PDA

View Full Version : бедро



ivko94
01-02-2014, 17:03
Значи ще започна от там че обичам да тичам много и последните години не съм имал проблем с физическа подготовка . Като дете израснах с футболна топка по цял ден и цяла вечер бях навън и играех до късно с приятели.С времето ,ми оставаше съвсем малко време за футбол.От скоро отново играя.И така почнахме да играем и след няколко силни удари с левия си крак почувствах болка в предната част на бедрото / мога да го опиша като опъване / интересното е че по никакъв начин не ми влияе на тичането , обаче всеки път когато трябва да ритна силно топката с левия ми крак болката е мн неприятна /почти не може да се играе / .
Вчера бях да потичам на стадиона всичко беше наред не ме боли , взех една топка ритнах я силно и пак ме заболя горната част на бедрото .

Ще ви бъда благодарен ако споделите своите мнения за проблема

redbul2
01-02-2014, 17:22
В самото начало трябва да се прави добро общо загряване. А за конкретния проблем има 2 варианта. Първия-избягваш сериозни натоварвания и футбол за 2-3 месеца и чакаш да заздравее и премине от самосебе си. Друг вариант-да правиш във фитнес бедрено разгъване с леки тежести и 15-20 повторения на машината. Или у дома предпазливо да правиш напади с леки дъмбели. Целта на упражненията е да се заздрави мускула ((квадрицепс) и сухожилията свързани с него.
А в някои случаи преди футбол помагат масажите на бедрото и стречинга,разтягането на мускулите. Футболистите използват такива методи.

Vivitu483
01-02-2014, 17:23
Разтягай се повече време от обикновеното, и аз имам подобен проблем, но с ръката. Трябва повече да загрееш мускулите си.

redbul2
01-02-2014, 17:24
Освен това,ако теглото е наднормено,може при самия отскок и последващото приземяване да се натоварва много крака. И причината да е тази.

DownloadVirus
01-02-2014, 17:57
Ако това продължава много време най-добре отиди не лекар,а не да питаш във форумите. С подобни неща шега не бива.

psychopath
01-02-2014, 18:19
Навремето тренера ни шамаросваше, ако правим удари (или изобщо пипаме топка), без да сме загрели добре.
Именно поради тази причина. :D

ivko94
01-02-2014, 21:18
не,не съм с наднормено тегло,просто не загрявам преди да почнем да ритаме.Но този път ме заболя доста,горе бедрото,затова питах дали някои има подобен проблем и дали е сериозно

supersonic0
01-03-2014, 05:50
Чак сериозно не е, но недей да продължаваш така, защото може да се контузиш много по-лошо. Загрявай винаги преди да риташ, дори с приятели. Направи няколко обиколки, разтегни на бързо, разтрии бедрата си и ще видиш, че ще ти е много по-добре.