PDA

View Full Version : Спомените от бившето гадже?



just_a_girl2007
12-24-2013, 17:00
Здравейте, много ми е чудно вие какво правите със спомените от бившето гадже - разни подаръчета, плюшени играчки,сувенири и т.н., които седят в стаята ви? Махате ли ги, или си ги оставяте за спомен?
Според вас редно ли е да се приберат в кутии на балкона или в някое чекмедже; или просто да си останат на видимо място?

3oPuTy
12-24-2013, 17:22
Всичко е поставено на подходящо място в стаята ми. Плюшените играчки са при останалите (да, все още си ги държа при мен, въпреки годините ми), бижутата са в кутия, сувенирите при другите такива, снимките са по албумите и т.н.
Не тая лоши чувства към бившите ми, нито пък виждам смисъл да разкарам нещо, подарено от тях.
Разбира се, ако не ти е приятно да гледаш подобни неща, просто ги прибираш някъде.

Amore-Mio*
12-24-2013, 19:21
Пазя си ги - и снимките, и подаръци, и дребните жестове.
Не тая лоши чувства, даже се радвам на времето, прекарано с тях.

xXxPETYAxXx
12-24-2013, 20:02
Според вас редно ли е да се приберат в кутии на балкона или в някое чекмедже; или просто да си останат на видимо място?

Всеки сам си преценява дали ще(има нужда да) ги прибере или не. Аз лично си ги оставям. Дори имам някои бижута, които нося.

baby_baby
12-24-2013, 20:04
Прибрала съм ги

psychopath
12-24-2013, 23:25
Аз пък нямам много такива вещи ;д
Но имам някои доста ценни подаръци, които си пазя

HollyGolightly
12-25-2013, 02:57
Всичко съм му го върнала, при все че майка му го беше финансирала за всяко едно нещо, беше ми неудобно да пазя каквото и да било. А и снимки нямахме кой знае колко, повечето ги изтрих, не ми трябват спомени от този период.

YSMF
12-25-2013, 04:48
Всичките неща, които ми е дал прибрах в една торба, която вече забравих къде е.

Tsukuda_Hiroshi
12-25-2013, 05:43
Разните му там мечета, картички и подобни лиготии ги засилвам в коша, когато събера сили за това или когато ми омръзне да ги гледам. Ама тенджерата, сокоизтисквачката, наргилето - няма да си ги изхвърля никога! :) Тя не е изхвърлила фотоапарата, предполагам... :lol:

TheBeliever
12-25-2013, 06:34
Доста от нещата си стоят по местата. Има едно-две, които са прибрани, защото са твърде символични за мен. Нищо не съм изхвърляла май.

Wednesday666
12-25-2013, 09:56
Нищо не съм изхвърляла, дори и връзката да не е била приятна, или да е свършила зле.
Все пак някога съм искала да бъда с този човек и съм се радвала на подаръците му.
Особено едно плюшено енотче си ми стои на доста видно място и му се радвам все още :)).

girlwithblueeyes
12-25-2013, 09:58
От бившият ми съм хвърлила всичко не желая нито да гледам тези неща нито да седят в домът ми .

mimsssssss
12-25-2013, 10:32
^ И аз изпитвам такива чувства и все пак всеки един спомен ми е много скъп и мил и не мога току така да захвърля всичко. Та в момента съм в период на чудене какво да правя с всичко. Изтрила съм си всички смс и ймейли :д ако се смята за напредване в ситуацията.

SisiStrange
12-25-2013, 13:27
Из къщи са някъде. :Д Аз поначало нямам много лигави подаръци та нямам причини да ги крия по шкафове. Най-ценния ми подарък от бившия ми е чинчилата Алфонсо и естествено, няма да си разкарам любимия домашен любимец, защото сме скъсали. :Д По-бившия ми, ми подари костенурките ми, които също още са живи. Май само от първия ми приятел нямам спомени из нас, защото рибата умря.

vampire_girl_
12-25-2013, 20:03
Подарявам нещата на приятелки.Всички.Играчки, бижута ,други вещи,дори картички и писма :D

AKJSDHLX
12-26-2013, 21:22
Не изхвърлям подаръци от бивши по принцип.Седят си по равчетата в стая ми или на бюрото, дори имам едно ангелче от бившия ми на нощното ми шкафче.Подаръците не са проблем за мен, по-скоро снимките на които изглеждаме щастливи.Тези които ги имам изкарани са по албуми, а тези в компютъра ми са събрани в една папка, която съм я скрила като икона :)

sramejlivkaa
12-27-2013, 22:30
Не мисля, че е нужно да се държат неща които ти напомнят за бившите. Все пак живеем в настоящето и това не ни помага да вървим напред. :)

Pedigree
12-27-2013, 22:40
Пазя си всичко. Което ми харесва, стои в стаята ми, което не ми харесва - на тавана или в килера. Не защото ми носи лош спомен примерно, а защото наистина не ми харесва :Д
Някак въобще не се занимавам да мисля за бивши, макар че се случва да се присетя. Независимо дали сме запазили добрия тон, или не, мога да се похваля съвсем искрено, че не тая лоши чувства към никой от мъжете, с които съм била. Защо да си крия подаръците, снимките, спомените - това са неща, които са се случили, без значение дали с актуална дата за мен са неприятни, или не. Нещата не се игнорират или забравят. По-скоро се преживяват и спират да имат някаква емоционална тежест или поне не същата, каквато са притежавали.

Violenza
12-28-2013, 11:18
мога да се похваля съвсем искрено, че не тая лоши чувства към никой от мъжете, с които съм била. Защо да си крия подаръците, снимките, спомените - това са неща, които са се случили, без значение дали с актуална дата за мен са неприятни, или не. Нещата не се игнорират или забравят. По-скоро се преживяват и спират да имат някаква емоционална тежест или поне не същата, каквато са притежавали.
Абсолютно същото се отнася и за мен.
Пазя си всичко, не бих унищожила никакъв спомен от дадена връзка. Всяка една ме е променила по някакъв начин, дала ми е нещо и ми е оставила спомени.

Asymnia
12-28-2013, 11:22
Не мисля, че е нужно да се държат неща които ти напомнят за бившите. Все пак живеем в настоящето и това не ни помага да вървим напред. :)


Нещата не ти напомнят за бившите, а за спомените. Всяко едно плюшено нещо, гривничка и т.н. носи спомен със себе си.

Лично аз нищо не съм изхвърлила, пък и съм в добри отношение с бившите си(без един). Така че нищо против нещицата нямам.

bambi69
01-03-2014, 00:10
Някои сувенирчета или плюшени играчки са по рафтовете в стаята ми, а други в шкафове.

stefito66771
01-04-2014, 11:13
Когато реша че вече не ми трябват и съм забравила въпросното момче ги изхвърлям.

xoxi
01-04-2014, 12:08
Не виждам какво общо има с бившия една плюшена играчка или нещо друго. Никога не бих си изхвърлила нещата, само защото са ми подарени от човек, останал в миналото ми.