PDA

View Full Version : Скейтборд - начинаещ



kinir2
12-22-2013, 19:12
Здравейте,
От известно време вече си правя планове за лятото как ще карам скейтборд. Никога не съм стъпвал на подобно нещо, обаче съм гледал много хора как го правят и ми харесва.
Та въпросът ми е за колко време може човек като мен да се научи да кара скейтборд? Не говоря да ставам някаква машина и да печеля skate battle, а просто да мога да го карам и да правя някои обикновени трикове, например. И нещо такова (http://www.sportsdirect.com/no-fear-skateboard-31-inch-751028?colcode=75102892) дали ще ми свърши работа за моята цел?

Fisherman
12-23-2013, 17:02
ако ще караш скейт трябва да си вземеш от специализиран магазин,по 200 лева парчето.защото тия по 20 лева от супермаркета се чупят след 1 седмица,а тва да се научиш да караш изисква точно години

bReAk3R
12-24-2013, 10:02
Нищо не й пречи да си вземе като за начало един Hudora, които се продават в Sport Depot, тъй като като карах и бях с оригинален, а някои около мен бяха с такива на Hudora нищо не им пречеше, даже стигнаха до доста добро ниво с него и се прехвърлиха на оригинални чак когато вече можеха флипове. Цената им е 60-80лв и пак са добри... А това да се научи САМО да кара е пълна глупост, че изисквало години :д Аз се научих лично за 2-3 дни или седмица, триковете вече са с години, и то трудните. А иначе при всеки е индивидуално, не може да ти кажем човек като теб за колко щял да се научи ;д

Fisherman
12-24-2013, 10:38
тая худора като се спраска от едно оли ще си остави кътниците на тротоара,кво ми обясняваш кое е по-добре,карам вече 5 години знам кво е що е,или човек си зима нормален скейт и си го треска без да му пука или въобще не се занимава

Fisherman
12-24-2013, 10:39
Нищо не й пречи да си вземе като за начало един Hudora, които се продават в Sport Depot, тъй като като карах и бях с оригинален, а някои около мен бяха с такива на Hudora нищо не им пречеше, даже стигнаха до доста добро ниво с него и се прехвърлиха на оригинални чак когато вече можеха флипове. Цената им е 60-80лв и пак са добри... А това да се научи САМО да кара е пълна глупост, че изисквало години :д Аз се научих лично за 2-3 дни или седмица, триковете вече са с години, и то трудните. А иначе при всеки е индивидуално, не може да ти кажем човек като теб за колко щял да се научи ;д

ми аз ти говора за триковете,че се учат с години бре,за кво ти е скейт само да го буташ,купи си кънки в тоя случай

bReAk3R
12-25-2013, 00:41
С худората пък спокойно може да си изкара поне да научи shove it , pop shove it , олита , глупости и дори до флип да стигне, от собствен опит ти го казвам както и на нея, но пък си си прав за оригиналния скейт ;д Но просто може да няма възможност веднага с оригинален да започне и давам варианти . И не са толкова фалшиви все пак колкото ги изкарвате, ама все пак . Иначе да, оригинален

kinir2
12-26-2013, 10:33
Благодаря за информацията!
Както споменах, нямам намерение да ставам професионалист, а и скейтбордингът не е на първо място сред любимите ми спортове, така че щом даже и флип ще мога да правя с обикновен скейтборд, ще се насоча към такъв модел. Иначе е супер, че за няколко дни ще се науча да карам, защото това ще е основното, което ще правя с тези "дъски". :D
И между другото - момче съм. ;d

bReAk3R
12-26-2013, 14:12
Не знам защо съм останал с впечатлението, че си момиче тогава, извинявай ;д

SHPAIdURmeN
12-29-2013, 22:29
Нищо не й пречи да си вземе като за начало един Hudora, които се продават в Sport Depot, тъй като като карах и бях с оригинален, а някои около мен бяха с такива на Hudora нищо не им пречеше, даже стигнаха до доста добро ниво с него и се прехвърлиха на оригинални чак когато вече можеха флипове. Цената им е 60-80лв и пак са добри... А това да се научи САМО да кара е пълна глупост, че изисквало години :д Аз се научих лично за 2-3 дни или седмица, триковете вече са с години, и то трудните. А иначе при всеки е индивидуално, не може да ти кажем човек като теб за колко щял да се научи ;д

Да, Hudora са наистина добри, малко трябва да ги развиеш болчетата на колелата и вървят по дълго време. :D, като за Начинаещ наистина са перфектни, ако се зарибиш вече си купувай оригинален скейт