PDA

View Full Version : Спорт и спортни съвети.



OverDrive
01-03-2014, 22:46
Здравейте съфорумници. Реших да отворя тази тема, защото искам да помогна на повече подрастващи да постигнат спортните си цели и постижения. Занимавам се със фитнес от 3 години, бокс - 4 години, тенис на корт състезателно - 11, футбол - 6 и купчина други спортове. Освен това се занимавам с тъй наречените франителни режими. Ако имате въпроси тук или на ЛС. :)

betudontbet
01-03-2014, 22:58
трябва ли да са загравя инжекции от проп-а 5 мин във вряла вода,преди биене.. да боли на следващия ден по-малки или същия хуй ?

redbul2
01-04-2014, 13:26
Ако имате въпроси тук или на ЛС. :)
Много се радвам,че в тоя сайт има такива хора с голям опит в спорта, 20-25 години. И са готови да помагат на по-неопитните. :)

Rakshy
01-04-2014, 16:25
Обмислям да започна по-интензивен сплит от рода на Бутане/Дърпане/Крака и 1 ден почивка и пак се повтаря цикъла.
Та.. Дай ми примерна програма ако може. (за упражненията говоря, какви да правя на едната тренировка и какви на другата, защото много го мисля в момента, ама нещо не мога да реша :D :D )
Мисля че килограмите и ръста не са от значение при изготвянето на последователност от упражнения. Целта е заменяне общо взето на мазнините с качествена мускулна маса.

Баща Ти
01-04-2014, 19:37
Очаквам големи бисери тука.

RedRanger
01-04-2014, 19:41
Обмислям да започна по-интензивен сплит от рода на Бутане/Дърпане/Крака и 1 ден почивка и пак се повтаря цикъла.
Та.. Дай ми примерна програма ако може. (за упражненията говоря, какви да правя на едната тренировка и какви на другата, защото много го мисля в момента, ама нещо не мога да реша :D :D )
Мисля че килограмите и ръста не са от значение при изготвянето на последователност от упражнения. Целта е заменяне общо взето на мазнините с качествена мускулна маса.
this http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=149807833&highlight=Coolcicada%27s

Баща Ти
01-04-2014, 19:47
this http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=149807833&highlight=Coolcicada%27s

Без тяга, набирания и кофички...

s0b1esk1
01-04-2014, 19:51
трябва ли да са загравя инжекции от проп-а 5 мин във вряла вода,преди биене.. да боли на следващия ден по-малки или същия хуй ?

не. същия кур ще е. след 6-та седмица няма никва болка (ако биеш всеки ден редувай бузите)

RedRanger
01-04-2014, 20:16
Без тяга, набирания и кофички...
Отдолу има програма с тяга.. Lat Pulldowns може да се замени за набирания с тежест..

mayaaa
01-05-2014, 20:01
Щом сте направили тема, нека да питам нещо, макар и не важно. Стана ми любопитно и се чудих мит ли това, че тренирането с тежести може да забави/спре растежа на височина и ако е вярно, защо се получава така?

Баща Ти
01-05-2014, 20:09
Щом сте направили тема, нека да питам нещо, макар и не важно. Стана ми любопитно и се чудих мит ли това, че тренирането с тежести може да забави/спре растежа на височина и ако е вярно, защо се получава така?

Категорично не е вярно.
Митът идва от там, че волейболистите и баскетболистите са (предимно) високи, а щангисте са (предимно) ниски.
Истината не е, че от някой спорт порастваш или се набиваш. Хората, които ги практикуват, се избират такива, защото това им дава предимство.

Всъщност ръстът се определя най-вече от гените ти. От там вече, много неща могат да окажат влияние - сън, ядене. Всеки вид спорт, обаче, ако е достатъчно интензивен, стимулира отделянето на растежен хормон. Това не гарантира, че от спорт ще пораснеш още.

Аз от както тренирам с тежести съм дръпнал с още 5 сантиметра, така че със сигурност не ми е спряло растежа.

pipoto
01-05-2014, 21:02
Кръгова, подходяща за самбист/борец? Мисля си че ми трябват главно базови упражнения, но все пак ако има опитни, да споделят. :)

П.С. В действителност от тежести не се спира растежа. Бащата обясни защо и как.

Баща Ти
01-05-2014, 21:21
А какви са ти текущите резултати и какво очакваш от силовите тренировки?

pipoto
01-05-2014, 21:53
Текущите резултати са плачевни - лежанка 60х5, клек 80х10, мъртва 70х8 (не напъвам много за да си нямам проблеми с кръста :Д ). Ръст 176, 74 кг.
Целта е повишаване на силата.

anonymous708973
01-05-2014, 22:53
Момиче съм, искам да правя силови тренировки. Не целя огромна мускулатура, а масивно стягане на тялото.
Не разбирам нищо по темата обаче. Да отида ли директно при треньор да ми направи програма или е добра идея да се поинтересувам първо сама в... бб тийм, например?
Гледам, че повечето хора си разделят тренировките по дни - тоест.. понеделник - крака, сряда - гръб и корем, петък - гърди и рамо. Така ли е правилно или в началото мога да започна с комбинирани тренировки? Осъзнавам, че няма как да направя като хората всички упражнения за всички части на тялото в рамките на една тренировка, но все пак...?
Нямам особена физическа подготовка.

Баща Ти
01-05-2014, 23:52
Утре ще ви отговоря подробно и на двамата :о

Canis_Dirus
01-06-2014, 11:44
Утре ще ви отговоря подробно и на двамата :о

Чекаме! Сакаме! Айде!

DownloadVirus
01-06-2014, 11:56
Чакай @Баща Ти ..Нали човекът трябва той да отговаря,така не е много интересно..
И аз имам някакви въпроси свързани малко за изменение и изследване на графики на функции..Пък може и това да попитам по-натам.

anonymous708973
01-06-2014, 14:36
E, в спортната тема ли смяташ да питаш за функции?

D*Rose
01-06-2014, 14:45
E, в спортната тема ли смяташ да питаш за функции?

Не знам за него, ама ако ти ги разбираш математическите, нямам против да ми ги обясниш :p

DownloadVirus
01-06-2014, 15:17
E, в спортната тема ли смяташ да питаш за функции?

Ебавам се просто,защото темата я смятам за ебавка.
Някакъв от никъде идва и казва- аз знам всичко -питайте каквото искате. Даже и после не влиза :D

Баща Ти
01-06-2014, 16:41
Текущите резултати са плачевни - лежанка 60х5, клек 80х10, мъртва 70х8 (не напъвам много за да си нямам проблеми с кръста :Д ). Ръст 176, 74 кг.
Целта е повишаване на силата.

Забравяш за 10тки и 8мици. Сваляш надолу повторенията, 3-5, с по-тежко. За борбата ти трябват здрави крака, корем и рамменен пояс.
За краката Преден клек, като ти омръзне заменяй съз заден. Задължително до долу. Също така фермески разходи и напади с тежест.
За корема - планкове. Като напреднеш слагай тежест на планка. Учи Л-сит.
В борбата имаш много дърпащи движения - много тяга, гребане и набирания с тежес.
Също така раммени преси, лежанка и кофички с тежест. Тия трите можеш да ги въртиш, като правиш по двете от тях.

Тренировките ги построй така:
Кръгово, без почивка между упражненията, само между кръговете. Всеки път задължително почваш с клек и тяга. След това раммена преса, гребане, лег, набирания. Като всяка тренировка редуваш гребането с набиранията, лежанката с кофичките и така.

Правиш по три кръга, 2 пъти седмично като за начало, после правиш корем и напади/фермерски разходки. В началото може и да нямаш сила за това.

anonymous708973
01-06-2014, 17:31
И аз си чакам отговора или поне някакви насоки, ако може :)

Баща Ти
01-06-2014, 18:00
А яденето как ти е?
Стегнато тяло е такова без много мазнини и с мускул. Твоето какво е?

anonymous708973
01-06-2014, 18:01
Добре ми е храненето. Физическа активност трябва, че като чета дефиницията за Skinny fat, баш такова излиза, че съм.
Проблемна зона ми е талийно-коремната област :д

Баща Ти
01-06-2014, 18:16
2 пъти седмично цялото тяло и 1 път кардио какти звучи?
Даже може първия един месец да тренираш у вас, правейки упражнения със собствено тегло.
Ако храненето ти е наистина добро, ама се съмнявам, ще видиш доста бързо резултат.

pipoto
01-06-2014, 18:35
Забравяш за 10тки и 8мици. Сваляш надолу повторенията, 3-5, с по-тежко. За борбата ти трябват здрави крака, корем и рамменен пояс.
За краката Преден клек, като ти омръзне заменяй съз заден. Задължително до долу. Също така фермески разходи и напади с тежест.
За корема - планкове. Като напреднеш слагай тежест на планка. Учи Л-сит.
В борбата имаш много дърпащи движения - много тяга, гребане и набирания с тежес.
Също така раммени преси, лежанка и кофички с тежест. Тия трите можеш да ги въртиш, като правиш по двете от тях.

Тренировките ги построй така:
Кръгово, без почивка между упражненията, само между кръговете. Всеки път задължително почваш с клек и тяга. След това раммена преса, гребане, лег, набирания. Като всяка тренировка редуваш гребането с набиранията, лежанката с кофичките и така.

Правиш по три кръга, 2 пъти седмично като за начало, после правиш корем и напади/фермерски разходки. В началото може и да нямаш сила за това.

Златен си, благодаря! :) bro fist

anonymous708973
01-06-2014, 18:41
2 пъти седмично цялото тяло и 1 път кардио какти звучи?
Даже може първия един месец да тренираш у вас, правейки упражнения със собствено тегло.
Ако храненето ти е наистина добро, ама се съмнявам, ще видиш доста бързо резултат.

Съмняваш се, защото...? Какво е добро хранене за теб? Конкретен режим нямам, ако това имаш предвид, просто се старая да се храня здравословно.

Конкретни упражнения имаш ли наум?

D*Rose
01-06-2014, 18:58
А ти как би дефинирала здравословно хранене? Какво се включва в него, колко пъти дневно и с каква честота /време между храненията/?

p.s. каквото и да правиш - пий по МНОГО вода на ден.

Canis_Dirus
01-06-2014, 18:59
Баща ми, четеш кво пише Сашо Животното, а?

mayaaa
01-06-2014, 19:01
А бе, тя темата не знам ебавка ли е или не, както казаха по-горе, ама май много полезна ще излезе. :D

Айде пак да се включа: Препоръчайте ми упражнения за гръб, които да не водят до разширяване (при условие, че съм момиче, май и не може много-много). Трябва ми да сложа малко месо между лопатките. От към крака и дупе напредвам, но нещо гърба ми (и до някъде ръцете) взе да изостава.

D*Rose
01-06-2014, 19:06
Ааа. как не може бе, тука имаше 1 мацка правеше ги луди - marrcandy-то, тя беше стабилна в гърба, много добре изглеждаше като цяло, но е спряла да влиза по форума явно :D

Баща Ти
01-06-2014, 19:11
Баща ми, четеш кво пише Сашо Животното, а?


Чел съм още преди години. И колкото повече чета, толкова повече се потвърждава. Да вземе да издаде една книга.

БТВ, ти си от Пловдив, знаеш ли го?

mayaaa
01-06-2014, 19:14
Ааа. как не може бе, тука имаше 1 мацка правеше ги луди - marrcandy-то, тя беше стабилна в гърба, много добре изглеждаше като цяло, но е спряла да влиза по форума явно :D
Ооо, даже си бях писала с нея в началото, като "се решавах" да тренирам. Ама, не съм я виждала на снимки. :D
Амааа кажи ми и какво мога да правя, де. :D

anonymous708973
01-06-2014, 19:18
p.s. каквото и да правиш - пий по МНОГО вода на ден.

Eй това ми е пропускът. Пия ужасяващо малко... мога да изкарам летен ден и с 200 мл.

Мерканди-то хич не беше впечатляваща като физика. В смисъл... върви си към целта, ама след всичките приказки и година и половина тренировки очакваш нещо УАУ, а далеч не е така. Бъфало-то (eдна малка мацка) постига много по-бързо резултати, наскоро попаднах на нейни преди-след снимки.

mayaaa
01-06-2014, 19:22
Мерканди-то хич не беше впечатляваща като физика. В смисъл... върви си към целта, ама след всичките приказки и година и половина тренировки очакваш нещо УАУ, а далеч не е така. Бъфало-то (eдна малка мацка) постига много по-бързо резултати, наскоро попаднах на нейни преди-след снимки.
Дайте ми и аз да ги видя, де. :D

Бтв, човек, вземи наистина да си опишеш храната, защото много хора си мислят, че ядат добре, ама всъщност не е точно така.

Баща Ти
01-06-2014, 19:32
Съмняваш се, защото...? Какво е добро хранене за теб? Конкретен режим нямам, ако това имаш предвид, просто се старая да се храня здравословно.

Конкретни упражнения имаш ли наум?

Щото е масово мисленето, че се храниш добре, а всъшност да е зле. Добро хранене - изчисляваш си калориите за деня, сложи още 100-200 отгоре, за да качиш малко мускул. Избери си какъв ще е хранителният режим (примерно равномерно-балансирана диета). Четеш при тоя режим колко % от калориите ти идват от белтъци, колко от мазнини и колко от въглехидрати. Изчисляваш колко грама са това.

И почваш тия калории и тия макрота (белтък, въглехидрат, мазнини) да си ги набавяш в рамките на 4-5 хранения и то от качествени източници: картофи, ориз, месо, риба, мляко, ядки, плодове и зеленчуци и т.н.

Naive
01-06-2014, 19:38
Мерканди-то хич не беше впечатляваща като физика. В смисъл... върви си към целта, ама след всичките приказки и година и половина тренировки очакваш нещо УАУ, а далеч не е така. Бъфало-то (eдна малка мацка) постига много по-бързо резултати, наскоро попаднах на нейни преди-след снимки.
Е, чак пък да не е била хич впечатляваща... Ти сама каза - върви си към целта, а целта УАУ за всеки е различна. И това колко бързо ще постигнеш резултати си е много относително.


Иначе да се оплача, че от две седмици не съм тренирала и се побърквам вече, но в четвъртък ще :ЗЗЗЗЗЗЗ. И започвам отново да си планирам храната, че един месец почивка ми дойде напрягащо. Харесва ми организираното ядене, никога не се чудя ами ся ко да ям. И винаги съм сита. :Д

D*Rose
01-06-2014, 19:49
не била впечатляваща?! пфпфпфпфпф http://instagram.com/marrcandy <33 аз се влюбих, пък нека не е впечатляваща ;/

Canis_Dirus
01-06-2014, 20:26
Чел съм още преди години. И колкото повече чета, толкова повече се потвърждава. Да вземе да издаде една книга.

БТВ, ти си от Пловдив, знаеш ли го?

Не съм от Пловдив, ама съм тренирал с него. Отидох си с мисълта, че ставам за нещо, минах tough enough test http://www.bb-team.org/forums/viewthread/55101 и се провалих тотално. Супер лошата кондиция и недостатъчно сила.
Сега по негови програми тренирам.

Иначе и аз не изглеждам нещо кой знае колко. За ръста и килограмите си не впечатлявам с физика, но доста нацепени билдърчета ще сложа в малкия джоб с кондиция.

anonymous708973
01-06-2014, 21:21
Щото е масово мисленето, че се храниш добре, а всъшност да е зле. Добро хранене - изчисляваш си калориите за деня, сложи още 100-200 отгоре, за да качиш малко мускул. Избери си какъв ще е хранителният режим (примерно равномерно-балансирана диета). Четеш при тоя режим колко % от калориите ти идват от белтъци, колко от мазнини и колко от въглехидрати. Изчисляваш колко грама са това.

И почваш тия калории и тия макрота (белтък, въглехидрат, мазнини) да си ги набавяш в рамките на 4-5 хранения и то от качествени източници: картофи, ориз, месо, риба, мляко, ядки, плодове и зеленчуци и т.н.

По последния абзац съм перфектна просто :д
Е, може би е добра идея да започна да хапвам повече кафяв ориз.

Обаче е пълен абсурд да изчислявам калории. Студентка съм, ежедневието ми е достатъчно напрегнато за това, а на обяд в 90% от случаите ям в стол, така че няма как да знам какви калории са.

Исках инфо за тренировки, ама предполагам, че доброто старо няколкочасово четене ще свърши работа по въпроса.

anonymous708973
01-06-2014, 22:03
не била впечатляваща?! пфпфпфпфпф http://instagram.com/marrcandy <33 аз се влюбих, пък нека не е впечатляваща ;/

В лице е много сладка, обаче...
http://instagram.com/p/YejVgBMR9-/ - това е просто гротескно за жена. Поне според мен. Ама тя и химия пие май, така че... нормално. Не ми се влиза в спорове, изказвам лично мнение.

Баща Ти
01-06-2014, 22:06
Така кажи WE.

http://www.coolrunning.com/engine/2/2_3/181.shtml

Погледни таблицата и ще разбереш ;) Три пъти седмично по 40 минути ти трябват. След тичането прави 3 кръгчета от клякания, напади, лицеви и коремни. С всяка тренировка увеличавай броя на кляканията, нападите, лицевите и коремните преси с малко, колкото можеш.

Ще ти се отвори апетита, ама яж неща богати на белтък и след 9 седмици пиши как е.

SHPAIdURmeN
01-06-2014, 22:17
Очаквам големи бисери тука.
+++ :lol:

D*Rose
01-06-2014, 22:24
Плюс тва има 1 супер яко приложение, ако имаш смартфон - MyFitnessPal. :) Там пише кое колко калории е. Друг вариант е таблицата с храните в bb-team, често гледам там. Аз също съм студент и затова трайно обмислях intermittent fasting, което е супер добрия избор при хора с ограничено време за хранене, може да го погледнеш.

Ако е пила само това от снимките (казеин, протеин, амино и буустър) - нито едно не е химия. Мда, и аз не споря, казвам само - разни хора, разни идеали.

anonymous708973
01-06-2014, 22:32
Така кажи WE.

http://www.coolrunning.com/engine/2/2_3/181.shtml

Погледни таблицата и ще разбереш ;) Три пъти седмично по 40 минути ти трябват. След тичането прави 3 кръгчета от клякания, напади, лицеви и коремни. С всяка тренировка увеличавай броя на кляканията, нападите, лицевите и коремните преси с малко, колкото можеш.

Ще ти се отвори апетита, ама яж неща богати на белтък и след 9 седмици пиши как е.

Бягане, сириъсли :S
Ужасно мразя да бягам и не мога, но може и да го опитам това, само да си взема хронометър.

Благодаря :)

Canis_Dirus
01-07-2014, 19:35
Иди на компютъра с McFit и ще ти направи програма :cool:

Rakshy
01-07-2014, 21:16
Плюс тва има 1 супер яко приложение, ако имаш смартфон - MyFitnessPal. :) Там пише кое колко калории е. Друг вариант е таблицата с храните в bb-team, често гледам там. Аз също съм студент и затова трайно обмислях intermittent fasting, което е супер добрия избор при хора с ограничено време за хранене, може да го погледнеш.

Ако е пила само това от снимките (казеин, протеин, амино и буустър) - нито едно не е химия. Мда, и аз не споря, казвам само - разни хора, разни идеали.

Технически е химия, но не широко познатото разбиране за химия.

За гърба мисля че най-удачно е гребане и тяга, както и "мечка" (за тесен хват говорим)

Баща Ти
01-07-2014, 21:18
Технически е химия, но не широко познатото разбиране за химия.

За гърба мисля че най-удачно е гребане и тяга, както и "мечка" (за тесен хват говорим)

Технически всичко, което ядеш е химия.

Canis_Dirus
01-08-2014, 08:05
Химията прави физиката!