PDA

View Full Version : Ескапел :)



nvmx
01-07-2014, 12:38
Здравейте, знам че има много теми за това хапче, но бих искала да споделя с вас и моят проблем. Който надявам се да не се окаже сериозен. С приятеля ми имахме желанието да правим секс без презерватив, но тъй като не съм на никакви противозачатъчни, решихме да вземем ескапел с целта да го изпия няколко часа след това. Обаче се случи това - едната сутрин се прибрахме късничко, към 3-4 сутринта и правихме секс без презерватив, той свърши в мен - не беше планирано, но бяхме забравили хапчето в неговия апартамент, а ние бяхме у нас. После като се събудихме пак си правихме абсолютно нормален секс, той си свърши в мен и след около 3 часа(когато отидохме до неговия апартамент) изпих Ескапел, както си беше плана. Дали има вероятност да съм бременна, защото свърши 2 пъти в мен, дали би имало някакъв ефект и за двата пъти? Приема на хапчето беше след около 6-7 часа след първият път и около 3 след втория(да, не беше голямо спане).
Също така смятам да си направя тест за всеки случай. Ще ми препоръчате ли някой по-ефективен, защото нямам особен опит с тях?Естествено, смятам да се консултирам с лекар, ако ми закъснее с повече от 5-6 дни, защото не ми е на 100% редовен цикъла, но бих искала да питам и вас за някакво обективно мнение.

DarkTemplar
01-07-2014, 12:50
Няма как да си бременна, Ескапелът е най-ефективен в първите 24 часа след акта (вие сте се вместили в тях).

Да беше се консултирала с гинеколог и минала на противозачатъчни, тоя Ескапел е хормонална бомба..

xXxPETYAxXx
01-07-2014, 12:52
Не би трябвало да имаш проблем, ето, прочети за самото действие на хапчето http://onlain-apteka.com/gedeon-rihter-escapelle

А относно тестовете - всички са си еднакво надеждни, няма голямо значение какъв ще използваш. SureCheck е най-предпочитания вариант, но дори и да е друга марка - все тая.

Didko_Beats
01-07-2014, 13:07
Щом си го испила след 6 часа,едва ли ще има някъв проблем,не искам да ви с меся но това свършване в теб не е много препорачително при предположение че не ползваш противозачатъчни.Успех :)

baby_baby
01-07-2014, 13:11
Не си бременна а ако толкова искаш да направиш тест го направи след 2 седмици тогава ще отчете ама аз мисля че няма смисъл

Mirrela.
01-07-2014, 18:58
какво е усещането да ти се изцвъка в путката?изтече ли спермата?кога ще ти идва мензиса ?
Престани да дрънкаш глупости -.- ставаш скучен и изтъркан.

Vivitu483
01-07-2014, 19:01
Да си беше взела противозачатъчни.

marianaM
01-09-2014, 08:36
Глупаво е да пиеш ескапеле само защото искаш да усетиш как приятеля ти свършва в теб! Като станете на по 20 години ще осъзнаете как точно се прави секс, но може и да е късно.

LadyDi
01-09-2014, 08:45
Няма вероятност да си бременна. Направи си тест, ако желаеш. Възможно е да ти закъснее, да ти подрани и като цяло тотално да ти се оплеска цикълът.
Ескапелът трябва да е крайна мярка, само когато нищо друго не сте могли да направите. Изключително глупаво си постъпила спрямо себе си, заради едното удоволствие от 5 минути. Но в крайна сметка, това е твоят организъм и си в правото си да го преебеш както намериш за добре.