PDA

View Full Version : Съветите на козметичката



DesireFreedom
12-20-2013, 08:40
Здравейте,в тази тема ще се опитам да дам изчерпателен отговор на въпросите ви относно козметичните процедури и проблемите ви с кожата :)

kaRamella
12-20-2013, 09:32
Как се махат петна от пъпчици ?
С някакви кремове предполагам?
Може ли съвет?

Cloud9
12-20-2013, 11:44
Имам широки пори на носа,черни точки и мазна кожа на Т-зоната.много ме дразни и по никакъв начин не мога да се отърва от тях.Седя на парна баня,правя си маски и ексфолирам, но единствения резултат е белене.кожата ми е много светла и по принцип никъде другаде нямам и пъпчица.Има ли лек или да се откажа от надеждата да ми се оправи този нос?

dimsito94
12-20-2013, 13:08
как се махат торбички под очите ?

Lonsdale.
12-20-2013, 13:24
Премахване на черни точки??? Ако трябва да ги махам с лепенки, лентички, маски и т.н. трябва да го правя поне по 2пъти всеки ден, за да е ефективно.

weheartiit
12-20-2013, 16:19
Нещо за разширени пори по бузите и носа и петна/белези от пъпки?
Както и за черни точки.

sunshine :**
12-20-2013, 16:55
Да и аз се интересувам за черните точки.

DesireFreedom
12-21-2013, 09:57
Как се махат петна от пъпчици ?
С някакви кремове предполагам?
Може ли съвет?

Здравей,
има различни методи-ако потърсиш професионална помощ от козметик или дерматолог-ще ти бъдат предложени различни видове пилинги или избелващи терапии пак с наличието на киселини.
ако все пак си решила сама да премахваш белезите-моят съвет е да използваш кремове с пилинг ефект,т.е. кремове за премахване на петна,които съдържат гликолова киселина с определен процент.Паралелно с употребата на избелващи и излющващи кремове трябва да се използва и крем със SPF фактор 50 +,защото трябва кожата да бъде предпазена от слънцето за да не се получат пигментни петна.

DesireFreedom
12-21-2013, 13:53
Имам широки пори на носа,черни точки и мазна кожа на Т-зоната.много ме дразни и по никакъв начин не мога да се отърва от тях.Седя на парна баня,правя си маски и ексфолирам, но единствения резултат е белене.кожата ми е много светла и по принцип никъде другаде нямам и пъпчица.Има ли лек или да се откажа от надеждата да ми се оправи този нос?

Здравей,моят съвет е освен манипулациите,които правиш у дома,да посещаваш и веднъж месечно козметик за процедурата "почистване на лице" ,където лицето ти ще бъде почистено ръчно професионално.Много моля обаче,да посетиш козметик ,който ти е препоръчан,а не случаен,за да избегнеш нежелани последствие,имайки предвид,че кожата ти е чувствителна.

DesireFreedom
12-21-2013, 14:01
как се махат торбички под очите ?

торбичките под очите могат да са в резултат на различни фактори . начина за отстраняването им е-като се използва подходящ крем за околоочният контур,със специална насоченост към торбички и тъмни кръгове.Освен домашната употреба на крем за около очите,е препоръчително да се правят козметични масажи на цялото лице-за да се раздвижи лимфотока на лицето и по този начин да се преодолеят торбичките.Също така да се пие повече вода и да се избягват солените храни какво и газирани напитки и алкохол.

dimsito94
12-21-2013, 18:04
торбичките под очите могат да са в резултат на различни фактори . начина за отстраняването им е-като се използва подходящ крем за околоочният контур,със специална насоченост към торбички и тъмни кръгове.Освен домашната употреба на крем за около очите,е препоръчително да се правят козметични масажи на цялото лице-за да се раздвижи лимфотока на лицето и по този начин да се преодолеят торбичките.Също така да се пие повече вода и да се избягват солените храни какво и газирани напитки и алкохол.
Благодаря много :)

dqvolcheto9
12-21-2013, 18:20
аз искам да попитам как да се справям с болезнените подкожни пъпчици..много често ми излизат по брадичката и болят ужасно,а и много време седят без да избиват и само са червени и отвратителни..

Sirona
12-21-2013, 20:07
^а с подкожните косъмчета?

CoockieMonster
12-22-2013, 12:18
Колко често да си слагам купени маски на лицето? Имам три- две почистващи и една пилинг. :)

strawberry88
12-22-2013, 12:29
Колко често да си слагам купени маски на лицето? Имам три- две почистващи и една пилинг. :)

Не съм авторката, но ще кажа - маски и такива неща не се слагат повече от 2 пъти седмично. : )

DesireFreedom
12-22-2013, 12:41
аз искам да попитам как да се справям с болезнените подкожни пъпчици..много често ми излизат по брадичката и болят ужасно,а и много време седят без да избиват и само са червени и отвратителни..

във всеки козметичен салон можеш да помолиш да ти направят "Д'арсонвал"
така ще се премахне възпалението,и бактерията ще бъде убита от правият ток при процедурата.Може да са необходими няколко процедури за да бъде премахната пъпката,като е желателно ти да не я изстискваш или пипаш с ръце,за да не я възпалиш или заразиш отново с бактерия :)

DesireFreedom
12-22-2013, 12:46
^а с подкожните косъмчета?

предполагам,че става въпрос за подкожни косми по ръцете и краката или триъгълника.Начина е един-употребата на пилинг продукти (скрабове за тяло) 2-3 пъти седмично.Да се обхождат местата с враснали косми ,но бе з да има натиск така че да се нарушава целостта на кожата.Целта на тази процедура е да се премахне мъртвия слой клетки на епидермиса,за да могат растящите косми да излязат на повърхността .

Momicheto:)
12-22-2013, 12:56
Cloud9, виж си личните. :)

kaRamella
12-23-2013, 11:09
Здравей,
има различни методи-ако потърсиш професионална помощ от козметик или дерматолог-ще ти бъдат предложени различни видове пилинги или избелващи терапии пак с наличието на киселини.
ако все пак си решила сама да премахваш белезите-моят съвет е да използваш кремове с пилинг ефект,т.е. кремове за премахване на петна,които съдържат гликолова киселина с определен процент.Паралелно с употребата на избелващи и излющващи кремове трябва да се използва и крем със SPF фактор 50 +,защото трябва кожата да бъде предпазена от слънцето за да не се получат пигментни петна.

Кой от двата е по-добре да взема
http://biotrade.bg/melabel-whitening/melabel-cream/?p=54&l=1&id=10
или
http://biotrade.bg/melabel-whitening/melabel-forte/?p=54&l=1&id=59

DesireFreedom
12-24-2013, 05:42
Кой от двата е по-добре да взема
http://biotrade.bg/melabel-whitening/melabel-cream/?p=54&l=1&id=10
или
http://biotrade.bg/melabel-whitening/melabel-forte/?p=54&l=1&id=59

Според мен е по-добре да вземеш първия вариант,защото предполагам все още не си третирала кожата с такъв тип избелващи кремове и не би трябвало да я стресираш.Ако 1вия вариант не даде оптимален резултат би могла да преминеш към крема FORTE.

kaRamella
12-24-2013, 11:13
Взех си го. Благодаря !!!!!

kaRamella
12-24-2013, 15:30
Забравих да попитам как точно се прилага? На цялото лице или само на засегнатите участъци ?

kaRamella
12-25-2013, 16:22
Ох, да прочетох, че трябва само на петънцата.

nqmasvobodniimena
12-26-2013, 22:07
Здравейтее и от мен :Д моят въпрос : имам суха кожа - зима/лято няма разлика лицето ми се бели , а е най-неприятно като си сложа фдт и ми се набели кожата... как да постъпя ? :))

DesireFreedom
12-27-2013, 11:34
Здравейтее и от мен :Д моят въпрос : имам суха кожа - зима/лято няма разлика лицето ми се бели , а е най-неприятно като си сложа фдт и ми се набели кожата... как да постъпя ? :))

Здравей,
първо и основно правило е да използваш хидратиращ крем,щом ти се бели лицето и според теб това е в следствие на суха кожа,а не като резултат от други заболявания или пък препарати,които поставяш по лицето си.
Относно гримирането-задължително преди да слагаш какъвто и да е грим използвай основа за грим :)

kaRamella
01-31-2014, 00:24
Според мен е по-добре да вземеш първия вариант,защото предполагам все още не си третирала кожата с такъв тип избелващи кремове и не би трябвало да я стресираш.Ако 1вия вариант не даде оптимален резултат би могла да преминеш към крема FORTE.

На първият крем пише , че трябва да се използва около месец за да се махнат петънцата. Преди от сутиените ми се получаваха ранички и техните петънца изчезнаха, но тези на лицето си седят, дори се зачервяват и самата ми кожа изгаря и се люспи. Пробвах 3-4 дни да направя почивка. Реших, че съм си ''претоварила'' кожата , но когато пак реших да слагам - пак започна да се люспи :(

weheartiit
01-31-2014, 16:47
^не знам дали го правиш,но е хубаво когато използваш
избелващ крем да ползваш и крем със SPF,когато излизаш

kaRamella
02-01-2014, 13:08
Абсолютно винаги слагам слънцезащитен :)

weheartiit
02-02-2014, 08:16
тогава не знам къде е проблема,може би
някоя от съставките не ти понася и по-добре го смени

victoriassecret1
02-02-2014, 10:06
Коя марка е хубава за забавяне растежа на косъма след епилация?

Anastasiq5910
06-14-2014, 16:29
Аз използвах крем против пъпки - акне аут,но кожата ми изсъхна.Може ли да ми препоръчате хидратиращ крем.Благодаря ви предварително:):ДДДД

DragonLady
06-15-2014, 13:06
Излязоха ми някакви пъпчици по деколтето тип акне, но не са, а и отдавна минах тиин годините, също така ме сърбят доста, и не се махат вече близо месец. За сега ги мажа с крем здраве и помага до някъде, позавяхват някой от тях, но излизат нови ... Пробвах с алергозан крем, но не помага. Някакъв съвет, бихте ли могла да ми дадете?