PDA

View Full Version : Моля за мнение..



sani98
01-03-2014, 22:47
Здравейте на 14 години съм и честно казано не се харесвам или по-точно не харесвам това,че съм по-пълна.Височината ми е 1.56 някъде тегло 51 - 2 кг и искам да попитам дали е нездравословно да огранича храната тоест дали мога да ям на закуска повечко на обяд по-малко и вечер най-малко ест както трябва но не съм сигурна дали това ще помогне обмислям вечерта да хапвам преди 19:00 часа и от тогава да не ям повече но се тревожа дали това ще се отрази злокачествено на организма ми..защото съм чувала какви ли не мнения относно това нооо естествено да допълня че обмислям да ям по една - 2 филийки на ден тоест повече течности...Моля за мнение и моля ви без хейт...

Vivitu483
01-03-2014, 22:55
Закуската изяж, обяда сподели с приятел, вечерята дай на врага.

Иначе казано закусвай обилно, обядвай нормално количество храна, вечеряй по-малко или изобщо не вечеряй.
Друг трик е да ядеш, но да не се наяждаш.

sani98
01-03-2014, 22:57
Закуската изяж, обяда сподели с приятел, вечерята дай на врага.

Иначе казано закусвай обилно, обядвай нормално количество храна, вечеряй по-малко или изобщо не вечеряй.
Друг трик е да ядеш, но да не се наяждаш.

Да това го казах в поста си но въпроса ми е дали това ще помогне стабилно за отслабване и също така дали ще доведе до големи промени в организма ми тоест дали с нещо ще го измени много мнения съм чувала за това...

Vanchhh
01-03-2014, 22:59
Като искаш стабилно отслабване, ходи на фитнес или започни да бягаш сутрин на гладно.
Точно това да се ограничаваш от неядене е нездравословно.

sani98
01-03-2014, 23:02
Като искаш стабилно отслабване, ходи на фитнес или започни да бягаш сутрин на гладно.
Точно това да се ограничаваш от неядене е нездравословно.

Аз няма да направя толкова големи промени в яденето просто искам да се храня по-здравословно и естествено не толкова колкото до сега до сега се хранех не по 3 пъти на ден а направо през час-два честно казано си имам доста голям апетит но чух че в пубертета трябвало да се храниш в повече за това се чудя как всъщност ще подейства това върху организма ми...

Vivitu483
01-03-2014, 23:03
Това което аз и препоръчах е здравословно, но няма да ти помогне за стабилно отслабване някъде към 2-3 кг на свалиш макс. Трябва да се комбинира с тренировки. И също това за повече течности и малкото храна първо ще започне да ти капе косата, за другите неща не ми се говори.

sani98
01-03-2014, 23:05
Това което аз и препоръчах е здравословно, но няма да ти помогне за стабилно отслабване някъде към 2-3 кг на свалиш макс. Трябва да се комбинира с тренировки. И също това за повече течности и малкото храна първо ще започне да ти капе косата, за другите неща не ми се говори.

2-3 до 4 килограма са пак добре все пак ще е по-друго отколкото сега..

Cherry~♥
01-04-2014, 17:26
Не се притеснявай толкова,не се подлагай на диети ,а ограничи някои храни - сладко, газирано, тестени иделия,сол и др. Започни някакъв спорт,ходи на фитнес, или си прави трен в къщи напр в ютюб има колкото искаш клипчета .И дъа течностите са мнооого важни мноого вода и ти препоръчвам зелен чай . Нищо няма да ти има на организма ,ако просто намалиш порциите и ограничиш (или по добре спреш) "празните калории".Това дето си написала че искаш да ядеш 1-2 филиики на ден ми звучи изключтелно глупаво и безмислено и според мен си е чисто гладуване...трябва ти освен въглехидратите в тия филийки още протеини фибри витамини мазнини ии още 100 неща които няма как да се набавят от хляба ...Аз лично ти препоръчвам да ограничиш въглехидратите и да ядеш повечко протеини и зеленчуци (с по 1-2 плода на ден) и ако добавиш хубава трен 3-4 пъти в седмицата няма да имаш проблеми.