PDA

View Full Version : Невъзможна любов ли е?



ninja89
12-19-2013, 07:27
Здравейте,

С едно момиче се познаваме от около година и половина. Момичето много ми допадаше, всичко изглеждаше добре на пръв поглед - закачки, смях, бъбрене до късно и т.н. След около 4 месеца реших да й намекна, че много я харесвам, но тя ме отряза, защото е имало друг, който обича. До колкото знам, любовта им е невъзможна, баща й не иска това момче и така разбирам, че тя е била принудена да избира между него и семейството си. Разбира се, избрала семейството си, но тя продължава да си пише и чува с него. Не са гаджета, той е от друга страна, не знам дали въобще се виждат.. След този момент го приех, казах си, ще се откажа от нея, не й пишех, не я търсех. След това тя сама ми писа, от тогава пак си пишем и говорим, не можех да я питам какво става с тях, правих опити за комплименти, и този път не ме режеше като преди. Логично е да си помисля, че се е отказала от него.. Видяхме се с нея и наживо, още повече ми хареса, и като човек страшно много ми допада. Но за съжаление след срещата тя не ме потърси, нищо.. Аз нахалствах, търсех я и т.н. Един ден не издържах и й казах какво изпитвам към нея и тогава тя ми каза, че все още иска него.. Опитвам се да й обясня, че с него няма как да стане, освен ако не зачеркне семейството си.. Поисках да ни даде шанс, да опитаме. Тя ми каза, че съм много добър човек, всичко е тип-топ, просто я няма тръпката от нейна страна.. Осмели се и реши да пробваме.. Онзи ден се видяхме пак, опитах се да я прегърна, но тя се дърпа. Не мога да разбера как може да опита да изпитва нещо към мен, след като гради стени между нас.. Попитах я гледайки я в очите, продължаваме ли да пробваме или е до тук, тя каза не знам, нямам си на идея.. И от тогава пак нищо, ни вест ни кост.. Вече взе да ми омръзва да я чакам, страшно много я обичам. Ситуацията е такава, че те двамата се обичат, но семейството не позволява, а от друга страна само аз я обичам а тя ме намира за мн добър и няма да има проблеми от към семейството й, но я няма тръпката.. До колкото знам от други лица, е казала, че някой ден може да стане с мен.. Но до кога да чакам? В момента не мога да си и помисля да съм с друга, но е и глупаво да я чакам, и то пак не знам какво ще стане. Още повече, че тя как е сигурна, той като е на толкова километри от нея, че не излиза с други и не си я държи просто като резерва? Редно ли е насила постоянно аз да й пиша и да й напомням за себе си? Би ли имало ефект ако спра да й пиша и търся? Как бихте постъпили вие?

Благодаря предварително.

xXxPETYAxXx
12-19-2013, 07:40
Би ли имало ефект ако спра да й пиша и търся? Как бихте постъпили вие?

Благодаря предварително.


Има такава вероятност, да. Често хората се сещат да оценят нещо, едва когато са го изгубили. Аз на твое място бих я оставила - ако след време поиска да е с мен и аз още я искам - супер, ако ли не да сме живи и здрави.

Oldschool
12-19-2013, 07:42
А аз директно бих отебал - да знаеш, че си втора цигулка и всичко е насилено, не мерси.

ACrimeNovelist
12-19-2013, 09:04
Ти може да искаш нещо много силно, но то не означава, че задължително ще го получиш. Трябва да си поставиш някаква граница и да се откажеш след като я преминеш.
Ако бях на твое място, щях да й се обидя. Ето защо:
Когато се разкриеш на някого, въпрос на уважение е и той да се разкрие толкова. Не е нужно човекът да каже, че също те харесва, ами просто да бъде откровен.
Ти си й предложил "да пробвате" (бтв аз също бих го предложил) и тя се е съгласила, но спомни си как. Май не с кой знае какво желание, но и без да казва, че не те харесва - бяга от конкретното и това да бъде напълно откровена.
И това с прегръдката... Дори хора, които са приятели, би трябвало да се прегръщат. Не би било престъпване на чувствата й към онзи другия. Ако има проблем с това да те прегърне, наистина бива да се зачудиш колко сте приятели.
И накрая:
На мен ми изглежда сякаш те използва. Ей така, иска разни хора да я харесват. Това означава да не ги отблъсква отвсякъде, ами да им оставя някаква надежда. В същото време не иска да е с теб. Явяваш се нещо средно между резервен вариант и обожател, който не получава нищо в замяна.
Наистина "я отеби" (добре написано :) ) . Може и да й кажеш защо.

FAKE IT
12-19-2013, 10:05
Има нещо много важно, на което трябва да се научиш. Никога не търси вината в момичето, търси я в себе си. Проблемът в случая не е момчето, с което не може да бъде, не е това преградата между вас. Стената между вас е вследствие на грешния ти подход към нея, с цялото това нахалство, настояване, комплименти, признания я отблъскваш все повече и повече, вместо да правиш обратното. Осрал си се до ушите, сваляйки собствената си "цена" и вдигайки нейната. Първо понаучи нещо за правилния подход към момичетата и тогава се опитвай да правиш каквото и да е, в случая си в много кофти положение, от което има изход, но е дълъг и изисква точно тоя подход, за който ти говоря, както и няколко "номерца", но няма да ти дам всичко на готово. Чети и прилагай на практика с ДРУГИ момичета и виж кое действа най-добре за теб, после ако все още имаш желание - пробвай и с въпросната мадама, но сега Я ОСТАВИ НА МИРА, защото с всяка твоя дума от тук нататък си вкарваш поредния автогол.

ninja89
12-19-2013, 12:13
FAKE IT аргументирай се, дай примери, насоки?

Идеята ти е да спра да контактувам с нея и да видя дали ще ме търси ли, какво?
Не знам как да постъпя, директно да я отрежа и да не я търся, без да й кажа нищо, или да я питам ние какво сме (приятели, гаджета..?) - интересно ми е какъв отговор ще ми даде.. И да й кажа, че се отказвам.. или е по-добре просто да си замълча и да оставя нещата така за месец два три..

Как да постъпя ако тя ми пише "здр, как си" и тем подобни?

FAKE IT
12-19-2013, 13:06
Идеята ми не е да спреш да я търсиш, за да те търси тя - това е наивно и глупаво. Идеята ми е окончателно да прекъснеш всякакъв контакт с нея, без никакви въпроси, без никакви обяснения. След това да прочетеш някоя книжка или статия в интернет по въпроса с подхода към жените, да го изпробваш с други момичета и да видиш кое работи най-добре при теб. Вече сте имали среща с това момиче, фактът че не те е потърсила след нея и си е променила отношението говори, че си се издънил и си направил нещо грешно по време на самата среща. Идеята ми е да се научиш да не повтаряш грешката, а междувременно тя, когато види, че вече не си й фен, продължил си напред, срещаш се с нови момичета ще започне да я гложди и тогава тя ще е тази, която ще те преследва и ще мисли за теб, и ако тогава ти имаш правилния подход ще можеш да я "забиеш". Ако те търси и ти пише в близко време и отговаряй, но с кратки, затворени отговори (да, не, добре и т.н.), дори по някога и отговаряй с закъснение (10,20 мин) или не й отговаряй изобщо. В бъдеще, ако решиш, че все още искаш да се пробваш с нея - давай, но тоя път с нови знания, с повече опит и по-добър подход.

FAKE IT
12-19-2013, 13:09
И също - никога не се доверявай сляпо на това, което си прочел, без да си го изпробвал, нещата не стават само на теория, а на практика. Трябва да откриеш кое работи най-добре за теб самия, като пробваш с различни момичета.

ninja89
12-19-2013, 13:16
Би ли се отразило добре, ако тръгна с друга.. След като тя научи за това, как ще й се отрази? Дали ще си каже "Какво направих", или ще си каже "толкова му е пукало за мен"?

FAKE IT
12-19-2013, 13:33
Да се хванеш с друга е добре, дал си много малко информация, за да ти кажа какво точно ще й мине през главата, но от това което си писал най-вероятното е да съжали, че те е изпуснала и ще я постави в ситуацията, в която се намираш ти в момента, но пак ти казвам - понаучи нещо по въпроса, иначе каквото и да правиш - ще е безсмислено, защото дори и да стане така, че да й завъртиш главата, няма да знаеш как да й задържиш интереса и пак ще я изпуснеш.

ninja89
12-19-2013, 13:49
По подробно:

Тя знае много добре какво изпитвам към нея и че искам много сериозна връзка. Тичам подире й повече от година. В началото като й казах, че я харесвам и да се видим тя каза, че няма как да стане заради това, че иска друг. След това лятото тя сама от време на време ми пишеше и й бях казал, че един приятел е имал рожден ден след 2 месеца и ме е поканил та ако и тя иска да се видим и тя беше приела.. от после разбрах, че е приела от неудобство да откаже. Онзи ден се състоя и втората ни "пробна" среща.. Днес се случи нещо неприятно с мен и писах само на съквартирантката й (в същото време и моя приятелка). На нея нищо не й писах, но съквартирантката й и е казала явно и тя ми е писала какво е станало, но отговорих само на съквартирантката й. Ще се опитам да я режа всеки път, като ми пише. Иначе, както споменах, казала е, че може занапред да се случи с мен, но за сега е нямала чувства. Бил съм добър, било й е хубаво да си говори с мен, но до там.. Не мислела какво правя, как съм и прочие, липсвала тръпката.. Да, вярно е че много й погъделичках егото. Бях и пращал подарък за рождения ден по-миналия месец и така, по празници винаги съм й честитил.. А преди да й предложа пробното излизане, тя ми беше казала ако искам да я махам от фб и да не контактуваме въобще, за да ми е по-лесно да я забравя. Съквартирантката й ми каза, че тя също е знаела, че аз съм най-добрия вариант за нея, но заради липса на чувства не се е получавало. Тя също иска да се получи между нас.. Затова ми е питането, дали ще си каже, че както всеки друг съм искал нещо моментно и като не съм го получил съм се отказал, или ще й стане поне малко гадно.

А може и нищо да не усети..

ARTPOP
12-19-2013, 13:51
FAKE IT e прав.

Може пък да си измислиш, че твоите родители не ти дават да общуваш с нея, защото са чули нещо от някой. Така ВАШАТА любов ще стане невъзможна. И ти като спреш да общуваш с нея (или общуваш с нея рядко) тя ще започне да те иска теб. Явно тя иска някой, който не може да има.

FAKE IT
12-19-2013, 14:07
Добре - да обясня и аз подробно. Като се хванеш с друго момиче и контактуваш с други такива тя ще види една нова страна от теб, която не е виждала до сега. Ще види, че си 'вървежен' с другите жени и си желан от тях, ще осъзнае, че тя вече не е опция, това от своя страна ще й вдигне интереса към теб, ще иска да разбере за тази твоя 'друга страна', за която не е подозирала до сега, когато види, че другите жени си умират по теб, това автоматично ще провокира чувства в нея, ще започне да мисли за теб и за вас, като цяло, което пък ще породи точно тая тръпка, която до сега е липсвала и гледай да разбере за срещата ти с другите момичета, даже ако ти пише можеш да я поканиш на бар, с твоите приятели и приятелки и да започнеш да се натискаш с други момичета в нейно присъствие.

baby_baby
12-19-2013, 18:28
Просто харесва другия не можеш да я накараш да те харесва

ACrimeNovelist
12-20-2013, 07:27
Към всяка жена подходът е различен. Няма един за всички.
Твърдението, че си сгрешил като си й обръщал внимание и си очаквал тя да отвърне със същото (съвсем логично и последователно) не е вярно. Просто не можеш да управляваш чувствата с другите. Колкото и съвети в интернет да четеш, няма да станеш някой играч, който да излиза с всяка. Зависи и от тях.

Oldschool
12-20-2013, 08:14
FAKE IT e прав.

Може пък да си измислиш, че твоите родители не ти дават да общуваш с нея, защото са чули нещо от някой. Така ВАШАТА любов ще стане невъзможна. И ти като спреш да общуваш с нея (или общуваш с нея рядко) тя ще започне да те иска теб. Явно тя иска някой, който не може да има.

Тук вече искрено се разсмях.


И към автора на темата:

Пич,

бъди мъж и просто продължи напред. С това момиче не само, че няма да се получи, но дори и да стане нещо ще е просто загуба на време и нерви. Това е.
Стига си ѝ тичал по гъза, за да ѝ чешеш самочувствието на много яка путка, а ти да си ѝ верният слуга, роб, изтривалка и т.н.

umri
12-20-2013, 08:34
Здравейте,

С едно момиче се познаваме от около година и половина. Момичето много ми допадаше, всичко изглеждаше добре на пръв поглед - закачки, смях, бъбрене до късно и т.н. След около 4 месеца реших да й намекна, че много я харесвам, но тя ме отряза, защото е имало друг, който обича. До колкото знам, любовта им е невъзможна, баща й не иска това момче и така разбирам, че тя е била принудена да избира между него и семейството си. Разбира се, избрала семейството си, но тя продължава да си пише и чува с него. Не са гаджета, той е от друга страна, не знам дали въобще се виждат.. След този момент го приех, казах си, ще се откажа от нея, не й пишех, не я търсех. След това тя сама ми писа, от тогава пак си пишем и говорим, не можех да я питам какво става с тях, правих опити за комплименти, и този път не ме режеше като преди. Логично е да си помисля, че се е отказала от него.. Видяхме се с нея и наживо, още повече ми хареса, и като човек страшно много ми допада. Но за съжаление след срещата тя не ме потърси, нищо.. Аз нахалствах, търсех я и т.н. Един ден не издържах и й казах какво изпитвам към нея и тогава тя ми каза, че все още иска него.. Опитвам се да й обясня, че с него няма как да стане, освен ако не зачеркне семейството си.. Поисках да ни даде шанс, да опитаме. Тя ми каза, че съм много добър човек, всичко е тип-топ, просто я няма тръпката от нейна страна.. Осмели се и реши да пробваме.. Онзи ден се видяхме пак, опитах се да я прегърна, но тя се дърпа. Не мога да разбера как може да опита да изпитва нещо към мен, след като гради стени между нас.. Попитах я гледайки я в очите, продължаваме ли да пробваме или е до тук, тя каза не знам, нямам си на идея.. И от тогава пак нищо, ни вест ни кост.. Вече взе да ми омръзва да я чакам, страшно много я обичам. Ситуацията е такава, че те двамата се обичат, но семейството не позволява, а от друга страна само аз я обичам а тя ме намира за мн добър и няма да има проблеми от към семейството й, но я няма тръпката.. До колкото знам от други лица, е казала, че някой ден може да стане с мен.. Но до кога да чакам? В момента не мога да си и помисля да съм с друга, но е и глупаво да я чакам, и то пак не знам какво ще стане. Още повече, че тя как е сигурна, той като е на толкова километри от нея, че не излиза с други и не си я държи просто като резерва? Редно ли е насила постоянно аз да й пиша и да й напомням за себе си? Би ли имало ефект ако спра да й пиша и търся? Как бихте постъпили вие?

Благодаря предварително.

Ако това 89 на ника ти идва от набора, който си - лошо. Допуснал си да влезеш в нейния филм, да се водиш от нейния сценарии, който най-вероятно дори е несъществуващ и е диктуван от неосъзнати прищевки. 4 месеца са много време занимавка с момиче, което дори няма идея за намеренията ти. Най-вероятно е било и виртуална кореспонденция, което го прави още по-лошо. При тебе се е получило едно доста често срещано явление, което се проявява поради неопитност. Дълго време си имал страх да покажеш истинските си намерения на момиче, въпреки че тя се е досещала. Имало го е страха от отхвърляне. В някакъв момент (след 4 месеца) си се престрашил, като след това дори сте излезли. След като си показал чувствата си, ти е олекнало и си дал свобода на това, което си насабрал вътре в тебе. Тя те е отрязала, което е похвално за нея. Похвално е, че е решила да ти каже как стоят нещата, без да те върти много. Но ти си много влюбен, защото си позволил за тези 4 месеца да се кондензират и катализират неизказаните ти чувства и сега не можеш да поемеш поражението, че те режат. Ставаш настоятелен и нахален, което е нормално и логично продължение на събитията. В същото време за тези 4 месеца тя не е успяла да види мъж в тебе и си и станал добър приятел. Отново често срещано явление. Но, замисли се.. как може момиче да види мъжа на живота си в един виртуален образ, който 4 месеца го е страх да я покани да излязат, очевидно си прикрива чувствата и е винаги на разположение? Как може да види мъжа на живота си в човек, който след като е отрязан не спира да нахалства? Тя не може да го обясни, но вътрешните й гласове й казват, че не си достоен за нейното сърце и легло. И тя не е кучка, за да си го мисли и чувства така. Просто е жена. А част от устройството на жените е да пускат през цедката такъв модел на поведение, какъвто ти си показал.

Решението: Взимаш си поука от това, което ти раздробих и се опитваш да си го прекараш през мисловната призма. При следващото момиче използваш противоположен подход. Просто не отдавай голямо значение на красотата й, интелекта й, завладяващия й смях и пр. Приеми, че е равна с тебе и с нищо не те превъзхожда, защото това е така. След като наистина си възприел този начин на мислене, ще започнеш вътрешно да чувстваш нуждата за баланс на твоите действия, спрямо нейните. Като видиш, че тя не дава дори наполовина на това, което ти влагаш, ще ти стане ясно, че няяяя филм, брат.. и изчезваш.

ninja89
12-20-2013, 11:56
Днес разговаряхме, каза ми, че и след тази среща нищо не се е променило в нея. Разделихме се напълно с уговорката да не си пишем и да не се търсим повече. В момента ми е много гадно. Това всичко свърши ли значи?

FAKE IT
12-20-2013, 12:33
Да, това значи, че не ставаш и че всичко свърши. Момичето се чуди как да се отърве от теб, като междувременно не те върти, за да те заболи по-малко и ти го е казала в прав текст, няколко пъти, какво повече искаш? А най-тъпото е, че искаш съвет, получаваш няколко, не схващаш и 1 дума от тях и действаш пак на своя глава, изобщо какъв беше смисъла да пишеш тук? :D

umri
12-20-2013, 15:20
Днес разговаряхме, каза ми, че и след тази среща нищо не се е променило в нея. Разделихме се напълно с уговорката да не си пишем и да не се търсим повече. В момента ми е много гадно. Това всичко свърши ли значи?

Най-добрият възможен развой на нещата. За следващия път да знаеш.

Amore-Mio*
12-23-2013, 13:30
Останах изумена от това как можеш да я гониш година, да вдигаш егото й и накрая да очакваш да се получи.

Просто прекалено си го разточвал, прекалено неправилно си действал, може би. Тя, от своя страна, не е правила нищо особено, само се радвала на вниманието, което получава и това е.

Престани да си губиш времето с нея.