PDA

View Full Version : Няколко въпроса относно Android



DJAffly
12-17-2013, 16:56
Здравейте, тъй като скоро си купих телефон с Android искам да ви попитам няколко неща :

1. Има ли начин ( програма ) да се направи, така че батерията да издържа повече при работа?
2. Има ли начин да спра апликация, която върви с телефона ( без да ставам администратор )?
3. Иконите, които слагам на началния екран ( след като си отключа телефона където е wallpaper-а ) товарят и хабят ли батерията?
4. Бихте ли ми предложили някакви полезни апликации за Android с някакво малко обяснение към тях ( какво правят и т.н. ) ?

Благодаря на всеки, който се отзове в темата!

OoVasKoO
12-17-2013, 17:33
1. Има всякакви програми, но не работят както трябва. Самите те харчат достатъчно от батерията.
2. Да спреш или да изтриеш?
На моя телефон с Android 4.2.2 можеш да спираш приложения да ти работят на фонов режим или при стартиране на телефона. При теб би трябвало да е: Settings->Application Running->Force Stop
Не можеш да триеш системни приложения, освен ако не си администратор.
3. Не
4. Има най-различни, зависи какво по-точно искаш. :D

DJAffly
12-17-2013, 18:41
2. А ако стана администратор, гаранцията ми заминава нали :D ( искам да ги изтрия )
4. Ами искам игри, някакви други неща които ще ми помагат и ще си запълвам времето горе долу с тях..

dimitar_ak
12-17-2013, 18:53
Ти ако си администратор няма нужда да ги триеш. Тогава ще можеш да прехвърляш на SD и системни приложения.

OoVasKoO
12-17-2013, 18:54
2. А ако стана администратор, гаранцията ми заминава нали :D ( искам да ги изтрия )
4. Ами искам игри, някакви други неща които ще ми помагат и ще си запълвам времето горе долу с тях..
гаранцията не пада ако знаеш какво да правиш
кажи какъв ти е смартфонът?

DJAffly
12-17-2013, 19:00
Видях някъде, че ако се root-не гаранцията пада.. Prestigio Multiphone. Искам да премахна OTA Update, Prestigio Installer и тем подобни глупости..

OoVasKoO
12-17-2013, 19:33
Видях някъде, че ако се root-не гаранцията пада.. Prestigio Multiphone. Искам да премахна OTA Update, Prestigio Installer и тем подобни глупости..
е кой модел на престижио

DJAffly
12-17-2013, 20:07
Prestigio multiphone pap5450 duo