PDA

View Full Version : Компютър или лаптоп/ЪПГРЕЙД



new_skater
01-04-2014, 15:56
Здравейте! Скоро си направих майнкрафт сървър, но има много лаг. Така че, реших да си подобря копютъра/лаптопа. Имам и компютър, и лаптоп /не са лично мои/, но не знам кой от 2та би бил по-бърз, по-мощен след ъпргрейд и дали е възможен такъв изобщо.

Компютър:
Процесор - amd athlon 64 x2 dual core processor 5200+ 2.7ghz
Рам памет - 2 GB
Windows XP, 64-битова ОС

Лаптоп:
Процесор - Intel Pentium CPU B960 2.20 GHz
Рам памет - 4 GB
Windows 8, 64-битова ОС

Та, ако може да ми кажете дали е възможно да купя допълнителна рам или каквото и да е, за да стане някой от 2та по-добър. И при кой точно ще има нужда от по-малко закупуване на части. Ако подкрепите коментара си с линкове към сайт, в който се продава дадената рам или нещо друго, би било чудесно. :)

Vivitu483
01-04-2014, 15:59
Смени ОС на лаптопа със 7ца или ХР.

new_skater
01-04-2014, 16:11
А има ли възможност да купя още 4 GB RAM за лаптопа и да станат 8 GB? Плюс, как мога да си сменя ОС. Трябва ли да плащам, защото гледах в нета някви кракнати версии?

Vivitu483
01-04-2014, 16:16
Никаква идея. Но за Майнкрафт знам, че доста натоварва процесора. Нищо, че е със супер слаби графики, просто света е голям и вместо под краката на героя ти да има една лента, има неща които трябва да се изграждат.

new_skater
01-04-2014, 16:22
Някой дали знае дали процесора ми е силен или какъв е изобщо? xDD

OoVasKoO
01-04-2014, 17:04
А има ли възможност да купя още 4 GB RAM за лаптопа и да станат 8 GB?
Разбира се, че може. Носиш си лаптопа в някой PC магазин и ще ти сложат.

koko95
01-06-2014, 21:05
За сървър без лаг и много хора - intel xeon от 600-700 лева, 32гб рам памет 2400мхз 4 TB backup space хард диск, 560 ssd хард диск , 1гб сваляне и качване на интернета, оптичен задължително и 4гб гддр5 минимум 256 битова видеокарта.http://minecraft.gamepedia.com/Server/Requirements/Server

Като пари малко над 2700 лева :) :D . Дори лаптоп от 3300 лева asus republic of gamers няма да ти свърши работа заради слабия процесор и малкия ssd.

За 300 + човека трябва яко да се бръкнеш 40 -45 гб рам задължително 2400мхз, интел хеон от 1000 лева или амд оптерон с поддръжка на 2400 мхз рам ,видео 4гб гддр5 256 битова ,560гб ссд и 7гб хард диск, 1 гб сваляне и качване със 100% постоянна скорост и 1-2мс латенсу.

Ако ще печелиш пари от тоя сървър се бръкни 3500 лева, ако няма да печелиш се примири и играй в някой добър сървър.Успех!

Баща Ти
01-06-2014, 21:33
За сървър без лаг и много хора - intel xeon от 600-700 лева, 32гб рам памет 2400мхз 4 TB backup space хард диск, 560 ssd хард диск , 1гб сваляне и качване на интернета, оптичен задължително и 4гб гддр5 минимум 256 битова видеокарта.http://minecraft.gamepedia.com/Server/Requirements/Server

Като пари малко над 2700 лева :) :D . Дори лаптоп от 3300 лева asus republic of gamers няма да ти свърши работа заради слабия процесор и малкия ssd.

Не осъзнавяш колко си тъп, нали?

MaGuSs
01-06-2014, 22:19
За сървър без лаг и много хора - intel xeon от 600-700 лева, 32гб рам памет 2400мхз 4 TB backup space хард диск, 560 ssd хард диск , 1гб сваляне и качване на интернета, оптичен задължително и 4гб гддр5 минимум 256 битова видеокарта.http://minecraft.gamepedia.com/Server/Requirements/Server

Като пари малко над 2700 лева :) :D . Дори лаптоп от 3300 лева asus republic of gamers няма да ти свърши работа заради слабия процесор и малкия ssd.

За 300 + човека трябва яко да се бръкнеш 40 -45 гб рам задължително 2400мхз, интел хеон от 1000 лева или амд оптерон с поддръжка на 2400 мхз рам ,видео 4гб гддр5 256 битова ,560гб ссд и 7гб хард диск, 1 гб сваляне и качване със 100% постоянна скорост и 1-2мс латенсу.

Ако ще печелиш пари от тоя сървър се бръкни 3500 лева, ако няма да печелиш се примири и играй в някой добър сървър.Успех!

http://prikachi.com/images/738/6883738v.gif
И само да те светна "коко" за сървърен компютър не ти трябва голямо пространство на харда и извергски мощна видео карта. Аз и с 32mb карта ако намеря вече такава ще ти направя ебахти сървърната конфигурация, но ти си ебАти смешката и не си забавен...




За автора: На компа сложи 7 или 8, което ти х'аресва повече, а на лаптопа да си остане 8. За сравнение бих ти дал моя компютър: AMD Athlon 64 3800+, 4GB RAM и съм с W8 Enterprise N без лаг, сеч и т.н. общо взето игрите, които играех на 7 ми вървят по същия начин включително и Minecraft. За лаптопа бих ти препоръчал ако имаш към 100лв. да си купиш 2 чисто нови плочки RAM, вече не знам какво е дъното му /поне модел да беше написал/, за да ти кажа каква точно да си вземеш и не е нужно да го носиш в сервиз ако вече не е в гаранция. Ако 'ич не разбираш от компютри и те е бъз отвсякъде се тресеш го занеси и дай 30 ле'а да ти го направят иначе изкарваш батерията, отвинтваш болчетата, отваряш капака, намираш рамта и сменяш или слагаш, клипове в ю'тъп много...

Така сега на другия ти въпрос. Отностно "кой е по-добър" ако говорим за процесори бих ти казал интелския, защото има L3 кеш, но L3 не е много от значение т.е. да се върнем на няма значение и двата са много близки по характеристика. Та ако ще слагаш на лаптопа рам, вече разбрах каква, ще сложиш нещо подобно 2-плочки : http://nikem-bg.net/computer-components/DDR3-2GB-1333MHz--204pin-SODIMM-Unbuffered ако дъното поддържа DDR3, ако не слагаш 1066Mhz, но ме съмнява. A за компютъра продаваш старата RAM и вземаш 2 плочки от тази: http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-DDR2-800-MHz-2GB-240-DIMM-Unbuffered-CL5 . Друга информация какво ще сменяш и какви са характеристиките не си дал например като видео карта на компютъра, захранване и дънна платка и няма как да ти помогна.

Успех ;)

П.П. И за тези 'дет ще кажат сега "имаш смешен компютър, а съвети ще даваш" бих им пожелал само много здраве и щастие и за тяхно сведение, аз не се хваля с бързата ми машина, а с това как мога да си подреждам и оптимизирам компютъра и го правя, така че на мен да ми харесва, да ми е удобно за работа и да се забавлявам докато седя на него, а игрите са нещо за свободното време, което аз не притежавам в момента. А коментарите във форума са друга тема, а може би сте забелязали, че следя само раздела ИТ и се опитвам да помагам на хората, които искат да научат полезна информация за компютрите и софтуера, вместо да седя във FB и да кибича кат ненормалник разглеждайки споделяния и "лайкове" на други хора.

koko95
01-07-2014, 15:10
http://prikachi.com/images/738/6883738v.gif
И само да те светна "коко" за сървърен компютър не ти трябва голямо пространство на харда и извергски мощна видео карта. Аз и с 32mb карта ако намеря вече такава ще ти направя ебахти сървърната конфигурация, но ти си ебАти смешката и не си забавен...




За автора: На компа сложи 7 или 8, което ти х'аресва повече, а на лаптопа да си остане 8. За сравнение бих ти дал моя компютър: AMD Athlon 64 3800+, 4GB RAM и съм с W8 Enterprise N без лаг, сеч и т.н. общо взето игрите, които играех на 7 ми вървят по същия начин включително и Minecraft. За лаптопа бих ти препоръчал ако имаш към 100лв. да си купиш 2 чисто нови плочки RAM, вече не знам какво е дъното му /поне модел да беше написал/, за да ти кажа каква точно да си вземеш и не е нужно да го носиш в сервиз ако вече не е в гаранция. Ако 'ич не разбираш от компютри и те е бъз отвсякъде се тресеш го занеси и дай 30 ле'а да ти го направят иначе изкарваш батерията, отвинтваш болчетата, отваряш капака, намираш рамта и сменяш или слагаш, клипове в ю'тъп много...

Така сега на другия ти въпрос. Отностно "кой е по-добър" ако говорим за процесори бих ти казал интелския, защото има L3 кеш, но L3 не е много от значение т.е. да се върнем на няма значение и двата са много близки по характеристика. Та ако ще слагаш на лаптопа рам, вече разбрах каква, ще сложиш нещо подобно 2-плочки : http://nikem-bg.net/computer-components/DDR3-2GB-1333MHz--204pin-SODIMM-Unbuffered ако дъното поддържа DDR3, ако не слагаш 1066Mhz, но ме съмнява. A за компютъра продаваш старата RAM и вземаш 2 плочки от тази: http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-DDR2-800-MHz-2GB-240-DIMM-Unbuffered-CL5 . Друга информация какво ще сменяш и какви са характеристиките не си дал например като видео карта на компютъра, захранване и дънна платка и няма как да ти помогна.

Успех ;)

П.П. И за тези 'дет ще кажат сега "имаш смешен компютър, а съвети ще даваш" бих им пожелал само много здраве и щастие и за тяхно сведение, аз не се хваля с бързата ми машина, а с това как мога да си подреждам и оптимизирам компютъра и го правя, така че на мен да ми харесва, да ми е удобно за работа и да се забавлявам докато седя на него, а игрите са нещо за свободното време, което аз не притежавам в момента. А коментарите във форума са друга тема, а може би сте забелязали, че следя само раздела ИТ и се опитвам да помагам на хората, които искат да научат полезна информация за компютрите и софтуера, вместо да седя във FB и да кибича кат ненормалник разглеждайки споделяния и "лайкове" на други хора.

С 2 думи отдели 2 бона и имаш 200 слота+ за хора в сървър на минекрафт без лаг и си пусни 1гбит сваняле и качване на нета . А видеокартата ти трябва да е 3-4гб 256 битова, за да може да играеш без проблеми от "хост" пс-то минекрафт без да сече на играчите!

koko95
01-07-2014, 15:18
Като евтино решение мога да ти предложа втора ръка хеон или нов някакъв старо поколение за 200 лева, стара дънна платка (трудно ще намериш 771сокет) за 100 лева, 8 гб рам и хдд 4тб и ссд 500гб и 100мб сваляне и качване на нета ;) и някаква карта 3гб минимум с 256битова шина.

Kamikazeto
01-07-2014, 19:14
Абе пич, няма смисъл да даваш толкова пари, вероятно е версията да е прецакана, пробвай с друга, случвало ми се е , сега на 1.7.2 върви супер. Та за ъпгрейда- лаптоп не се ъпгрейдва...никога. Най-доброто което можеш да направиш е да махнеш тая 8-ца, да си сложиш нормална седмица (8-цата е тежка ос, освен това много неща не тръгват) и просто ползваш единия комп за сървър на другия си цъкаш. As simple as that! Ако лага продължава чак тогава мисли за ъпгрейд и те гледма че не разбираш май много, занеси го в някой сервиз или питай някой приятел, но за 600лв можеш да си направиш ебаси машината (като изключим видео карта)

koko95
01-07-2014, 21:08
Абе пич, няма смисъл да даваш толкова пари, вероятно е версията да е прецакана, пробвай с друга, случвало ми се е , сега на 1.7.2 върви супер. Та за ъпгрейда- лаптоп не се ъпгрейдва...никога. Най-доброто което можеш да направиш е да махнеш тая 8-ца, да си сложиш нормална седмица (8-цата е тежка ос, освен това много неща не тръгват) и просто ползваш единия комп за сървър на другия си цъкаш. As simple as that! Ако лага продължава чак тогава мисли за ъпгрейд и те гледма че не разбираш май много, занеси го в някой сервиз или питай някой приятел, но за 600лв можеш да си направиш ебаси машината (като изключим видео карта)

Ако иска сървър с над 200+ човека , 2 бона за пс и 100 лева месечно за интернет :) . Успех!

MaGuSs
01-07-2014, 22:39
Като евтино решение мога да ти предложа втора ръка хеон или нов някакъв старо поколение за 200 лева, стара дънна платка (трудно ще намериш 771сокет) за 100 лева, 8 гб рам и хдд 4тб и ссд 500гб и 100мб сваляне и качване на нета ;) и някаква карта 3гб минимум с 256битова шина.

Пълни глупости дрънкаш... Той да може да си направи сървъра на компа и пак да играе през лаптопа. През сървърна машина никога не се играе !!! А Win8 е по-лека ОС от 7...

+ това аз написах всичко за обикновен компютър дето няма да е сървърен, защото не разбрах въобще какво иска автора, ъпгрейд за добра игра или сървър, за което се извинявам. С тази машина на автора може сървър до 10-15 играча и не повече, а лаптоп не се ползва за сървър на тежки игри никога !!!

new_skater
01-09-2014, 20:12
Тотално се обърках. :D :D :D

Mozzela
01-11-2014, 09:28
Сложи си рам не на лаптопа,а на компютъра и от него хоствай.Играй обаче през лаптопа.Както казаха по-горе никога не се хоства от лаптоп и никога не се играе от хост машината.Лаптопа ти е достатъчно бърз да играеш през него,а компютъра ще ти е достатъчно бърз да хостваш.

mcfe
01-11-2014, 10:45
Не осъзнавяш колко си тъп, нали?

Много правилно си го каза той, ако автора иска сървър, ще трябва да се бръкне, ако иска само за двама трима играча, тогава щайгата му може и да е достатъчна.
Сега, видеото може и без него. Неслучайно сървърите карат без, по принцип и ползват SSH за контролиране на машината. Иначе да, машината, която е описал е за наистина голям сървър, такъв какъвто автора едва ли иска да прави.

Баща Ти
01-11-2014, 18:04
Много правилно си го каза той, ако автора иска сървър, ще трябва да се бръкне, ако иска само за двама трима играча, тогава щайгата му може и да е достатъчна.
Сега, видеото може и без него. Неслучайно сървърите карат без, по принцип и ползват SSH за контролиране на машината. Иначе да, машината, която е описал е за наистина голям сървър, такъв какъвто автора едва ли иска да прави.

Много ти знае главата какво е SSH...

Ебати глупостите, сървъри за по 2000 лева в форум за тинейджъри. Нито знаете как се борави с такъв хардуер, нито можете да го конфигурирате. Изказванията за видеокартите са пълни глупости, 600 гигабайтови SSD-та... ми то само тоя диск ти е над 1000 лева бе, пич.

MaGuSs
01-11-2014, 23:05
Много ти знае главата какво е SSH...

Ебати глупостите, сървъри за по 2000 лева в форум за тинейджъри. Нито знаете как се борави с такъв хардуер, нито можете да го конфигурирате. Изказванията за видеокартите са пълни глупости, 600 гигабайтови SSD-та... ми то само тоя диск ти е над 1000 лева бе, пич.

Бягай, който му се занимава с това едва ли би тръгнал да пита в тийн проблем. Автора си иска сървър що годе 10 човека да държи, да играе с приятели. Компютъра му е достатъчен за тази цел, а ще играе през лаптопа. Трябва само да увеличи рамта на компютъра.


А що годе за сериозна сървърна машина ти трябва сървърен процесор със сървърна ОС. Но все пак вижте к'во интересно нещо намерих в нета, просто ей така да завършим темата с кеф :D .

http://www.behardware.com/medias/photos_news/00/36/IMG0036460.jpg

Дъно: Asus Z9PE-D8 WS
CPU: 2x Intel Xeon E5-2687W
RAM: 32GB, min...

Вари го, печи го, Xeon-а си е процесор от класа за сървър...

mcfe
01-12-2014, 02:22
Много ти знае главата какво е SSH...
Много си позволяваш да обиждаш хората. Ползвал съм SSH, наемал съм инстанции от Амазон на няколко пъти и чрез SSH съм управлявал машината.

Занимавам се с компютри като хоби от последните 7 години, през това време съм имал време да опозная много работи, от програмиране, до разглобяване на една видеокарта за почистване и смазване на вентилатор до Bitcoin/Litecoin копане.

Баща Ти
01-12-2014, 10:57
Безсмисленото хвалене на това какво си правил и то без да има връзка с темата, създава точно обратното впечатление за теб.
Не ме интересува нито дали си ползвал SSH, нито дали си се правил на bitcoin миньор, нито колко видеокарти си почистил.

Самият ви подход към човека показва, колко разбирате от ИТ.

mcfe
01-12-2014, 11:31
Не ме интересува

И нас не ни интересува, че теб не те интересува. След като не те интересува, какво правиш още тук?


Самият ви подход към човека
Какъвто въпроса, такъв и отговора.


нито дали си се правил на bitcoin миньор
Тук освен facepalm, друго не искам да напиша.