PDA

View Full Version : Най-чести грешки при флирта с жени



FAKE IT
12-30-2013, 20:19
Тук ще помоля и останалите да се включат ( особено женската част от аудиторията ) със своите наблюдения, за да е пълна темата. Моят лист е следния:

1. Самоизтъкването - тук влизат всички в категорията "аз съм много алфа", "аз пък съм омега гама", "много съм здрав", "много се бия", "много пия", "мога да псувам и да се държа, като пръч и това ме прави истински мъж". Самоизтъкването е онази част в която се опитваме да впечатлим момичето с подобни действия или приказки, колко сме добри и велики във всичко, но има два проблема в тоя подход. Единия е, че всъщност тези, които го използват са истински смешни в очите на една уважаваща себе си мацка и макар да не го осъзнават се държат, като клоуни. Другият е, че всячески се опитват да я впечатлят, което е грешка. Идеята е да накарате въпросната жена да върви след вас, да я накарате тя да се опитва да ви впечатли, а не вие да вървите след нея, защото така убивате целия интерес и мистерия около вас, които всъщност са и факторите поради които едно момиче би се интересувало от личността ви, а когато предизвикате интереса й сте напред в играта ви. Не сте повече мъж, когато се опитвате да се държите, като див селянин. Мъж сте, когато имате контрол над ситуацията около себе си, когато можете да преминете всяка пречка пред вас именно благодарение на този контрол, когато можете да разрешите проблемите си и вътрешните си терзания, когато се освободите от комплексите ви, когато имате достатъчно интелект да осъзнаете, че конфликтите не ви издигат, а пречат на живота ви и трябва да умеете да ги избягвате винаги, когато можете. Агресията, ината и всичко, което е настроено на "въпреки" се пораждат, когато виждате, че губите контрол над ситуацията и не сте способни да я овладеете и е реакция на недоразвитите момченца, които реагират по детински начин. Замислете се върху това ;]

2. Неумението да водите разговор - ако искате да сте успешни с една жена, трябва да се научите да водите разговор. Изключително важно е да изслушвате и да не прекъсвате. Не водите разговора добре, когато изпаднете в ситуация от сорта на: "добре, какво да кажа сега ... бързо .. трябва да й кажа нещо, иначе ще настъпи онова кретенско мълчание и тя ще започне да си гледа часовника/телефона", "какво ще си помисли, ако й кажа това", "ае спри да се обясняваш да мога да си кажа моето бе". Първо за ситуацията, в която не знаете какво да кажете и как да продължите разговора - това всъщност е вследствие на нагласата ви, че вие сте длъжен да вършите всичко, но истината е далече от това. В разговора ви участва и тя, тоест не сте вие единствения участник, участват двама, ако не мислите така, по-добре спрете да се занимавате с момичето и отидете да поприказвате със светофара на кръстовището пред блока на баба ви. Следващия път, в който диалога ви замре спрете всичките си мисли от сорта на "да кажа ли това и това, какво ще си помисли за мен, трябва да кажа нещо, не издържам така" и погледнете момичето в очите, с очакване, направете физиономия в стил "Е? Няма ли да ме питаш нещо? Какво ти става? Не можеш да водиш разговор ли?" (без да й го казвате, разбира се, просто трябва да го изразите с лицето си), така тя ще поеме товара и тя ще е тази, която ще започне да си задава въпросите и притесненията, които до преди малко сте имали вие и ще се включи с нещо, когато го направи (както ще е в по-голямата част от случаите) я наградете за това - кажете й едно закачливо "браво, ти се престраши" или нещо от сорта, докоснете я по рамото, потупайте я, каквото ви е кеф. В случай, че не реагира добавете нещо вие и в следващия път, в който отново замре разговора, повторете това, изгледайте я странно, с очакване да каже нещо, така ще се почувства неудобно, че не поема достатъчно инициатива, за да върви разговора и ще се включи. Сега това за "спри да говориш, мой ред е/не ме интересува нито една от тия глупости, които изговори до тук". Разберете, че с такъв подход, няма как да водите добър разговор и дори да се обвържете с момичето, неумението ви да се интересувате и изслушвате ще навреди сериозно на отношенията ви. Какво имам предвид в изслушвайте и проявявайте внимание? Нямам предвид постоянно кимане с глава и повтаряне на "аха", "да" и т.н., докато не се наговори. Поставете се на нейно място в дадената ситуация, за която ви разправя, попитайте се как бихте се почувствали, ако това се случи на вас или покрай вас, влезте в самия разговор и участвайте активно, ако успявате да правите това, ще изразявате различни реакции (които няма да са пресилени, а естествени) на всяка по-значима нейна дума и именно тези ви реакции ще отключат чувството в нея, че вие наистина я разбирате и я изслушвате. (както и трябва да бъде)

3. Директен подход при запознанство с момиче - това не е първото нещо, което искате да направите, когато видите красиво момиче насреща си (освен при специфични обстоятелства, които обаче се срещат относително рядко). Жените имат естествено развит защитен механизъм в мозъците си, който им служи всеки път, когато някой мъж се запознава с тях. Когато подходите директно към нея най-често ще бъдете отсвирен. (освен при специфични обстоятелства и подход) Не се хвърляйте директно на врата й. Започвайки с това да почерпите момичето нещо за пиене, с комплимент или с конкретен въпрос, целящ да разкрие част от нейната личност, подсъзнателно изпращате посланието "страшно много се интересувам от теб и имам нужда да получа вниманието ти". Това е грешка. Трябва така да извъртите нещата, че тя да изпраща това послание към вас, за да сте в изгодна позиция и за да не бъдете отсвирен и използван. Това може да стане, като съобразявате посланията, които изпраща езикът на тялото ви и започнете по правилен начин запознанството ви. Правилен подход е да подхвърлите някоя шегичка на момичето, да се закачите с нея или да я подразните (с дразненето нямам предвид грубост, има голяма разлика. Обикновено това, разпространено, като "нег" в pick up средите върши работа с много красиви момичета, но няма да постигнете същия положителен ефект с някое по-обикновено момиче, което не е толкова чест обект на интерес от страна на мъжете). Ако сте успели да я развеселите, да я накарате да се усмихне искрено или да се разсмее сте успели с началната фаза и сега вече трябва да следите за посланията на тялото си. Трябва да следите да не издавате прекалено много интерес, защото момичето ще почувства, че едва ли не я притискате и я следвате, потенциална лепка сте и т.н., за това след като подхвърлите шегичката може да се почувствате спокоен да й обърнете гръб и да се отдалечите от нея, докато се смее/усмихва; да извъртите рамената и краката си, така че да не сочат директно към нея; да се върнете няколко крачки назад. След това обаче трябва да се върнете с усмивка към нея. Трябва да подбирате правилната комбинация от положителен и отрицателен език на тялото и да ги редувате (положителния, като награда за нещо, което е направила, например, когато ви е показала интерес и е продължила разговора, когато ви е докоснала и т.н., но не оставайте в същото положение дълго време, след това отново си върнете отрицателния език на тялото), а отрицателния, когато тя ви дава същия насреща. В началото на запознанството ви трябва да се представите, като лековато, забавно момче, което я кара да се чувства добре и не я натоварва и притиска с преследването си, но трябва да разчетете и по индикациите които ви дава, кога е момента да я дръпнете настрана и да преминете към нормален разговор с нея.

4. Неувереността - когато сте притеснен и неуверен, това се отразява в стойката ви, в начина ви на държание и ще ви представи пред момичето, като притеснителния, пъпчив, зубър, който се поти и си връзва езика на възел, когато се запознава с момиче. Неувереността ви изпраща послание "аз не съм свикнал покрай мен да има хубави жени, аз съм неопитен и не знам как да се държа с тях", а жените харесват тъкмо обратното качество в мъжете. Прочетете колкото се може повече информация по въпроса с това как да се държите по-уверено и да се отървете от притеснението си, има доста полезни статии в интернет.

5. Накланяне - сигурно ви се е случвало да се наклоните към момиче, когато сте на шумно място и не се чувате добре. Това което правите е да се приведете напред, когато тя говори и да се отдръпнете назад, когато приключи, или пък когато вие говорите и тя ви слуша и да го правите отново, отново, отново и отново. Това е грешка, но само при началната фаза на запознанството ви, ако го правите след като, сте преминали към задълбочен разговор с нея, не е болка за умиране. Грешката на тази ви реакция се изразява в това, че когато проявявате усилие да се приведете към момичето няколко пъти, това изпраща подсъзнателен сигнал, че правите всичко, което е необходимо да задържите вниманието й върху разговора ви и да се уверите, че ви слуша, защото всъщност знаете, че не сте нищо специално и лесно можете да изгубите нейното внимание. Създавате впечатлението, че вие полагате всичките усилия и не се очаква нищо от нея. Вместо това, когато сте на шумно място, следващия път се извъртете, така че да сте разположени настрани от нея, приведете си леко главата (ако има нужда) и посочете ухото си, така че сега тя да започне да се накланя към вас. Има една теория, че умът е отражение на тялото и тялото е отражение на ума (например, когато сте несигурен това се отразява в поведението ви и как си служите с жестовете и тялото си). Ако това е вярно, накланяйки се подсъзнателно тя ще изпраща сигнал на интерес към вас и ще се чувства привлечена и заинтересована и няма да знае всъщност каква е истинската причина за това. А бонусът от това е, че всяко друго момиче в помещението, което ви забележи, отстрани, ще си създаде впечатлението, че сте уверен и желан от други жени.

FAKE IT
12-30-2013, 20:20
И тази тема стана много дълга, за това ще я продължа с втори пост.

6. Недостатъчното докосване при общуването - за това съм говорил доста пъти и ако се интересувате, можете да го намерите в някой от постовете ми (дори мисля, че в темата, която писах за френд зоната съм го описал)

7. Искане на разрешение - под това имам предвид да питате за телефонния номер на момичето, вместо да й заявите, че го искате, да я питате за това дали има желание да се усамотите и да си поговорите очи в очи, вместо да й заявите "Хайде да седнем ей там". Когато искате разрешение за всяко едно нещо, изпращате сигнал, че не се осмелявате да поемете рисковете и шансовете, които се откриват пред вас. Така стоварвате решението на момичето, а мъж, който кара момичетата да вземат решения вместо него не изпълнява правилно мъжката си роля във отношенията в една връзка и иска жената да командва. Това не означава обаче да НАЛАГАТЕ мнението си, има голяма тънкост тук. Никога не изпадайте в крайности, когато ви се каже СПРИ, спрете и не насилвайте, но също не искайте позволение и разрешение за всичко, което правите.

8. Когато не осъзнавате, че една жена ви тества и не преминете теста успешно - в началото момичето често може да се държи с вас по начин, който цели да ви обиди и засегне по някакъв начин или да ви кара да вършите неща за нея (например да я почерпите с нещо/да й донесете нещо). Ако върши тези неща, това означава, че е привлечена от вас и иска да разбере дали наистина си заслужавате и дали наистина сте толкова уверен, на колкото се правите. Ако се провалите тук това означава гейм оувър и ще забележете тотално различно поведение от нейна страна към вас. Ако успеете, това е чудесно, доказвате, че всъщност си заслужавате и играта за вас продължава. Номера е да не й се връзвате, в интернет има информация и по този въпрос, поинтересувайте се.

Kristianc95
12-30-2013, 21:15
Евала за труда. Браво!

betudontbet
12-30-2013, 21:37
"аз съм много алфа" , което е така, челюстта на боговете

Баща Ти
12-30-2013, 22:13
Тъпо, тъпо, тъпо...

SpiritInBlack
12-30-2013, 22:38
Темата ми изглежда 1/1 от известен пуа сайт , преведена . Горе-долу става , ама има много написани глупости. Догодина може да редактирам, с детайли. Бих добавил , че трябва да се избягва предвидимостта и неподдържан външен вид - най-важни са тяло + усмивка. И голямата грешка , която допусках най-често в началото - превръщане на момичето в нещо , което не е ( повече , отколкото е всъщност ) и инвестиране на прекалено много време и чувства в нея , преди да ги е заслужила.

Баща Ти
12-30-2013, 22:50
А колко дебели чичковци шибат манекенки...

SpiritInBlack
12-30-2013, 23:01
вучков , нали знаеш , не си се родил с една стойност на сексуалния пазар и няма да умреш с нея. само като научиш играта , качваш 4-5 нива . като се образоваш, като изкарваш кинти, като се грижиш за тялото и за въшния си вид, като култивираш умението да си остроумен и забавен събеседник - качваш още.



Или просто си купуваш скъпа кола, така качваш няколко нива наведнъж.

Баща Ти
12-30-2013, 23:03
Нали и аз за тва говоря кучков, за тва ми е много чудно що пък тялото да е найважно.

darknesswillfall
12-31-2013, 00:59
И тази тема стана много дълга, за това ще я продължа с втори пост.

6. Недостатъчното докосване при общуването - за това съм говорил доста пъти и ако се интересувате, можете да го намерите в някой от постовете ми (дори мисля, че в темата, която писах за френд зоната съм го описал)

7. Искане на разрешение - под това имам предвид да питате за телефонния номер на момичето, вместо да й заявите, че го искате, да я питате за това дали има желание да се усамотите и да си поговорите очи в очи, вместо да й заявите "Хайде да седнем ей там". Когато искате разрешение за всяко едно нещо, изпращате сигнал, че не се осмелявате да поемете рисковете и шансовете, които се откриват пред вас. Така стоварвате решението на момичето, а мъж, който кара момичетата да вземат решения вместо него не изпълнява правилно мъжката си роля във отношенията в една връзка и иска жената да командва. Това не означава обаче да НАЛАГАТЕ мнението си, има голяма тънкост тук. Никога не изпадайте в крайности, когато ви се каже СПРИ, спрете и не насилвайте, но също не искайте позволение и разрешение за всичко, което правите.

8. Когато не осъзнавате, че една жена ви тества и не преминете теста успешно - в началото момичето често може да се държи с вас по начин, който цели да ви обиди и засегне по някакъв начин или да ви кара да вършите неща за нея (например да я почерпите с нещо/да й донесете нещо). Ако върши тези неща, това означава, че е привлечена от вас и иска да разбере дали наистина си заслужавате и дали наистина сте толкова уверен, на колкото се правите. Ако се провалите тук това означава гейм оувър и ще забележете тотално различно поведение от нейна страна към вас. Ако успеете, това е чудесно, доказвате, че всъщност си заслужавате и играта за вас продължава. Номера е да не й се връзвате, в интернет има информация и по този въпрос, поинтересувайте се.

+REP за двата ти поста :smt023 тва е добре че се опитваш да споделяш тази ценна и трудно намираща се информация и се опитваш да помогнеш , но повечето няма да го оценят :smt023 темата ти ще бъде най вероятно усрана от малките шматки и опровергана също :smt023

избирай на кой да го казваш и недеи да светваш всеки идиот :smt023 Просто съвет

Violenza
12-31-2013, 02:29
Догодина може да редактирам, с детайли.
Недей, молим ти се.

Canis_Dirus
12-31-2013, 09:12
Plot twist:

Fake It e девствен и пъпчив кодер.

anonymous708973
12-31-2013, 10:58
Специално за номера да вмъкна - никак не реагирам добре на "дай си номера" и далеч не съм единствената. На прав път си, ама приложението куца.

FAKE IT
12-31-2013, 11:36
Темата ми изглежда 1/1 от известен пуа сайт , преведена .

Успял съм да преведа цяла тема от пуа сайт? Не вярвам докато не се уверя с очите си :D


Догодина може да редактирам, с детайли.

Не помня да съм те наемал за редактор, но ще се радвам да си дадеш мнението и градивната критика, за глупостите, които съм писал.


Бих добавил , че трябва да се избягва предвидимостта и неподдържан външен вид - най-важни са тяло + усмивка.

Усмивката е задължително нещо, а поддържания външен вид е въпрос на самоуважение и на уважение към околните, но по мое мнение израз, като "най-важно е" няма, защото всичко върви ръка за ръка. Когато външния ти вид не е подплатен с правилно държание (или както смята мъдрият професор Вучков, с пари, за да могат да те използват) е се тая.


И голямата грешка , която допусках най-често в началото - превръщане на момичето в нещо , което не е ( повече , отколкото е всъщност ) и инвестиране на прекалено много време и чувства в нея , преди да ги е заслужила.

Редовно го правих и аз това :D


избирай на кой да го казваш и недеи да светваш всеки идиот Просто съвет

Разбирам те какво искаш да кажеш и даже съм на същия принцип. Да не си давам съветите, когато не са желани. Но пък от друга страна това е форум, пълен с различни хора и се замислям за някой пич, който не знае точно какво да прави и иска да се замисли върху това-онова и да понаучи нещо, в такъв случай тема като тази ще му е от полза.


Fake It e девствен и пъпчив кодер.

Разкри ме, но всъщност не съм кодер. Занимавам се с ядрена физика.

darknesswillfall
12-31-2013, 12:52
канис подрискус излез от темата , ти успех с жените нямаш и няма да имаш затова се разкарай от темата , не е за теб , прекалено са сложни тия работи :smt023

приложението куца наистина , пантеркова хич не си даваш телефона като ти го искат директно и не реагираш добре тъй е :smt023

Fisherman
12-31-2013, 13:01
моля хора,които не са виждали момиче на по-близко от 20 метра през прозореца на автобуса да не коментират в тая тема,разни рагиоли и носфератута

darknesswillfall
12-31-2013, 14:19
пак ще усереш темата спри да пишеш в момента не е мястото :smt023 отиди в кофата , чу ли, потихонке :?:

vladyman
01-01-2014, 12:22
Абе, момчета, истината е, че вместо да четете фермани по темата, просто трябва да наблегнете на практиката. Колкото и книги да сте прочели, ако ви се връзва езика всеки път когато застанете лице в лице с момиче шанса ви да излезе нещо е нулев. Ако се доближите до някое момиче и тя усети, че не сте си сменяли последната седмица чорапите - също.

И все пак, за да не съм офтопик, ще споделя и моят опит по темата.

По ред на важност - повечето жени - оценяват мъжете по следните показатели:

1)Самочувствие - колкото и да си богат/нацепен/добре облечен - ако постоянно те е срам, никоя стойностна жена няма да ти обърне внимание.

2) поддържан външен вид(включва хигиена, облекло, хубаво тяло, глас и т.н.) - външният вид е това което жената вижда когато погледне за първи път към вас. Ако не й хареса, този първи път много често ще е и последен.

3) Привлекателни качества и умения - единици са мацките които биха се изкефили на това, че сте Diamond 1 в League of Legends. Ако обаче можете да свирите на китара, мадамите ще се тълпят постоянно около вас. Както и ако можете да рисувате. Ако умеете да пишете. Също и ако сте капитан на училищният отбор по футбол. И така нататък. Въпроса е да изпъквате по някакъв начин от "стадото", да не сте просто поредният loser.

4) Материални и финансови дадености - жените се кефят на богати мъже. Това е факт. Само най-комплексираните (и златотърсачките) обаче поставят парите на първо място - това също е факт. Въпреки това, не пречи да сте добре задоволен материално.

Най-важното е, че не е нужно да отговаряте на всичките четири критерия за да бъдете "вървежен". Един-два са напълно достатъчни за да можете да имате почти всяко момиче което поискате. Така че - изберете си това което най ви приляга. Мислите, че сте грозен и дебел и нямате високо самочувствие ? - ок, научете се да се обличате и започнете успешна кариера. Ако сте още ученик, можете да заместите кариерата с примерно научаване да свирите на китара. Ще видите, че немалко момичета ще започнат да ви обръщат внимание. Нацепени сте, имате самочувствие, но имате нулев fashion sense и сте още малки за да имате кариера ? -Няма проблем, продължавайте да спортувате и се научете да се държите мъжкарски. Отново ще се радвате на обилно женско внимание. Работете с това което имате и недейте да се сдухвате от това, че не сте съвършени - никой не е.

FAKE IT
01-01-2014, 14:37
Много ми хареса коментарът ти, vladyman. Само не съм съгласен с това "прави нещо по принуда, за да те харесват" (като например да се учиш на китара и т.н.). За да излезеш от рамките на "стадото", както ти го наричаш е нужно просто да следваш себе си, а не интересите на останалите, защото те не са автоматично и твои интереси, които ти доставят удоволствие, въпрос на индивидуализъм е. Открийте кое ви носи удоволствие, открийте хобито и таланта си, които жената до вас да оцени, но никога не правете нещо само по задължение, за да се харесате на някой.


Специално за номера да вмъкна - никак не реагирам добре на "дай си номера" и далеч не съм единствената. На прав път си, ама приложението куца.

Това чак сега го видях, като препрочитах темата :D
"дай си номера" само по себе си е глупав подход, щото предполага някакъв заповеднически тон, което само по себе си е крайност. Имам предвид вместо "Може ли да ти взема номера/ще си дадеш ли номера?" да се използва нещо от сорта на "Защо не си оставиш телефона, да си поприказваме друг път, понеже сега ми се налага да тръгвам", казано с усмивка, чар и увереност. В такива случаи лично аз използвам друг подход, но този, който предложих тук е доста по-успешен от искането на позволение или заявяването на твърдо решение, все едно тя е длъжна да си даде номера.

Canis_Dirus
01-01-2014, 18:01
Повечето от писалите в темата дори не вдигат. Срамота

Auriss
01-01-2014, 18:25
За да излезеш от рамките на "стадото"

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTSLOdfIo2j2qzO3j8fWeQzMR_Bb0xTl DZSTkL26rPc4Sqzelzf

umri
01-01-2014, 20:57
Проблемът с ПУА-то е се корени в самата идея. Просто няма как да си алфа, ако отдаваш толкова голямо значение на идеята за сваляне на жени. Може да се научи и възприеме доста, но докато си много зарибен, няма как да бъдеш алфа, защото си концентрираш голяма част от енергията, мислите, чувствата в една много малка част от живота, като цяло. Можеш да заблудиш някого, че си алфа, но рано или късно ще те разкрият. Нож с две остриета е. Доста голям процент от зарибените не успяват да уловят квинтесенцията на идеята, дори и част от гурутата. Мъжете възприемат тактиките, лафовете, психологическите игри прекалено насериозно и моделират себе си в едно копие на идеята за 'алфа мъж', която се пропагандира и променят цялото си съществуване, само и само да могат да бъдат малко по-горе в социалната стълбица и да спят с повече жени. Чисто логически това лишава конкретния мъж от безкрайно желаната му мечта да бъде алфа. Самото желание и копнеж да бъдеш възприеман, като алфа от социалния ти кръг, те дърпа от целта. Бил съм в този капан дълго време и истината е, че в някои моменти чувстваш голяма несигурност, въпреки че околните те възприемат, като алфа. Истината е, че ги залъгваш, залъгваш и себе си.

99% от мъжете се обръщат към ПУА-то, защото си мислят, че имат проблем с жените. Щом си мислиш, че имаш проблем, значи даваш живот на проблема. Сътворяваш го. Научаваш хилядите тактики, рутини, надъхващи проповеди за самоуважението, за самоувереността, и тн., и тн., и накрая си изграждаш една много добре изработена маска, но дълбоко в тебе си този, който си бил преди. При една по-дълга връзка жената до тебе рано или късно ще усети за какво става дума и несъзнателно ще те премаже. Моментът, в който дойде успехът, се възприемаш много на сериозно и егото ти се покачва. Истината е, че колкото по-високо ти е егото, толкова по-слаб и емоционално уязвим ставаш, което е огромно оръжие в женските ръце. Не казвам, че трябва да си убиеш всички емоции, но да не оставаш едно нещо да обзема изцяло вътрешния ти свят и да краде цялата ти енергия за дълго време, защото това пречи и на двете страни.

mayaaa
01-01-2014, 21:01
А бе, вярно, че е много яко момчето да знае какво да прави, но има и някакъв чар да е неуверен понякога. В някакви граници, де. Някак сладко е!

FAKE IT
01-01-2014, 21:50
Наистина този лед е доста тънък, както казваш, umri. Важното е да се чувстваш удобно в дрехите, които носиш и да не действаш според стандартите на останалите, а според своите собствени, като пречупваш всичко през своята призма и усещане, като видиш кое работи най-добре за теб, така си гарантираш до известна степен, че няма да излезеш извън собствената си кожа. А другия момент е този с вманиачаването, допуснеш ли го се закопаваш брутално и си гарантираш усложнения във връзката. Важното е да се запиташ какво целиш, когато поемаш тази стъпка и ако отговора е полигамия (да скачаш от жена на жена) ледът е наистина тънък. Моногамията (да намериш една конкретна жена, с която впоследствие да се установиш) е доста по-сигурна и разумна стъпка според мен.