PDA

View Full Version : Български език - матура



Psyko Nuts
12-20-2013, 19:31
Здравейте, 12ти клас съм, ходя на уроци по бел и си уча. Въпросът е там, че когато науча нещо до седмица - две го помня, но след това се чувствам, все едно дори и не съм чел произведението с изключение на книгите, но забравям от тях някои доста важни факти.
При вас е същото ли е или само при мен е така?
Дали да не започна да уча месец - два преди матурите? Ще ми стигне ли и времето?
И също така вие откога мислите да започнете да учите за матурите?

Мерси за отговорите предварително. :)

granger
12-20-2013, 19:32
Учи си през цялата година, кво значи месец - два. Учи системно и няма да имаш проблеми.Повтаряй и упражнявай нещата.

Psyko Nuts
12-20-2013, 19:36
^Да, това го разбирам, но наистина ги забравям МНОГО БЪРЗО нещата, които чета и знам.

KumchoValcho
12-21-2013, 12:08
ТОЧНО днес си мислех същото! Позабравил съм много неща от това, което бях научил много добре... ужас 8-) ! Планирам да си правя преговор по-често

3x0tik
12-30-2013, 06:38
Имам същия проблем ... единственото реяение е да се пречетат. Което от друга страна пречи да се учи и за другата матура, но както и да е :Д

amypond.
01-02-2014, 12:00
не се притеснявай от матурата по български, защото наистина е много лесна. Аз я правих миналата година и почти не съм учила. Всъщност даже изобщо не съм, а изкарах 5 и 43 хд. единственото, което правих беше последната седмица да реша 4-5 теста и толкова, и естествено да прочета по-голямата част от нещата, които трябва, но само на резюме хд
и да знаеш, че има някой въпроси, които бях сигурна, че ще се паднат, защото бяха в почти всеки тест и наистина се паднаха и само като почнах да ги чета на матурата вече си знаех верния отговор хд
така че по-добре наблегни на тестовете, защото от тях се запомня най-лесно и ще си знаеш всичко

heartshapedbox
01-02-2014, 17:02
единственото, което правих беше последната седмица да реша 4-5 теста и толкова, и естествено да прочета по-голямата част от нещата, които трябва, но само на резюме хд


Същата работа, имам 5.78.
Елементарни са матурите, не се шашкайте.