PDA

View Full Version : Изпити 2014



amypond.
01-01-2014, 16:35
Тази година за първи път имам студентски изпити и много ме е страх от тях. Два от тях ще си ги взема, но този по математика.... никакъв шанс
Не съм много сигурна дали темата е точно за този подфорум, но все пак....
Та щях да ви попитам, може ли да ми дадете някакви предложения, как да препиша /иначе никога няма да го взема, просто съм много зле по този предмет/
Наистина ще съм ви благодарна за идеите

Christina13
01-01-2014, 16:36
Защо не тръгнеш на уроци?

amypond.
01-01-2014, 16:46
няма никакъв шанс на уроците да ме научат на целия учебник по математика и на едни допълнителни неща, които трябва да знаем, като почти всички теореми /а те не са 1-2/, с цялото им доказателство, което е доста дълго и объркващо+описание с думи, и 4 задачи /айде на задачите ще се мъча, но за теоремите няма как да стане/

draid
01-01-2014, 23:42
Къде учиш ? Първият ми изпит навремето в университета беше по математика. Скъсаха ме заради Коши... не ми стигнаха 2т да го взема. Ама така или иначе от 180 човека го бяха взели не повече от 15. Ех спомени.

Не ти трябва да учиш целият учебник, а задачите които обикновено се падат и то за да добуташ до 3-4, това е далеч от целият учебник.

SonataArctica
01-02-2014, 00:10
Най-известната майка в математиката - майката на Коши.

По темата: Сядай да решаваш задачи. Колкото, толкова. Може и да не те скъсат.

draid
01-02-2014, 11:26
Предвид че има около 14 000 стр "научни трудове" трудно е да не го срещнеш и които и да е учебник по математика :D

amypond.
01-02-2014, 11:51
Къде учиш ? Първият ми изпит навремето в университета беше по математика. Скъсаха ме заради Коши... не ми стигнаха 2т да го взема. Ама така или иначе от 180 човека го бяха взели не повече от 15. Ех спомени.

Не ти трябва да учиш целият учебник, а задачите които обикновено се падат и то за да добуташ до 3-4, това е далеч от целият учебник.

уча в икономическия хд и не знам, какво ще се падне, защото ни казаха само задачите за поправка хд въпреки че, съм сигурна, че ще се паднат интеграли хд и също ни казаха, че без теоретичната част няма да ни дадат изпита, а то има много теореми хд и ако избутам до 45 точки за 3 - ще бъда най-щастливия човек на земята

п.с май коши е най-важен хд и само да питам коя негова теорема се пада най-често - тази за крайните неравенства ли хд