PDA

View Full Version : Копиране на текст!!



KTwhipp96
01-04-2014, 18:59
Знаете ли някакъв начин да копирам текст, при положение че самият сайт го забранява. По-конкретно говоря за чатовете в abv.bg. Спешно ми е и ще съм много благодарна ако някой сподели как да ги копирам. :)

OoVasKoO
01-04-2014, 19:29
CTRL+C
задържаш и двата бутона

KTwhipp96
01-04-2014, 21:25
Не мога да го маркирам

npp
01-04-2014, 21:57
можеш да направиш скрийншот със клавиш print screen(prt scr) и след това да запишеш изображението в ms paint, а ако си с лаптоп, тогава може да ти се наложи да натиснеш и клавиш fn едновременно с другия

KTwhipp96
01-04-2014, 23:32
Да аз това тръгнах да правя, но става въпрос за доста дълги текстове и е много бавно. Мерси иначе. :) Няма ли все пак начин да се копира илии да не се надявам?

MaGuSs
01-05-2014, 22:54
Firefox, Chrome, F12, посочваш с мишката върху текста, кликаш, даваш долу където е HTML кода, копиране на HTML и след това си играеш ако има html да го махаш от текста, ако няма си късметлия...

И нека неподготвени да не се изказват с другия /уж лесен за тях/ начин десен бутон, "Преглед на изходния код" и търсиш текста. Ще и се обоснова. Там генерация на текст от JS е невъзможно да се покаже, освен ако не се вмъква като текст в даден таг, който е видим първоначално и в последствие на зареждане на страницата.

KTwhipp96
01-06-2014, 20:29
MaGuSs нещо не те разбрах, но в крайна сметка след пробване да блокирам javascriptove, и всички възможно, което намерих като начини и от други форуми/клипчета, установих че мога да маркирам текста и да го завлека с мишката в мястото за търсене на google :D сега обаче проблемът е, че самото abv.bg забива ако маркирам повече от няколко реда, а пък и в google се съмнявам, че ще мога да "пейстна" повече от това, а в word, notepad и т.н не става. Идеи как да го направя имате ли?

MaGuSs
01-06-2014, 21:25
Да аз това тръгнах да правя, но става въпрос за доста дълги текстове и е много бавно. Мерси иначе. :) Няма ли все пак начин да се копира илии да не се надявам?


И аз не виждам къде е проблема като са дълги да не става? Копираш целия текст CTRL+C и го поставяш в Notepad например...
Ако в следствие на големината на текста ти забива компа, спасение няма или поне аз не знам освен да го изчакаш половин час...

KTwhipp96
01-06-2014, 22:39
Не става с CTRL+C, текста може само да се маркира, но нито мога с десен бутон да го копирам, нито с клавиатурата. Единственият начин, който открих, че става е този, който казах по- горе. Иначе компа не забива, самото abv забива и се затваря, после влизам наново и пак като пробвам да маркирам текста (повече от няколко реда) пак crash-va

MaGuSs
01-07-2014, 01:31
Не става с CTRL+C, текста може само да се маркира, но нито мога с десен бутон да го копирам, нито с клавиатурата. Единственият начин, който открих, че става е този, който казах по- горе. Иначе компа не забива, самото abv забива и се затваря, после влизам наново и пак като пробвам да маркирам текста (повече от няколко реда) пак crash-va

Всичко е оправено и проблема е решен ето как:

F12 или отваряне на "Инструменти за програмисти от някъде" отваряте елементи /конзоли и там кот и да е и намирате HTML език/. За abv намирате боди тага "<body ......... >" и след него вместо точки трябва да има това "oncontextmenu="return false;", променяте го на "return true" и Enter-копчето... Вече имате десен бутон в АБВ Поща след вход в потребителския профил и можете да копирате каквото си пожелаете и колкото и дълго да е то.

Пробвано и работи. Така е решен и проблема на авторката.

Успех на всички ;)