PDA

View Full Version : Да следваш мечтите си или да тръгнеш по пътя на сигурността..



psihqsala
12-30-2013, 20:49
Здравейте,
Не съм тийнейджърка,но пазя акаунта си тук и се допитвам понякога до хората, защото вярвам,че има и потребители на моята възраст(23-24 и нагоре) и други,които са в подобна ситуация като моята... Завършвам университет и е време да се ориентирам професионално. Като цяло професията ми е учител по английски език, а мечтата ми-да пътувам по цял свят като преподавателка, разбира се, да започна отнякъде първо и да натрупам опит(предпочитам екзотични държави от типа на Испания, Италия и т.н.) Не желая да работя в офис, понеже съм твърде гъвкав и раздвижен човек, обичам общуването, топлия климат и позитивната обстановка. Само че за да почна работа в чужбина като преподавател в повечето случаи ми трябва и повечко опит...и така идва другият момент-имам роднина в Австрия и мога,ако той ми помогне да работя в офис(в застраховане, финанси и т.н.) Само да отбележа-учила съм филологическа специалност и не знам какво общо имам в тази сфера, но аз знам,че той може да ми помогне. И проблемът ми идва от там, че мечтата ми е несигурна, а това,което могат да ми дадат е далеч по-реалистично,предполагам. Но не искам да се отказвам напълно от мечтата си, искам поне да опитам и да видя имам ли шанс.. Готова съм да се запиша на допълнителен курс за учителско квалифициране, вече го направих и в Бъглария, но да си изкарам и международно признат сертификат. Въпросът е, че често предпочитат нейтив спийкърс(което,разбирайте, са англичани). Като цяло родителите ми са за идеята да замина и да правя сигурното и са доста против моите авантюристични мечти..Разбира се,не съм малка,трябва да реша сама,но се чудя как да постъпя в такъв момент от живота си.. Ами благодаря, искам съвети, защото отстрани винаги по-лесно може да се прецени. Благодаря и весела Нова година!

mimsssssss
01-01-2014, 14:18
Кандидатствай в някаква организация с благотворителна за цел, която обучава деца в страни от третия свят и готово. Ще натрупаш опит и приключения.