PDA

View Full Version : Контактни лещи



hristo99
12-19-2013, 19:04
Здравейте! След Нова Година за очен лекар имам записан час, свързан с евентуално носене на лещи. Ако ще купуваме, смятаме да са меки за по един ден. Много ми е неудобно да играя физическо с очила. Вече от началото на тази учебна година един път се сблъсках с един и ми паднаха на земята и за малко да ги настъпи, а другия път пак паднаха след като ме фраснаха с топка. Отделно, че при тичане като ми се изпоти лицето ми се хлъзгат и само трябва да ги побутвам нагоре. А без тях не виждам кой е от моя отбор, не виждам добре къде е топката и т.н. Майка ми пък много се притеснява, че ако нося лещи постоянно може роговицата ми нещо да се повреди ли ддз... Та, ще трябва ли да се носят всеки ден или ще мога да си ги слагам веднъж седмично само, когато имам физическо, за през целия ден, а през останалото време да си ходя с очила?

Hayashi
12-19-2013, 19:33
Очилата са доста опасни при спорт. Веднъж ми запратиха една топка в лицето. Очилата се изкривиха, обаче аз се сдобих с чудни синини.
Нищо няма да ти стане, ако ги носиш всеки ден, но винаги може да си ходиш с очилата когато не ти се слагат. Но когато разбереш какво удобство изобщо няма да ти се излиза с очила. xD

hristo99
12-19-2013, 19:59
Аз си се харесвам с очила и смятам да продължавам да съм си с тях и да слагам лещи само, когато имам физическо, но трябва ли окото да свикне с тези лещи, за да ги понася, тоест да нямам възможността да си слагам от време на време, а да трябва да ги нося всеки ден?