PDA

View Full Version : Помощ



simeon.shopov.5
01-03-2014, 10:19
Искам да се самоубия вече не намирам сили да живея.Аз съм на 24 години момче нямам истински приятели само използвачи също така си нямам приятелка от скоро нямам желание да живея повече целият ми живот е супер скапан знам какво ще кажете че не на всеки му е розово положението и съм сигурен че е така и все пак продължавам да искам да се самоубия някой ще кажат че пускам тази тема за да търся внимание а това не е така просто искам да си излея душата а нямам такъв приятел на който мога да кажа всичко

ZloboMiR
01-20-2014, 22:45
Малко е рисковано да се пише в такава тема.
Някои хора вероятно биха ти казали да потърсиш психолог или даже психиатър. Аз ще ти кажа, че това са пари на вятъра. Ти осъзнаваш ситуацията и я описваш добре, а да излезеш от нея зависи от теб. Освен да ти каже това, специалист може да ти изпише някакви антидепресанти, често защото има договор с производителя.
Но да не се отклоняваме, да допуснем, че си жив и четеш този пост. Според мен животът трябва да се изживее, гледай на това като на предизвикателство, като на удоволствие да стигнеш до смъртта по "трудния" начин. Може да ти изглежда по-рационално и практично ти да избереш момента, но искам да обърна внимание на няколко неща:

- Проблемът не изглежда да е в теб. Пишеш изключително грамотно, може би не се вписваш в "модерното общество", или поне ти е омръзнало да търсиш. Използвачите можеш да елиминираш. Понятия като скапан живот са много относителни, да кажем в момента сирийци на твоята възраст живеят като животни, а близките и приятелите им са избити.
- Дори да не се промениш, с времето самотата може да ти хареса, не винаги предимствата се усещат веднага.

born_from_speed
01-21-2014, 08:18
Прибираш се сам в къщи и се чудиш това самота или свобода е ???

Човече събрало ти се е в повечко нямаш приятели и т.н. напрежението ти е прекалено много , не можеш да мислиш трезво .
Когато на мен ми се струпа така правя две неща :
тъй като тренирам , ден два просто се разглобявам от натоварване
или
отивам в заведение което не ходя често сядам на бара напивам се и си изливам душата на бармана на др ден ми е лошо но поне разпускам , ако останат кинти иди на проститука ще спестиш време и пари но ще отпуснеш душата и ще измислиш как да си решиш проблемите
колкото до истинските приятели рядко се срещат , но вс влак си има пътници за всичко само не предавай и отчайвай толкова ! Повярвай в себе си !

dimitar_ak
01-21-2014, 08:31
Извинявай, че ще прозвуча грубо, но давай. Сложи край на живота си. Светът няма нужда от ревльовци, които не знаят как да се оправят със собствения си живот и търсят най-лесния изход. Защо просто не помислиш къде е причината да нямаш приятели или гадже. Тъп ли си? Грозен ли си? Или просто смачканото ти самочувствие отблъсква всички? Повечето хора не биха дружали с неудачници, защото не искат да бъдат рамо на което някой да плаче.
Ако не знаеш как да започнеш, запиши се в някой клуб по интереси или почни да практикуваш колективен спорт. ако пък искаш да дружиш с момичета се запиши на танци.

RapExotic
01-24-2014, 17:46
Сигурен съм, че се занимаваш с някакво изкуство, нали?