8) , щот' много често се изкушавам да пусна Евроспорт. ко да напрая - тва ми е като наркотик. истинско оргазмено преживяване беше победата на Легков онзи ден :oops: . толкова е красиво да наблюдаваш ски бягането на някои бегачи, снега, борбата за челните места... съжалявам хората, които са невежи на тема спорт, защото не разбират какво пропускат. не бих могла да ти опиша с какво нетърпение чакам игрите в Сочи. сега тези последни дни на чакане са направо ужасни. май съм по-развълнувана и от самите спортисти. :lol:

klimatronik
02-03-2014, 19:22
не съжалявай хората,които са невежи на тема спорт, а тези, които нямат истинско хоби или занимание, което ги прави щастливи , вълнува , влече..
Аз също не съм особен мераклия за зимните спортове и не разбира, но ме вълнуват други неща, а като бях малък направо не можех да спя от тръпка и адреналин, пак заради някои работи, които малко хората разбират.

Fisherman
02-03-2014, 19:46
На тебе ти е писано май да станеш коментатор ;д Много си добра

Ivaaaaa
02-03-2014, 20:45
не съжалявай хората,които са невежи на тема спорт, а тези, които нямат истинско хоби или занимание, което ги прави щастливи , вълнува , влече..
Аз също не съм особен мераклия за зимните спортове и не разбира, но ме вълнуват други неща, а като бях малък направо не можех да спя от тръпка и адреналин, пак заради някои работи, които малко хората разбират.

съжалявам хората, които не се интересуват изобщо от спорт (не говоря само за winter sports) и не го оценяват, че дори и плюят. ей такива не мога да търпя.

Fisherman
02-03-2014, 21:24
не съжалявай хората,които са невежи на тема спорт,

Ivaaaaa
02-03-2014, 21:30
няма как. съжалявам те. по-силно е от мен :/

аре махни се от темата ми най-после

къш, къш

Fisherman
02-03-2014, 21:38
Радвам се, Ивче

Fisherman
02-03-2014, 21:39
Аз също не съм особен мераклия за зимните спортове и не разбира

Ivaaaaa
02-03-2014, 21:46
поне ми ъпваш темата, щото така или иначе сама си пиша :V

klimatronik, кви са те3 работи? извинявай, елементарната култура изискваше да попитам, но просто бях много вдъхновена 8-)

Ivaaaaa
02-03-2014, 21:50
сега няма за какво да пишааааааааааааааааа :X

СП свърши, Европейското по биатлон май също, СК няма

ще трябва да чакам чак до ОИ.. :/

Fisherman
02-03-2014, 22:25
:V

klimatronik
02-04-2014, 06:56
Ива.. ми нещо кади дивото зове. :Д Нали знаеш, на 11, 12 .. 13. 14 . 15 годишни като сме светът ни още е неясен и тепърва откриваме нови работи.. през този период много ми се искаше с приятели да обикалям целия град, да ходим на непознати места, да правим глупости и тнт . както и да е, това всъщност не е което искам да кажа
през този етап баща ми ме взимаше на лов. много се влюбих в кучетата като животи :Д (постоянно четох ловни разкази), в природата също. започнах да я гледам от друга страна , да я ценя по друг начин, правилен..
Така де , за лова ще си помислите нещо лошо ест. но това че не съм спал цели нощи и съм гледал дъжда от нетърпение не се дължеше заради мисълта за убийство, ами от непознатото нещо..
Като още по-малък ме вълнуваше риболова, но тогава вече спомените ми се губят.
След това утихна всичко това...
Сега имам късмет за уча неща, които обичам и с които искам да се занимавам, което също ми прави кеф
Запалих се и по конния спорт.
Но имам чувството че си изгубих много от детските мечти.. а човек без мечти е обречен. Просто колкото и материално богат да е. ;)

Ivaaaaa
02-04-2014, 16:36
така е ( :

хубаво е, когато човек изпитва истинска страст към нещо. когато има вдъхновение. знаеш добре отношението ми към хобито ти, но вече не те упреквам. колкото повече съзрявам, толкова повече заставам над тези неща. разбирам, че не мога да очаквам от хората да споделят моя морал, и че моето нормално не може да бъде такова и за останалите. започвам да ги разбирам или поне да не ги осъждам. та..., истински завиждам на хората на изкуството, защото откриват в себе си нещо различно и го развиват и усъвършенстват. художници, музиканти, композитори, актьори, писатели и поети. това са все хора, от които можеш да научиш много...за себе си. знаеш ли, спортистите също са такива. спортът също е изкуство. той не е материалната му страна (славата и парите), не е и персоналните и световните рекорди, които състезателите поставят. спортът е изкуство, което учи на дисциплина, самоконтрол и воля, на концентрация и уважение. понякога много ме измъчва мисълта, че никога няма да бъда част от това. единственото, което ми остава е да наблюдавам тази красота като зрител. хубаво е поне, че има какво да ме вдъхновява, а много хора нямат такова нещо. това имах предвид, когато казах, че съжалявам хората, които не само, че не гледат спорт, но го и плюят. те са тесногръди и простодушни. съжалявам ги...

искам да ти споделя една много хубава мисъл, която прочетох в една книга. тя е на Патанджали - човека, смятан за създател на медитацията:

'Когато те вдъхновяват велика цел,
изключително начинание,
мислите ти разчупват своите окови;
духът ти не знае граници,
съзнанието ти полита във всички посоки
и ти се озоваваш в нов, велик и чудесен свят.
Спящите сили, способности и таланти
оживяват и ти откриваш, че си далеч по-велика личност, отколкото някога си мечтаел.'

klimatronik
02-04-2014, 19:06
Даам :) За всичко съм съгласен, няма нищо за отричане.
Изкуството всъщност не е само в общоприетите дейности. Изкуство е начина да живееш. Театър може да изкуство за актрисите и актьорите. Изкуството се пречупва през погледа на всеки един човек. Всеки зрител може да вижда и да разбира сцената по различен начин от останалите. Дори този, който не разбира нищо, не му се отваря съзнанието, когато наблюдава пиесата - същия той, навънка може да го вдъхновяват най-различни и странни картини. Изкуство е проекта на архитекта. Изкуство е ястието на готвача, направено с любов.. Изкуство е и работата на икономиста.
Иначе.. за моралът. Аз не съм привърженик философията, която го разделя в крайните граници. Убийството, така или иначе е отнемане на живот. Няма значение, дали ще ти носи материално оцеляване или не - то трябва да се почете. А убийтвото за ,,удоволствие'' е сравнително ново нещо в човешката история, независимо, че то произхожда от някаква запазена марка влечение. Например, не можеш да се примериш с морала на един изнасилвач и сериен убиец, затова че представата му за света минава през различна призма.. Светът сега... модернизацията... все повече се движи към пълна разруха, колкото и вече изтъркани бисери и дъвечени теории да са това, трябва да се натякват и посочват, въпреки че няма особен ефект от тяхното раздуване. Да оставим лова и бракониерството, за което си нямаш представа в какъв обем се шари и какви жертви взима... Ловът е най-малкия грях на хората...

102
02-04-2014, 19:18
Поздравления, започнали сте да се опитвате да мислите. :)

klimatronik
02-04-2014, 19:25
102, време е и ти да започнеш :Д

102
02-04-2014, 19:26
Защо се заяждаш, ве, хулиган ? :)

klimatronik
02-04-2014, 19:30
изял си ми семките ти значи :Д

102
02-04-2014, 19:33
вери фъни ! Айде да не спамим хубавата темичка. :)

klimatronik
02-04-2014, 19:44
very e !

Ivaaaaa
02-04-2014, 20:43
мисля, че темата се изчерпа. нямам намерение да споря с теб. :D

*не съм яла месо, сирене и яйца oт 5 дни*

лец толк абаут .. уинтер спортс

edit: някой да преведе, че ме мързи 8-)

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1604643_10152223768840120_219902847_n.jpg

YoungBloodZ
02-04-2014, 22:09
мисля, че темата се изчерпа. нямам намерение да споря с теб. :D

*не съм яла месо, сирене и яйца oт 5 дни*

лец толк абаут .. уинтер спортс

edit: някой да преведе, че ме мързи 8-)


на рецепцията в олимпийското село вместо бонбони

Ivaaaaa
02-05-2014, 06:25
тоя руски е ужасен, за сметка на това обаче руснаците са много яки :oops:

YoungBloodZ
02-05-2014, 09:56
тоя руски е ужасен, за сметка на това обаче руснаците са много яки :oops:

и кво им е якото? 8-)

Ivaaaaa
02-05-2014, 17:48
хубави са. излъчват особен сексапил. добре де. Русия има още едно хубаво нещо и това е водката.

YoungBloodZ
02-05-2014, 19:17
Русия има само едно хубаво нещо и това е водката.

fixed :D

Ivaaaaa
02-06-2014, 16:21
^ nice try

честито на печелившите. няма да дават Олимпиадата по Евроспорт, а по няк'ва програма на Булсатком, 'щото са купили те правата. а ние, които нямаме тази програма и сме на друг доставчик кво ше праим? баси...циганската...история.

Ivaaaaa
02-08-2014, 10:17
какъв състезател е Марит Бьорген... днес се проведе първият старт от програмата на ОИ в ски бягането. дистанцията беше 15км скиатлон. при жените го нямаше това изчакване, което сме свикнали да гледаме при мъжете. още в началото на класиката се обособи групичка от 7 бегачки. те се движеха в пакет, докато не дойде времето за смяна на ските и съответно на подхода, което спомогна отделянето от тази група на Ковалчик и Нисканен. Терезе Йохауг както винаги беше фаворитка до последно най-малкото за бронз, но тя не разчете добре силите си. водеше през повечето време и изразходи много енергия, която й беше нужна за финалните метри. много добра тактика показа Шарлоте Кала, която направи силна инжекция на темпо и си подсигури медал. естествено, Марит Бьорген веднага я засече и победата й изглеждаше сякаш без особени усилия. на 33 тази жена се намира в нечовешка форма. така крайната тройка изглеждаше по следния начин: Бьорген, Кала иии.. Венг (пф, никак не я харесвам). тя открадна медала на Йохауг, която си го заслужаваше заради всичките усиля, които положи до самият край. така Йохауг остана 4-та, 5-та пристигна опитната Сааринен и едва 6-та на почти минута от победителката остана Юстина Ковалчик.

след състезанието ми направи впечатление близките приятелски отношения на норвежкият женски тим и колко мило беше от страна на Марит прегръдката и успокояването на разочарованата Терезе. ех, спортът е толкова красиво нещо. чух от коментатора една неприятна новина, свързана с Астрид Якобсен, която загуби брат си точно на откриването на игрите. жалко, тя изглеждаше сигурен четвърти пост на щафетата. жалко и за брат й... ако се появи по-нататък ще бъде истинско геройство.

insprbL
02-08-2014, 10:21
bravo, gledai pokanal 1
https://www.youtube.com/watch?v=9IxUHrk119s

Ivaaaaa
02-08-2014, 10:26
нда, разбрах че ще ги дават там, но аз си искам тъпичките коментатори по Евроспорт. няма кой да псувам. тези, които коментират по БНТ имам чувството, че за първи път гледат ски бягане или биатлон.

DieselBlood
02-08-2014, 12:39
Магическа Бьорген! Тя не е човек! Тя е машина!! На 33 години, тя показва на по-младите какво значи форма. Калла беше изненада за мен, понеже очаквах Йохауг и Ковалчик да си напънат задника ама йок. Венг съвсем заслужено спечели бронза.

fUcKsMiLe
02-08-2014, 13:11
...тези, които коментират по БНТ имам чувството, че за първи път...

За тях мога да кажа, че само трябва да мълчат.
Снощи заварих откриването по някаква случайност. Развалиха ми целия кеф.
След 1 час гледане просто го спрях и си седнах на компютъра.

insprbL
02-08-2014, 14:20
mnogo me drazni glasa na taq tupa komentatorka na biatlona ,
http://www.youtube.com/watch?v=xxcVPaWFv7Q&feature=youtu.be

DieselBlood
02-08-2014, 14:40
КРАЛЯТ ОТНОВО Е НА ТРОНА СИ!!!!! БЬОРНДАЛЕН ПОКАЗА НА ЛЕКЕТО ФУРКАД КАК СЕ ПРАВИ!!!!

Ivaaaaa
02-08-2014, 17:03
За тях мога да кажа, че само трябва да мълчат.
Снощи заварих откриването по някаква случайност. Развалиха ми целия кеф.
След 1 час гледане просто го спрях и си седнах на компютъра.

да, наистина звучаха много неподготвено



Венг съвсем заслужено спечели бронза.

тук можем да поспорим. през цялото време се покриваше в дъното на групичката. Кала я забелязах още като се появи май след някакъв лагер малко преди Тур-а. беше си в доста добра форма момичето, а и нали видя какво направи на интервалния 10км... Венг се скатава. пф, не я харесвам 8-) . Бьорген е голям спортист!

сега малко за биатолна... ето затова го харесвам толкова и неслучайно той е може би спортът от олимпийската програма, към който има най-голям зрителски интерес. Оле Ейнар Бьорндален изуми света с поредното си злато от най-важният спортен форум. та той остави доста по-младите и в пика на спортната им кариера биатлонисти зад гърба си. както каза баща ми: '40-годишният старец отново се доказа'. няма как да кажем, че победата му е случайна. първо, защото на няколко пъти през сезона остана на косъм от победата. второ, в спринта той допусна грешка (при такива отлични условия за стрелба) и би биатлонисти с нули както и Мартен Фуркад, Антон Шипулин и Емил Хегле Свендсен, които също имаха по един пропуск. третото, което е, че въпреки интервалната дисциплина състезанието беше равностойно и с еднакви условия за всички от страна на температура, стартов номер (за преките му съперници), вятър, вакса дори ако щете, ако ще сравняваме Оле и Емил. четвъртото доказателство, че победата на опитният викинг е напълно заслужена и нямаше повече късмет от останалите може да се вземе дори и дисциплината. знаем, че той притежава фина физика, която е идеална за дистанционен бегач и че спринтовете никога не са му били силната част (финалните), а пък като се има предвид нечовешката последна обиколка... той ме върна назад във времето на най-добрите му години. респект към такива хора. броят на индивидуалните му победи може би никога няма да се надмине някога от биатлонист или ски бегач (не съм гледала статистики), а и не вярвам в другите зимни спортове да е имало или да има някога такъв състезател. това го прави най-успешният зимен спортист. когато се откаже от биатолна, ще загубим един от най-харизматичните и велики биатлонисти. много се радвам, че съм имала възможността да го гледам.

та, нещо против Фуркад ли имаш? тук също можем да поспорим 8-)

fUcKsMiLe
02-08-2014, 20:38
https://www.youtube.com/watch?v=8q3jAQkuyTo -Поздрав.

Ivaaaaa
02-09-2014, 07:50
https://www.youtube.com/watch?v=8q3jAQkuyTo -Поздрав.

о, мирси. напомни ми за лесби периода :D

фак, не мога да отсъствам точно тази седмица. на училище съм точно тогава когато ще дават стартовете. фаааааааааак.

днес от 12 скиатлон мъже ( :oops: ) и от 16:30 спринт жени

edit: дали пък не са яки

http://rutube.ru/video/1c51115a0f8350803682c2f8b3f74ab4/

darknesswillfall
02-09-2014, 09:57
хубави са. излъчват особен сексапил. добре де. Русия има още едно хубаво нещо и това е водката.

егати малолетната пиячка дето ще се окажеш :?:

ама то кво друго да прихванеш покраи руснаците

я препоръчай добра водка гледам че си спец 8-)

Ivaaaaa
02-09-2014, 10:51
егати малолетната пиячка дето ще се окажеш :?:

ама то кво друго да прихванеш покраи руснаците

я препоръчай добра водка гледам че си спец 8-)

първо, не съм малолетна и второ, не си забавен. окей, най-хубавата водка, която съм пила е Камиц. препоръчвам! иначе най-често пия Смирноф.

уоу, невероятен Дарио! това, което ме дразни при мъжките стартове е постоянното изчакване и оглеждане. Сундби и Легков водеха през цялата класика. изключително много съм впечатлена от австриеца Йоханес Дюр, който се очертава да бъде един прекрасен дистанционен бегач с афинитет към свободния стил. Нортхуг показа отново изключителна техника и за секунда от края на колоната се озова в челото. това състезание беше поредното доказателство за силната конкуренция при мъжете. до последно имаше голяма група.

ето това е красотата на зимните спортове. Колония, който разкъса връзки и му направиха операция и съответно подготовката му беше никаква... спечели 15-те км и сега скиатлона. какъв силен човек. преди да ни покаже това, ако трябва да бъда честна не съм му симпатизирала. УАУ! Легков отново се изложи. изведнъж се загуби както си беше в челото. бил счупил щека нз си кво... домакините отново без медал. Вилегжанин остана на сантиметри от бронза. така крайната тройка изглеждаше: Колония, Хелнер, Сундби. Хелнер ми е един от любимците, но малко неочаквано ми дойде това негово сребро като се има предвид колко слаби резултати показваше в класиката миналият сезон. Сундби си е Сундби. той е най-стабилният състезател от началото на сезона и не се учудвам от медала. даже ми се вижда малко с оглед на това, че тази дисциплина му пасва, но той не е спринтьор, а на финала се изискваше взривност и сила и неслучайно швейцареца и шведа заеха челните места.

darknesswillfall
02-09-2014, 11:17
тва камиц за първи път чувам , чувал съм че путинка обичат руснаците

откъде да си взема камиц :?: накамиц-ваш ли се всяка събота :?:

Ivaaaaa
02-09-2014, 11:24
епа по магазините сиг? снощи се накамицих като толко3 те интересува

darknesswillfall
02-09-2014, 11:33
колко концентрат пое вчера :?: и също кажи дали е нагладно или след като си се наяла

искам да си напрая равносметка понеже аз не съм голям пияч :smt023

Fisherman
02-09-2014, 11:35
колко концентрат пое вчера

Ivaaaaa
02-09-2014, 11:40
ти не си и голям мъж, ако питаш мен

аре къш сега

Fisherman
02-09-2014, 11:41
аре къш

Ivaaaaa
02-09-2014, 18:08
олимпийската шампионка в спринта от Ванкувър защити титлата си днес и то доста убедително. словачката (която всъщност е рускиня, сестра на Антон Шипулин) Анастасия Кузмина не допусна грешка в стрелбата си и остави зад гърба си Олга Вилухина от Сборная и една от сестрите Семеренко май. от 2-то място нататък разликите са минимални. странно. жените не сме свикнали да ги гледаме толкова равностойни.

Ivaaaaa
02-11-2014, 16:39
йееееееееееееееес беееееееее

любимите ми съвременни биатлонисти Мартен и Дария със златото в любимата ми дисциплина - преследването

за жалост ги пропуснах. къде мога да гледам повторенията?

YoungBloodZ
02-11-2014, 16:56
ne mojesh :D

Ivaaaaa
02-11-2014, 20:20
ти пък ще кажеш :Д

OoVasKoO
02-11-2014, 21:22
йееееееееееееееес беееееееее

любимите ми съвременни биатлонисти Мартен и Дария със златото в любимата ми дисциплина - преследването

за жалост ги пропуснах. къде мога да гледам повторенията?
Пхахах
Жалко, Мартен направо ги помля!

http://kickass.to/sochi-2014-biathlon-10-feb-men-12km-pursuit-final-720p-50fps-t8758875.html
мъже
http://zamunda.net/details.php?id=392748&hit=1
жени

Ivaaaaa
02-12-2014, 06:27
благодарско :)

значи и ти си гледал, йей

Ivaaaaa
02-13-2014, 16:11
Мартен е голяяяяяяяяяяяяяяяям! Мартен е от друга планета! очаквам и на масовия да вземе златото. дори след като финишира не изглеждаше изморен. не се тръшна на земята. то3 човек ме изумява.

днес пропуснах 10-те км класика при жените. Ковалчик е била. ЙЕС!
някой с линк за старта?

insprbL
02-13-2014, 18:15
http://www.youtube.com/watch?v=0WKWhOSxWww&feature=youtu.be

Ivaaaaa
02-13-2014, 18:38
^аве ей!

ми аз съм влюбена в Мартен. голямото самочувствие на Свендсен изглежда смазано. ако не бяха старите кучета Тора и Оле, нямаше да има медали. доста разочароваща олимпиада се очертава за стандартите на Норвегия. петлите водят. петлите водят!

Ivaaaaa
02-14-2014, 17:12
пак пропуснах стартовете днес .. и пак Дария би! хубаво е любимците ми да печелят златото 8-). невероятна! заради нея бих станала лесбийка. а какво да кажа за Дарио... 3 мес след операцията и участие в само един старт преди олимпиадата, той печели второ злато днес на интервалния. какъв спортист! всички говорят за представянето на викингите.. ем сбъркали са изглежда подготовката и съответно не можаха да докарат най-добрата си форма в точното време. изключение прави само Кралят и Кралицата, но той се подготвя отделно. е, поне днес няма да пия от мъка, щото така или иначе Легков не стартира и не съм разочарована, а любимците ми Мартен и Дария мачкат наред. тази вечер ще пия от щастие. и брао на шведите. два медала днес + тези на Хелнер и Кала. не го очаквах честно казано.

insprbL
02-14-2014, 17:32
а нащо деси след 70 и някоя си , кучетата я яли, ше си спомняме само как дишаха прахта на никулчина преди

Ivaaaaa
02-14-2014, 17:38
дори не ми се иска да говоря на тая тема. единствените ни надежди са Краси и Владо. те са бързи и когато им се получи стрелбата могат да направят много добри класирания. кво да кажа за ски бягането. Веско Цинзов просто не става. верно, момчето е само и няма никаква подкрепа, но се иска и поне малко талант, мамка му. при жените още по-голяма трагедия. тая Бургова за нищо не става. май съм била права, когато казах (както и всички, които следят биатолна бяха възмутени), че Деси не е по-добрият избор, а Емилия..

insprbL
02-14-2014, 17:49
еми на национално ниво много е спаднал шампионата, фейсбука е виновен секи кисне там никой не му се тренира този тегав спорт. Ти си малка не помниш сигорно преди на Катя Дафоска , Павлина Филипова, И. НИкулчина и Ива Карагиозова преди как си трошихме пръстите докато стреляха. Никулчина най ме кефише правеше 3 наказални обиколки и после ги скъсваше само на Уши отстъпваше по дълги разтояния като ски бягане. Дано на мъжете следващия старт поне ваксата им уцелят. Аз карам ски и ваксата е мн важна , ако нямаш направо снегът те спира :D

102
02-14-2014, 17:51
не помниш сигорно

Ivaaaaa
02-14-2014, 17:54
да, не помня много. имам нек'ви бледи спомени от тези златни времена. помня добре Павлина, щото тя се отказа май последна от тяхното поколение. Ирина и мене ме кефи. гледала съм нейни стартове. колкото тва за ските - знам. и аз карам. да, ваксата е важна, но когат' си го нямаш... не ста'а.

Ivaaaaa
02-15-2014, 15:02
Норвегия без медааааааааааааааал! тва уж им беше най-сигурното злато, но нещо не стана номера. какъв пост на Кала о.О . та тя сама извоюва най-високото място на почетната стълбичка. съотборничките й са слабички. тя съкрати колко? 30 сек? за един пост? уаааааааау. уау.

insprbL
02-15-2014, 17:24
ахахаха ти не видя ли че се е напраскала яко с нещо тая Шведката - човека и хубав допинг и е дал като тестостеронен глиган бягаше

http://www.mixcloud.com/lorienreerer/insprbl-sheblowmeaway-dnb-saturdays-mixing/
иначе най интересната щафета която някога съм гледал, тая германката беше много яка путка ама издиша накрая явно снощи е зимала шпека в поече

Ivaaaaa
02-15-2014, 17:35
абе наистина изглежда съмнително на олимпийски игри, при такава конкуренция, бегачки от най-висок ранг и кратка дистанция от само 5 км да мислиш, че се е зобила, но би било не неразумно, а направо тъпо да го прави след като ще я хванат. те рускини са хванали преди игрите, които са им у дома, та нея.. просто момичето е в адски добра форма. чудно ми е как постигна всичко това, като миналата и тази година не е показвала нищо. загатна за възможностите си на стартовете в Добиако, които бяха точно преди игрите. всички говорят за провала на Норвегия и навсякъде като най-възможна причина се посочват лошите ски. абе, аре бич плс. тия имат най-големият избор на вакси, най-много ски, най-новите технологии, най-голям и високоплатен екип...и още много най. смешно е дори да го споменават. коментаторът беше споменал, че са платили 100 000 долара ли, евро ли, за да си докарат тира с те3 неща най-близо до стадиона..

insprbL
02-15-2014, 21:31
абе душо сички почти зобат но тая направо си пращеше, друг е въпросът на кой допинга го ловят и на кой не , има си цаки да не се хваща, тоест нови препарати който не реаргират на тестовете ;) но найстина тази Каала железна , страхотен финален спринт като имаш предвид че още от като прие щафетата се разби да ги гони по две забутвания на едно тяхно :D Аз чесно да ти кажа повече се интересувам от Алписките ски, ама нали темата е само за биатлон и скибягане. :d Утре има индивидуално за мъже биатлон и си мисля че Бьорндален ше ги дрънка много мощно. И дано наще лудаци стрелят добре нещо да направят на тази олимпияда че от както гледам не сме имали толкова слабо представяне като цяло :d

Ivaaaaa
02-16-2014, 07:20
не знам, не мисля така. не съм чак толкова навътре да знам. разбира се, взимат някои неща, но явно не са забранени щом не ги хващат, щот', ако вземат нещо такова, ще ги хванат 100 про. бех гледала един клип, в който интервюираха Легков и Черноусов <3 и там встрани се виждаха какви ли не медикаменти. сиг са витаминчета.. :Д.

иначе индивидуалното мина и Мартен спечели. също така взе златото и в любимата ми дисциплина - преследването. абсолютно същото направи и Дария Домрачова <3. те двамцата биха били мн яка двойка, но тя пък се занимава с Оле...

алпийски ски и аз гледам, но рядко, защото не искам да се паля толкова и по този спорт...просто нямам толкова време да гледам всичко. вчера гледах жените.

днес ще има масов старт в биатлона и мъжка щафета в ски бягането.

Ivaaaaa
02-16-2014, 11:05
уаааау! няма по-атлетична, красива и мъжествена фигура от тази на Легков. бахти красивия руснак. като го вида получавам сърцетуп. мисля, че треньорите правят много големи грешки - не го пуснаха на интервалния, подредиха грешно щафетата (Вилегжанин си е класик), сложиха неточните хора. бахти, много зле. 'ма и среброто е добро. кво да кажа за шведите... евала! заслужиха си златото и момчетата бяха подредени както тря'а (ммможе би Олсон не му беше там мястото в кънковидния, но важното е, че се получи).

та, Легков е мега якият пич. обожавам го. винаги мога да позная фигурата и карането му. направи невероятен пост. а какво забутване... той, Домрачова, Нортхуг, Бьорндален и Свендсен имат най-ефективното и красиво ски бягане, което някога съм виждала.

гледах и сноуборда. тая, ако не беше италианка, щях много яко да я псувам. Сани Жекова можеше да вземе бронз, но я препъна на завоя точно преди финала и остана 5-та.. пф

OoVasKoO
02-17-2014, 14:41
опаа 3 златни за Домрачова :cool:

Ivaaaaa
02-17-2014, 16:59
пропуснАх го. бях на училище -.-

дай линк да го гледам и аз

не е ли една от най-чаровните и привлекателни жени, които си виждал? мн е яка <3

YoungBloodZ
02-17-2014, 17:05
не е ли една от най-чаровните и привлекателни жени, които си виждал? мн е яка <3

be ti chuvash li se kvo prikazvash ? :D

Ivaaaaa
02-17-2014, 17:13
кво? излъчва некъв страшен сексапил.. според мен :Д

http://top-antropos.com/images/19/Darya-Domracheva/%D0%94%D0%B0%D1%80%D1%8C%D1%8F%20%D0%94%D0%BE%D0%B C%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0%20%D1%84%D0% BE%D1%82%D0%BE%20(8).jpg

YoungBloodZ
02-17-2014, 17:16
bez da se obijdash ama ti ne razbirash ot jeni :lol:

Ivaaaaa
02-17-2014, 17:24
а, за кво да се обиждам. аз си знам, че съм права. обикновено вие сте тези, които си падате по едрогърди порно актриси. та.., да 8-)

Дария е мега яката пич!

http://www.nbcolympics.com/sites/nbcolympics.com/files/styles/owg_slideshow_detail_860x485/public/darya1.zip_files/Darya3.jpg

<3

YoungBloodZ
02-17-2014, 17:29
а, за кво да се обиждам. аз си знам, че съм правa.

prava bila... daje i v momenta sedish taka che ne si prava :D


Дария е мега якия пич!

:D

OoVasKoO
02-17-2014, 19:33
дай линк да го гледам и аз

http://zamunda.net/details.php?id=393558&hit=1


prava bila... daje i v momenta sedish taka che ne si prava :D
:D
ne spori s jena mom4e :D

YoungBloodZ
02-17-2014, 19:49
http://zamunda.net/details.php?id=393558&hit=1


ne spori s jena mom4e :D

tq e oshte momiche :lol:

OoVasKoO
02-17-2014, 19:50
ok, ne spori s protivolojniq pol mom4e :D
osobeno za ne6ta koito ne mogat da ocenqt pravilno :D

YoungBloodZ
02-17-2014, 20:11
ok, ne spori s protivolojniq pol mom4e :D
osobeno za ne6ta koito ne mogat da ocenqt pravilno :D

:smt023 :D

Ivaaaaa
02-18-2014, 04:58
ok, ne spori s protivolojniq pol mom4e :D
osobeno za ne6ta koito ne mogat da ocenqt pravilno :D

моооля :shock:

ти нямаш думата след като пусна оная порно звездЪ

иначе мирси 8-)

OoVasKoO
02-18-2014, 05:44
моооля :shock:

ти нямаш думата след като пусна оная порно звездЪ

рофл и защо да е порно звезда, аз даже не знам коя е тая
беше random снимка

kvo ti kazah we YoungBloodZ, ne spori s jena WE :D

YoungBloodZ
02-18-2014, 10:01
ok WE 8-)

OoVasKoO
02-18-2014, 10:41
Ивке, докато ти беше на даскало, аз гледах биатлончето. :cool:
Тоя Свендсен се излигави и за малко щеше да загуби. :D
Яд ме е за Бьорндален, можеше да вземе медал и да му станат 13.
Бтв, май намерих начин за гледане на повторенията от олимпиадата без да теглиш. :cool:

Ivaaaaa
02-18-2014, 18:18
дай насам масовия, че направо ще се пръсна. баща ми каза, че беше мн оспорван, а Мартен постна тва:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1901759_804079042939431_473214536_n.jpg

и написа 'обичам тази снимка', при което доста резки реакции :Д

деа, баш тоя месец съм 2-ра смяна и пропуснах почти цялата олимпиада -.-

YoungBloodZ
02-18-2014, 18:19
деа, баш тоя месец съм 2-ра смяна и пропуснах почти цялата олимпиада -.-

gadno nali? :sad: :S

Ivaaaaa
02-18-2014, 18:24
gadno nali? :sad: :S

като се има предвид, че когато гледах първият старт от програмата на ОИ (скиатлона на жените), ми се беше свил корема на топка от вълнение...смятай 8-)

аз тва го чакам от 4 год и да не мога да го гледам. просто... Омирам, а даже няма и повторения и не го дават по Евроспорта -.-

иначе 2-рата смяна е яка

YoungBloodZ
02-18-2014, 18:27
taz puk... mi vzemi si belejka i ne hodi na uchilishte :lol:

Ivaaaaa
02-18-2014, 18:30
да.., и после гадните даскали да ме оформят април и май, щото не дават да пропускаме контролните. тря'а да се мяркам до края на март -.-

YoungBloodZ
02-18-2014, 18:31
mda i az taka za sujalenie :S inache ako ne beshe 12 klas shteshe da mi e prez... :D

Ivaaaaa
02-18-2014, 18:35
абе, дете. ти няма ли да спреш да спамиш.. и то на шльокавица. ше ядеш бой по дупето.

YoungBloodZ
02-18-2014, 18:37
predi pisheh na kirilica no sega me murzi da smenqm postoqnno :S puk i kvo ti precha VVE?

Ivaaaaa
02-18-2014, 18:48
не ми пречиш. даже ти благодаря, че ми ъпваш темата, но би било хубаво да пишеш нещо и за зимните спортове 8-)

YoungBloodZ
02-18-2014, 18:54
okey zimnite sportove me kefqt.

happy? :D

Ivaaaaa
02-18-2014, 19:23
много съм хепи

бааааахти. сега гледах масовия при жените. мисля, че се влюбвам в Домрачова 8-). бахти яката рускиня. голяма спортистка!

едит: нз какво пише, но.. :D

http://25.media.tumblr.com/d6dcf18cf8c56f7b6d4a04ef01484716/tumblr_n177o7usS41tsz9tfo1_500.png

YoungBloodZ
02-18-2014, 21:20
едит: нз какво пише, но.. :D

http://25.media.tumblr.com/d6dcf18cf8c56f7b6d4a04ef01484716/tumblr_n177o7usS41tsz9tfo1_500.png

no ti haresva? :lol:

Ivaaaaa
02-19-2014, 14:54
ми.., харесва ми 8-)

фак, гледах само финалът на смесената щафета. Мартен пак сгафи. коментаторката много ме дразни, а и Краси...

Васко, дай масовия при мъжете, а ако ми намериш и щафетета..!!!

DieselBlood
02-19-2014, 15:02
Ивче, какво ще кажеш за изпедерастеното петле фуркъд? Цял свят му се смее на простотията.
Иначе, Норвегия просто изби рибата днес. Нямаха конкуренция. Най-много се радвам за италианците-млад, симпатичен отбор, който най-вероятно ще бъде скоро голяма заплаха за големите нации.

Ivaaaaa
02-19-2014, 15:10
добре, не разбирам защо всички толкова го хейтите. най-добър е в момента и няма второ мнение по въпроса. млад е, нормално е да се перчи повечко и да не разбира, че някои от нещата, които прави са неуместни. като цяло обаче не прави нищо кой знае какво. просто еуфорията и радостта от двете титли са му дошли в повече. не искам и да си представям Свендсен, ако беше на негово място колко щеше да бъде арогантен и циничен. 'Супер Свендсен'... за мен Мартен е един от най-големите спортсмени, защото досега той никога не е показвал надменно поведение, каквото сме виждали много пъти от Емил. направи един колаж и един странен финал.. и всички го намразиха. аз пък му казвам евала.

YoungBloodZ
02-19-2014, 15:34
добре, не разбирам защо всички толкова го хейтите.

ne go znam toz ama shtom vsichki go "хейтат" znachi ima prichina :D

Ivaaaaa
02-19-2014, 15:47
не, няма ;)

http://biathlonbg.in/images/k1.png

:DDDDDDDDD