PDA

View Full Version : "топче" в областта на перинеума



muho
01-04-2014, 22:46
здравейте,
преди няколко дни забелязах, че в областта на перинеума имам нещо като "топче". Не ми прилича на пъпка, защото не е издигнато (надявам се да ме разбирате, какво имам в предвид), просто като си стисна кожата там и се опипва. Големината му е наполовина от нокът на кутре. В тази област още от преди няколко години имах някакъв вид сърбеж, нямам идея какъв, наскоро се готвех дори да отида на дерматолог, защото беше изключително дразнещ сърбеж, който ако го почесвам става на рана... Някой има ли идея какво е това, на какъв лекар трябва да отида (дерматолог, уролог?)?
Извинявам се за неточното описание, някой ако има идеи да пише, защото изключително много се притеснявам това да не е някакво раково образувание...
Ако е нужна възраст - на 17 съм.

благодаря!

Зъбчето
01-11-2014, 05:43
Иди при личния лекар, той ще ти каже какво да правиш. Сподели с родителите си. Няма нищо срамно в това. Може да се окаже нещо безобидно, а може да се окаже сериозен проблем. Ако лечението се забави може да има неприятни, а понякога фатални последици.
Познат така го болял десния тестис и го било срам да каже и накрая диагноза напреднал стадии на рак на тестисите и нищо не можеха да направят.