PDA

View Full Version : Кое е най-маняшкото даскало в Бургас



crazy_wolf_92
12-22-2013, 20:55
Давайте мнения..... :DDD

draid
12-22-2013, 21:45
Що в Бургас по "манящина" ли си избирате училищата ?

wartburg353
12-23-2013, 11:38
т'ва дет са мойте маняци, маняк!1!!

Momicheto:)
12-23-2013, 13:01
Що в Бургас по "манящина" ли си избирате училищата ?


8-)

psychopath
12-24-2013, 12:12
ж.к. Славейков :v

NeutralMilkHotel
12-24-2013, 14:57
Това с най-многото спринцовки на двора.

DieselBlood
12-24-2013, 15:28
ж.к. Славейков :v
Точно така! Славейков фор дъ уин!

crazy_wolf_92
12-24-2013, 16:03
Хора аз ви питах за гимназии или поне къде учете и дали сте доволни щото все пак трябва да кандидатствам някъде

DarkTemplar
12-24-2013, 16:11
Отивай в Луска и ще стане човек от теб.

Lilanda
12-24-2013, 16:32
Най-маняшкото вика..xD

Манякас...:lol:

Сега сериозно. Аз уча в ГРЕ "Г. С. Раковски", профил испански с втори език английски. Лично аз съм доволна от обучението и като цяло от гимназията. Единственото, което не ми допада е самия клас, но просто не съм попаднала на хора явно.

Помисли първо на теб какво ти се учи, 'щото не ти ли е интересно, където и да влезеш цялото ти учене няма да е "маняшко". За да научиш нещо трябва да ти е приятен процеса на изучаването му.

Аз ти препоръчвам езиците поради 2 причини. Първата-чувството да отидеш в дадена страна /в моя случай Испания/ и да знаеш официалния им език е незаменимо. Втората-100% съм сигурна, че в момента не знаеш точно с какво искаш да се занимаваш и съответно една професионална гимназия може да се окаже загуба на време в последствие. Езикът е нещото, което винаги ще ти е от полза. Особено езици като английски, немски, испански, руски и т.н.

Аз още от..айде да не кажа 5-ти, но още от 6-ти клас исках да уча в ТГ. В последния момент реших, че бала няма да ми стигне и когато записвах, написах испанска на първо място, а търговска на второ. В последствие се оказа, че бала за търговска ми е бил доста по-висок от този на някои други приети ученици. В момента не съжалявам, че избрах език. Даже се радвам.

Надявам се да съм била достатъчно изчерпателна.

xXxAngerfisTxXx
12-24-2013, 17:57
Механото и автото :D

crazy_wolf_92
12-25-2013, 00:19
Аз искам в някоя езикова като английската френската или испанската за професионални гимназии не искам да чувам щото в българия е пълен сад всичкото ако има някой от английската да даде едно инфо ще е добре.......
Lilanda много ли се учи в испанска щото имам една позната дет вика че било пълен кеф и е била мега доволна че е в испанска можело да се преписва учителите били мега лудите и такива.......

Lilanda
12-25-2013, 08:58
В осми клас ще видиш много зор. Особено ако искаш да завършиш с добра оценка. Испанската е на 4 място по елит след ПМГ, английска и немска. Сама си прави изводите. Има и учители, при които се преписва лесно както има навсякъде, но повечето трудно ще ти дадат да препишеш. Наскоро говорих с едно момиче, което тази година завърши испанска. Беше ми споделила, че госпожата ѝ по химия /тази, с която съм аз сега/ я е хванала веднъж да преписва и после докато е била с нея, не я е оставила да хване повече от 3, ако не е напълно сигурна, че си е заслужила оценката. Сещам се за още поне 2-3ма учители, които са по същия начин, а сред тях са тези по математика и български. Сещам се и за една госпожа по английски, с която ако си от осми клас ще ти се съсипе животеца. Нея не я интересува, че на теб на първи план ти е испанския..Още от осми клас ще започнете B2..Хич не ѝ дреме какво е по програма. Стискам ти палци да не си с нея.

Учители има всякакви и навсякъде. Тук ако решиш да се отпуснеш, можеш лесно да го направиш. Никой няма да ти каже нищо, сама ще си поемеш отговорността. Но решат ли учителите, че ти не учиш, трудно можеш да изкараш каквито и да е високи оценки, освен ако наистина не си ги заслужиш. А ти предполагам ще искаш висока диплома...

Ако решиш да влизаш в испанска или френска, можеш да ми пишеш на лично. Готова съм да помогна с каквото мога. ;)

Едит: За елита-ако не се лъжа даже английска паднаха малко надолу, та май е на 3-то място. 8-) Както и да е схвана смисъла.

DisappointedDreamer
12-25-2013, 09:01
Айде, бе. Осми клас толкова ли е труден? 8-)

Lilanda
12-25-2013, 09:04
Самия осми клас не, но езика не е много лесен откъм граматика. Ако ще учи испански /а с френския положението е още по-гадно доколкото са ми казвали/ и иска да го знае, ще види зор.

AnarchyBoy
12-25-2013, 09:05
Айде, бе. Осми клас толкова ли е труден? 8-)

Ем, бая труден е да.. 8-) Особено те ся малките са с нова програма (добре, че се измъкнах по-бързоо) 8-)
Това, което аз (моята генерация) съм учил в 9 и 10 клас, те го учат още в 8...
Пък и езици и мизери.. ;д

DisappointedDreamer
12-25-2013, 09:12
Не можете да ме убедите, че 5-ца трудно се връзва. :Д И аз съм учила езици, и такова нещо не си спомням.

AnarchyBoy
12-25-2013, 09:13
Не можете да ме убедите, че 5-ца трудно се връзва. :Д И аз съм учила езици, и такова нещо не си спомням.

Би ли се задоволила с 5ца? ;д

Аз па съм си с професионална гимназия/ към която имаше прикрепена нещо като езикова, а бе шантава работа../ ма дипломата ми е 5.85 и съм си доволен.. ;д

DisappointedDreamer
12-25-2013, 09:17
^Задоволяването си е индивидуално. Оценката, обаче, си е хубава. :)

AnarchyBoy
12-25-2013, 09:18
^Задоволяването си е индивидуално. Оценката, обаче, си е хубава. :)

От моя клас имаше нек'ви дет... каже 2 думи на кръст, господина фейс палмне напише му 3ка и той си мисли, че си я е изкарал сам и я заслужава и се хвали с това.. ;д - Та ндам индивидуално е..

5цата е хубава оценка, ма аз съм максималист, щом е позволено още, значи МОЖЕ и ТРЯБВА още.. 8-) :D

crazy_wolf_92
12-25-2013, 11:29
А има ли някой от английската да разясни как е там.

vladislavcheto
12-25-2013, 13:06
Не можете да ме убедите, че 5-ца трудно се връзва. :Д И аз съм учила езици, и такова нещо не си спомням.

Съгласен съм,че има и по-трудни неща в живота,но и 8-ми клас не е като да си пееш.Зависи си и от училището и личните представи за удовлетвореност все пак,но определено трябва да положиш доста усилия.

ОР
12-25-2013, 18:11
С най-концентрираната маса притежатели на БМВ-та и Адидаски

crazy_wolf_92
12-25-2013, 23:31
С най-концентрираната маса притежатели на БМВ-та и АдидаскиНавсякъде е пълно с такива :D все пак бургаската батка владее

Hidayet
12-27-2013, 08:47
А има ли някой от английската да разясни как е там.

Не съм от Бургас и не мога да ти кажа нищо относно въпроса ти, но исках да те посъветвам, по-добре да запишеш друг език от английски, освен ако не си учил/а изобщо английски преди, защото ще повтаряш отначало, започвайки от азбуката, отделно вече английски можеш да научиш навсякъде, дори и без уроци, мисля че можеш да закрепиш едно upper-intermediate. По-добре, ако си решил/а да учиш език, запиши немски, френски, испански.. Аз много съжалявам, че писах английски.