PDA

View Full Version : Не се чувствам добре психически.



sofityoy
01-03-2014, 13:50
Здравейте,имам вътрешен проблем,който е породен от външния ми вид. Аз съм момиче на 15 години високо 165см и тежащо 55 кг. От бебе съм с наднормено тегло,винаги ми е пречило на самочувствието,но като по-малка не съм му отдавала голямо значение.След като навлязох в пубертета отслабнах,разбира се,не станах фиданка,просто съм 5кг повече от необходимото.Постигнах отслабването с диети и тичане сутрин.Вече миналата година (2013),когато започна училището всички ми казаха,че съм отслабнала много и че изглеждам добре. Бях щастлива за няколко седмици,но тогава отново почнах с внушенията,че съм твърде дебела.Проблема е,че вече ми е станало фикс идеа.Занимавам семейството и приятелите си само и единствено с това и наистина не се чувствам добре,напрови-изцедена съм от мисли за това.Несазнателно непрекъснато се оглеждам във всяка витрина/огледало...предполагам,че се е превърнало в депредия/психическо едва ли не ненормално състояние...
Знам,че ще получа доста критики по темата,тъй като за момичетата на моята възраст е вече ежедневие да се занимават с такива работи.Просто ми се искаше да споделя с някой непознат,който не е уморен от непрекъснатото ми натякване...
Това е моя актуална снимка:
http://prikachi.com/images/780/6916780a.jpg
Както виждате са ми необходими около 5-6 кг за да бъде тялото ми „нормално“... въпреки,че го знам непрекъснато плача или се депредирам,а на всички им е омръзнало до огромна степен от мен...
Благодаря ви,че прочетохте написаното,надявам се да не стана обект на подигравки.

Zugzwang
01-03-2014, 14:08
Най-малкото което можеш да направиш за тези 5-6 кг, е да спреш хляба, тренирай у вас има сумати упражнения в домашни условия, а, ако искаш и другаде де... Какво чакаш? Вземи се в ръце, сподели всичко каквото мислиш с родителите си. И това е...

sofityoy
01-03-2014, 14:16
Най-малкото което можеш да направиш за тези 5-6 кг, е да спреш хляба, тренирай у вас има сумати упражнения в домашни условия, а, ако искаш и другаде де... Какво чакаш? Вземи се в ръце, сподели всичко каквото мислиш с родителите си. И това е...
В момента отново съм на диета,която изключва тестеното,газираното,сладк ото,пърженото,мазното и т.н.
Споделила съм какво мисля с най-близките си хора ... 1000 пъти. Те просто мислят,че тези кг не са фатални и съм си нормално в тялото,въпроса е,че аз не мисля така,а на тях им омръзна да го слушат.
Благодаря ти за мението иначе. ^^

Momicheto:)
01-03-2014, 14:16
когато започна училището всички ми казаха,че съм отслабнала много и че изглеждам добре. Бях щастлива за няколко седмици,но тогава отново почнах с внушенията,че съм твърде дебела

Въпросът не е в това, да отслабнеш, а в начина ти на мислене, психическата ти нагласа. Ти сама го каза, че си внушаваш. Стегни се, и спри да си внушаваш такива неща. Няма да стигнеш доникъде. Не си нито дебела, нито с наднормено тегло.

П.С. - За Бога, та ти си 55кг. :O

Zugzwang
01-03-2014, 14:19
Еми 5 кг не са кой знае, стига да искаш за месец си ги махнала и отгоре, почни някакъв спорт, ще видиш колко по-добре ще е... освен диетата.. и да 5 кг не са кой знае, нормално е да говорят така, но щом ти искаш друго спри да ги занимаваш и ти самата се стегни.. те няма да ти помогнат да ги свалиш, а и щом не те слушат... :D

HollyGolightly
01-03-2014, 15:31
Всичко идва от начина ти на мислене и от това дали се приемаш. Ако щеш и 10, не само 5 кг свали, пак няма да си щастлива и ще искаш още и още.

baby_baby
01-03-2014, 19:19
Ходи на психолог или просто поговори с някой така поне малко ще ти олекне

mimsssssss
01-03-2014, 20:37
Само на мен ли не ми изглежда 165 и 55кг?
Иначе продължавай със спорта - упоритостта ще те възнагради :)

Vivitu483
01-03-2014, 20:47
Мирише ми на начален стадий анорексия ...

lamer4e7o
01-03-2014, 22:45
Мирише ми на начален стадий анорексия ...

Мдаа и на мен така.

Тялото ти според мен е супер, ако съдя по снимката от първото мнение. Спри да си внушаваш глупости. Преди две години имах една приятелка от даскало, която бе болна от анорексия и гледката беше много страшна, а момичето си имаше такова хубаво тяло. Спрете с тия комплекси, супер сте! ;]

misheli7a
01-03-2014, 23:00
Стягай се момиче! Лично аз не виждам нищо дебело и т.н. Храни се здравословно и си спортувай, за да не качиш свалените килограми

D*Rose
01-03-2014, 23:40
Почваш едно Intermittent Fasting-че и за месец и половина си чиста. Тренираш на гладно, винаги си в калориен дефицит (ядеш по-малко отколкото ти трябва) и не се гледай в огледалото толкова често. При повече воля можеш да правиш HIIC (високо интензивно интервално кардио).

P.S. ако избереш фитнес тренировки - прави клекове.

SomethingFresh
01-04-2014, 21:26
Наистина всичко ти е в главата! Аз също съм на 15 и съм минала и през това. От малка се развивам малко по- бързо от другите и както се досещаш, влязох в пубертета по- рано. Започна се преди година и половина, когато бях с абсолютно нормални килограми (58 до към 60 за ръст 170 см.), смисъл никога не ми се бяха подигравали, че съм дебела или нещо такова, но въпреки това всеки път щом се погледнех в огледалото се виждах все по- дебела и по- дебела. Започнах да спортувам като луда и да не ям почти нищо. Тогава отслабнах рязко. Хората около мен го забелязаха, както забелязаха, че и кокалите ми започват да личат. След съвсем малко месечният ми цикъл намаля, а някои месеци дори не идваше. Тогава усетих, че нещо не е в ред. Започнах постепено да се храня нормално, но явно всичко си имаше последици- в момента имам сериозни стомашни и коремни проблеми, постоянно трябва да спазвам някакви диети, за да съм ок. Отделно от многото спорт счупих кост на крака и се наложи операция. Беше ми и още ми е забранено да спортувам (приех го тежко, защото обичам спорта). След това отключих ОКР, ( омпулсивно компулсивно разтройство) след това паника и паник атаки. В момента все още ходя на психолог и се лекувам. Не казвам, че ОКР-то и паник атаките са породени от началния етап на анорексия, но просто всичко това трябва да ти говори, че нищо не трябва да е прекалено! Води здравословен начин на живот, спортувай в рамките на нормалното и цени това, което имаш! Не се втелявай, обичай се!

ГРЕН
01-09-2014, 11:13
Мирише ми на начален стадий анорексия ...

.

Зъбчето
01-11-2014, 05:37
Нека и аз кажа нещо. Ти си изглеждаш страхотно и ако бях на твоята възраст, хич нямаше да се поколебая да те поканя на среща!

Продължавай със спорта, но не го превръщай в идея фикс. Всички снимки в списанията са преработени на Photoshop, и изобщо не ги гледай тях. Имаш перфектен външен вид! Различните мъже имат различни вкусове. Някои харесват супер слаби клечки, а други харесват приятно закръглените и дори пълни момичета.

Та с две думи, не превръщай външният си вид в самоцел. Той не е всичко на този свят, а и много слабите жени имат занижени нива на хормона на щастието и страдат повече от депресии. Ти тепърва растеж и се развиваш.

Прави си упражнения в къщи, ходи на аеробика, тае-бо, зумба примерно 3 пъти седмично. Продължавай да спазваш диетата която не включва сладко, пържено и тн. Живей си живота пълноценно. В него не всичко опира до външен вид!

Така от опит ти ги казвам тези неща. ;)

sofityoy
01-11-2014, 11:57
Наистина всичко ти е в главата! Аз също съм на 15 и съм минала и през това. От малка се развивам малко по- бързо от другите и както се досещаш, влязох в пубертета по- рано. Започна се преди година и половина, когато бях с абсолютно нормални килограми (58 до към 60 за ръст 170 см.), смисъл никога не ми се бяха подигравали, че съм дебела или нещо такова, но въпреки това всеки път щом се погледнех в огледалото се виждах все по- дебела и по- дебела. Започнах да спортувам като луда и да не ям почти нищо. Тогава отслабнах рязко. Хората около мен го забелязаха, както забелязаха, че и кокалите ми започват да личат. След съвсем малко месечният ми цикъл намаля, а някои месеци дори не идваше. Тогава усетих, че нещо не е в ред. Започнах постепено да се храня нормално, но явно всичко си имаше последици- в момента имам сериозни стомашни и коремни проблеми, постоянно трябва да спазвам някакви диети, за да съм ок. Отделно от многото спорт счупих кост на крака и се наложи операция. Беше ми и още ми е забранено да спортувам (приех го тежко, защото обичам спорта). След това отключих ОКР, ( омпулсивно компулсивно разтройство) след това паника и паник атаки. В момента все още ходя на психолог и се лекувам. Не казвам, че ОКР-то и паник атаките са породени от началния етап на анорексия, но просто всичко това трябва да ти говори, че нищо не трябва да е прекалено! Води здравословен начин на живот, спортувай в рамките на нормалното и цени това, което имаш! Не се втелявай, обичай се!
Мерси за отделеното време!Благодарна съм ти,че ми разказа всичко това,защото за мен е много важно,тъй като сме и на една възраст...
Ще се опитам да последвам съветати,както и тези на всички останала,тъй като са много ценни...
Надявам се да не е начален стадий на анорексия...:D

veilside88
01-13-2014, 14:49
Заглавието ^^

veilside88
01-13-2014, 14:49
Мирише ми на начален стадий анорексия ...

Има нещо такова .

Fisherman
01-17-2014, 22:17
Не виждам причина да отслабваш,защо просто не бъдеш себе си и не изглеждаш така,както искаш?Защо се променяш за да кажат другите браво отслабнала си?

an7raks
01-17-2014, 22:54
Аз, пък, виждам защо искаш да поотслабнеш 4-5кг... Освен диетите, бягай повечко и/или карай колело. Ама недей да гладуваш! Няма нищо хубаво да постигнеш с глад. ;)

Fisherman
01-17-2014, 23:21
Аз, пък, виждам защо искаш да поотслабнеш 4-5кг... Освен диетите, бягай повечко и/или карай колело. Ама недей да гладуваш! Няма нищо хубаво да постигнеш с глад. ;)

кво виждаш,момичето сигурно е 1.60,как искаш да изглежда?

tori
01-18-2014, 08:37
Само на мен ли не ми изглежда 165 и 55кг?
Иначе продължавай със спорта - упоритостта ще те възнагради :)
И на мен не ми изглежда.
Освен тоя диета - спорт. Хората ти го казаха. С гладуване и диета нищо няма да се оправи. Най-много да се отпуснеш ида си ужасна гледка.

an7raks
01-18-2014, 09:27
кво виждаш,момичето сигурно е 1.60,как искаш да изглежда?

Може малко да смъкне от бедрата. ;)

sofityoy
01-18-2014, 16:11
Може малко да смъкне от бедрата. ;)

Ми то попринцип те са ми проблемни :D,аз точно това съм казала. Иначе за килограмите,да 55кг съм ,след като съм споделила толкова лична за мен (болезнена) тема ,не виждам защо да ви лъжа калко тежа. -.-

sofityoy
01-18-2014, 16:15
Не виждам причина да отслабваш,защо просто не бъдеш себе си и не изглеждаш така,както искаш?Защо се променяш за да кажат другите браво отслабнала си?

Аз не се интересувам от хорското мнение,искам да отслабна,защото когато погледна в огледалото АЗ не се харесвам и искам да променя това.
и споделих всичко това,защото не се чувствам добре психически и ми се превръща във фикс идея,за това почувствах нужда да споделя. Мерси за мнението иначе.

Мистерия
01-21-2014, 02:58
Не ти трябват диети,трябва ти ПЛУВАНЕ!

stefan99s
01-21-2014, 17:42
Мисля, че си съвсем нормална. Не ти трябва да сваляш кила. Поне на тази снимка която си качила неизглеждаш дебела. Но щом си рашила свали.