PDA

View Full Version : Електрически китари



smsmen
12-19-2013, 11:48
Здравейте, изчетох много преди да пиша тук, но искам обективното мнение и съвети на хора, които се занимават с музика или са се занимавали преди!
Имам акустична китара (fender CD 60 CE, сами си правете преценката) и мисля да си взима елекртическа, но съм задели повече от колкото си взех фендера - бюджета ми е около 700-1000лв. Видях че повечето китаристи или кандидат такива предпочитат ESP, Ibanez, Music Man. Можете ли да ми кажете точен модел китара, както и бих искал с тези пари да си взема и някой друга електроника (нов съм нямам представа как се казват). Гледах в няколко клипчета, примерно има като се удари на китарата да отеква като ехо. Можете ли да ми кажете първо как се казва това и 2ро, някаква ориентировъчна марка за такива предмети, като допълнение към китарата. Мисля че бях гледал и като педал, който като се натисне звученето на китарата се променя, но мисля че това върви заедно с всяка китара, но не съм сигурен, и всякакви такива допълнително щуротийки.
Свиря от 2год и половина и съм готов за нещо ново, като се отделя от акустичната и премина на елекрическа.
Благодаря предварително!

psychopath
12-19-2013, 13:35
Не знам, кажи какво търсиш по-конкретно?
Какво ще свириш, на какво държиш...

Вземи си дисторшън (или оувърдрайв) като за начало, това ти е 'задължителен' ефект. Това с ехото е delay. Разгледай ги ефектите, wah-wah е готино.

Аз лично харесвам Ibanez. Много зависи какво търсиш от китарата...

За да има някакви китари в поста все пак... ;д

http://hotrf.eu/bg/product/4283/jackson-super-light-soloist-slsxmg-snow-white.html

http://www.musicworld.bg/bg/m_2260000/i_39795/Ibanez_GRG150DXB_BKF.html
това ако имаше флойд роуз бих си го купил : )

За 700-1000 определено можеш да вземеш доста хубава китарка.

smsmen
12-19-2013, 15:28
Благодаря, но може ли малко по-конкритно за китарата, каква е разликата между една и друга, не е само в ефектите, които се добавят допълнително? Аз затова питам и за тях. Какво може да има една китара, а друга да го няма и може ли да препоръчаш точен модел, който има повечето неща или всяка китара е сама за себе си?

psychopath
12-19-2013, 20:07
Затова те попитах какво искаш да свириш, за да знам какво да ти препоръчам. :D

При положение, че ти е първа ел.китара, не мисля, че ще усетиш достатъчно разликата, но щом си решил да дадеш толкова пари, лошо няма. Имаш ли кубе, предвидил ли си пари да купуваш? Защото то е почти толкова важно, колкото и китарата.
Аз лично предпочитам да има флойд роуз китарата, също 24 прага, по-тънък/тесен гриф, по отношение на електрониката... най-много харесвам комбинацията - 2 хъмбъкъра и 1 сингъл койл. Тялото предпочитам да бъде "нормално" (фендър 'страт', или динкитата на джаксън)

Принципно най-мечтаната китара ми е Ibanez Jem.

Най-важно е да ти е удобна (препоръчвам ти да не си взимаш flying V и другите подобни), отиди в някой магазин, пробвай няколко китари, ще видиш коя ти е най-удобна и ти звучи най-добре, разпитай хората в магазина. Вземи някой по-напреднал с теб.

Желателно е и да те кефи визуално китарата, щом ще изръсиш хилядарка за китара... :D
Все пак кажи какво ти се свири и ще пробвам да помагам повече.

smsmen
12-20-2013, 10:25
като цяло най-вероятно или ще я ползвам за да свиря с група искам да кажа, че ще има и други инструменти, а не солота, но общо взето във всяка песен има соло, което трябва да се изпълни на ел. китара, песните са бързи, ритмични, а не бавни и лежервни. Нямам се понятие от ел. китари, а и познатите ми свиря на акустични, като мен, и те също не са много на ТИ с електрическите... като цяло първо си мислих да взема по-ефтина китара и да започна с нея, а после да си взема скъпа, като усетя как се държи тази, която имам и като разбера какво ми трябва, което тя не притежава. Но след това реших направо да си взема една скъпа, че да не се налага да се сменя, но като цяло не бих искъл да надвишавам с много тези 700-1000 лв. Общо взето търся една китара, която има всичко до тези пари, като имам още долу/горе толкова за допълнителна техника.

psychopath
12-20-2013, 11:07
http://rockshock.eu/китари/електрически-китари/6-струнни-китари/ibanez-rg350m-bk-детайли.html

Тая е перфектна и ще спестиш пари.

smsmen
12-20-2013, 13:07
Благодаря, тази ми допада!

psychopath
12-20-2013, 14:30
И на мен. Бих си я купил, ако имах 'излишни' пари, ама в последно време просто не съм имал време да свиря и позабравих как ми изглежда китарата.

smsmen
01-12-2014, 19:32
можете ли да ми кажете нещо повече за
Starcaster 284001112 Electric Guitar Pack
някакви мнения?

psychopath
01-15-2014, 15:17
За начинаещ е повече от супер.
Само дето нямаше флойд роуз, ама това да не те притеснява.

tireheb
01-15-2014, 16:16
като цяло първо си мислих да взема по-ефтина китара и да започна с нея, а после да си взема скъпа, като усетя как се държи тази, която имам и като разбера какво ми трябва, което тя не притежава.

тва е най-умно. нема смисъл да се мяташ у дълбокото

аз не мога да свиря (пробвах, трагичен съм ;д), ама като цяло имам желание и аз да си купя нещо да дрънкам. та бая хора от обкръжението ми, дето свирят от 5+ години ми казват, че повече от 200-300 кинта за първата китара нема смисъл да даваш, дори може да минеш и с нещо втора ръка
като немаш опит просто нема да усетиш разликата между качествена китара и калпава такава.

SonataArctica
01-15-2014, 16:45
А аз да предопредя да внимава със старт пакетите, може да си вземе по-хубав усилвател и китара за същите пари. Може да си вземе китара, калъф и кабел и да използва компа си за усилвател.
Също така да внимава с термолото на китарите от нисък клас. Често то разтройва китарата и може да има проблеми с него.
А и ако ще си взима Ibanez от нисък клас да внимава с грифа 8-) Бил съм свидетел на счупване на гриф на Ibanez от нисък клас. Знам и за други такива счупени грифове. НО! Може и да попаднеш на доста добри китари на Ibanez от този ценови клас. Зависи.
Готини китари до към 600 лева са Cort. Хвърли им един поглед.


Принципно бих те посъветвал да идеш в някой музикален магазин и да пробваш всякакви модели китари - да видиш кой ти е най-удобен. Има всевъзможни форми. Ако го направиш вземи и приятел, който свири. От къде си?

psychopath
01-15-2014, 21:45
Принципно си прав, ама нали се сещаш, че начинаещ няма да усети разликата и е важно да се научи да свири.

SonataArctica
01-15-2014, 22:07
Принципно си прав, ама нали се сещаш, че начинаещ няма да усети разликата и е важно да се научи да свири.
Понякога може да се усетят. За това споменах да вземе някой, който разбира от китари.
Ако например си купи Стратокастър модел, може да се окаже, че тялото му е неудобно, същото е с LP китарите. Някои ги смятат за тежки и дебели, но на мен са ми удобни например. Да не споменавам Kelly или Flying V, където ще са му супер неудобни за свирене. А и да избягва на B.C. Rich китарите, толкова са ръбести, че може да намушка някой :D
Относно за това дали да търси китара с 24 прага и тремоло - според мен е ненужно. Много по-лесно ще му е ако си вземе по-изчистена китара. Смяната на струните е по-лесна и държи строй за по-дълго време. Няма да се тормози с излишни ангажименти и ще наблегне в/у свиренето.
Просто да вземе това, което чувства най-добре в ръцете си.