PDA

View Full Version : Хранене и видове тренировки



mayaaa
12-22-2013, 22:30
Здравейте хора! Първо да кажа, че съм наясно, че храната ми е ТРАГИЧНА, така че или ми дайте съвет, или просто не пишете. Не искам празни критики, които няма да ми помогнат с нищо.
Момиче съм, ако има значение. 170/45-6 кг и тренирам за маса.. Нда, момиче които тренира за маса. :D Тренирам в зала от около месец (в къщи от 5-6) и съм доволна от ефекта за сега, но може би щеше да е доста по-голям, ако се храних по-добре. Далеч съм от мисълта да ям перфектно, не искам да "изхвърлям" Макдонълдс-а от менюто си, но искам все пак да си пооправя малко храната и за това ми трябват отговорите на някои въпроси.
1.Преди тренировка нямам кога да ям и за това непосредствено преди нея ям шоколад. Това добра идея ли е (като компромисен вариант)? Ако не с какво мога да го заменя?
2.Не обичам да ям месо в големи количества, но пък ям мнооого мляко. Достатъчно ли е или трябва някак си да се науча да ям месо?
3.Какво е добре да се яде преди и какво след тренировка?
Може и да се сетя за още въпроси по-късно.
Фитнес инструкторът ми препоръча 1-2 месеца да правя кръгова тренировка на машините преди да премина към свободните тежести. Какъв друг вид тренировки има и какви са плюсовете и минусите? Аз правя по една серия от упражнение всеки кръг, но забелязвам, че повечето хора във фитнеса правят по няколко серии наведнъж. Защо?

BonnieandClyde666
12-23-2013, 04:31
Здравейте хора! Първо да кажа, че съм наясно, че храната ми е ТРАГИЧНА, така че или ми дайте съвет, или просто не пишете. Не искам празни критики, които няма да ми помогнат с нищо.
Момиче съм, ако има значение. 170/45-6 кг и тренирам за маса.. Нда, момиче които тренира за маса. :D Тренирам в зала от около месец (в къщи от 5-6) и съм доволна от ефекта за сега, но може би щеше да е доста по-голям, ако се храних по-добре. Далеч съм от мисълта да ям перфектно, не искам да "изхвърлям" Макдонълдс-а от менюто си, но искам все пак да си пооправя малко храната и за това ми трябват отговорите на някои въпроси.
1.Преди тренировка нямам кога да ям и за това непосредствено преди нея ям шоколад. Това добра идея ли е (като компромисен вариант)? Ако не с какво мога да го заменя?
2.Не обичам да ям месо в големи количества, но пък ям мнооого мляко. Достатъчно ли е или трябва някак си да се науча да ям месо?
3.Какво е добре да се яде преди и какво след тренировка?
Може и да се сетя за още въпроси по-късно.
Фитнес инструкторът ми препоръча 1-2 месеца да правя кръгова тренировка на машините преди да премина към свободните тежести. Какъв друг вид тренировки има и какви са плюсовете и минусите? Аз правя по една серия от упражнение всеки кръг, но забелязвам, че повечето хора във фитнеса правят по няколко серии наведнъж. Защо?
1. Шоколадът ти е абсолютно ненужен и то пък преди трен! такаче, не не е компромисен вариант. Преди тренировка можеш и да ядеш, а можеш и да не ядеш. Можеш да го замениш с белтък+някакъв бавен въглехидрат, според мен това е по-удачният вариант!
2. Научаваш се да ядеш месо!!! А, иначе ако обичаш млечните продукти, хапвай си ги и тях.
3. Вече ти отговорих. За след тренировка белтък- яйца, месо.
И защо тренираш с инструктор? Можеш и сама да си тренираш. ;) Няма значение, че си начинаеща, съвсем спокойно можеш да си правиш базовите упражнения- клек, лег, тяга и т.н. Остави ги тези машини, щом искаш маса, насочи се към тези упражнения които ти изброих. Има различни видове тренировки, поразрови се малко из нета, чети и се обогатявай, не чакай всичко наготово да ти се поднася! За сериите 3-4 серии по 8-10 повторения.

mayaaa
12-26-2013, 18:16
И защо тренираш с инструктор? Можеш и сама да си тренираш. ;)
В началото, като почнах фитнеса, това ми беше второто стъпване в зала и изобщо не знаех къде се намирам. :D Та, инструкторът много ми помогна. А иначе си тренирам сама, само две тренировки с инструктор съм изкарала.

Няма значение, че си начинаеща, съвсем спокойно можеш да си правиш базовите упражнения- клек, лег, тяга и т.н. Остави ги тези машини, щом искаш маса, насочи се към тези упражнения които ти изброих.
А бе, бая трудни са ми, то аз и с машините едва се справям. Иначе за сега съм доволна от резултата.

Винаги съм се чудила защо всъщност яйцата ги препоръчват пред млечните продукти... Те не са ли пак чест (до колкото е възможно) протеин?

BonnieandClyde666
12-27-2013, 16:40
Начииии, няма нищо лесно маце. Натискаш здраво и тва е. Относно яйцата и млечните хапвай си ги и двете, ако млечните ти понасят.

Rakshy
12-27-2013, 19:01
Защото яйцата са най-чистата форма на протеин в природата, до колкото знам аз.