PDA

View Full Version : The strange face in the mirror illusion



Speedz
12-22-2013, 11:11
Понеже няма раздел "Психология", пускам темата тук.

http://mindhacks.com/2010/09/18/the-strange-face-in-the-mirror-illusion/

Някой пробвал ли е тази илюзия? Накратко се състои в това да се взираш в огледалото в слабо осветена/тъмна стая. След 1-2 минути лицето се променя, като вариантите са собственото лице да се изкриви/да видиш лице на родител/да видиш животинска глава/да видиш непознат човек/ etc изменения. Заинтригува ме, защото смятам че в този момент очите виждат не действителността, а това което искат да видят. Тоест при слаба светлина мозъкът игнорира 'реалното' и проектира, това за което си мисли. Значи ли това, че ако си мисля за кенгуру, след 1 минута ще се видя с глава на кенгуру. :D И че ако си изпразня главата от мисли, няма да се наблюдава никакъв ефект? (Друг е въпросът, че се иска много тренировки, за да не ти блуждаят мислите и да се концентрираш напълно.)
Та така, в неделя с глупости се занимавам малко аз. :D

РОЗА
12-26-2013, 13:32
Интересна статия.

Yoo reTo G
12-31-2013, 10:55
Qko i az go probvah . Prepora4vam na vski4ki .

Mary_Jane_69
01-23-2014, 14:18
Как ще се видиш с глава на кенгуру, приемаш твърде директно "Виждаш това, което искаш".
Това не е психология, това е просто дейност на мозъка, в която се сещаш за асоциации близки до това, което виждаш, за да бъде възприето по-олекотено, без да стряска...