PDA

View Full Version : Бързи въглехидрати



Anonys
12-28-2013, 08:10
Нужни ли са? Плодове, захари. Нужно ли е въобще да се ядат? Знам, че сутрин се нуждаеш от такъв и можеш да си позволиш два банана със закуската, а после? 30 минути преди фитнес?

Баща Ти
12-28-2013, 08:13
"Можеш да си позволиш два банана със закуската..."

И какво през останалото време няма да ядеш, дори и да ти се прияде?

BonnieandClyde666
12-28-2013, 10:14
Яж си спокойно плодове, когато ти се приядат!

Mladenoff
12-28-2013, 12:22
и как си направил такова тяло като не знаеш елементарни неща за храненето ? :D да не си лостаджия ?

Anonys
12-28-2013, 14:23
Ям повече зеленчуци.. Ям 2 банана преди фитнес 1 след, просто питам дали са ненужни тези въглехидрати, след като бавните(салати и т.н.) се обработват от организма ми за по-дълго време.

redbul2
12-29-2013, 16:03
След тренировката бързите въглехидрати са направо задължителни.

betudontbet
12-29-2013, 21:14
Нужни ли са? Плодове, захари. Нужно ли е въобще да се ядат? Знам, че сутрин се нуждаеш от такъв и можеш да си позволиш два банана със закуската, а после? 30 минути преди фитнес?

sled зала декстроза с протеина

Баща Ти
12-29-2013, 22:03
http://www.bb-team.org/articles/4560_mitove-v-bodibildinga-glikogenovi-rezervi-i-izcherpvane

DownloadVirus
12-30-2013, 18:20
След тренировката бързите въглехидрати са направо задължителни.

Не са.Прочети малко литература за гликогена и изчерпването му по време на трен.
Здрав трениращ индивид трябва да се абстрахира от подобни термини като ГИ ГЛ и прочие. Ядеш да си в дефицит или излишък според това какво целиш и набавяш някакви грамове протеин и незаменими мазнини.

redbul2
12-31-2013, 08:21
Не са.Прочети малко литература за гликогена и изчерпването му по време на трен.

Ами посочи ми литература да се ограмотя малко. :) Тая обширна литература,която аз съм чел подкрепя моята теза.
Освен това бързи въглехидрати веднага след тренировката не се вземат само заради гликогена и възстановяването му. В края на тренировката се покачва стрес хормонът кортизол, който е катаболен. Приемането на бързи въглехидрати след тренировката води до повишаване на инсулина (анаболен ефект) и едновременно с това се блокира повишаването на кортизола. Тоест имаме 3-4 полезни ефекта на бързите въглехидрати след тренировката.

DownloadVirus
12-31-2013, 10:31
Има проучвания за това до колко се изчерпва гликогена след тренировка и дори при достатъчно брутални тренировки повече от 30-35% (което пак е много) не пада.
А това,което казваш е полу-истина,защото точно след тренировка кортизолът се подтиска от растежен хормон.
Има бая хора,които гледам как са наистина много здрави физически релефни и прочие без почти никакви въглехидрати и на брутални тренировки с по 50-100 въглехидрат на ден.

chicago
01-01-2014, 15:41
Фактически е почти без значение какъв ще ти източника на въглехидрати, защото в крайна сметка независимо какви въглехидрати си ял организма ги разгражда на глюкоза, която ти повдига инсулина така или иначе. Разбира се това не означава да се натъпчеш със захар.

redbul2
01-01-2014, 16:54
Има значение защото бързите или още прости въглехидрати предизвикват инсулинов пик и в резултат на това в някои подобни случаи се натрупват като мазнини. Защото лесно се получава наводняване с прости въглехидрати и излишък в организма.
Сложните въглехидрати (наричани още бавни) бавно се разпадат на прости в организма и бавно,равномерно се усвояват, като поддържат една невисока равномерна концентрация в кръвта. От която не се стига толкова лесно до омазняване. Единственият подходящ момент за прием на бързи въглехидрати е веднага след тренировката. когато качват пиково инсулина (анаболен ефект на организма) и свалят кортизола, тоя стрес хормон топящ мускулите.
В останалите случаи се препоръчват бавните въглехидрати-ориз,картофи.

DownloadVirus
01-01-2014, 17:19
Прекалено много митове в 2 абзаца.

Anonys
01-01-2014, 17:28
Вижте сега. Кажете ми, кога да ям бързи въглехидрати, искам да чуя мненията на редбул и downloadvirus и колко грама на килограм да си ги смятам за ден. Като колко процента от тази част(грамаж) трябва да е бърз въглехидрат?

Баща Ти
01-01-2014, 18:21
На някой тука кортизолът му е изпил мозъка...

Толкова ли е трудно да приемете, че в тялото има определени процеси, които изискват определено време и не е нужно да се опитвате да ги спрете?

chicago
01-01-2014, 18:34
Единствената причина за трупане на мазнини в тялото е ако имаш излишък на калории, а не заради инсулиновия пик. И за първи път чувам такъв термин като наводняване с прости въглехидрати. Какъвъо и да е въглехидрата, целта на хормона инсулин е или да снабди мускулите с глюкоза за енергия, или с помощ на черния дроб да ги съхрани под формата на глигоген. За мене ,redbul2, твоите изказвания са си чист "broscience". Но съм съгласен, че е най-изгодно да се приемат такъв тип въгл. след тренировка, макар че не виждам нищо лошо да ядеш когато и да ти се яде.

redbul2
01-01-2014, 18:44
Прекалено много митове в 2 абзаца.

Списание IRONMAN с неговия научен център за изследвания в областта на бодибилдинга и разни американски книги на известни автори,които подкрепят научните теории на IRONMAN.
Така,че при мен всичко е на научни основи. :) А пък и аз съм отличник по биология и органична химия за разлика от вас с баща ми. :D

redbul2
01-01-2014, 18:56
Единствената причина за трупане на мазнини в тялото е ако имаш излишък на калории, а не заради инсулиновия пик. И за първи път чувам такъв термин като наводняване с прости въглехидрати. Какъвъо и да е въглехидрата, целта на хормона инсулин е или да снабди мускулите с глюкоза за енергия, или с помощ на черния дроб да ги съхрани под формата на глигоген. За мене ,redbul2, твоите изказвания са си чист "broscience". Но съм съгласен, че е най-изгодно да се приемат такъв тип въгл. след тренировка, макар че не виждам нищо лошо да ядеш когато и да ти се яде.


Обяснявам на по-неосведомените ми колеги. Бърз въглехидрат=много инсулин. Много инсулин=много усвоени въглехидрати за единица време. Мускулите и тъканите на човека имат определен лимит,таван за усвояването на въглехидрати за единица време. Излишекът се преработва в мазнини и складира като такива под кожата и около коремните органи.
Обаче ако въглехидратите се усвояват постепенно и по-бавно няма да се надхвърли капацитета за усвояване на тялото и те ще отидат по предназначение на 100 % там където трябва. Единствено,ако общото дневно количество е прекалено голямо ще отидат на мазнини. И между другото инсулинът е хормон лесно натрупващ мазнини за разлика от растежния хормон. Така че стремежът на големите културисти е той да не се повишава много, с едно изключение-веднага след тренировката.

redbul2
01-01-2014, 19:02
Вижте сега. Кажете ми, кога да ям бързи въглехидрати, искам да чуя мненията на редбул и downloadvirus и колко грама на килограм да си ги смятам за ден. Като колко процента от тази част(грамаж) трябва да е бърз въглехидрат?
Бързи въглехидрати както писах трябва да вземаш само след тренировката. И то веднага след нея. А какво количество всякакви въглехидрати да приемаш на ден се определя от това кой тип хранителен режим си избираш: НВД-ниско въглехидратна диета, ВВД-високо въглехидратна диета или РБД-равномерно балансирана диета. Изчислява се по формули. Като общо количество калории за 1 ден. От тях изваждаш калориите на мазнините и протеините и остатъкът е за въглехидратите. Мазнините трябва да ти дадат около 20 % от общите калории за деня.

DownloadVirus
01-01-2014, 19:18
Да,най-важното е да четеш списания IronMan,fitnes magazines ,след малко ще почнеш да четеш и изследванията на мъсълтеча. Вместо да ръсиш глупости наизуст вземи направи нещо и на практика,че става смешно.

redbul2
01-01-2014, 19:25
Да,най-важното е да четеш списания IronMan,fitnes magazines ,след малко ще почнеш да четеш и изследванията на мъсълтеча. Вместо да ръсиш глупости наизуст вземи направи нещо и на практика,че става смешно.

Хах,вирусе! :D Ти сега ми завиждаш на натрупаните знания и опит в бодибилдинга. :) Споко бе човек! Не се ядосвай толкоз! Никой не се е родил научен. Нещо ако не знаете двамата с баща ми:D питайте и ще ви обясня. Няма проблем. Пари няма да ви искам за обучението. :)

DownloadVirus
01-01-2014, 19:34
О недей,да не взема да имам и твоите резултати с по 30 кила щанга френско и 40 мазна ръка без крак и без даже да приличаш на трениращ. Ти понеже само много даваш акъл,за това си на това дередже де :))
Та да те питам какво висше имаш или си общак?

redbul2
01-01-2014, 19:44
В голяма грешка си! Не са 30 кила на френското,а 37,5 кг. С 35 кг правя с голяма лекота като детска играчка с пълна амплитуда 10 повторения, а със 37,5 кг 7-8 повторения сравнително чисто. Какво не харесваш на френското ми разгъване? :)
Ръката ми е 40+, а бедрото горе 58-59 см.

DownloadVirus
01-01-2014, 19:50
Само за изказването ти при силови постижения френско и скрипец става смешно.А тая 40 ръка,ако паднеш малко на мазнина да приличаш на трениращ става 35,понеже имаш много да чистиш,а бедрото е малко (каквото си показвал).
Когато почнеш да правиш кофички с добавено тежест 75-80 кг тяга 240-250 и OHP 90-100 тогава се хвали със сила.

redbul2
01-01-2014, 20:04
Ми аз не съм от тежката категория. За да имам такива резултати. Знаеш много добре, че в спортовете има категории според теглото. На 76-77 кг резултатите ми са дори супер! И сезонът едва сега започва. Нямам какво толкова да чистя. Пил съм малко повече течности на снимката,ама проблемът ми не е толкова тежък като твоя. Разбирам кахъра ти с наднорменото тегло. Ядосан си,че нещата ти не вървят и оспорваш научната информация,която давам по темите в сайта.
Както казах не се панирай! Питайте с баща ми :D това,което не ви е ясно за фитнеса и аз ще ви обясня най-подробно! :) Мога да ви науча на всички тънкости. То и да ми завиждаш файда няма! :)

DownloadVirus
01-01-2014, 20:12
Да,на 76-77 ,210 тяга,намаля се разбира се :)) Ама я нямаш ,нали :))
Останалото е пълна пародия дори да сравняваш мен и теб и меко казано смешно.
А прочети малко за ИФ относно инсулина и растежния хормон.
Такъв като теб ,ако го набарам във фитнеса ще го разрева просто от гаври,няма да стъпиш повече.Жалко е.
Иначе ми стана ясно,че си общак,големият отличник. :)

Баща Ти
01-01-2014, 20:13
На 76 кила си отчайващо слаб, щото бодибилдинга води предимно до саркоплазмена хипертрофия.

redbul2
01-01-2014, 20:21
Тяга засега не правя. Иначе може и 300 да дръпна,:) ама има време. Другите упражнения да не са малко? В предишната зала половината трениращи се учеха от мен как се изпълняват упражненията и кое е най-подходящото. Тъй че никой не се е подигравал,а дори бях на голяма почит, като някаква икона на културизма :D Един колега беше казал,че аз съм гуруто на културизма в тая зала :) Ако тренираше при нас щеше да се спукаш от яд и завист. :)

DownloadVirus
01-01-2014, 20:22
За съжаление бодибилдинга при него води само до затъпяване,поне да беше як(дали силово,дали в билдърски смисъл) и тъп,че да има за нещо да се хванеш.

DownloadVirus
01-01-2014, 20:24
Тяга засега не правя. Иначе може и 300 да дръпна,:) ама има време. Другите упражнения да не са малко? В предишната зала половината трениращи се учеха от мен как се изпълняват упражненията и кое е най-подходящото. Тъй че никой не се е подигравал,а дори бях на голяма почит, като някаква икона на културизма :D Един колега беше казал,че аз съм гуруто на културизма в тая зала :) Ако тренираше при нас щеше да се спукаш от яд и завист. :)

Какво говориш,бе човек? Ти си най-големият идол,сигурно и Арнолд се е учил от теб.
Разправя там на някакви льольовци и той е гуруто на кварталния фитнес.Не думай. Сигурно са били и кръгли идиоти,поне като виждат,че нямаш физика може нещо да им подскаже.
А за 300тата тяга няма да коментирам,комично е,момче. Почвам да се чудя дали въобще си правил някога и тяга и въобще do you even lift ?

redbul2
01-01-2014, 20:25
На 76 кила си отчайващо слаб, щото бодибилдинга води предимно до саркоплазмена хипертрофия.

Що да съм слаб? По-тежък съм от ръста си-100. Саркоплазмена хипертрофия, може и миофибриларна хипертрофия, зависи как се тренира. :) Ти колко тежиш тате? :) И какъв стаж имаш в залата? Повече ли от моя?

Баща Ти
01-01-2014, 20:25
Чудя се дали е трол или е много тъп.

DownloadVirus
01-01-2014, 20:27
Просто има сбъркани хора,да влизаш чат-пат и да тролиш като се правиш на много як като цитираш фитнес списания не знам какъв трол ще го направи.Поне да е забавен.

redbul2
01-01-2014, 20:30
За съжаление бодибилдинга при него води само до затъпяване,поне да беше як(дали силово,дали в билдърски смисъл) и тъп,че да има за нещо да се хванеш.
Нали знаеш девиза? "Да превърнем и последните мозъчни клетки в мускули!" Това се старая да правя и аз. Какъв е проблема?

Баща Ти
01-01-2014, 20:33
Що да съм слаб? По-тежък съм от ръста си-100. Саркоплазмена хипертрофия, може и миофибриларна хипертрофия, зависи как се тренира. :) Ти колко тежиш тате? :) И какъв стаж имаш в залата? Повече ли от моя?

Зависи коя зала? За във фитнеса - под година тренировки, четене и пробване на различни неща 3+ години, преди фитнес залата съм ходил на лостове, преди това на бокс, на плуване и други спортове.

Без цел да се заяждам, но твоите въпроси ги чувам от всеки бодибилдър.
На мен не ми трябва да тежа много, предвид целите, които имам засега.
Човек не става силен като стане тежък, силен е като може да направи определени движения с килограми, които имат дадено съотношение с теглото му.

DownloadVirus
01-01-2014, 20:33
Е това ти казвам,проблем няма с това.Проблемът е там,че по-скоро мозъчните клетки ги заместваш с бръмбари :))
Иначе след 300тата тяга всичко друго губи смисъл за разговор въобще ,защото далеч не си наясно със силовите постижения и предполагам никога не си опитвал да си подобриш силовите постижения на основни упражнения,освен на бидлъдски махленски упражнения за жени със скрипци и френски.
Па иначе явно ще си близо и до рекорд,все пак 4xbw тяга натурален си е 'добро' постижение.

redbul2
01-01-2014, 20:36
Нали си спомняш Вирусе, че в началото като започна с фитнеса се учеше от мен? Пускаше тук теми с въпроси и аз ти отговарях. Може да прегледаш архива,ако се пази все още. Ти си като мой ученик на практика. Ама в бегето е тъй, всеки хули инструктора си. :D

redbul2
01-01-2014, 20:36
Чудя се дали е трол или е много тъп.

Ами ти само коментираш. Като вируса. Нито веднъж не пуснахте като мен снимки и не дадохте резултати-тегло,обиколки,силови резултати. Оставам с впечатление, че скучаете и само спамите в тоя раздел за спорт. Покажете някви резултати,снимки,мерки, тежести и тогава коментирайте пишещите тук. А така не ви знаем дали изобщо сте влизали във фитнес през живота си.

DownloadVirus
01-01-2014, 20:43
Аз съдейки само по снимките ти не мисля,че си влизал въобще във фитнес.Пък като толкова желаеш да ме видиш нямаш дерт,ела тук да дадеш някой съвет в клуб леон на културистите ,че само теб чакат- великият гуру-то с 300тата тяга :)

DownloadVirus
01-01-2014, 20:46
Нали си спомняш Вирусе, че в началото като започна с фитнеса се учеше от мен? Пускаше тук теми с въпроси и аз ти отговарях. Може да прегледаш архива,ако се пази все още. Ти си като мой ученик на практика. Ама в бегето е тъй, всеки хули инструктора си. :D

Да,спомням си.Тогава бях като теб,тоест пишех наизуст каквото дойде.Но сега след като вече съм прочел достатъчно литература и на база опит говоря различно,а не като теб само наизуст.Явно не ти се занимава сериозно ако въобще ти се занимава.

redbul2
01-01-2014, 20:56
Всичко, което пиша е изпробвано от най-добрите културисти на Америка в големите фитнесцентрове в Калифорния,Меката на културизма. :) И описано в книги и списания с милионен тираж. Изпробвано е в научни лаборатории в Америка и Франция. А това,което съм писал са резултати от научни изследвания и над 30-години практика на Арнолд Шварценегер и всички най-нацепени билдъри. :)

DownloadVirus
01-01-2014, 21:24
А може ли линкове към сериозни проучвания,а не фитнес списания :)

Баща Ти
01-01-2014, 21:29
Разликата между тия културисти и нормалните спортуващи е в препаратите, които взимат първите.

Fisherman
01-01-2014, 22:20
ако покажа писанията на професора ми по физиология дали ше се смее много

Fisherman
01-01-2014, 22:23
sled зала декстроза с протеина

можеш ли да ми кажеш кво е декстроза и защо се нарича така,без да отваряш уикипедия

betudontbet
01-01-2014, 22:44
ем продават го на прах , в диетичните магазини , глюкоза на прах си представи...

chicago
01-02-2014, 13:08
Обяснявам на по-неосведомените ми колеги. Бърз въглехидрат=много инсулин. Много инсулин=много усвоени въглехидрати за единица време. Мускулите и тъканите на човека имат определен лимит,таван за усвояването на въглехидрати за единица време. Излишекът се преработва в мазнини и складира като такива под кожата и около коремните органи.
Обаче ако въглехидратите се усвояват постепенно и по-бавно няма да се надхвърли капацитета за усвояване на тялото и те ще отидат по предназначение на 100 % там където трябва. Единствено,ако общото дневно количество е прекалено голямо ще отидат на мазнини. И между другото инсулинът е хормон лесно натрупващ мазнини за разлика от растежния хормон. Така че стремежът на големите културисти е той да не се повишава много, с едно изключение-веднага след тренировката.

Не знам откъде ги измисли тия работи, но дори децата в 8ми клас знаят, че инсулина трупа излишъка под формата на гликоген с цел да понижи кръвната захар. Инсулиновия пик по никакъв начин не трупа мазнини, но пък от друга страна пречи за свалянето на мазнини. Broscience...

redbul2
01-02-2014, 16:22
Не знам откъде ги измисли тия работи, но дори децата в 8ми клас знаят, че инсулина трупа излишъка под формата на гликоген с цел да понижи кръвната захар. Инсулиновия пик по никакъв начин не трупа мазнини, но пък от друга страна пречи за свалянето на мазнини. Broscience...
Инсулинът понижава кръвната захар в кръвоносните съдове като я вкарва през клетъчните мембрани в клетките. Тя (кр. захар) не изчезва. Просто отива от едно място на друго. Когато няма продукция на достатъчно количество инсулин, глюкозата не може да премине без неговата помощ в клетките. А си остава в кръвоносните съдове, в кръвната плазма. И това се нарича диабет. Глюкозата може да се усвои от клетките само чрез инсулиновия транспорт през клетъчната мембрана. Изключение са клетките на мозъка. Които могат да се захранят с глюкоза без необходимост от инсулин.

Излишните въглехидрати се натрупват като мазнини.

redbul2
01-02-2014, 16:37
Зависи коя зала? За във фитнеса - под година тренировки, четене и пробване на различни неща 3+ години, преди фитнес залата съм ходил на лостове, преди това на бокс, на плуване и други спортове.

Баща ми, тренирал си доста спортове. Явно имаш доста голям опит. Обаче, да знаеш все пак, че фитнесът е доста по-различен от другите спортове. В тях търсената цел са точки,голове,метри,секунди. А във фитнеса: килограми,обиколки,тегло.
Тъй че да знаеш, опита от предишните ти спортове не е валиден за фитнеса и няма да ти помогне. Тоест искам да кажа да не пренасяш механично тренировките,храненето от традиционните спортове върху фитнеса. Доста по-различни са целите и методите за постигането им. Разбирам че си спортен тип,но в залата се започва все едно от нулата. Единствено предимство,че ще имаш много по-голяма сила от начинаещите и средно напредналите в залата. И ще започнеш с по-големи тежести. Друго предимство,че с предишните спортове може да си направил атлетично тяло. И във фитнеса остава само да качиш още малко маса и сила.

DownloadVirus
01-02-2014, 18:02
Излишните въглехидрати се натрупват като мазнини.

Само въглехидратите ли?

redbul2
01-02-2014, 18:25
Може би витамините? :D Не разбирам напълно въпроса ти.

DownloadVirus
01-02-2014, 18:26
Имам предвид само от въглехидрати ли или от всички макронутриенти.

redbul2
01-02-2014, 18:34
Ами преди всичко от въглехидратите. Излишъкът се натрупва като мас. За протеините няма такава опасност. За мазнините зависи от структурата им-наситени или ненаситени. И приетото количество.

chicago
01-02-2014, 18:41
Щях да те питам същото като вируса. Аз трърдо вярвам, че сваляш/качваш в зависимост колко калории ядеш. Естествено, че въглехидратът в излишък, че ще се натрупа като мазнини, ако ядеш като свиня. Тези твои трърдения попринцип са вярни при тези, които не могат да спрат да мляскат.

DownloadVirus
01-02-2014, 18:42
Наистина вземи повече да четеш и да прилагаш,че за това си с такъв висок % бф. Всичко,което има калории има предпоставка да се складира като адипоза(т.нар. от теб мас) стига само да си в калориен излишък(това е всъщност най-важното,което трябва да гледаш,а не дали ядеш бързи бавни въглехидрати и дали приемаш бърз или бавен протеин по-скоро)

redbul2
01-02-2014, 18:55
Протеините имат калории почти колкото въглехидратите. Обаче от тях не можеш да ядеш неограничено без да стигнеш до интоксикация на организма. Още преди да си натрупал мас от тях. Май забравяш аминогрупите и обезвреждането на амоняка.

redbul2
01-02-2014, 18:57
Щях да те питам същото като вируса. Аз трърдо вярвам, че сваляш/качваш в зависимост колко калории ядеш. Естествено, че въглехидратът в излишък, че ще се натрупа като мазнини, ако ядеш като свиня. Тези твои трърдения попринцип са вярни при тези, които не могат да спрат да мляскат.
За билдърите са еднакво важни два параметъра-количеството протеин и количеството калории. Без едно от двете неща няма растеж и развитие.

DownloadVirus
01-02-2014, 19:01
Протеините имат калории почти колкото въглехидратите. Обаче от тях не можеш да ядеш неограничено без да стигнеш до интоксикация на организма. Още преди да си натрупал мас от тях. Май забравяш аминогрупите и обезвреждането на амоняка.

Това не влияе на енергоприема. Протеините имат колкото въглехидратите . 4 калории са си 4 калории каквото и да правиш

За билдърите са еднакво важни два параметъра-количеството протеин и количеството калории. Без едно от двете неща няма растеж и развитие.

И мазнините са важни.

redbul2
01-02-2014, 19:12
Това не влияе на енергоприема. Протеините имат колкото въглехидратите . 4 калории са си 4 калории каквото и да правиш
И колко точно би могъл да изядеш от тях? На тегло 75 кг примерно, 150 грама протеин=600 калории? Колко "много" е това при 3-5000 калории на ден? Май не разбра репликата ми,че в протеина има аминокиселини,аминогрупи и въобще азотни вещества? Които не се отстраняват толкова лесно както въглехидратите и мазнините от организма. И не са толкова безобидни.

redbul2
01-02-2014, 19:14
А 150 грама протеин това са около 750 грама месо.

chicago
01-02-2014, 19:18
Някак си много се извъртя темата

redbul2
01-02-2014, 19:23
Някак си много се извъртя темата

Ами да. Вирусът има още много да се учи от мен. :D Докато дойде времето да води спор. Скоро няма да я бъде.

DownloadVirus
01-02-2014, 20:32
Няма значение колко грама.Въглехидрати или мазнини все са калории.То няма смисъл да споря с такива като теб.
Почни да вземаш акъл,а не да даваш.За да дадеш трябва да е в излишък,а то е в дефицит.