PDA

View Full Version : Разочарована...



new_skater
12-20-2013, 14:47
Здравейте! Днес в училище си разменяхме подаръци, както много от вас, предполагам. Аз се паднах да подарявам на момиче, което не познавам много добре, но въпреки това, исках да я зарадвам. :) С класа се бяхме уговорили - около 20 лева да отделим. И така, с най-добрата приятелка на момичето, на което подарявах се уговорихме тя да я заведе по магазините и, като си хареса нещо - да ми каже. Тя си избра, и на следващия ден аз и приятелката й отидохме да я купим, цената му беше 20 лева точно. Днес, когато й давах подаръка, тя наистина се зарадва, като го видя и аз се почуствах щастлива, че съм я направила щастлива. Но малко след това на мен ми подариха нещо за около 3 лева и се почуствах супер гадно. :((( Просто исках да споделя с някого. Благодаря за отделеното време!

black7
12-20-2013, 15:02
Да, настина е гадно. Не веднъж ми се е случвало и вече започнах да подарявам евтини подаръци. Изобщо не е честно.
Но въпреки това ще ти кажа да не ти пука и да не мисли за това.

BlackEyedPeas
12-20-2013, 16:09
Ей за това на непознати не се дава до 5 лв!

xXxPETYAxXx
12-20-2013, 16:49
Какви 20 лева за съученици бе, вие не сте добре. При нас подаръците винаги са били някакви символични за малка стойност. За подарък в учебно заведение никога не бих дала повече от 4-5 лева. Ако толкова искам да подаря нещо хубаво на някой съученик/чка, ще му/ѝ го купя отделно и ще го подаря извън училище.

Нормално да ти е гадно, но то е логично да не даваш много пари за такъв тип подаръци.

ARTPOP
12-20-2013, 17:40
Аз преди подарих подарък за 20 и получих подарък за 20.
Не виждам какъв ти е проблема? Може човека да няма пари и да може да си позволи само подарък за 3 лв.
Имам усещането, че се опитваш да впечатлиш това момиче. Никой не би тръгнал да разпитва какво би искал някой. Купуваш някакъв сувенир и това е. Не е нужно такава драматизация.

xXxPETYAxXx е права

DeHu
12-20-2013, 19:27
Струва ми се,че не е хубаво подобно нещо да те разочарова толкова,че да пускаш тема във форума.

new_skater
12-21-2013, 13:47
Пак започвате да се заяждате, както и повечето в тоя форум. А за това, че момичето може да е било бедно, друг път. Дрехите й ВИНАГИ са маркови и носи обувки за над 150 лева, така че тука не сте прави. И не, не съм се опитвала да впечатля другото момиче, защото не ми допада като приятелка, но това не пречи да бъде зарадвана! Петя, с класа сме се разбрали да си подаряваме за 20 лева, а не за пет. ;) DeHu, имам право да пускам каквито и да било теми, без да ти искам разрешение. ;)

DisappointedDreamer
12-21-2013, 13:54
Похвално е, че наистина си искала да зарадваш съученичката ти.

Но реакцията ти към ситуацията е ужасна. И не говоря за разочарованието - нормално и човешко е да си го почувствала. Няма нищо срамно това. И аз съм изпадала в някакъв миличък момент, в който съм искала да зарадвам непознат/познат, въпреки цената. Мило е и това, че другите обсъждат колко просто и тъпо е било от твоя страна да го направиш за мен е глупаво.

Това, което обаче не е хубаво е фактът, че изтъкването ти на марковите и дрехи показва, че ти си го направила този жест със ясното (или не-толкова-ясното) съзнание, че и ти искаш нещо грандиозно в замяна. Да, разочаровала те е, но това не означава, че трябва да я нападнеш. Преглъщаш всичко и от тук насетне имаш две възможности - да престанеш да зарадваш хората или да продължиш да го правиш, въпреки крайният резултат.

В крайна сметка, ако искаш да бъдеш добър то трябва да бъдеш, защото наистина го искаш без да целиш някаква изгода, а не защото очакваш похвала.

xXxPETYAxXx
12-21-2013, 14:04
Има голяма разлика между "порадъци ЗА 20лв." и "подаръци ДО 20лв.". Вие най-вероятно сте се разбрали второто и никой не е длъжен да дава максимума.
Не знам как така отделяте повечко пари за подаръци на хора, които не ви допадат като приятели. Не можеш да я обвиняваш за дето ти е взела по-евтина вещ, самата ти казваш, че не се познавате добре а и май не се харесвате много.

DisappointedDreamer
12-21-2013, 14:08
^Защо не бива да дава толкова пари, въпреки че са и казали "до 20 лева"? Само защото някой не ми е приятел, не означава че не мога или пък не бих искала да го зарадвам. Авторката го е направила. Където е лошото в постъпката и? Защо я обвинявате? Защо никой не каза колко похвална е постъпката и?

Единственото кофти, което виждам аз тук е фактът, че обижда момичето, което и е дало подарък за 3 лева. Това не е хубаво. Не всички са като нея; постъпката е гадна, да, и е нормално авторката да се разочарова, но не и да почне да я обижда.

xXxPETYAxXx
12-21-2013, 14:17
Аз не я обвинявам, просто казвам, че не е много изненадващ факта, че е получила по-евтин подарък. Постъпката на другото момиче не е въобще гадна, а напълно нормална.

DisappointedDreamer
12-21-2013, 14:19
Постъпката на другото момиче не е въобще гадна, а напълно нормална.

И точно това ни е проблемът в обществото.

Разочарована съм и аз. От мнения като тези.

new_skater
12-21-2013, 14:28
С момичето сме просто познати, не се мразим! И дори сега не я мразя. Като ми даде подаръка се направих на удовлетворена, но само от уважение. Не съм я обиждала пред никого, дори и на ум!!! А и Петя, уговорката беше от 10 до 20 лева. Тези, които не могат да си позволят да отделят толкова пари, купуват нещо по-евтинко. :) DisappointedDreamer, ние не сме си подарявали една на друга :Д Или аз нещо не съм те разбрала :ДД

DisappointedDreamer
12-21-2013, 14:33
Знам, че не сте. Няма значение.

babity
12-21-2013, 15:17
И точно това ни е проблемът в обществото.

Разочарована съм и аз. От мнения като тези.

Какво му е на мнението? Длъжна ли съм да се старая за всеки? Длъжна ли съм да се харесам на всеки? Това така или иначе е задължение.

А няма да коментирам, че очевидно главните герои в случката са пълни тъпаци щом не могат с минимални средства да постигнат ефект.

DisappointedDreamer
12-21-2013, 15:20
Какво му е на мнението? Длъжна ли съм да се старая за всеки? Длъжна ли съм да се харесам на всеки? Това така или иначе е задължение.


Не ме разбрахте. Не сте длъжни изобщо. Но критикувате тези, които въпреки този факт избират да направят нещо. И това е глупаво.

babity
12-21-2013, 15:24
Да, критикувам. Критикувам хората, които правят избор без да са подготвени за последствията от този избор.

DisappointedDreamer
12-21-2013, 16:40
Да, критикувам. Критикувам хората, които правят избор без да са подготвени за последствията от този избор.

Да. И това се нарича грешка. А грешки всички правим, включително и ти.

babity
12-21-2013, 20:41
Разбира се, че греша. Работата е там, че с всяко взето решение, си оставям мъничка възможност да съм сгрешила. Независимо дали след това ще го призная или не, се старая да очаквам възможността изборът да е грешен.

Глупаво е да си създаваш очаквания. По принцип. Камо ли спрямо няк'ви полунепознати хора.

dope
12-23-2013, 12:22
Аз също съм попадала в такава ситуация, дори тази година ми се случи. Според мен обаче, най-важен е жестът и това че си уважил конкретния човек. Моят съвет е догодина когато си подарявате подаръци и сложите толкова висок таван за цена (20лв) сложете и някакъв минимум - така бихте могли да избегнете неприятните и сконфузни ситуации като тази. :)

NeutralMilkHotel
12-24-2013, 15:08
Следващият път вземи доза хероин.

kalina19k
12-27-2013, 16:31
Здравейте! Днес в училище си разменяхме подаръци, както много от вас, предполагам. Аз се паднах да подарявам на момиче, което не познавам много добре, но въпреки това, исках да я зарадвам. :) С класа се бяхме уговорили - около 20 лева да отделим. И така, с най-добрата приятелка на момичето, на което подарявах се уговорихме тя да я заведе по магазините и, като си хареса нещо - да ми каже. Тя си избра, и на следващия ден аз и приятелката й отидохме да я купим, цената му беше 20 лева точно. Днес, когато й давах подаръка, тя наистина се зарадва, като го видя и аз се почуствах щастлива, че съм я направила щастлива. Но малко след това на мен ми подариха нещо за около 3 лева и се почуствах супер гадно. :((( Просто исках да споделя с някого. Благодаря за отделеното време!

Така е за съжаление.Винаги има тарикати.Да не ти пука все пак ваште ти дават парите.Важното е сега да се забавляваш и да не се ядосваш.

mayaaa
12-27-2013, 20:53
А бе, какво толкова мрънкаш за подаръка. И за 50 лв подарък да беше получила пак можеше да не ти хареса. Сега не разбирам цената ли не ти харесва или това, че не са се постарали в избирането (ако не са). Защото, ако подаръкът е направен със старание, цената не е от значение! Просто не мрънкай за глупости...

Hidayet
12-28-2013, 12:07
Какво я нападате, бе? Естествено, че ще е разочарована и ще се чувства гадно. Не е подарила хубав подарък, защото иска и на нея да й се върне по някакъв начин, но за Бога, тя не си е мечтала онова момиче да й подари нещо прекрасно.. Как да не се ядоса, при положение, че са си определили цена от 20 лв, и някаква тъпа путка й подхвърля нещо, ей така, колкото да не е без хич. Аз ли съм в грешка или просто вие давате много кухи мнения?

DeHu
12-28-2013, 17:29
Абе айде стига,на всеки се е случвало да не хареса подарък,особено пък с тия идиотски уговорки за коледни подаръци с класа.Става ти смотано,ще се издразниш на тоя дето не се е постарал,ама толкова да си афектиран,че да пуснеш тема във форума,аз това не разбирам.Авторке,аз разрешения не раздавам,просто съм учудена как е възможно да се засегнеш толкова много от нещо незначително.

ventto
12-28-2013, 17:43
Гадно си е ..
Ние имахме един тарикат дето на наш гръб си хапваше и пийваше ..
После обаче върна двойно сумата и се почерпихме пак ..
Макар , че пиша несвързано ... Да има нещо

autumn_eyes
12-28-2013, 18:22
Е май всеки е минал по този път.
Въпреки че в нашия клас уговорките бяха за 5-10лв. И все пак има разочаровани- някой се е постарал повече, друг е купил първото видяно сувенирче. Нормално е да ти е обидено, надявай се догодина да се паднеш с някой, за когото частта с намирането на точния подарък за човека е важна.
В нашия клас бързо се разочаровахме от тези опити и от две години не правим тази глупост с размяната на подаръци, а ако искаме се уговаряме в приятелската групичка.
Последвайте този пример :)))