PDA

View Full Version : Пъпки по езика



stefanow.hd
12-29-2013, 20:33
Здравейте драги хора ! От няколко дни по езика (към гърлото) ми се появиха от дясно и от ляво 2 пъпчици ... Не знам от колко време ги имам просто преди няколко дни забелязах , че са там и се уплаших ! Бяха ми казали , че може да е от ангина ( преди 2 години изкарах 4 за 1 година). Не ме болят , нито ме сърбят .. никакви оплаквания нямам , но малко се притеснявам ! Да се притеснявам ли или не ?? Много ще съм благодарен ако ми помогнете ! Весело изкарване на новата година ! :)

SonataArctica
12-29-2013, 20:37
Бих казал, че е лоша хигиена. Някой явно не е чувал за конец за зъби и вода за уста.

stefanow.hd
12-29-2013, 20:40
Бих казал, че е лоша хигиена. Някой явно не е чувал за конец за зъби и вода за уста. Наскоро бях на зъболекар , защото зад мъдреца ми се беше подула кожата и ми сложиха антибиотик и всичко е окей и от тогава използвам 3% кислородна вода , но пак седят ! Всеки ден си мия зъбите по 2 пъти (сутрин и вечер) Не мисля , че е от това !

SonataArctica
12-29-2013, 20:45
Това подуване също е било от лоша хигиена най-вероятно. Лично си четкам зъбите поне по 20 минути на ден. Купи си вода за уста - използвай я след хранене и също така винаги използвай конец за зъби.

babity
12-29-2013, 20:47
Малки ли са тия пъпчици? Такива, като все едно са с бяло връхче? Да не би просто да са вкусовите ти папили? (при хората не знам как се казват)

102
12-29-2013, 20:48
Лично си четкам зъбите поне по 20 минути на ден.

аз па си иам хора за тва

stefanow.hd
12-29-2013, 21:16
Еми не са много малки , но не са и много големи ... средни са на размер . Пъпчиците ми се намират там където пише Papillae circum ( горен - десен ъгъл ) http: //upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/49/Papillae_on_tongue.svg/220px-Papillae_on_tongue.svg .png Само след http: изтрийте празното място и след svg !

SHPAIdURmeN
12-29-2013, 21:44
Стефнчо да си чувал за.. Очи, нос, гърло ?... Вземи да си посетиш личния лекар за да не се притесняваш повече, едва ли ще ти вземе пари за прегледа и да можеш без родител да отидеш.

stefanow.hd
12-29-2013, 22:03
Знам ,че трябва да отида , но тази седмица не мога поради причината , че имам поправка и няма как ... чак другата седмица ще мога да отида и питам тук дали може и без ходене да се оправи това нещо !!!

SHPAIdURmeN
12-29-2013, 22:55
Знам ,че трябва да отида , но тази седмица не мога поради причината , че имам поправка и няма как ... чак другата седмица ще мога да отида и питам тук дали може и без ходене да се оправи това нещо !!!

Koга се появиха тези пъпчици ?

stefanow.hd
12-29-2013, 23:11
Koга се появиха тези пъпчици ? Нямам представа ... никога не съм се вглеждал , преди 2 дни съвсем случайно се загледах и ги забелязах ...

SHPAIdURmeN
12-29-2013, 23:17
Според необразован човек, като мен мисля, че няма от какво да се притесняваш. Но другата седмица отиди до лични си лекар.