PDA

View Full Version : Начинаещ



lightyear
12-27-2013, 18:49
Значи,момче съм , на 15 години , 175 ръст , 80 килограма и реших да започна да ходя на фитнес..
Тренирал съм футбол около 8 години,но спрях футбола преди 3-4 месеца.Натрупах бач килограми поради това,особено около областта на корема.Искам по скоро да тренирам за релеф.Та въпроса ми е - Може ли да ми дадете някакви програми за релеф и някакъв хранителен режим,който да спазвам,за да мога да сваля мазнините около корема...

kosder
12-27-2013, 23:04
За "релеф" се тренира, ако имаш стабилна мускулна "основа". Ако искаш просто да свалиш килограми разгледай в интернет за НВД.Все пак, ако имаш желания за фитнес започни някаква програма с кръгови тренировки като за начало. Информация в интернет бол само да имаше някой да я чете.

SHPAIdURmeN
12-29-2013, 22:23
За релеф, лостовете добре го изграждат даже перфе ако имаш и добра мускулна структура (мезоморфен тип) :D. Иначе ще трябва да бягаш отново, че да свалиш малко килцата. Във вас може да правиш лицеви опори , коремни и още много други видове упражнения. За хранителен режим не мога да ти помогна :D

Баща Ти
12-30-2013, 09:07
От лостове не се става релефен, от правилно хранене се.

Ето няколко аспекта за лостовете:
Ако си дебел многото излишни килограми ще ти пречат да правиш каквото и да е.
В България повечето "лостаджии" са 60 килограма и затова си мислят, че от лостове се прави много релеф, щото имат малко мазнини, ама и малко мускул. Няма и как да натрупат мускул, щото ядат по 2 вафли на ден.
Повечето хора, дето популяризираха тоя тип тренировки, си ходят и на фитнес и ядат много здраво. Даже някой се зобят.

Е за това разни вейки почват да тренират на лостовете, щото си мислят, че ще станат като маймунките от клиповете. Ама като не хапват нищо, качват мъничко мускул и почват да разправят, че от лоста се прави релеф. Релефът е функция на подкожните мазнини.

lightyear
12-30-2013, 19:17
Не не не :Д Не съм казал че съм дебел :Д Преди ми беше стегнат корема,правех си лицеви,коремни след тренировка,просто не съм тренирал нищо освен футбол от 1 година , пък с футбола спрях преди 4 месеца и от 4 месеца карам само на спане :Д
И защото спрях с футбола окончателно , повече няма да тренирам ,само е така ще си ритам понякога , ще ходя на фитнес за да не стана кюфте , да си поддържам форма :Д И затова поисках някакви програми а-у , каквото можете да ми предложите
80 килограма съм , обаче отгоре не съм много широк , имам огромни крака спрямо тялото си :Д

SHPAIdURmeN
12-30-2013, 20:47
От лостове не се става релефен, от правилно хранене се.

Ето няколко аспекта за лостовете:
Ако си дебел многото излишни килограми ще ти пречат да правиш каквото и да е.
В България повечето "лостаджии" са 60 килограма и затова си мислят, че от лостове се прави много релеф, щото имат малко мазнини, ама и малко мускул. Няма и как да натрупат мускул, щото ядат по 2 вафли на ден.
Повечето хора, дето популяризираха тоя тип тренировки, си ходят и на фитнес и ядат много здраво. Даже някой се зобят.

Е за това разни вейки почват да тренират на лостовете, щото си мислят, че ще станат като маймунките от клиповете. Ама като не хапват нищо, качват мъничко мускул и почват да разправят, че от лоста се прави релеф. Релефът е функция на подкожните мазнини.


:D Що така ги хейтваш лостаджиите. Вярно е, че има тип лостаджии които нищо не ядат затова имат релеф, обаче има такива и които си ядат и пак си имат релеф добре развити мускули (зави си кои мускули тренират). Между другото виж това : http://apteka-optima.com/frontend/files/news/spravochnik/body/OporDvigatelSys/mus1.jpg и после ми кажи, че релефа бил функция на подкожните мазнини (просто смешно ) :D.

SHPAIdURmeN
12-30-2013, 20:50
Не не не :Д Не съм казал че съм дебел :Д Преди ми беше стегнат корема,правех си лицеви,коремни след тренировка,просто не съм тренирал нищо освен футбол от 1 година , пък с футбола спрях преди 4 месеца и от 4 месеца карам само на спане :Д
И защото спрях с футбола окончателно , повече няма да тренирам ,само е така ще си ритам понякога , ще ходя на фитнес за да не стана кюфте , да си поддържам форма :Д И затова поисках някакви програми а-у , каквото можете да ми предложите
80 килограма съм , обаче отгоре не съм много широк , имам огромни крака спрямо тялото си :Д

Бих ти препоръчал фитнес, но само ако не изпълняваш силови упражнения, които натоварват главно кръста и ставите (колкото и правилно да ги правиш). Ако ги правиш силовите упражнения (с много килограми) си увреждаш не до развитата костна система, ако искаш изчакай да си станеш на 18 *за да ти се развие костната система* и си почни фитнеса. Лостовете са перфе за развиване на релефна ръка, перки и гърди + плочки, ае всичко над кръста. Обаче и лостовете натоварват ставите (на лактите най-вече), но само ако се набираш не правилни или правиш не правилно кофи.

Пиши ЛС, ако искаш допълнително информация !

Баща Ти
12-30-2013, 22:37
:D Що така ги хейтваш лостаджиите. Вярно е, че има тип лостаджии които нищо не ядат затова имат релеф, обаче има такива и които си ядат и пак си имат релеф добре развити мускули (зави си кои мускули тренират). Между другото виж това : http://apteka-optima.com/frontend/files/news/spravochnik/body/OporDvigatelSys/mus1.jpg и после ми кажи, че релефа бил функция на подкожните мазнини (просто смешно ) :D.

1. Хейтвам ги щото не ме кефят. Познавам много здрави момчета, направили тяло от лостовете, но знаят как да тренират и ядат. Повечето, обаче, поне в България, са льоьльовци, които си нямат понятие.
2. Имам предвид, че при равни други условия, човекът с по-малко мазнини, ще е порелефен.