PDA

View Full Version : Имам нужда от съвет



mishity3
12-22-2013, 18:48
Здравейте, ще съм ви много благодарна, ако ми дадете съвет. Става въпрос за едно момче, с което се познавам от адски много време. С минаването на годините той се превърна в моят най-добър приятел..човекът, които винаги е бил до мен, момчето, с което споделях всичко и което не ме изостави нито за миг. Всичко беше идеално докато един ден... сещате се...каза ми че е влюбен в мен... ако трябва да съм честна - очаквах го , просто защото забелязвах различното му държание,малките жестове.. Въпреки това бях шокирана,нз какво да направя ...обичах го..много..,но не така,не както той мен. Бях честна,не исках да го наранявам,но трябваше...и така останахме си приятели и сякаш всичко беше по старо му, знаех какво изпитва, но се опитваше да го прикрива максимално...Въпреки това виждах погледа му, когато ме видеше с някое момче,знаех че го боли....но си бяхме обещали винаги да сме един до друг...И така изминаха три години, три много хубави години в които всеки от нас имаше своите възход и падения,но въпреки всичко продължихме да сме най-добри приятели...Последните няколко месеца обаче го нараних много,правех много глупости с които явно съм го карала да се чувства зле... и дойде един ден в който той ми каза че не издържа повече,че го боли много и не може да продължава дори и още час така..каза че предпочита да не ме вижда, да не знае нищо за мен отколкото да е просто мои приятел и си тръгна, казвайки да го забравя....Но за бога как да го направя? Та ние пораснахме заедно, бяхме винаги един до друг ,а сега ми казва да забравя че съществува...Извиних му се милион пъти,но нищо и така вече половин година...Кажете как бихте постъпили вие.... знам че го боли, виждам погледа му когато случайно се засечем и ме боли...знам че може би го заслужавам заради цялата болка, която съм му причинила през годините ,но за бога искам си приятеля обратно! :(

xXxPETYAxXx
12-22-2013, 19:29
Остави човека да си живее живота без теб. Ще свикнеш без него, най-правилното решение е взел. И ти, ако наистина си му приятелка трябва да го разбереш и да приемеш, че няма как и вълка да е сит и агнето цяло.

xoxi
12-22-2013, 19:44
Въобще не трябва да става на въпрос за приятелство, когато единият е влюбен. Много наивно е било от твоя страна да вярваш, че всичко ще е както е било преди.
Щом не можеш да отвърнеш на чувствата му, по-добре не се виждайте изобщо, защото ти може да се забавляваш, но той със сигурност не се.
Не бъди пълен егоист, казвайки, че си искаш приятеля. Помисли ли той какво иска? Остави момчето на спокойствие и се надявай да си намери друго момиче, което ще отвърне на чувствата му.

Tsukuda_Hiroshi
12-23-2013, 14:45
Просто продължи по течението. Ако наистина си му приятелка все още - не го занимавай, така ще е най-добре за него. Ако продължиш да го търсиш, да му се извиняваш, да хленчиш колко ти липсва и някакви такива, само ще удължаваш агонията му. Не си мисли, че на него в момента му е лесно. А това, дето го правиш "искам си приятеля" е чисто и просто егоизма на малкото дете, което си реве за куклата - не че куклата толкова му трябва, просто си е неговата кукла и си я иска...

help pls
12-23-2013, 23:11
Имам нужда от помощ,незнам какво да правя с едно момиче много я харесвам но вече незнам какво да си мисля.С нея се познавахме покрай общи приятели и единствената ни комуникация беше здравей и толкова,но един ден тя доиде при мен на едно събиране в училище и без никакав повод ме извикам да отидем да пушим двамата и аз се сагласих като излязохме тя искаше да отидем на спокойно място само двамата.След това започна да идва при мен през всяко междучасие и едвали не ми се караше като не сам излязал и т.н..След това често почнахме да излизаме само двамата повреме на училище, първата работа след като се приберем да си пишем по фейсбук ако аз спирах да и пиша тя тарсеше различни теми.Всичко беше супер и бях почти сигурен че чувствата са взаимни тогава започнах да си показвам чувствата по явно и я поканих на кафе и тя се съгласи,но в последния момент пред кафенето тя започна да се притеснява за външния си вид и всякякви такива женски роботи и си тръгна.От тогава си намира оправдания когато я поканя да излезем и когато и пиша ми отговаря и толкова,последното и оправдание беше извинявай но си имам компания.И сега незнам какво да мисля данеби да се е уплашила и това с компанията да е само за прикритие на страха и да си признае за чувствата защото ние сме малък град и е почти невъзможно да не се засечем , а и преди аз излизах с нейната компания дари сега ме викат да излизам с тях но когато го направя тя не е там.Моля помогнете със съвети или с каквото и да е. Благодаря ви предварително.

baby_baby
12-24-2013, 13:21
Когато един от двамата в влюбен това изобщо не е приятелство просто го остави ще свикнеш някак си без него по-добре така от колкото да го нараняваш още