PDA

View Full Version : Как да намерим това, което търсим?



SomethingFresh
01-04-2014, 22:07
Напоследък съм забелязала, че животът ми е монотонен от страна на любовта. Искам да се запозная с нови хора, да намеря някой като мен, а това никак не ми изглежда лесно. Аз никога не съм била аутсайдер или супер комуникативна, винаги съм била нещо по- средата, но за краткия ми съзнателен живот са ми минали доста неща покрай главата (ОКР, паник атаки, начална анорексия, семейни проблеми) и с някои от тях все още се опитвам да се преборя. Не ме е срам от това, че ходя на психолог и се "лекувам" и не мисля, че трябва! Благодарение на тези неща съм научила много за живота и за себе си. Но не мога да срещна хора (или по- скоро човек) като мен тъй като съм малко по- затворен тип. Тъпо е да пиша за това във форум, но е още по- тъпо да не правя нищо по въпроса. Ако имате някакви идеи как може човек да се запознае с хора като него или знаете някакви клубове, ще съм ви благодарна :)

psychopath
01-04-2014, 22:43
Не знам дали ще мина за "като теб", иначе щях да ти предложа да се запознаем :lol:

SomethingFresh
01-04-2014, 22:54
Винаги можеш да ми пишеш нещо малко повече за себе си :Д

D*Rose
01-04-2014, 23:00
Ако си SomethingFresh и в истинския живот трябва да имаш приятели, просто се забелязва дали си фреш или не; околните го харесват. Впрочем.. училище, работа, университет - колеги, приятели, съученици, съседи - все трябва да имаш някакви познати? Звънни, пиши, питай.. все някой ще се съгласи. Друг вариант - запиши се да тренираш нещо - фитнес, йога, канго джъмпинг (не мога да повярвам..), там също се правят нови запознанства. Просто.. бъди по-отворена, по-комуникативна.

SonataArctica
01-04-2014, 23:01
Излизай на места, където има повече хора. Там може да срещнеш различни хора, някои от които биха могли да имат сходни интереси. Включи се в клубове и организации, с които имате общи цели/интереси. Там също ще се запознаеш с много хора. Друг начин е по форумите и интернет пространството, но в повечето случаи никога няма да се видите и не знаеш на дали няма да попаднеш на някой откачен или двуличен човек. Просто, когато си говориш с някой през интернет, трябва да си имаш едно наум.

SomethingFresh
01-04-2014, 23:12
Знам, проблемът не е в това, че нямам приятели напротив, просто те някакси сами са дошли при мен. Знам, че трябва да стм по- комуникативна, но не съм типът човек, който купонясва и завързва множество контакти по клубове и тн. Знам, че интернет не е начина, но все пак съм длъжна да опитам и това. Мерси за идеите за включването в различни организации и за спортните клубове, супер сте :))

zliat
01-05-2014, 09:06
Има доста сайтове за запознанства,в които не се търси само секс.Според мен е добър вариант.
Но трябва да внимаваш разбира се какво пишеш,какви снимки казваш и най-вече като решиш
да се срещаш за 1-ви път....с някой от мрежата.Ааа и имаш лично съобщение.

sramejlivkaa
01-05-2014, 09:19
Имаме доста сходни неща и аз търся своята половинка. А относно ОКР-то все още се боря с него, въпреки, че почти сам го преодоляла. :)

sramejlivkaa
01-05-2014, 09:20
Ако искаш ми пиши на лично. :)

psychopath
01-05-2014, 12:21
Имаш лично :Д

AnarchyBoy
01-05-2014, 12:25
Имаш лично :Д

Форумна задявка фор да уин! ;v

SomethingFresh
01-05-2014, 13:43
Не търся само "задявка" просто търся хора като мен. Имам приятели, които ме обичат, но искам и такива, които наистина разбират нещата, които са ми на главата :)

sramejlivkaa
01-05-2014, 15:19
Имаш лично :Д

Нещо не вдявам много.. Става въпрос за лично съобщение

trabi_bs
01-05-2014, 15:23
И аз съм без половинка, но знам,че някъде там се намира тя.иИначе започни да заговаряш непознатите или в фасе.Сайтовете също са добра идеял

dickiesx.
01-05-2014, 15:30
Бих ти казал да смениш постоянните местонахождения на които ходиш (кафенета, клубове, дори и град може би :Р )
Смени също и сайтовете (макар че съм сигурен, че в днешно време се ползва повече Фейсбук от колкото сайтовете за запознанства) И най вече се опитай да излизаш с не толкова близки приятели .. еднообразието не е хубаво нещо. Аз имах същия проблем и си го реших : )

trabi_bs
01-05-2014, 15:49
Форумна задявка фор да уин! ;v

e и аз ама...

Баща Ти
01-05-2014, 15:56
Аз обичам да се запознавам с момичета, ама освен хубави, трябва и да забавни и интелигенти. Покриваш ли условията :O

Interaction
01-05-2014, 17:02
Ако си достатъчно широкоскроена личност едва ли ще ти е много сложно да се запознаеш с нови хора. Ти каза, че имаш приятели, ами излизай с тях на различни места, запознай се с техни приятели, които не познаваш и така със сигурност ще срещнеш хора, с които ще имате общи интереси.А и недей да търсиш определен тип хора, защото от всеки можеш да научиш по нещо и да споделите едно добро приятелство.

psychopath
01-05-2014, 17:04
Нещо не вдявам много.. Става въпрос за лично съобщение

Споко, срамежливке. :D

HollyGolightly
01-05-2014, 18:08
Не се заяждам, ама от кога ОКР (или по наше му OCD) може да се преодолява и как?

SomethingFresh
01-05-2014, 20:29
HollyGolightly принципно ОКР се лекува или поне потушава с помощта на психолог или лекарства аз лично искам да се справя сама съответно с помощта на психолог, Баща Ти не знам дали покривам условията :Д Винаги съм смятала, че съм забавен и интелигентен човек, но все пак всеки си има различни критерии :Д А за всички останали оценявам съветите ви и наистина се опитвам да бъда маалко по- контактен човек и въпреки всичко съм свикнала със сигурното и сега ще е малко трудно ;)

Баща Ти
01-05-2014, 20:31
Дай снимка в цял ръст.

SomethingFresh
01-05-2014, 20:35
Дай снимка в цял ръст.
За сега тази е достатъчна пиши ми на лично и може да ти дам фейсбук

FAKE IT
01-05-2014, 20:44
SomethingFresh, възхищавам се на хора, като теб, които не се примиряват с положението си, а се борят и правят следващата крачка напред, още повече, че си момиче изисква се много сила и воля за такова нещо, евала. Помни - няма значение колко често падаш, винаги нещо по пътя ще те спъне, от значение е само това дали ще се изправиш след всяко падане или ще предпочетеш да лежиш на земята, само напред, малката. ;]

SomethingFresh
01-05-2014, 20:56
SomethingFresh, възхищавам се на хора, като теб, които не се примиряват с положението си, а се борят и правят следващата крачка напред, още повече, че си момиче изисква се много сила и воля за такова нещо, евала. Помни - няма значение колко често падаш, винаги нещо по пътя ще те спъне, от значение е само това дали ще се изправиш след всяко падане или ще предпочетеш да лежиш на земята, само напред, малката. ;]
Искрено съм благодарна за признанието, никога не съм била човек, който се предава и се надявам никога да не съм :) Оценявам коментара и ти желая всичко всичко най- добро занапред :)))

sramejlivkaa
01-05-2014, 20:57
Не се заяждам, ама от кога ОКР (или по наше му OCD) може да се преодолява и как?

Ако под ОКР се има впредвид Обсесивно компулсивно растройство преодолява се защо се съмняваш в това? Аз лично сама се справям това не ми е нужен психолог, поне за сега. :)

sramejlivkaa
01-05-2014, 21:11
Не търся само "задявка" просто търся хора като мен. Имам приятели, които ме обичат, но искам и такива, които наистина разбират нещата, които са ми на главата :)

Сори ама какво ще рече това задявка?

sramejlivkaa
01-05-2014, 21:27
Форумна задявка фор да уин! ;v

Да не ми намеквате, че свалям някой бе :D

SomethingFresh
01-05-2014, 22:09
Да не ми намеквате, че свалям някой бе :D
Не на теб срамежливке спокойно :Д :))

GEMBI
01-07-2014, 17:58
I'm too old and you're too young. :lol:

fevoos
01-07-2014, 23:12
сложно е да имаш задоволителен социален живот...но пък и да принадлежиш на определения компания не е много яко..като цяло май само една алтернатива има

HollyGolightly
01-07-2014, 23:57
Ако под ОКР се има впредвид Обсесивно компулсивно растройство преодолява се защо се съмняваш в това? Аз лично сама се справям това не ми е нужен психолог, поне за сега. :)
ОКР може да се нучиш да го контролираш, но винаги ще е там. Ако искаш ходи на психолози, ако искаш сама си прави някакви опити. Това е все едно да ми говориш как можеш да се излекуваш от диабет или астма.
А и как точно ви пречи да контактувате нормално с хората, освен ако нямаш някоя тежка форма и си си втълпил, че не си жив или, че всичко около теб е илюзия, или по някакъв начин застрашаваш околните?

Hilary_
01-08-2014, 08:36
хаха виж с няколко изречения как се наредиха на опашка, а ти си мислиш, че няма с кой да се запознаеш? :D
Има и такива периоди. Просто изчакай да отминат и не пропускай възможност, когато ти се отдаде такава.

Interaction
01-08-2014, 08:54
То ако беше толкова лесно, съвсем щяха да изчезнат нормалните запознанства (те не и, че сега не са дефицит де) :D

SomethingFresh
01-08-2014, 14:55
Хахаха Hilari_ да, вероятно си права, може това да е просто период. Interaction- предимствата и недостатъците на технологичната ера :Д HollyGolightly никой не е казвал, че заради ОКР не може да се общува пълноценно. Поне за мен това е болест, която успешно скривам от околните, ако не искам те да не знаят. И с нея и без нея общувам с хората без те да разбират, че съществува :)