PDA

View Full Version : ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНО ЯСМИН



tanya_95
01-04-2014, 13:09
Здравейте на всички, бих искала да попитам дали някой е приемал "ЯСМИН", дали сте доволни, дали сте имали странични ефекти и какви са били те, и най-вече как точно се пият хапчетата...

alski
01-04-2014, 13:11
Пия почти от 1 година с няколко прекъсвания. Странични ефекти не съм изпитвала освен в началото- гадене. Но то отмина, след като организмът ми привикна с хапчетата. За схемата на пиене- най-добре прочети листовката.

xXxPETYAxXx
01-04-2014, 13:22
Мда и аз това пия, първия месец имах прокървяване, но после всичко се оправи.
Пият се 21 дни, като първият прием е когато ти е първия ден от менструацията. След като ти свърши блистера правиш 1 седмица "почивка", като през това време ти идва. После започваш отначало.
Но защо питаш тук? Да не си решила на своя глава да ги приемаш - това не е хубаво.

baby_baby
01-04-2014, 13:29
Прочети хубаво листовката не съм ги пробвала

tanya_95
01-04-2014, 13:32
Да реших сама да ги приема, защото не ги обичам тези гинеколози...Моя приятел има познат на който приятелката му ги пие и са много доволни, а тя също не се е консултирала с лекар

Vivitu483
01-04-2014, 19:36
Пих ги три месеца, и единственото нещо което е забелязах е, че по-често ходих да пишкам.

fUcKsMiLe
01-04-2014, 20:32
Недей на своя глава да пиеш хапчета. Може да не са за твоя организъм.
Гинеколога няма да ти отреже главата като поискаш противозачатъчни.
Там ще ти направят тестове и ще ти предпишат най-добрите според твоето тяло.
Плюс това човека ще ти обясни най-добре кое, как и кога да го пиеш.

Не си играй сама, може да си докараш проблем някакъв.
После да не ревеш защо това, защо онова.

kitti123
01-04-2014, 21:45
След 1-2 стресови ситуации и аз се замислих за противозачатъчни , но така и не се навих да пробвам. И наистина не е хубаво да се пият без консултация с лекар. Иначе извинявам се , че ти ползвам темата , но и аз да попитам тук да не пускам нова. Наистина ли се пълнее от тях и колко са надеждни ? И някои от тук присъстващите пиел ли е , без консултация с лекар и колко струват ? Отново се извинявам , че задавам тук въпросите си :)

Vivitu483
01-04-2014, 21:49
Ясминче,като аспиринче ми каза моята гинеколожка, че са подходящи за всички млади девойки, но пък не ви съветвам без да се консултирате да ги пиете.Ясмин мисля че са малко повече от 16 лева

Violenza
01-05-2014, 06:06
Ясминче,като аспиринче ми каза моята гинеколожка, че са подходящи за всички млади девойки,
Сменяй я тази "гинеколожка".

Девойче, ако ще пиеш ОК само за да се пазиш, нямаш грам акъл в главата. За проблем да се взимат, разбираемо, ама на тия годинки да се тровите така заради поредния дето ви е казал, че кондомите не му били удобни...
След годинки ще има да си блъскате главите в стената.

Arlin
01-05-2014, 10:00
Пих Ясмин над година, започнах ги като бях на 16. Вярно имаше положителни ефекти - кожата ми се изчисти, доби блясък, НО качих 10 кг... през тая една година без да си променям режима на хранене... И да, в България не съм чула въобще да правят изследвания, ходих на генеколог изписа ми ги, защото са ниско дозирани, на мои приятелки също не са правили изследвания.. После преминах на Линдинет, пих ги четири месеца, почна да се появява гадене, световъртеж и просто реших да спра противозачатъчните. Относно другият ти въпрос - предпазват - да, ако ги взимаш редовно. Съветът ми е обаче по-добре не ги почвай.

marilyn
01-05-2014, 23:16
Мило детенце, противозачатъчни не се пият на своя глава. Изписват се от лекар, който ти прави изследвания преди това. Не мисли, че като на твоя приятелка ѝ се отразяват добре, на теб също ще ти влияят така. Отиди на гинеколог и нека той ти изпише, ако прецени.

Четох листовката на Ясмин и като видях странични ефекти и се изплаших. Не бих ги пила, а и не мога, защото пуша.

HollyGolightly
01-05-2014, 23:49
Какво значи "не обичам гинеколози"? И аз не обичам зъболекари, ама като трябва, ходя, не си вадя или оправям зъби сама у нас :?
Особено такива хапчета не започвай на своя глава да пиеш, не знаеш как точно може да ти се отразят. Дори не разбирам как така ще е позволено да си ги закупиш без рецепта от доктор, загубена работа.

tanya_95
01-06-2014, 14:01
ако трябва да бъда честна малко ме посплашихте и почвам да се замислям за гинеколога :д благодаря на всиччки който писахте :***