PDA

View Full Version : Приятелят ми общува с по-възрастни мъже от него и това ме притеснява х_х



mycel
01-04-2014, 20:40
Здравейте, момиче на 22 години съм и търся мнения по един странен въпрос, който от известно време доста ме притеснява. Как възприемате приятелство между млад мъж (22) и възрастен мъж (50+)? Може би звучи супер глупаво, но не знам как да задам въпроса по друг начин. Приятелят ми общува предимно с мъже на такава възраст, излиза често с тях, повечето са някакви изкуфели велосипедисти, с които си дърдорят за колела, части и пр., ходят на велопоходи и всякакви такива щуротийки. Нищо лошо. Разбирам напълно нуждата му да общува с мъжка компания и не го спирам, дори го насърчавам да го прави, за да си намери някаква комфортна среда, но ме притеснява това, че по-голямата част от приятелите му са мъже, които могат да му бъдат дядовци. Звучи абсурдно, но е така. Поговорих с него съвсем спокойно и му казах какво мисля, без да звучи, сякаш го поучавам; просто казах, че тези мъже са доста по-възрастни от него и са със съвсем различно мислене, нужди, че повечето имат жени, деца, пенсионери са и т.н. и че би било по-добре за него да потърси приятели около неговата възрастова група. (А и честно казано, са някакви диви селяни простаци и много кофти му повлияват, но това, разбира се, не му го казах. ;-) Това, което разбрах от него е, че той се чувства сигурен в тяхната компания и че с връстници не могъл да си общува така, защото повечето са недоразвити, позьори, интересуват се само коя да оправят, кога ще се напият, курви, чалги и т.н., за което, честно казано, съм на едно мнение с него. Наистина, ако имаш по-различни интереси от масовите е по-трудно да намериш съмишленици, особено когато живееш в неголям град, където почти всеки със всеки си прилича, но това, в което мненията ни се различават е, че аз не смятам за добра идея да общува с пъти по-възрастни от него мъже. Как възприемате вие такъв вид общуване; смятате ли, че е ползотворно, ако да/не, защо?

DimovB
01-04-2014, 21:00
Аз съм общувал с комшията, който е около 40 вече, доста на теми, които ни вълнуват двамата -- предимно компютри. Възможно е наистина да няма хора на неговата възраст, които да се интересуват будно от неговите теми. И все пак си имай едно наум, защото не всички са доброжелателни.

mycel
01-05-2014, 10:50
Той да си има едно наум, но как да му го обясня..

FAKE IT
01-05-2014, 11:37
Това е черта от характера на приятеля ти. Ти избираш дали да го приемеш или не. Ако избереш второто - бъди готова за проблеми във връзката си. Приеми го такъв какъвто е и уважи правото му на индивидуалност и свобода на избора. Един от най-трудните етапи на връзката е да осъзнаеш, че с човека до теб не си приличате толкова, колкото ти се иска и да приемеш различията и индивидуалността му, да се научиш да харесваш и тях, както всяка друга черта от него, която ти допада.

DimovB
01-05-2014, 12:58
Той да си има едно наум, но как да му го обясня..
За съжаление човек се учи само като се опари. Не че искам да ви филмирам и да твърдя, че това е случаят, ама в днешното развратно време има доста прикрити педерасти сред мъжете. Надявам се приятеля ти да е достатъчно интелигентен, за да разграничи между обикновените чичковци и тези, които гледат да го примамят. Просто му кажи, че може да прикриват нещо и да се възползват от общите им интереси, за да задълбочат чувствата си. Ако отказва да го приеме и продължаваш да таиш притеснения за него, по-добре се свържи с баща му или майка му, без да се притесняваш. Те със сигурност знаят как да го предпазят. Тези неща стават доста бавно и постепенно и винаги в началото звучат налудничаво.

mycel
01-05-2014, 20:38
Това е черта от характера на приятеля ти. Ти избираш дали да го приемеш или не. Ако избереш второто - бъди готова за проблеми във връзката си. Приеми го такъв какъвто е и уважи правото му на индивидуалност и свобода на избора. Един от най-трудните етапи на връзката е да осъзнаеш, че с човека до теб не си приличате толкова, колкото ти се иска и да приемеш различията и индивидуалността му, да се научиш да харесваш и тях, както всяка друга черта от него, която ти допада.

Съгласна съм, но границата между това да приемаш другия със странностите му и да му позволяваш да ти се качва на главата (съвсем неволно, разбира се), е доста тънка. Понякога се питаш дали твоята отстъпчивост и способност да възприемаш другия такъв, какъвто е, не ти изиграва твърде лоша шега. В такъв случай обикновено пресмяташ струва ли си цената на всичко това и решаваш, че си струва, но не можеш да бъдеш 100% сигурен. Но можеш да се надяваш.

FAKE IT
01-05-2014, 20:59
Не говорим за отстъпчивост, границата е наистина много тънка, когато нещо не те устройва, партньорът ти трябва да го знае, но също трябва да се уважава и правото му на избор. Защо трябва да го караш да се чувства длъжен да прави нещо, което не му е по вкуса? Защо да го разделяш от компанията му? Ти лично добре ли реагираш на такива ограничения, когато са отправени към теб? Да ти изръси "най-добрата ти приятелка не е подходяща компания за теб, що не спрете да се виждате?". Щом си изразила мнението си по въпроса и той ти е отговорил, че му харесва да е около тези хора не мисля, че има защо да си настоятелна, довери му се. А може би проблемът ти не е в това с какви хора общува, а ти липсва нещо друго?

anonymous708973
01-05-2014, 21:51
Не бих била съвсем окей, ама не мога да дам рационално обяснение защо...

Предполагам, че се чувства добре, че научава нови неща, а това, че са по-големи, е просто случайност, знам ли...

mycel
01-06-2014, 06:22
FAKE IT, по принцип си много прав/а за тези неща и аз съм го приела много отдавна такъв, какъвто е. Това с качването на главата е просто общ пример, не исках да кажа, че ме бъркат по някакъв начин собствените му предпочитания. Ти разсъждаваш малко като него, в което няма нищо лошо, аз се радвам, че чувам различни мнения по въпроса. Под това, че общува с хора, които могат да му бъдат дядовци, искам да кажа, че контактите му са затворени само с тези хора и ме притеснява отчасти, защото той е млад човек и би трябвало да общува предимно с млади хора, а не с пенсионери. Просто имам чувството, че могат да му повлият негативно, все пак коренно различни поколения, начин на мислене, какви ценности в общуването се изграждат? Ще излезе навън утре и ще звънне на някой приятел да пият кафе, и какво :? Ще седне дядото в кафето,пълно с тийнове, и ще си говорят за вилки. Да, ама не. Иначе нямам стремежи да си присвоявам компанията му, неговия кръг от хора си е негов и аз не му се бъркам, само за това, че са някакви старци, неоумявам :c Всеки път като го видя да общува с някой такъв и.. гледката е покъртителна :с

mycel
01-06-2014, 06:28
Уфф, не мога да редактирам през андроид :@ PinkPan7her, съгласна съм с теб и се опитвам да поддържам такова мислене.

Violenza
01-06-2014, 06:38
От колко време е това?

~LadyCrawley~
01-06-2014, 06:56
Е, странно е, но вероятно намира нещо интересно в тях. Опит, зрялост...не го защитавам и не ми се вижда много приемливо, но все трябва да има разумно обяснение о.о

FAKE IT
01-06-2014, 07:07
mycel, честно казано и аз не намирам нищо нормално в това да общува с такава среда и ми е странно (все едно компанията на приятелката ми да е от баби), но където се вика, всеки луд с номера си :D
И си мисля, че в това положение си безсилна, защото, ако започнеш да му натякваш непрекъснато, че това не е правилно, се сещаш до къде се стига и най-умното, което можеш да направиш е да се примириш с това, че има странности. Поне така бих постъпил аз на твое място : )

mycel
01-06-2014, 11:25
От колко време е това?

Ами.. от година, да речем.

Иначе да, примирявам се, друг избор нямам. : )

Violenza
01-06-2014, 12:00
Ами.. от година, да речем.

Е, не е малко, но пък не е и кой знае колко дълго време. Според мен в един момент ще се насити на по-възрастната компания и ще започат да му липсват младите дружки.

TIFOSO
01-06-2014, 23:58
Е, не е малко, но пък не е и кой знае колко дълго време. Според мен в един момент ще се насити на по-възрастната компания и ще започат да му липсват младите дружки.
Искаш да прелъстиш наборите за себе си?
По темата иначе, остави човекО да си общува, с който желае. Като малък и аз общувах много често с много по-възрастни от мен, не ми е навредило, напротив.

ZloboMiR
01-20-2014, 23:13
Споделям мнението, че просто има нужда от по-зряла компания. Нищо лично младежи, но аз самият съм на 31 години, доста безпристрастен. Ако направим статистика, да не се окаже, че обратните се увеличават с намаляване на възрастта?
А най-ми хареса бисерът да кажеш на мама и тате да вземат мерки за 22 годишен човек. Това си е вече завършен характер и с лична карта. Вероятно в края на краищата ще му признаят кой им е казал. И след това вероятно ще си намери друга приятелка, макар и по-възрастна. :) Аз поне не бих простил някой да прояви такова неуважение към правото ми на избор.
Още нещо не е ясно - той се среща с такива хора от една година, или връзката ви е на толкова? Ако е второто, може би причината да го харесваш е именно това, което е научил от хора с по-богат житейски опит.

Lady_Chanel
01-21-2014, 22:32
Може да ти изглежда странно, но от отговора, който ти е дал, се вижда, че приятелят ти е доста зрял за възрастта си и не намира интереси с повечето "лапета" на 20+. :)

mycel
01-22-2014, 21:47
Има разбирания като за зрял човек, но пък за някои неща е като бебе :D Но според мен всеки е така, малко или много. По принцип излиза от около една година с тези типове, но сме заедно от почти три. : ) Единствено се надявам да не възприеме някакви непривчни и отблъскващи модели на поведение, защото става въпрос за дърти, перверзни извратеняци (няма да изпадам в подробности), но... си има глава на раменете:)

saruhi
01-25-2014, 14:22
Моят приятел е същият,но не ми е правило впечатление никога. Той е на 21,а повечето в неговото обкръжение са на по 40 и нагоре. Щом се чувства комфортно в тази среда и намира разбиране и общи интереси,не мисля,че трябва да те тревожи. :)

yakuza_
01-25-2014, 16:17
Викаш често ходите на 40 дни?

an7raks
01-25-2014, 21:39
Ае, к'ви сте вие, бе?! Щом не се чука с тях, к'во се бъркате? Много е право момчето на авторката... Повечето младежи не се интересуват от теми различни от купони, пиене, ебане и колко коня бил гоуфа на Пешо... Щом си е намерил компания, в която му е приятно, какво лошо има? Ако се събираше с момчета и момичета на неговата възраст и ходеше по дискотеките без авторката/о, чудо, гаджетата ви се нуждаят от няколко часа на ден, в които да не се занимават с вас/, пак щеше да е проблем, нали? Направо ме учудвате с железните си логики и поводи за притеснения...

mycel
01-25-2014, 22:04
Ае, к'ви сте вие, бе?! Щом не се чука с тях, к'во се бъркате? Много е право момчето на авторката... Повечето младежи не се интересуват от теми различни от купони, пиене, ебане и колко коня бил гоуфа на Пешо... Щом си е намерил компания, в която му е приятно, какво лошо има? Ако се събираше с момчета и момичета на неговата възраст и ходеше по дискотеките без авторката/о, чудо, гаджетата ви се нуждаят от няколко часа на ден, в които да не се занимават с вас/, пак щеше да е проблем, нали? Направо ме учудвате с железните си логики и поводи за притеснения...

40 е добре.
Виж, ще се замисля, ако става въпрос за 70. :D

RiB
01-26-2014, 11:51
По принцип всеки трябва да си знае мястото. Не е нормално това. Все пак казваш, че не е един човек, а са няколко... Сигурно нещо в миналото му е сбъркано, предполагам. :Д Аз на моята възраст съм намерил хора от до за всичко... не може да твърди, че наборите му са зле.

an7raks
01-26-2014, 12:20
По принцип всеки трябва да си знае мястото.
Ами, когато няма набори, които да се интересуват от неговите хобита?
Но, да, щом опитен психолог, като теб, казва, че нещо му е сбъркано, изглежда е...:lol:

RiB
01-27-2014, 11:14
Ами, когато няма набори, които да се интересуват от неговите хобита?
Но, да, щом опитен психолог, като теб, казва, че нещо му е сбъркано, изглежда е...:lol:

Е, пич... не слушам чалга, не пуша, не пия... не ми е само до ебане... но съм си намерил хора със сходни интересни. Абсолютно винаги има хора за всичко, това имах в предвид. Явно чичковците искат да го пецкат и сега си го защитавате, защото и вие имате подобни фантазии :lol:D

an7raks
01-27-2014, 11:41
Явно чичковците искат да го пецкат и сега си го защитавате, защото и вие имате подобни фантазии :lol:D

Много брутално ме разкри... :cry:

ZloboMiR
01-28-2014, 01:15
Е, пич... не слушам чалга, не пуша, не пия... не ми е само до ебане... но съм си намерил хора със сходни интересни. Абсолютно винаги има хора за всичко, това имах в предвид. Явно чичковците искат да го пецкат и сега си го защитавате, защото и вие имате подобни фантазии :lol:D

Е аз слушам малко чалга, невулгарната и мелодична. Въпросът е, че и заподозреният си е намерил хора със сходни интереси. Не ми се разпитва сега дали е от малък град и просто няма голям избор, но защо възрастта трябва да е порок? Всички ще минем 40-те, ще ти е приятно ли заради това да се отнасят с теб като с прокажен? Житейският опит не е нещо, което може да се придобие без остаряване, следователно не можеш да се поучиш от твой връстник.

RiB
01-28-2014, 15:21
Е аз слушам малко чалга, невулгарната и мелодична. Въпросът е, че и заподозреният си е намерил хора със сходни интереси. Не ми се разпитва сега дали е от малък град и просто няма голям избор, но защо възрастта трябва да е порок? Всички ще минем 40-те, ще ти е приятно ли заради това да се отнасят с теб като с прокажен? Житейският опит не е нещо, което може да се придобие без остаряване, следователно не можеш да се поучиш от твой връстник.

Виж, прав си... на никого не би му било приятно да му викат "пенсия" и да го отбягват заради възрастта. Но, според авторката, щом тези хора са над 40 и му влияят зле, не би трябвало да поддържа чак толкова близък контакт с тях, от уважение към момичето. Естествено, това е само моята гледна точка. Набори има за всичко, това е само което казвам.

mycel
01-28-2014, 22:40
Е аз слушам малко чалга, невулгарната и мелодична. Въпросът е, че и заподозреният си е намерил хора със сходни интереси. Не ми се разпитва сега дали е от малък град и просто няма голям избор, но защо възрастта трябва да е порок? Всички ще минем 40-те, ще ти е приятно ли заради това да се отнасят с теб като с прокажен? Житейският опит не е нещо, което може да се придобие без остаряване, следователно не можеш да се поучиш от твой връстник.

Невулгарна и мелодична чалга? Искам да чуя как звучи.
:)

diksi
01-31-2014, 22:54
Викаш често ходите на 40 дни?
Безплатно жито кво толкова

toad
02-02-2014, 08:18
Ако не ти отказва да излизате и да се виждате с други ваши връстници, какво значение има с кого се вижда през останалото време? Това си е негова работа. И аз често общувам по-добре с по-възрастни и зрели хора. Защо ли? :)

vladii
02-26-2014, 14:06
Може да е странно, но не е притеснително и щом ти не си ощетена от внимание, какъв е проблема.:)

PainInTheAss
03-03-2014, 13:51
пусни го при компанийка от 20-25 годишни в планета клуб да чука курви :)

Gerrie99
03-03-2014, 16:01
Защо не ? И моят приятел общува с по възрастни .. ама има един чичко който само го използва и до някъде за това не съм съгласна :)

JDeel
03-04-2014, 23:59
Какви са пък тия 50+ годишни велосипедисти. Бръмчене с колелото насам-натам ми звучи окей, като да кажем офроуда, няма лошо. Обаче в същото време знам, че дъртофелниците доста си падат по млади свежи момченца, та не знам... работата или е добре, или отива на педофилия :)