PDA

View Full Version : премахване на PPP



search97
12-29-2013, 16:46
Здравейте, момче на 17 години съм. Имам pearly penile papules, които са разпространени по цялата задна част на главичката(ако се изразявам правилно). От известно време се появяват нови пъпчици и се виждат, а не са малки точици. Знам че PPP са безобидни и не се налага лечение, но моят случай е явно по-особен и търся начин да ги махна. Не съм пробвал с пасти за зъби и не мисля да пробвам, за да не стане по-голям проблем. Ще направя консултация с дерматолог в най-скоро време, но моля някой да сподели какво може да се направи, колко ще струва, може ли с направление. Какъв е шанса да се появят пак след време, ако се махнат ?

Благодаря за отделеното време !
Весели празници !

Моите са като теэи от снимка 5 от линка http://zdravi.e15.cz/clanek/postgradualni-medicina/venerologicka-problematika-hpv-infekce-anogenitalni-oblasti-461797
Моля модераторите да не изтриват линка. Благодаря за разбирането

темата е сериозна
моля за сериозно отношение по проблема

draid
12-30-2013, 18:41
Горят ги с лазер доколкото знам, но шанса да се появят пак е почти 100%, така че няма особен смисъл да го правиш.

search97
12-30-2013, 20:23
Благодаря за отговора. Знам че освен за "естетика" на половия член за друго не служат и са "нещо нормално" от медицинска гледна точка, но ме притеснява факта че ще ми създават проблеми в бъдещите връзки, тъй като в момента съм необвързан. Има ли начин поне за намаляването/ограничаването им? Моите са в напреднал стадии и това ме притеснява.

Имате ли информация поне дали интервенцията с лазера се покрива от здравната каса или евентуално колко ще струва ?
След нова година отивам на лекар да прецени какво е точно и евентуално лечение. Възможно ли е да ги бъркам с нещо друго според Вас ?

БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ !!!

В тази тема - http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=18&t=18886 Човекът пише, че ги е премахнал, но не пише дали е трайно. Дали важи още направление за тази лазерна процедура ?

draid
12-30-2013, 20:38
Ами ако са като на снимката надали ги бъркаш, след като не си имал и полов контакт, не може да се говори за полово предавана болест. До колко това ще ти пречи във връзките - според мен няма да имаш никакви проблеми, освен ако мацката не е крайно ограничена и невежа. Тези интервенции не се покриват от здравната каса, а и това не е болест, т.е. ще трябва да си платиш. Щом си решил иди на лекар и се консултирай с него, той ще ти даде най-точно информация, но предполагам, че ще каже каквото ти написах горе. Успех.

search97
12-30-2013, 20:43
Благодаря, но моите са по-големи от тези за които се пише по форумите. Като пенисът ми е възбуден стават много по-видими. Образуват нещо като колонии по цялата задна част.


Това което чета в интернет че се появявали след 20 години и ги имат само 10-20% от мъжете май не е вярно. Имат ги почти всички мъже

EDIT: Като на снимка 5 от линка - тези изпъкналите проклетии

draid
12-30-2013, 21:30
Ами, може и да са повече от мъжете, срещат се сравнително често. Премахването им би било от чисто естетична гледна точка. Все пак преди да правиш планове, консултирай се с лекар, той най-точно ще ти обясни какви са процедурите, цените и дали си заслужава.

search97
12-30-2013, 21:44
Това възнамерявам да направя. Благодаря Ви за отделеното време по моя проблем. След консултация с лекар ще напиша какво е станало и какво следва.

Весело посрещане на Нова година! :)
Благодаря за сериозното отношение по темата

draid
12-30-2013, 21:46
За нищо, приятно прекарване и на теб и успех.