PDA

View Full Version : Не знам какво да правя вече...



purssue_
12-22-2013, 11:30
Здравейте на всички, първо да кажа,че съм на 16 и после давам направо и на кратко ще разкажа моята история,за да ми олекне пък и ако може някакви съвети или не знам и аз..
Така всичко започна миналата година лятото реших да отслабвам постепенно почнах да изключвам разни храни от менюто си сама си бях направила режим къде разбирам,къде не времето си минаваше и изведнъж се осъзнах и видях,че съм почнала да ям само по 3 пъти и то плодове,кисело мляко и овесени ядки пиех много вода и доста отслабнах и виждах,че има резултат и доста карах така заспивах умряла от глад само с мисълта за това да отслабна.Лятото ядях много диня,пъпеш,мед и други неща и започнах да прекалявам не можех да се контролирам вече по колко да ям,но отслабвах не знам и аз как.Имаше момент,в който много си харесвах тялото и си мислех,че ям ли така,то ще се запази уви,но не.Стигнах доста далече прекалявах доста със сиренето и въобще с всичко,което ядях може да се каже,че имах признаци на булимичка,но не съм повръщала бях и доста слаба.Нещо м/у булимия и анорексия,но нито едното,нито другото ясно ми стана на скоро,че имам хранително разстройство,защото всичко почна да излиза извън контрол не ядях по цял ден,а пълнеех и изпадах в някакви депресии,но се взех в ръце и отидох при диетолог каза ми какво да ям,но не и количеството и проблема ми е сега,че хем не мога пак да се контролирам колко да ям,хем напълнях и психично вече не издържам не мога.. преживях доста и съм много объркана не мога да събера сили да се справя с проблема и да го преодолея.Молбата ми е ако някой е минал по този път просто да ми обесни какво да правя искам да съм слаба като преди,но и да си ям нормално,а това май вече няма как да стане.Много съм отчаяна наистина...

mcfe
12-22-2013, 12:23
Отслабването не става само с глад, нужни са и тренировки, но трябва и да ядеш. Аз съм с около 10-15 килограма наднормено тегло, обаче последно време не съм гладен, ям по един път на ден и макар вече да мисля за теглото си пак ям по половин един хляб на ядене.

Ето ти една мотивация да ядеш, ако не ядеш или ядеш по малко за повече от 3-4 дена(5 по принцип) може да развиеш Refeeding Syndrome, от което се умира.

http://en.wikipedia.org/wiki/Refeeding_syndrome

kalliee
12-23-2013, 12:32
Не знам какво толкова всички сте се прихласнали по това да отслабвате. Наистина не е приятно да имаш излишни мазнини по тялото, но не мисля че това трябва да е главната цел в живота, рискувайки и здравето си. Самото отслабване няма как да стане само с гладуване или ограничаване. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в режима ти трябва да присъства и спортът. СПОРТ придружен със ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ! Това е ключът към премахването на излишните килограми :) .

sashinka95
12-23-2013, 22:29
Здравей,
Пробвай да хахваш много често, но по малко.Вариантът, в който гладуваш чоже наистина да доведе до състоянието, за което вече ти казаха. Преживяла съм го и мога за кажа, че по-отвратително състояние няма. Не можех за си държа главата права,бях адски уплашена заради супер ускорения пулс и стигайки до спешното едва не припаднах Тогава ме спасиха и ми препоръчаха това като режим по 5 пъти на ден хранене, но по малко, яж колкото можеш повече плодове, също така много течности. Закусвай- това е най-важното хранене за деня.
Весели празници! Дано съм успяла да помогна поне малко.