PDA

View Full Version : Проблеми със съня



Peanut Butter Jelly Time
12-26-2013, 06:58
Здравейте :) От няколко месеца имам проблеми със съня. Заспивам почти веднага след като си легна, но всяка нощ ме тормозят дълги и изтощителни сънища. Повечето не са хубави, но не съм изплашена. Често ми се случва и да ходя и говоря насън, което доста ме притеснява. Сутрин се будя ужасно изморена, помня части от сънищата си и усещам как има много повече от тях. Когато говорих с родителите си, проблемът веднага беше пренесен върху това как според тях прекарвам огромно време пред компютъра и как трябва да престана. Всъщност не правя нищо, което да ме превъзбуди, ядоса, разплаче или т.н. Не гледам телевизия, рядко си пускам филми, като цяло си прекарвам вечерите скролвайки в разни сайтове и слушайки музика. Интересува ме дали има хора с подобни проблеми и ако са ги преодолели как?

georgi12
12-26-2013, 08:44
Ако например сънуваш кошмар , че някой те гони и точно преди да те хване се събуждаш и този сън се повтаря почти всяка вечер или по няколко пъти седмично - остави този някой да те хване . Ако сънуваш сън със подобен сюжет - че примерно падаш от високо , продължи да спиш докато не паднеш - После ще си ок . Давам ти някакви примери , защото не знам какво точно сънуваш , но истината е в това - да оставиш случката да стигне до края си и след това вече няма да сънуваш подобни неща. Това го знам от собствен опит .Ако ти е интересно мога да ти разкажа един от най-великите си и повтарящи се кошмари , с години.

Peanut Butter Jelly Time
12-26-2013, 08:54
Нямам представа как мога да контролирам каквото ми се случва. Като по-малка сънувах един и същи сън всяка нощ, но това спря преди доста години. Сега всяка нощ са различни, достойни за филм :D на познати места или с познати хора. Мисля, че ще ми е най-добре ако просто не сънувам нищо или не помня въобще. Ще се радвам да споделиш повече.